Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Преглед на печата 2

Публикувано от Imotenbalon 
Re: Преглед на печата 2
28-10-2009 - 15:42:40
Анализатори: Отчетите вещаят задълбочаване на кризата


[www.dnevnik.bg]
Re: Преглед на печата 2
28-10-2009 - 16:04:09
avatar
morski Написал:
-------------------------------------------------------
> Очакваме 4,8% икономически растеж през 2012 г

Това да не би да е в нечия друга, паралелна вселена?
Там дето държавата ни отдавна не е населена с българи, а с нечие чуждо, трудолюбиво и спазващо законите население??! winking smiley
Re: Преглед на печата 2
28-10-2009 - 16:05:16
Злостир, за разлика от теб аз съм плащал заплати. Първото което ти казва работника е, че не иска осигуровки и ти предлага да си ги делите. Много работодатели се връзват на тези мошенници и го правят. Така не печелят нищо, а първата работа на работника е да ходи и да ги натопи при всеки удобен момент, затова и винаги съм съветвал колегите да не разчитат на тази разбойническа прослойка - наемниците. Няма как някой да вдигне много заплатите, защото след него ги вдигат и другите и пак е на същото ниво. Единственият начин е като на запад - да се търси само и единствено съкращаване на персонала за сметка на механизацията. Така се закопават и работниците и държавата, които паразитират на гърба на предприемача. Работниците - защото трябва да си мръднат мързеливите задници и да свършат нещо повече за по-малко време, а държавата - защото машините не плащат нито данъци, нито акцизи. Заплатите растат при търсене на произвеждания продукт, затова и растяха при строителния бум. Тогава има за всички. Ако не започне да се купува скоро ще започне свободно падане до момента в който свършат парите от депозитите. И се види, че те не са отишли за стоки, а за хляб и сирене.
Re: Преглед на печата 2
28-10-2009 - 16:11:25
avatar
Тия, явно не са чели какво е писал тука ИваноФ за сезона на морето? clap: :} :]

Туристите в "Златни пясъци" и "Слънчев ден" са намалели силно

Quote

Силен спад на туристите в морските ни курорти през тази година отчитат от "Златни пясъци" и "Слънчев ден". От публикуваните отчети на двете дружества за деветмесечието става ясно, че в "Златните" спадът на туристическите услуги през изминалото лято е бил с над 40% в сравнение с миналогодишния сезон.
Re: Преглед на печата 2
28-10-2009 - 16:58:09
avatar
др. Иванов Написал:
-------------------------------------------------------
> Злостир, за разлика от теб аз съм плащал заплати.
> Първото което ти казва работника е, че не иска
> осигуровки и ти предлага да си ги делите. Много
> работодатели се връзват на тези мошенници и го
> правят. Така не печелят нищо, а първата работа на
> работника е да ходи и да ги натопи при всеки
> удобен момент, затова и винаги съм съветвал
> колегите да не разчитат на тази разбойническа
> прослойка - наемниците.
Няма как някой да вдигне
> много заплатите, защото след него ги вдигат и
> другите и пак е на същото ниво. Единственият начин
> е като на запад - да се търси само и единствено
> съкращаване на персонала за сметка на
> механизацията. Така се закопават и работниците и
> държавата, които паразитират на гърба на
> предприемача. Работниците - защото трябва да си
> мръднат мързеливите задници и да свършат нещо
> повече за по-малко време, а държавата - защото
> машините не плащат нито данъци, нито акцизи.
> Заплатите растат при търсене на произвеждания
> продукт, затова и растяха при строителния бум.
> Тогава има за всички. Ако не започне да се купува
> скоро ще започне свободно падане до момента в
> който свършат парите от депозитите. И се види, че
> те не са отишли за стоки, а за хляб и сирене.

Иванов, за разлика от въпросните работници (предполагам за строителния бранш става дума) аз твърдо искам да бъда осигуряван на цяла заплата. Това беше и една от причините да напусна предишната ми работа (не най-важната, но със сигурност беше причина). И във новата ми фирма дори и не стана дума за това дали ме осигуряват на пълна заплата, просто друг вариант не може да има - така и трябва да е.
Освен това нямам нито един познат, който да е искал от работодателя си да го осигурява на по-малка заплата. По-скоро е обратното - имам познати, които искат да бъдат осгурявани на реалната си заплата.

Удебеленото си е направо смешно. Някой ако натопи работодателя си ще бъд директно уволнен, а ако работодателя му е малко по-луд може и други неща да му се случат. Малко хора биха го направили. Освен това ако се случи веднага ще гръмнат по телевизията и пресата - тоя работодател беше натопен. Аз не си спомням подобни случки.

Държа да отбележа, че освен разбойническата прослойка на работниците с мързеливите задници има и алчни работодатели, дето са решили, че за 1-2 години ще станат (мулти)милионери със всякакви номера, като този с неплащането на данъци, даване на рушвети на държавни(общински) служители, неспзане на строителни норми, ползване на опасни (но евтини) суровини и материали, заместители на месо и мляко и т.н., и т.н.

П.П. Няколко човека ми пишат "Злостир". Не е ЗлостИр, а ЗлостЪр - от онзи сериал с Роуан Аткинсън - "Злостър - Черното влечуго". Когато се регистрирах преди 2 години не знаех, че името може да е на кирилица.
Re: Преглед на печата 2
28-10-2009 - 17:15:00
Тука др. Иванов се изказва, като истински капиталист!
*ok*
Един от малкото случай когато съм напълно съгласен с него!
Злостъре, постави се на мястото на работодателя! За него е все едно дали ще даде 1000лева на работника или 600заплата и 400 данъци и такси на държавата!
Даже за предпочитане е първото, защото тогава ще спи спи спокоино! Работника все му струва 1000месечно!
Ако бизнеса му е разчетен на такива ставки или ще си намери работник при тия условия или няма да прави бизнеса си!
Избора е на работника! Но работника за това е работник, защото не може (или не смее) да поеме отговорност за избора си.
Re: Преглед на печата 2
28-10-2009 - 17:28:24
Аз плащам заплати от 1990 г. и съм разбрал едно, първото нещо е да си вържеш гащите отвсякъде, за да можеш и да изкараш нещо по тънката лайсна. Работникът ти е враг. Той ще открадне всичко, което може, ще е недоволен от каквато и заплата да му плащаш и ще те остави на мига, ако му изнася. Затова нито съм искал работниците ми да лоялни към мен, защото те не са, а съжалявам за случаите, когато аз съм бил лоялен с тях, защото съм губил много пари, за да държа обекти, само и сама да не уволнявам. Няма работник, който като е на работа да е доволен, все си му крив. След години са ми казвали: "Абе шефе, бял хляб ядяхме при тебе!" Ама след години и сменени 3-4 работи. Основна причина, заради която не работя от доста време, че няма хора. Няма персонал, който да оставиш да работи. А вече не съм пъдар, за да им седя по цял ден на главите. Никой не иска да работи, нито да се научи. И това е било винаги в България. Материалът е калпав.
Re: Преглед на печата 2
28-10-2009 - 17:34:30
Quote

Тука др. Иванов се изказва, като истински капиталист!

Един от малкото случай когато съм напълно съгласен с него!
Злостъре, постави се на мястото на работодателя! За него е все едно дали ще даде 1000лева на работника или 600заплата и 400 данъци и такси на държавата!
Даже за предпочитане е първото, защото тогава ще спи спи спокоино! Работника все му струва 1000месечно!
Ако бизнеса му е разчетен на такива ставки или ще си намери работник при тия условия или няма да прави бизнеса си!
Избора е на работника! Но работника за това е работник, защото не може (или не смее) да поеме отговорност за избора си.

Работодателя може да плаща 600 заплата и да не плаща данъци :] Две страни има монетата.
Re: Преглед на печата 2
28-10-2009 - 17:35:52
др. Иванов Написал:
-------------------------------------------------------
> Аз плащам заплати от 1990 г. и съм разбрал едно,
> първото нещо е да си вържеш гащите отвсякъде, за
> да можеш и да изкараш нещо по тънката лайсна.
> Работникът ти е враг. Той ще открадне всичко,
> което може, ще е недоволен от каквато и заплата да
> му плащаш и ще те остави на мига, ако му изнася.

> Затова нито съм искал работниците ми да лоялни към
> мен, защото те не са, а съжалявам за случаите,
> когато аз съм бил лоялен с тях, защото съм губил
> много пари, за да държа обекти, само и сама да не
> уволнявам. Няма работник, който като е на работа
> да е доволен, все си му крив. След години са ми
> казвали: "Абе шефе, бял хляб ядяхме при тебе!" Ама
> след години и сменени 3-4 работи. Основна причина,
> заради която не работя от доста време, че няма
> хора. Няма персонал, който да оставиш да работи. А
> вече не съм пъдар, за да им седя по цял ден на
> главите. Никой не иска да работи, нито да се
> научи. И това е било винаги в България. Материалът
> е калпав.


TE ТУКА НЕ СИ ПРАВ ИВАНОВ,АМА ИЗОБщО НЕ СИ smiling smiley
Re: Преглед на печата 2
28-10-2009 - 18:28:37
др. Иванов Написал:
-------------------------------------------------------
> Аз плащам заплати от 1990 г. и съм разбрал едно,
> първото нещо е да си вържеш гащите отвсякъде, за
> да можеш и да изкараш нещо по тънката лайсна.
> Работникът ти е враг. Той ще открадне всичко,
> което може, ще е недоволен от каквато и заплата да
> му плащаш и ще те остави на мига, ако му изнася.
> Затова нито съм искал работниците ми да лоялни към
> мен, защото те не са, а съжалявам за случаите,
> когато аз съм бил лоялен с тях, защото съм губил
> много пари, за да държа обекти, само и сама да не
> уволнявам. Няма работник, който като е на работа
> да е доволен, все си му крив. След години са ми
> казвали: "Абе шефе, бял хляб ядяхме при тебе!" Ама
> след години и сменени 3-4 работи. Основна причина,
> заради която не работя от доста време, че няма
> хора. Няма персонал, който да оставиш да работи. А
> вече не съм пъдар, за да им седя по цял ден на
> главите. Никой не иска да работи, нито да се
> научи. И това е било винаги в България. Материалът
> е калпав.
Иванов в общи линии си прав но има и изключения.В строителството за какви работници говориш та това са роби турци помаци и цигани.Живеят в мизерия пият и са неграмотни.

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход