Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Преглед на печата 2

Публикувано от Imotenbalon 
Re: Преглед на печата 2
08-09-2009 - 15:53:04
avatar
Е нямаше нужда да им разбиваш така илюзиите на ъпърите мила!
Недей така, те таман ни бяха убедили как догодина е края на спада и цените отново хоп нагоре, ти ся... разни водещи икономисти ще ми цитираш.

Ти не знаеш ли, че Уолстрийт се движи от мнението на ъпърите в този форум?
И че, Дау-Джоунса се покачва единствено в дните, в които Пундьо пусне тук оптимистична тема?

Пази боже Брокер да прогледне! spinning smiley sticking its tongue out :]
Re: Преглед на печата 2
08-09-2009 - 16:18:05

Ами, все ми пишат - чети тук, чети там. И аз чета и докладвам. Може би, пак не съм чела където трябва...

Ето тук, обърнах внимание на това:

Горанов посочи, че разходите за обезщетения за безработица и плащанията за болнични превишават разчетите. На въпрос на Investor.bg дали ще се ползва фискалният резерв за покриване на посочените плащания, Горанов отговори: „Наистина бюджетът на Държавно-обществено осигуряване върви към сериозен недостиг, но не възнамеряваме да използваме фискалния резерв за покриването му, а ще се правят трансфери от други области по консолидираната фискална програма“.

[www.investor.bg]

Re: Преглед на печата 2
08-09-2009 - 16:49:49
Това, че очакванията на светилата Източна Европа и в частност България да влезне в дълбока криза не се сбъдват показва тяхната "далновидност" и "познаване" на местната материя.
Поне не и с темповете, които залагат икономисти, финансисти, анализатори и тем подобни лизатори.
За мен причината е в непознаването на българската икономика или по-скоро на българската психология.

Този народ е преживял не една криза, знае и две и двеста, за разлика от средния европеец или американец, чийто живот е организиран, предвидим, влязъл в нкакво русло и вървящ в тесни рамки, тук хората са свикнали не само да преживяват, а да живеят редом с трудности от всякакво естество и да намират начини да се справят сами.
Докато тези зад граница чакат държавата да ги оправи, тук хората никога не са разчитали на това.

И понеже и държавата никога не се е грижила подобаващо за своите граждани, какъв по-удобен момент от сегашния да си спомним що е то сива икономика и има ли тя почва у нас.

Така че, при всички положения ще има възползване от ситуацията, ще се регистрират и нови безработни, голяма част от тях ще продължават да работят, просто няма да им се внасят осигуровки известно време.
Позната картинка, от едно минало време, пак по време на криза.
Вероятно и една част от фирмите пак ще преминат в сивия сектор.

Простете, че за пореден път споделям елементарните си разсъждения пред ваши компетентний светлейшества.
Re: Преглед на печата 2
08-09-2009 - 16:50:16
avatar
Muza Написал:
-------------------------------------------------------


"Друг американски икономист, нобеловият лауреат Гери Бекър, внася допълнителен песимизъм в дискусията, въпреки убеждението му, че двойна криза няма да има. Бекър очаква дори бурно възстановяване, но не в държавите, в които населението намалява. По тази причина икономистът не вярва, че Европа ще се съвземе изцяло: Всички държави в Европа, казва той, са с демографски проблеми, тъй като населението им има отрицателно възпроизводство. Най-сериозен е проблемът в Германия, Италия, Белгия, Испания и Източна Европа."

----------------------------------------------------------------------------------------------

Ето тука е скрит ключа от бараката.

Алоуууу форумджийките, вместо да седите по форумите и да четете на "неправилните" места, да вземете да раждате по - 3 - 4, а защо не и по повече деца - бъдещи покупатели на НИ и клиенти на банките :]

Така цените на панелките ще растat постоянно, а и балона няма да се пукне в близките 100 годинки :}

Само не ме питайте с кво ще ги храните децата, аз давам съвет кво да се прави за да има UP-UP-UP FOREWER spinning smiley sticking its tongue out spinning smiley sticking its tongue out spinning smiley sticking its tongue out. За съвет питайте коча на Бойчо Курдисания clap:
Re: Преглед на печата 2
08-09-2009 - 17:01:03
avatar
Важна е Психологията - заеби икономиката!

Всеки българин с кредит за минимум от 100 000 евро - тогава шъ съ опрайм! :}
Re: Преглед на печата 2
08-09-2009 - 17:01:58
Servel Написал:
-------------------------------------------------------
>
> Само не ме питайте с кво ще ги храните децата, аз
> давам съвет кво да се прави за да има UP-UP-UP
> FOREWER . За съвет питайте коча на Бойчо
> Курдисания

Ааа голям шедьовър се оказа и той... :]

Ето виж друго какво прочетох. Айде, хаирилия да е...

[news.expert.bg]

На това, много не му обърнах внимание - ще се справят. smiling smiley

"Ще се предпазя от коментар сега дали средствата по САПАРД ще бъдат размразени, тъй като мои предшественици говориха, че размразяването им ще стане всеки момент."
Re: Преглед на печата 2
08-09-2009 - 23:33:24
Как ще се измъкваме, когато България е последна в ЕС по конкурентноспособност?! С ъп на имотите ли?
Re: Преглед на печата 2
09-09-2009 - 13:45:51
С 9 млн. евро е паднала стойността на Мол Велико Търново от 2007 досега

Quote

Според най-новата оценка, направена от британската консултантска компания SHM Smith Hodgkinson (SHM), стойността на Мол Велико Търново се е понижила до 23,6 млн. евро. За сравнение към края на януари оценката бе 32,5 млн. евро.

Quote

[bgcolor=yellow]От известно време компанията търси купувач за мола, като през март тя съобщи за Investor.bg, че смята да задържи продажбата, докато пазарните условия се подобрят.[/bgcolor]

Упс... 27,38 % загуби от началото на годината и решили да продават. Значи акълът идва, когато се изгуби около 1/3.

Каква кожена мартеница, както би се изразил пундю!
Re: Преглед на печата 2
09-09-2009 - 19:14:26
avatar
Радостно е, когато сърфирайки в нета, човек попадне и на мислещи хора.

Ето ви и размислите на един от тях: *book* *ok*

„ Собствеността поражда страдание!”
„ Собствеността поражда страдание!” II Част
"Собствеността поражда страдание!" III Част *ok* *angel* *bow*
Re: Преглед на печата 2
10-09-2009 - 15:59:27
avatar
Китайци влагат $2 млрд. в "софийски" имоти spinning smiley sticking its tongue out

Quote

Китайски инвеститори планират да вложат в имоти в ... над 2 млрд. долара
*angel*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход