Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

странно обаждане от Райфайзен??

Публикувано от naughty 
странно обаждане от Райфайзен??
14-04-2009 - 09:53:07
Сутринта ми звъня една кака да ме пита за ипотечния кредит който съм теглил 2005г и по точно на какъв етап е строителството smiling smiley Казвам и от 2006г има акт 16 и си живея тук, а тя иска да и занеса докименти winking smiley смях.. как го тълкувате? *huh*
Re: странно обаждане от Райфайзен??
14-04-2009 - 09:56:56
Въх ....да няма нещо гнило около раифаизен ?
Re: странно обаждане от Райфайзен??
14-04-2009 - 10:01:18
Ми...не ми звучи добре...
Re: странно обаждане от Райфайзен??
14-04-2009 - 10:05:55
какво гнило да има , просто хората искат да се уверят че имат обезпечение по кредита
Re: странно обаждане от Райфайзен??
14-04-2009 - 10:08:05
абе много странно наистина.. още повече съм изряден с вноските, а и кредита е на смешната сума от 7000 еврака

според мен нещо са се попритеснили на кой са раздавали кредити и какво е станало със сградите дето са кредитирали. Много силно се интересуваше дали имам акт 16..
Re: странно обаждане от Райфайзен??
14-04-2009 - 10:10:19
Тълкувам го по следният начин. Кредитът ти е отпуснат на по-ранен етап, вероятно на АКТ14, и в последствие комуникация не е имало между теб и банката, и те не знаят, завършен ли е не е ли, и за това най-вероятно искат да им представиш разрешение за ползване.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-04-14 10:27 от hrabar.
Re: странно обаждане от Райфайзен??
14-04-2009 - 10:13:54
храбър, прав си. и аз подозирам нещо такова..
Re: странно обаждане от Райфайзен??
14-04-2009 - 10:16:06
naughty Написал:
> абе много странно наистина.. още повече съм изряден с вноските, а и кредита е на смешната сума от 7000 еврака
> според мен нещо са се попритеснили на кой са раздавали кредити и какво е станало със сградите
> дето са кредитирали. Много силно се интересуваше дали имам акт 16..

Не се притеснявай за Райфайзен, нямат проблеми smiling smiley
По-скоро австрийците са разбрали най-после, че в България нещата не стават както в Европа, че жилищата не се завършват за 1 - 2 години, че не се предават 5 дни преди обявения в договорите срок, с паркета, с плочките, с мокета, боядисани, че ... sad smiley
Re: странно обаждане от Райфайзен??
14-04-2009 - 11:17:26
Барбам за какви австрийци в Райфа мечтаеш... Това не е клон, като Алфа или Пиреус или други някои, това е българска банка с български скужители и администратори и българско мислене и тарикатлък...
Някой да има сметка там и да е нареждал или получил пари вчера, или да има вчерашно извлечение?
Щото още не са излезли, понеже видите ли в Европа вчера не работили... Ама че ни не плащаш евра, кво им пука. ...
Нямат проблеми, разбира се и как ще имат, като с тия безобразия лапат като за световно.
Дано е само справка, да не се сетят, че трябва да ти коригират вноската със задна дата "поради поскъпналия ресурс на междубанковия пазар", кишата, гришата и международното положение...
Не че не го направиха вече два пъти он ноември насам и тарифата също - такса поддръжка на сметка познай колко е - 15 евро НА МЕСЕЦ... Няма такава скъпотия и в Щатите, вервай ми..
Re: странно обаждане от Райфайзен??
14-04-2009 - 11:18:09
Всъщтност това е стандартна процедура, но досега просто не са я спазвали. Не е за пренебрегване фактът, че искат документи, защото при непълна документация евентуални спорове се решават на кукуво лято...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход