Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Съвет за цена в Белоградчик

Публикувано от Котаракът с чизми 
Re: Съвет за цена в Белоградчик
31-03-2009 - 00:33:30
Scyther Написал:
-------------------------------------------------------
> Котарак, а защо просто не му я върнеш на онзи,
> дето ти я е подарил? Така хем ще си върнеш
> дължимото, хем няма той да те е отгледал, хем няма
> да търсиш купувачи и цена, хем няма да се чудиш
> как да я дострояваш, хем ще си праведен
> християнин...
> Или разчиташ на разликата от онези тогавашни пари
> и сегашните? Така ли е, или чета като дявол
> евангелието?
>
>
> "Делото по спасяването на давещите се е дело на
> самите давещи се!"
> Scyther


Опитвах! Точно това ми се виждаше най-чисто. Още отдавна опитвах, но той не иска :g:
Аз също натоварих всичко(подаръци, детски книги...) в едно такси и го пратих да си вземе всичко, но таксиметровият му беше неудобно да остави нещата на улицата - щото аз така му казах да направи(в случай, че никой не ги взима). Таксиметровият ги върна, а аз ги хвърлих в една кофа за боклук.
Сега има останали някакви счупени играчки и една игра-писта(тя е доста обемна), които съм приготвил в един чувал и ще си му ги върна със следващия курс до Германия.
Даже точно затова още държа непродаваема цена от 210к евро, щото да видя какво ще каже като му ги върна лично пред къщата му и после ще знам дали да продам - аз си имам клиенти, но не знам каква цена да им кажа... не ми пречи 52500 или ако ще и наполовина- все едно. Но се страхувам, че ще искам да му дам и лихви и още пари, за да не казва че ме е отгледал - трябва да видя какъв е минимума, ама то трудна работа - той е непредвидим, не знам какво ще иска. Освен това все пак трябва да остане нещо - заради вложеното в некадърния строеж аз си пропилях бизнеса. Сега искам поне един бус да взема и да пробвам да изкарвам някакви пари?

Много правилно си четеш!
Re: Съвет за цена в Белоградчик
31-03-2009 - 00:33:52
котарак, първо си изясни какъв точно ти е проблема и тогава търси решението му. Защо онзи човек (роднина) ти е подарил този имот? Защо го е направил и защо сега си иска парите? Какво законно основание има да претендира да му връщаш нещо? Ти смяташ ли да му връщаш нещо и защо не му върнеш имота? Кой е допуснал грешка, ти или той? А кой се чувства виновен за тази грешка?
Айде със здраве и дано намериш утеха от терзанията си!
Re: Съвет за цена в Белоградчик
31-03-2009 - 00:40:53
dodo2 Написал:
-------------------------------------------------------
> При нещата, които разказа и аз бих ти дал съвет да
> му го върнеш и да си гледа работата, а и на теб да
> ти олекне от тези терзания.
>
> В краен случай си го довърши и живей ти там и дай
> ключ и на "благодетеля", ама да го продаваш е
> тъпо. Ти и сега си на път да се побъркаш, а като
> го продадеш, ще си за психодиспансер.
>
> Не е нужно да си докарваш душевни проблеми заради
> 50 хиляди.


Хей, dodo2 smiling smiley

Аве не ще! Аз пробвах, а той ми вика, че не му се занимавало повече с имоти в Бг. Искал си само парите. А аз опитах на жена му, но тя ми вика:
- Аз не искам да продаваш.

Ама не мога да го довърша ве :cry:
Аз да имах да му върна парите да видя какво ще каже.

Защо като го продам да ми е по-зле?

(да не се разсърдиш че ти се бъркам или ти давам акъл, ама с най-добро чувство ти казвам да не се занимаваш с такива аватари и да не вярваш на такива работи)
Re: Съвет за цена в Белоградчик
31-03-2009 - 00:53:33
Котарак, сега ти видях поста. Предполагам, че той няма никакво юридическо право да си иска каквото и да било, единственото, което искаш да изчистиш е онова, че те е отгледал. Освен това, доколкото схващам ситуацията, си заложник на роднинска вражда, между твоите родители и този човек. Когато конфликтът се е състоял, ти си бил дете. Т.е. не можеш да носиш вина за каквото и да било нито юридически, нито морално. Но все пак твоята чест е потърпевша. Та ако аз съм на твоето място, отивам лично при него и му поставям следното условие:

Кажи му, че за враждата между него и родителите ти, нямаш вина. Отишъл си да сложиш край на тази вражда. Кажи му, че му връщаш имота както е. Никакви пари!!!!!!!!!
Колкото и да му дадеш, винаги ще съществува съмнението, че си му дал по-малко и че пак му дължиш. С пари няма да го накараш да си промени отношението! Сумата наистина е без значение. Та или си взема имота, или да си замълчи завинаги и да те благослови.
Сега ако ми кажеш, че този човек няма деца, драмата ще се изясни напълно...
Та ако той не пожелае имота, си е негов проблем. Ти ще си чист и пред себе си, и пред Господ.
Бъди здрав!

П.С. И не забравяй, че той на теб пари не ти е дал. Дал ти е имот. И ти това му връщаш. С какво той искал или не искал да се занимава си е негов проблем. Защо след като той не иска да се занимава, ще се занимаваш ти?...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-03-31 00:57 от Scyther.
Re: Съвет за цена в Белоградчик
31-03-2009 - 00:58:03
venciev Написал:
-------------------------------------------------------
> Котарак,добър човек си,но наистина не е времето
> когато искаш такава цена за такъв имот тук и
> СЕГА!
> Бъди жив и здрав!
> Сподели,ако има човек интерисуващ се от имота!

Ами има. Едно момче, което с приятелката си живее под наем и си търси нещо. Но щял да взима кредит. Обаче аз му казах така:
- Аве ти ще вземеш тие 80 хил. лв., ама знаеш ли, че после ще ти трябват още толкова, за да завършиш?
- Ами ще мисля нещо...

Друг ми казваше лятото така :
- Аре кажи цена ве?
- Ми... 300к евро. - така му казвах, да :]
- Казах ти, че за 100 ще говориме. Трудно ще ти даде някой и толкова. Ама все пак може накой да извади ни повече. Но ти знаеш ли колко са 300к!?! За да искаш толкова, значи не ти се продава. Като решиш, кажи цена.
Този е един безцеремонен човек, но някак си много благо ми даде това обяснение. Сега пак като се срещнем и ме пита:
- Реши ли?
- Ами аре за 100к евро. Нали така приказваше?
- Е, това беше преди 1 год., сега никой няма да ти даде такива пари. Реши ли да продаваш?
- Ами 100к лева?
- Виж, за към 80 можем да говорим.
- Ами за 100?
- Еми нищо. Ти кажи цена, пък аз ще мисля.
Ама аз не му казвам още цена. Даже като ме види и аз казвам:
- Ей сега, само да видя в интерен какво става - ама досега още не му казвам.

това са хора от града, към които веднага мога да се обърна. Телефоните на обадилите се заради табелката на къщата ги изтрих... Ама мисля, че като се затопли времето и пак ще почнат да звънят. То вече почнаха автобусите да пристигат, ама пак старата песен - идват и понеже няма къде, си отиват. Даже в неделя три коли бяха спрели до входа на крепостта, но тя беше заключена eye popping smiley (това към 17:20-30, макар че работното време до 18:30). Хората обикаляха и пак има беше интересно, ама сигурно ги е все пак яд(регистрациите бяха Варна, Бургас и Сф.). северозападнала Бг си е верно... Тука хората са много зле - ако са санданчани, тука чудеса щеше да има...
Re: Съвет за цена в Белоградчик
31-03-2009 - 01:02:22
avatar
Защото като го продадеш ще започнеш с едни мисли - ама сега тия пари малко ли са, много ли са, колко да му дам?

Той казал ли ти е колко пари иска? Ако ти е казал, продай го за толкова плюс 5% за теб за мъките и ще си по-щастлив от сега.

Ако не ти е казал, то сядате на една маса и се разбирате. Ако иска голяма сума му казваш сам да си го продава и му го даряваш обратно. А за отглеждането му казваш благодаря и толкова. Предполагам не ти е помагал с цел като остарее да му чистиш подлогата. Човек обикновено отглежда деца или помага на други, за да знае че е предал част от себе си във времето и след като умре.

А Scyther не е прав за това: "Та ако той не пожелае имота, си е негов проблем. Ти ще си чист и пред себе си, и пред Господ." И така да стане, дълго време ще имаш угризения и всякакви мисли ще ти се въртят в главата, което изобщо не си струва.


P.S. А ако не иска да те вижда, му напиши какво мислиш в писмо. Завърши с две неща: първо, че е гнусно нещо да се гавриш с някой като му подариш нещо, а после мрънкаш с разни претенции, а накрая, че ако не си вземе обратно имота до дата X, го пускаш в ebay.de с начална цена 1 евро и на колкото завърши търгът, ще му пратиш парите и той да избира дали си го иска или не обратно.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-03-31 01:09 от dodo2.
Re: Съвет за цена в Белоградчик
31-03-2009 - 01:05:58
Scyther Написал:
-------------------------------------------------------
> Котарак, сега ти видях поста. Предполагам, че той
> няма никакво юридическо право да си иска каквото и
> да било, единственото, което искаш да изчистиш е
> онова, че те е отгледал. Освен това, доколкото
> схващам ситуацията, си заложник на роднинска
> вражда, между твоите родители и този човек. Когато
> конфликтът се е състоял, ти си бил дете. Т.е. не
> можеш да носиш вина за каквото и да било нито
> юридически, нито морално. Но все пак твоята чест е
> потърпевша. Та ако аз съм на твоето място, отивам
> лично при него и му поставям следното условие:
>
> Кажи му, че за враждата между него и родителите
> ти, нямаш вина. Отишъл си да сложиш край на тази
> вражда. Кажи му, че му връщаш имота както е.
> Никакви пари!!!!!!!!!
> Колкото и да му дадеш, винаги ще съществува
> съмнението, че си му дал по-малко и че пак му
> дължиш. С пари няма да го накараш да си промени
> отношението! Сумата наистина е без значение. Та
> или си взема имота, или да си замълчи завинаги и
> да те благослови.
> Сега ако ми кажеш, че този човек няма деца,
> драмата ще се изясни напълно...
> Та ако той не пожелае имота, си е негов проблем.
> Ти ще си чист и пред себе си, и пред Господ.
> Бъди здрав!
>
> П.С. И не забравяй, че той на теб пари не ти е
> дал. Дал ти е имот. И ти това му връщаш. С какво
> той искал или не искал да се занимава си е негов
> проблем. Защо след като той не иска да се
> занимава, ще се занимаваш ти?...

НЕ МЕ Е ОТГЛЕДАЛ ВЕ!!!
Той от 50-60-та година изобщо не живее в Бг - как ще ме е отгледал eye popping smiley

Бях на 18-19 години, не точно дете.
Е как се сети, че няма деца eye popping smiley
Какво обяснява това?

Да опитам пак да му го върна, само че с построеното от нас? Тогава нали баща ми ще се разсърди (той наистина ме е отгледал, зле или добре)?

Офффф.... с какво те занимавам *xxx*
Re: Съвет за цена в Белоградчик
31-03-2009 - 01:12:43
dodo2 Написал:
-------------------------------------------------------
> Защото като го продадеш ще започнеш с едни мисли -
> ама сега тия пари малко ли са, много ли са, колко
> да му дам?
>
> Той казал ли ти е колко пари иска? Ако ти е казал,
> продай го за толкова плюс 5% за теб за мъките и ще
> си по-щастлив от сега.
>
> Ако не ти е казал, то сядате на една маса и се
> разбирате. Ако иска голяма сума му казваш сам да
> си го продава и му го даряваш обратно. А за
> отглеждането му казваш благодаря и толкова.
> Предполагам не ти е помагал с цел като остарее да
> му чистиш подлогата. Човек обикновено отглежда
> деца или помага на други, за да знае че е предал
> част от себе си във времето и след като умре.
>
> А Scyther не е прав за това: "Та ако той не
> пожелае имота, си е негов проблем. Ти ще си чист и
> пред себе си, и пред Господ." И така да стане,
> дълго време ще имаш угризения и всякакви мисли ще
> ти се въртят в главата, което изобщо не си струва.

Сумата е ясна. Той няма други претенции.

Обаче НЕ МЕ Е ОТГЛЕДАЛ!!!
Re: Съвет за цена в Белоградчик
31-03-2009 - 01:18:23
avatar
Ако е ясна, сега пък проблемът с баща ти. Ами тогава го продай за сумата която иска роднината + сума на която би бил доволен баща ти за тухлите и труда + 5% за теб и действай. Прагматично раздаваш на роднината, на баща ти, а с 5% правиш каквото си искаш (аз бих отишъл на някой остров за 1-2 седмици) и започваш нещо наново.
Re: Съвет за цена в Белоградчик
31-03-2009 - 01:21:21
Scyther Написал:
-------------------------------------------------------
> Предполагам, че той
> няма никакво юридическо право да си иска каквото и
> да било,

Няма такова право! Има разписка за тези пари между майка ми и жена му, че ще ги върнеме без лихва. Той дори не ни ги е дал. Разписката е загубила давност, освен това аз нямам нищо общо - той е поставил условие на мое име да е имота.

Не искам да говоря зад гърба на друг човек и няма как да разбереш...
Освен това същественото е, че аз искам да пробвам последно да се разберем с него, щото той е стар човек вече и аз може много повече да си изпатя не заради парите, а заради самочувствието(себеуважението) си. Той ме познава и затова ми има доверие, че ще му ги върна и затова на мен не ми е искал разписки. А аз все пак знам, че не му е лесно и на него...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход