Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Преглед на печата 2

Публикувано от Imotenbalon 
Re: Преглед на печата 2
28-08-2009 - 01:17:23
Додо,
още не си събрал 100 лева, а вече нови задачи измисляш... *ok*
Re: Преглед на печата 2
28-08-2009 - 03:48:13
avatar
Е 100 лева се събират бавно, криза е - със скоростта, с която решаваш предната задача. Ама ще сложа краен срок, след който ти ще трябва да ми пращаш 100 лева, побързай! smiling smiley
Пък и някой я изтри май или не помня в коя тема беше...
Re: Преглед на печата 2
28-08-2009 - 09:33:11
Додка, задачата ти беше построяване на правоъгълен триъгълник по хипотенуза и ъглополовящата към нея. Жалко, че по-младото поколение не учи геометрия както подобава и смята чертането на правоъгълници за висша математика. Чак ме е срам да го пиша.
Като събереш 100те лева ми се обади - ще ти дам и аз 100 да вземеш още малко уроци! *smiley_ahh*
Re: Преглед на печата 2
28-08-2009 - 10:49:21
Re: Преглед на печата 2
28-08-2009 - 11:19:28
Англичаните идват... продават... и си заминават с еднопосочен билет.

[money.ibox.bg]
Re: Преглед на печата 2
28-08-2009 - 11:33:22
Ще има работа за касиер-готвачи: [money.ibox.bg]
Re: Преглед на печата 2
28-08-2009 - 13:37:45
avatar
Аз не съм от много младото поколение, а и съм твърдо убеден, че не можеш да се справиш. Айде до края на деня на 28.05.2009, ако ми пратиш решение, давай и банкова сметка и получаваш 100 лева, ако не, утре аз ти пращам моя и чакам аз 100 лева или 50 евро winking smiley

goro Написал:
-------------------------------------------------------
> Додка, задачата ти беше построяване на правоъгълен
> триъгълник по хипотенуза и ъглополовящата към нея.
> Жалко, че по-младото поколение не учи геометрия
> както подобава и смята чертането на правоъгълници
> за висша математика. Чак ме е срам да го пиша.
> Като събереш 100те лева ми се обади - ще ти дам и
> аз 100 да вземеш още малко уроци!


Re: Преглед на печата 2
28-08-2009 - 18:54:44
Re: Преглед на печата 2
28-08-2009 - 19:56:30
Додко,
за да не спамим повече темата...
Опитах се да ти подскажа най-простото решение, но изглежда ти е неизвестно... Пак казвам, най-простото. Построението може да го направи всеки майстор строител от античността (да не казвам от времето на египет) до наши дни ползвайки само един инструмент - канап и разбира се произволна мярка!
Ето ти още малко подсказки:
- всеки правоъгълен триъгълник е половината на единствен правоъгълник
- (за да не тръгнеш по крива логика) диагоналите на правоъгълника (хипотенузите) не са ъглополовящи, освен ако правоъгълника не е квадрат!
Това е достатъчно за да се справи мислещ човек със седмокласно образование!

Като възпитаник на МГ от времето, когато в тях се кандидатстваше със сериозни изпити, бих могъл да ти дам още няколко решения, но се спирам именно на това защото псевдообразововаността винаги ме е възмущавала!
Срам ме е за програмисти владеещи математиката на това ниво!
Но не се притеснявай! Има далеч по плачевни примери. Последния такъв го гледах преди няколко седмици по телевизията - едно учено момче обясняваше как египтяните са построявали правите ъгли (по начин който е бил винаги неприложим до ден днешен и би дал огромни отклонения при онези размери). Момчето, ако преди това бе минало край някой строителен обект би научило неща които се предават от поколение на поколение векове.

п.п.
Между другото, понеже постоянно демонстрираш своята "сигурност" - сигурен ли си, че съм висок 1,94 и тежа 110 кг? Защото аз не съм.
3+3=6,25 *ok*
Re: Преглед на печата 2
28-08-2009 - 20:04:03
Додко,
още веднъж да наблегна! Знанията по математика до седми клас и без питагор са напълно достатъчни за решение на задачата стига да си мислещ човек!

Имаш ли 100лв?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход