Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Как се смята цената на ново строителство

Публикувано от gogolcho 
Re: Как се смята цената на ново строителство
08-03-2009 - 15:25:55
Аз моята сграда сграда искам 570 за завършено до ключ ! Статус , сложи малко пари за проект , съгласувания , разрешителни , не дай Боже трафопост !
Много набързо я сметна тази ниска себестойност ! Себестойност се смята за КОНКРЕТЕН ПРОЕКТ !
Моя съвет е да забравите порочната сметка е/м2 като общовалидна !
Re: Как се смята цената на ново строителство
08-03-2009 - 15:28:12
gogolcho Написал:
-------------------------------------------------------
> Говорим за лихвените нива по депозити към момента,
> които се движат към 8,5 %. Сигурен съм, че с 300
> 000 евро може да договориш по-изгоден лихвен
> процент. Както и да е, отклоняваме се от темата.
>
> МВ2316, искаш да ми строиш ли? Ако е така, дай
> оферта за еднофамилна къща.

Дай проект човече ! Искам да строя - да и не го крия ! Дай проект и ще ти пусна оферта ! Имам претенции , че ще ти дам много добра цена !
Re: Как се смята цената на ново строителство
08-03-2009 - 15:33:19
МВ, още съм далеч от етап строеж, но ако искаш дай ми на ЛС повече инфо за тази сграда, която продаваш, за да не разводняваме тема.

До скоро, ще излизам, по-късно ще прегледам коментарите.
Re: Как се смята цената на ново строителство
08-03-2009 - 15:41:42
Весело изкарване ! *drink1*
Re: Как се смята цената на ново строителство
08-03-2009 - 15:57:15
Дотук само глупости.


не е по никакъв начин 300 а е 150-200 при това за 3-4 етажно

Статус,
Много ме зарадва с това, веднага ще ти дам поръчка за около 1000 м2 за тези цени на шпакловка и замазка. Пиши на лични и след 2-3 месеца започваш.
А ако не можеш, си пий млякото и си пиши във форуми как се правят прашки и как да си свалим първото гадже, тук е за батковци.

Гоголчо,
Я почни отначало и си сложи разходите на фирмата, проекта, връзките, разрешението за строеж, сондата, дето ти е 1500 + доклад, геодезия + доклад, сеченето на дървета+ такси. Към това прибави строителството и обезщетението, сложи служителите на фирмата ти, които се занимават с проекта/счетоводител, технически, инженери, шофьор/, разходи за офис, разходи за изготвяне на нот.актове/адвокати, изчисления на общи части/, озеленяване. Каквото получиш го изпаши с ДДС до продажната цена, нот. и общински такси, остатъкът намали с данък печалба и останалите. И ще разбереш защо никой не сваля под 700Е/м2 в София и то само на зелено, ама много тъмно зелено и в кварталите. Пропуснахме асансьора 12-15 хил. евро, паркоместата, които си длъжен да направиш, а защото парцелът е малък няма и как да ги свалиш в мазето без асансьор за коли на скромната цена от 30 хил. евро. И като удариш чертата, че в тези 700Е няма печалба, а човекът бласка само за хляба и ракията.


Re: Как се смята цената на ново строителство
08-03-2009 - 16:13:31
Др. Иванов само аз не съм се заяждал с тебе в тоя форум !
Не ме предизвиквай , че ще те напрява смешен и на кучетата !

Как пък се извъди специалист по всичко бе мама му стара ? ? ?
И не повтаряй вече написаното от мен ако обичаш !
Асансьора е частен случай ! Освен ако на теб не ти се привиждат само небостъргачи !
Изказваш се като шеф капитално строителство по партийна линия в Димитровски или Коларовски РНС .
Една от големите истини в тези твои 700 евро е , че се обслужва и кредит на фирмата и не знам още какво !?
Тежки офиси и администрация - типично по стар образец от 1956 година ! Ами да , прав си , тия хора трябва да се хранят ! Ама не казваш , че повечето от шефовете на тези фирми са чували за строителство само и затова са се обградили със специалисти , каквито има доста в този форум !
И на които след време същите тези шефове започват да дават акъл и компетентни мнения !
Нали съм бил в такива фирми , само кажи че не съм прав !
Друго - разточителен живот - кръчми , коли , офиси , любовници и не знам още какви разходи !?
В моята фирма сме трима инженери - САМО ! Разделяме си работата по оферти , търсене на обекти , доставки на материали и т.н.
Да си чувал , че се печели от оборот ? ? ?
Ама не те кефи - искаш да се видиш милионер утре сабаалем !



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-03-08 17:01 от MB2316.
Re: Как се смята цената на ново строителство
08-03-2009 - 16:22:01
мисля 250 еуро е доста оптимистична цена . преди година беше 400 а за малка сграда е доста съмнително дали ще постигнеш толкоз ниска кое е ппоефтиняло 40% труда едва ли ако намалиш надницата с 40% нема да ти го работи никои материалите може би са поефтинели малко ама не и 40 % . 30% е доста разтегливо за обезщетение ако е за топ център са малко ако е за некои квартал са много. но да ги приемем за вярно. излиза така сметката 400/0.70=571 това е себестоиност . поректа е реализуем за 2,5 години миниумум да сложим по 20 % на година което е минимума излиза че требе да умножим по 1,58 ( сметнато е със сложнолихвен фактор) какво излиза 571*1.58=902 ами това е мин цена. ако себестоиността е 300 излиза 676. може би това е долна граница.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-03-09 01:15 от nradev11.
Re: Как се смята цената на ново строителство
08-03-2009 - 16:28:32
Я, ище идин мераклия да строи на 150-200 на замазка и шпакловка! Случих откъм строители. Давай, заяждай се. Колко излиза?
Re: Как се смята цената на ново строителство
08-03-2009 - 16:31:31
Имам ъпдейт (осъвременяване за теб ) на поста си ! JUST FOR YOU ! *book*
Re: Как се смята цената на ново строителство
08-03-2009 - 16:32:08
е то може и на по -малко ама качеството е съмнително.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-03-08 18:55 от nradev11.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход