Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Как се смята цената на ново строителство

Публикувано от gogolcho 
Re: Как се смята цената на ново строителство
08-03-2009 - 18:52:20
др. Иванов Написал:
-------------------------------------------------------
др. Иванов,

Асансьор за леки автомобили в колко сгради сте виждали?! Моля Ви се, малко по-сериозно... В тия разноски по строителството приемаме, че се включват всички възнаграждения, хонорари, такси и пр. ДДС? Мда... Сигурно всички обявяват реалната цена и плащат върху нея данъци и такси.

Ако искате да опровергаете тези цени, направете една разбивка. За труд (вкл. и хонорари), за материали, такси, данъци.
Re: Как се смята цената на ново строителство
08-03-2009 - 19:04:26
Другарю Иванов , я виж и
това

Иначе кликни на конкретните оферти и ще видиш цените от 350 евро на кв.метър - не се прави на улав Иванов ако и да си такъв.:] :] :]

Май до края на лятото ще стигнем до 200 евро на кв.метър - след като падат цените на материалите и труда а кризата се задълбочава. :] :] :]
Re: Как се смята цената на ново строителство
08-03-2009 - 19:29:42
И аз ще строя нещо много подобно като на снимките , живот и здраве !? smiling smiley


Re: Как се смята цената на ново строителство
08-03-2009 - 19:58:24
Най-големият куриоз е в Св. Влас, където 4-етажен хотел от 1000 кв. метра на груб строеж е бил продаден за 300 000 евро.

Това си е жива делавера, защото там грубият строеж 90-100Е/м2, Кинта 1,5, което е още 50Е в метър строителство, общо 150-160Е/м2, продали са го на 300.

След като преди лятото във Влас, който никога не бих препоръчал, на грубо се продава на 300, не виждам как ще паднат на 200. Но да се надяваме, тогава ще купуваме. Аз засега виждам друго:


[vechna-r.com]

Продава на Сл.бряг само цял обект по около 900Е/м2, за общо близо 5 млн.евро, а по отделно само големите апартаменти по 1200-1300Е, Причината, малките си избиват парите от наеми през лятото.

В София същата фирма, в малка сграда с 11 апартамента на цена 1450Е/м2 има само един свободен, и един магазин за 2200.

В друга голяма сграда от 26 апратамента партер с магазини и 1 етаж с офиси са останали за продажба 2 апартамента по 1600Е/м2 и един магазин за 2500Е.

Някой да ме светне, как точно този строител, ще свали цените, треперещ от съдия-изпълнители и висящи над фирмата му кредити?

Или например този:

[www.probuildgroup.com]

Който е продал половината от последната сграда и сега прадава на 1250Е/м2.


Re: Как се смята цената на ново строителство
08-03-2009 - 20:03:48
teoteo Написал:
-------------------------------------------------------

> Фло,
> ако ми обясниш какво "шаранско видя" ще съм
> благодарен.


:] Не съм злонамерен приятелю! Видях,че си захапал сам въдицата от 250Е/м2 и чакаш някой оправен строител да завърти макарата,а даже нямаш проект и количествена сметка на обекта!Съвета ми е да си починеш малко от анализите на световната икономика и да пообиколиш борсите за строителни материали ,бетонните възли,арматурните дворове и другите места,съпътстващи строителната дейност,както и да изчетеш всички теми в раздела строителство и ремонти на тоя форум!
Re: Как се смята цената на ново строителство
08-03-2009 - 20:20:52
Не си прав ФЛО ! Човека ме пита за цена на личните , но му казах да даде чертежите на Аутокад и тогава цена .
Прав си , че веднага ще го заобичат строителите , но човека да не е правен в г.... :]
А и не е разбрал що за хумор имаш ! *ok* :]
Re: Как се смята цената на ново строителство
08-03-2009 - 20:25:36
avatar
И аз да се похваля!
Току що приключих преговорите за строежа на ей това - [www.snimka.bg]
Q2 на Копитото.
Само 517 holiday apartments.
Само с алуминия съм малко зле ама че се обадим на бате Асан от задругата...!
Re: Как се смята цената на ново строителство
08-03-2009 - 20:53:34
Ти уби змея с прашка ! :] Говори ли с Топлофикация да те включат или викаш - гора много , дърва бол .....



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-03-08 20:55 от MB2316.
Re: Как се смята цената на ново строителство
09-03-2009 - 08:27:48
Повечето хора, които смятат тук правят една фундаментална грешка - вземат за база параметри от преди пукането на имотния балон. Какво ме интересува цената на която е било строено по времето когато печалбата е била огромна и сигурна. Тогава инвеститорите не им дремеше много-много колко ще платят на строителите и колко струва тухлата. Строителите не им пукаше да поискат какви ли не заплати както и тухладжийте - ако някой не иска да им плати - пазар голям. Големият въпрос е колко струва строителството след пукането на имотния балон. И аз ви казвам, че е 150-180 евро квадрата.
Re: Как се смята цената на ново строителство
09-03-2009 - 10:21:47
Там е цената greenbul !
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход