Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

"Га ядохте кифтетата не ревахте..."

Публикувано от Продавач 
Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
23-03-2009 - 21:28:39
Асен май ще става тепърва прав и ще трябва да му купувам бутилка уиски ,че имаме бас.Май ще загубя.Аз бях по скептичен ,но като слагаме каруцата пред коня ,и переме без сапун резултатите ще станат в близката година време много явни.Курвоазието свърши остана само кура.
Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
23-03-2009 - 21:48:36
kalashnikof Написал:
-------------------------------------------------------
> Асен май ще става тепърва прав и ще трябва да му
> купувам бутилка уиски ,че имаме бас.Май ще
> загубя.Аз бях по скептичен ,но като слагаме
> каруцата пред коня ,и переме без сапун резултатите
> ще станат в близката година време много
> явни.Курвоазието свърши остана само кура.
>
> Човек, в която и посока да върви,винаги отива към
> своя залез.


Я се стегни малко! Или си смени ника!
Ако някой продава на 250Е/м2 това значи, че "месото мирише" и ще бъде обявено за БРАК - разбирай срутване. Нали не си мислиш, че жив българин ще даде тази цена!?!
Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
23-03-2009 - 21:57:31
partzalev Написал:
-------------------------------------------------------

> Я се стегни малко! Или си смени ника!
> Ако някой продава на 250Е/м2 това значи, че
> "месото мирише" и ще бъде обявено за БРАК -
> разбирай срутване. Нали не си мислиш, че жив
> българин ще даде тази цена!?!

Абе по-добре да продаде и да е жив, ако питаш мен. Винаги е по-добре от всички злини да се избира най-малката. Аз не знам докъде ще ударят цените на НИ в БГ дъно, но пък и не смея да правя категорични прогнози тип "Станишев преди 3 месеца".
Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
23-03-2009 - 21:59:37
partzalev Написал:
-------------------------------------------------------

> Асене, съжалявам те братко за никаквото ти
> самочувствие....!
>
>

Абе ти го съжаляваш, ама като му чета на Асен старите постове, до момента излиза, че на 50% е бил прав, което никак не е малко! Дано да не стане на 100% прав, че тогава наистина лошо...
Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
23-03-2009 - 22:04:55
Парцалев, Асен принципно според мен е прав.Не съм съгласен с него за цените моето мнение е за диапазона 400-500евро което означава нормализиране на пазара.За мен 250-300евро е себестойноста на Ш и З.Правил съм количествени сметки за инвеститори за кандидатстване за кредити пред банки , и 300 евро при наличен парцел са нещо много раздуто и трудно постижимо да го докажеш.Големите инвеститори не си купуват 100кубика бетон на цените които плаща обикновения човек,и арматурата идва от пристанището в собствения арматурен двор на много по ниска цена от която ще си я купиш дори в момента на най-големия пик на цените.Знам колко струва квадрат ново строителство ,но много хора не искат да научат.Лошото е ,че те плащат.Може и на 300евро да си на печалба,но качеството е лошо.Това не е гаранция ,че на 1000 евра качеството е добро.Целта на инвеститора е минимални разходи.Кво го вълнува инвеститора качеството ,той си живее в къща и не съм видял инвеститор да се завре в коптора дето е построил.Такова животно нема.Хубаво е човек да си вярва но всичко е до време.Истината боли и трудно се признава.Живота е задоволяване на собственото его.
Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
23-03-2009 - 22:12:38
Цените на НИ са много важен индикатор на икономиката, спор няма. В БГ според мен обаче молитвите ни трябва да са насочени към запазването на стабилността на банковата система най-вече, че за момента май това е единственния ключов отрасъл, който е стабилен. Там "счупи" ли се, дупе да е яко.
Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
23-03-2009 - 22:21:49
BulCan много си прав.Въпроса е колко им е истинска стабилността.Да не се окаже огън от тръне.Лошото е ,че сриващото се строителство е много свързано с банковия сектор.Сринат ли се банките нема такова дупе да удържи.
Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
23-03-2009 - 22:29:32
Има ли учасник които живее в Испания - чух че безработните станали 4 мил
Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
23-03-2009 - 22:39:07
kalashnikof Написал:
-------------------------------------------------------
> BulCan много си прав.Въпроса е колко им е истинска
> стабилността.Да не се окаже огън от тръне.Лошото е
> ,че сриващото се строителство е много свързано с
> банковия сектор.Сринат ли се банките нема такова
> дупе да удържи.
>
> Човек, в която и посока да върви,винаги отива към
> своя залез.


Да, АК, прав си. Свързани са заради обезпечението на ипотечните кредити. То затова и на банките не им се слуша много за падане на цените на НИ. Въпроса, който се питам е дали ако паднат драстично цените на имотите, дали банките все пак ще удържат фронта. Те са последната "линия на защита" за българската икономика и колкото и да са раздавали кредити на сульо и пульо все пак там работят някъкви професионалисти.

Ако банките бяха държавни, щях да съм 100% сигурен, че които и да управляваха БГ, щяха да ги жертват, за да си спасят интересите в строителствово и НИ, ама като са частни политиците имат интереси и в банките също и в такъв случай става интересно. Както имат банките интерес да се запази цената на обезпеченията на ипотеките, така също имат интерес да си събират вноските по ипотеките, а ако няма как да ги събират имат интерес да се разпродаде обезпечението бързо и да се минимизират загуби. А и повечето банки не са български или поне не на 100%, та ще има големи конфликти на интереси и то този път под зоркото око на ЕС.
Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
23-03-2009 - 22:40:07
avatar
kalashnikof Написал:
-------------------------------------------------------
> BulCan много си прав.Въпроса е колко им е истинска
> стабилността.Да не се окаже огън от тръне.Лошото е
> ,че сриващото се строителство е много свързано с
> банковия сектор.Сринат ли се банките нема такова
> дупе да удържи.
>
> Човек, в която и посока да върви,винаги отива към
> своя залез.


Споко, резерва на правителството за какво е - ако трябва ще го ползват да спасяват банки.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход