Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

как да подсетим хазяите?

Публикувано от Huba-Buba 
Re: как да подсетим хазяите?
16-03-2009 - 22:20:45
камелия Написал:
-------------------------------------------------------

Пак ще събира катуна, какво ще прави!

............................................................................


Май пропускаш и поредната доза публични терзания по прекатунирането, с които вероятно великодушно ще бъдем ощастливени winking smiley
Както и да е - моят съвет към терзаещия се остава същия: непременно да провери реалните ценови равнища на наемите за удовлетворяващи го жилища, преди да даде предизвестие за напускане.
Успех в начинанието:-)
Re: как да подсетим хазяите?
16-03-2009 - 22:31:57
avatar
ivorad Написал:
-------------------------------------------------------

> Май пропускаш и поредната доза публични терзания
> по прекатунирането, с които вероятно великодушно
> ще бъдем ощастливени
> Както и да е - моят съвет към терзаещия се остава
> същия: непременно да провери реалните ценови
> равнища на наемите за удовлетворяващи го жилища,
> преди да даде предизвестие за напускане.
> Успех в начинанието:-)


И това няма да направи, щото го мързи да мръдне. Силен е в писането без мисъл. И в рИването- от всеки и всичко, дето се сетиш.
Та, ще ни стовари поредната порция от сълзи, сополи и обвинения......... :cry:
Re: как да подсетим хазяите?
17-03-2009 - 06:45:22
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
> ivorad Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
>
> Пак ще събира катуна, какво ще прави! И понеже
> непрекъснато дава примери с " белите" държави, ако
> и тук излезе модата на препоръките, спукана му е
> работата. Никой няма да го подслони, като знае че
> на два- три месеца се мести.........


явно камилката съвсем е изпосталяла от липсата на комисону и сериозно започва да злобее smiling smiley
мила ми камилке, живота е така - днес печелиш ти, утре друг.
търси си нова работа за да не се озлобиш още, защото е вредно за твоето здраве и за твоята кожа - ставаш набръчкана, сива и съсухрена.
Re: как да подсетим хазяите?
17-03-2009 - 07:21:25
ivorad Написал:
-------------------------------------------------------
> Huba-Buba Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
>
> зададох въпроса а по-късно дадох и решение -
> напролет се търси
> нова квартира и лятото спокойно се изнасям.
> ..................................................
> .................................
>
>
>
> Щом като считаш, че на зададен въпрос от типа "как
> да подсетим хазяите?" вярното решение е "напролет
> се търси нова квартира и лятото спокойно се
> изнасям." - твоя работа.
> Само да те питам - ако в следващите 2 месеца
> договориш новата квартира / на пролетни цени/, а
> през лятото и ранната есен въпросните цени се
> срутят / както сам тържествуващо прогнозираш/ -
> кво ше правиш с рационалното си мислене, което
> най-късно през септември пак ще започне да шепне
> на ушенцето ти "прекараааааааах сеееееее - сега
> цените паднаха ощеееееее...."?
> Ахмммммм?
>

Не мога да разбера защо коментираш мен а не коментираш зададения от мен въпрос.
може би ти си от другата страна и сега не ти е приятно, че трябва да намаляваш дохода си, който събираш от наемателите си.
Честно казано не ме интересува - това си е твой проблем.

Гледам, че и на първа страница на сайта се пише, как е добре да се свалят наемите на търговските площи. Може би заради това трябва да наречеш масовия БГ търговец катунар. А може спокойно да наречеш катун цялата нова "архитектура" нацвъкана в безобразно несъвместими и нехармонични цветове и форми из "луксозните" гета на градове и паланки.

Не съм човек който да се дразни от някакви си 5-10% по-висок наем, но когато разликата вече е фрапираща (нивата вече са като 2007 а спрямо тогава наема ми е с 50% по-висок) нещата вече придобиват друга светлина.
Дали да гледам новите обяви - да ще ги гледам. Вчера си говорих с едни приятели и те ми казаха, че техни познати живеят в по-голям и хубав апартамент на по-ниска цена от моята. Да давам ли още обосновки защо съм пуснал темата?


Re: как да подсетим хазяите?
17-03-2009 - 12:57:53
Ама ти защо си мислиш, че някой се е загрижил, или го интересува къде ще живееш и какъв наем ще плащаш ? Ако те слуша човек, трябва на всеки две - три месеца да иска предоговаряне на наема, според моментното състояние на пазара. Отдавна знаем, че ти убягва основното - човешките отношения, имам познати, които живеят от много години под наем и плащат смешни суми на фона на сегашните нива и никой няма намерение да им вдига наема. Имал съм клиенти, които са стояли кратко и се изнасят, защото не се разбират с наемодателите, най - смешното при теб е, че явно си от хората, които гледат в никакъв случай да не се минат , а всъщност си го отнасят здраво. Апропо, какво стана с апратаментчето на Руски паметник, наскоро ходи да купуваш плочки за банята ? Или и това ще отречеш ? И всъщност защо се притесняваш да кажеш, че си мод на подобен клуб ? Гледам днес си изхвърлил поредният брокер , там останахте само ти и твоя отбор от поплювковци и вероятно си много доволен. Тъпанар.
Re: как да подсетим хазяите?
17-03-2009 - 14:09:26
я дай един линк за този прословут форум в дир-а да взема да се регистрирам и там че поне да знам за какво толкова ме плюеш.
Тъй де - като ще ме плюеш за това, че участвам там поне да се регна и да имаш основание!
вчера го търсих ама нито форум открих нито нищо.

не живея в София и незнам какъв руски паметник ти е влезнал в главата (или някъде другаде).

а, че гледам да не плащам повече от колкото трябва - да. и не виждам нищо лошо в това. ти ако си плащач и винаги плащаш с по 30-40% отгоре нямам против - имаш си пари харчиш ги.
Пито-Платено!
Re: как да подсетим хазяите?
17-03-2009 - 16:12:44
Тъй като си патологичен лъжец, не знам кое е вярно, ако не живееш в София се радвам заради себе си и София. Тук пишеш, че не живееш в София, че живееш под наем, ако се върнем назад пак тук си писал "тогава бях купувач", "като продавах еди кога си", "агенцията беше небългарска", в дир - а се хвалиш как си си купил малко жилище на Руски паметник и "сега нямам време, щото отивам да купувам фаянс",пак там гледам в отговора си на един от брокерите , който те беше разкрил, че си дъвката ,ти написа "аз съм и какво ?", прозрачен си дъвка, не разбираш ли , няма такъв индивид като теб, няма как да бъдеш сбъркан. Само едно не ми е ясно - и за това, че си счетоводител ли лъжеш ? Щото ако си такъв, откъде време да търчиш от единия клуб в другия особено сега, когато би трябвало да имаш най много работа ?
Re: как да подсетим хазяите?
17-03-2009 - 17:05:35
avatar
dicho Написал:
-------------------------------------------------------
Само едно не ми е
> ясно - и за това, че си счетоводител ли лъжеш ?
> Щото ако си такъв, откъде време да търчиш от
> единия клуб в другия особено сега, когато би
> трябвало да имаш най много работа ?


Как счетоводител? Та, тук, надълго и нашироко обясняваше за конспиративния си частен бизнес. Как хем не рекламирал, ама клиентите го намирали. Как им прибира по 10 000лв., за да има направи оптимизация на работния процес. И как, предварително им взимал парите, а "продукта" връчвал след време.
Това, по повод несъгласието му с нашия начин на работа............... :]
Голяма работа е Дъвката, колкото няколко по- малки. :}
Проблемът му е, че забравя кога, къде и какви ги говори. *zzz*
Re: как да подсетим хазяите?
17-03-2009 - 20:33:02
avatar
Хуба-Буба, завиждам ти на търпението smiling smiley

А сега по темата - да спомена опита на един мой добър приятел.
Хазяинът му е един пишман рентиер, дето си мисли, че с наема ще си покрива ипотеката по панелката, която е купил за "инвестиция". И изобщо не се притеснява да му заявява в прав текст, че ще му вдига наема докато стигне до вноската... В резултат на тия мераци два пъти му вдига наема за една година. Естествено пак не може да стигне вноската, защото тя расте с по-бързи темпове последните месеци.

Сега този мой приятел си намери малко по-евтина и определено по-хубава квартира на почти същото място... И като му съобщава, че след месец се изнася почва цирка. Ама защо така, айде ще ти намаля наема... Не става, апартамента не ми харесва много. Ще му направя ремонт.... Пак не става, подписал съм договор с новия наемодател, дал съм му един наем и половин наем комисионна на агенцията.... Ще ти ги върна!!!

Та така става понякога. Като видят зора и отстъпки могат да правят, но може би прекалено късно...
Re: как да подсетим хазяите?
17-03-2009 - 20:55:59
Вие друга работа нямате ли си, та си правите сметки без кръчмаря.

Като не ти харесва колко пращаш кажи, че или ти свалят наема, или си ходиш. Ако не ти стиска си налягай парцалите. Кво има да го дискутираш с непознати хора, тия работи се дискутират с хазяина.

Искаш някой да ти каже колко си прав/а, че да събереш сили ли? Дай 5 лева на някое циганче ще ти свъши точно същата работа.

В тоя форум честно казано освен да се карате падат ли цените или не падат и да си правите сметки тип "вижте колко съм тъп", друго не правите.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход