Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Съвет за цена в Белоградчик

Публикувано от Котаракът с чизми 
Re: Съвет за цена в Белоградчик
27-02-2009 - 01:55:31
avatar
Леле какви сте експерти.Бе вие не мислите ли.Колко е лесно да говорите за продажби.Що ли изобщо гъделичкате клавиатурите *write*
Re: Съвет за цена в Белоградчик
27-02-2009 - 03:30:45
вземай парата каквато и да ти я предложат.
че купувачи по света вече няма.

освен ако не смяташ да живееш там (в което дълбоко се съмнявам).




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-27 03:31 от kuku987.
Re: Съвет за цена в Белоградчик
27-02-2009 - 10:05:05
аве така е clap:
Това е най-добрият вариант за продажба(поне аз мисля като тебе и съм напълно съгласен).

Ама ако направя така и после не мога да се отмятам - ще ТРЯБВА да продам.

Ама ако имаш търпение да ме изслушаш за цветето (моля те) ? *pardon*
Виждаш ли от коя дата е мнението ми ето тук:

[forum.all.bg]

То е нещо като подпис в участията ми във форумите. На пръв поглед може да звучи празноглаво и глупаво, даже безсмислено. Но аз мога да ти обясня част от него, за да ти покажа връзката с темата, и ти обясня моето поведение.
Зимата миналата година се разболях много тежко - щеше да умра eye popping smiley Мислех си, че нищо не съм постигнал в живота и си отивам с тъга и празнота. Слава Богу - оздравях *bow* Ако ми е поверен такъв хубав имот, то аз и с него нищо не постигнах. Затова реших да го продам, но с благословение! Ще обясня съвсем подробно:
От 16 годишен живея по квартири. След звършване на строителен техникум и казарма, ходих да работя в Пловдив и после Варна. Но видях, че няма смисъл - само си плащам квартири. Реших да се върна и да предприема нещо, но ми трябваше някакъв капитал. Продадохме апартамент в Сандански. Но се получи, че аз не мога да разполагам с парите сам - те принадлежат и на семейството ми. Аз почнах да купувам апаратура за доставка на интернет, но баща ми взе да строи втория етаж. Идеята ми беше да сложа покрив на първия и да го завърша, но той искаше да я прави цялата - 3 етажа. Едвам го спрях! Защо ми е незавършена къща с 3 етажа, вместо един етаж за живеене. В крайна сметка строежът спря точно наполовина - нито покривът беше сложен на втория етаж. Изтеглих парите от интернета, за да сложиме покрива и стана една *xxx*

Затова след като оздравях, отидох и запалих част от тръните и боклуците във видимата част на двора, за да може да се вижда какво продавам и сложих табелката(това беше миналата пролет). Полека-лека почнаха да ми звънят с различни предложения. Но след месец-два забелязах как едно красиво и червено цвете е поникнало. Бяха му обгорели върховете на листата. Като че ли борец за живот сред тръните и огъня? Спомних си за това мое мнение във форума и махнах табелата. Затова ти казвам, че ако чакам лятото и не знам дали ще поникне пак?
След като увяхна, аз пак сложих табелата. Но сега не знам какво ще се случи...

От 20-30 обадили се само двама признаха, че им харесва много имота, но им се видяха много парите. Всички други изтъкват недостатъците, което ми напомня за историята с цветето и прасетата и помиярите. За да разбереш по-добре, нека ти цитирам съвета на Христос:

(Матей 7:6)
Не давайте свето нещо на кучетата, нито хвърляйте бисерите си пред свините, да не би да ги стъпчат с краката си и се обърнат да ви разкъсат.

След като увяхна цветето и видях, че нямам друга възможност, пак реших да продавам.

Но преди всичко описано опитах да потърся съвет за кредит - можеш да видиш темата ми:

[forum.imoti.net]

Ако си изчел всичко, то дано и към тебе някой прояви търпение :ami:

dodo2 Написал:
-------------------------------------------------------
> Да, съветът ми е да сложиш голяма табела
> ...
> Криза или не, винаги има хора с пари. Т.е. ти ще
> търсиш човек с излишни пари, който изпитва
> носталгия по това място и е склонен да купи. А щом
> казваш, че ще има увеличен поток от хора може и да
> ти излезе късмета.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-27 10:25 от Котаракът с чизми.
Re: Съвет за цена в Белоградчик
27-02-2009 - 10:07:29
Scyther Написал:
-------------------------------------------------------
> Колега, дълбоко се съмнявам да ме послушаш, но все
> пак...
> Продавай! На всяка цена!
> Няма да живееш хилядолетия, за да спечелиш от
> покачващи цени на имотите. Изтървал си влака за
> печалбата. Следващата спирка е след 15-20 години,
> ако въобще светът съществува в този си вид... Ако
> ме разбираш
>
> "Делото по спасяването на давещите се е дело на
> самите давещи се!"
> Scyther

хехе spinning smiley sticking its tongue out
Това е девизът на водните спасители, бре :}

Но си мисля, че не си запознат с конкретния случай. Иначе си прав smoking smiley
Re: Съвет за цена в Белоградчик
27-02-2009 - 10:13:16
kuku987 Написал:
-------------------------------------------------------
> вземай парата каквато и да ти я предложат.
> че купувачи по света вече няма.
>
> освен ако не смяташ да живееш там (в което дълбоко
> се съмнявам).

Защо да се съмняваш?
Та аз точно за живеене исках да си я направя(а не за търговия), ама като ми се набъркаха хора, които не знаят какво искат sad smiley

Ей приказката за вълчия врат е много вярна *ok*
Re: Съвет за цена в Белоградчик
27-02-2009 - 17:50:31
Котарак, където дават съвети-без мен не минава :] Тия пари дето ги искаш може би няма да ги вземеш. Малък бях когато ходих в Белогрдчик,но виждам,че не се е променило много. Ти имаш сантименти към това място и основателно го определяш като прекрасно. ООбаче инвеститора с парите който ти чакаш ще доиде и ще разгледа наоколо и ще вложи единствено търговска прагматичност. Него не го интересува колко е прекрасно мястото, а колко души ще хапнат в заведението му/да речем/. Също ще си помисли тия дето ходят там носят ли си сандвичи и дали въобще са клонни да хапнат една чорбичка. Наи- вероятно са поети като теб самия / аз също съм свързан с изкуството/. А по- богатите туристи са там където има много голямо струпване на такива инвеститори; банско; зл. пясъци; боровец и др.
- Та съвета ми е - ако ще се чувстваш щастлив да живееш там- направи го. Много е важна вътрешната хармония. А някои в един форум се подписва с-; ако няма къде да идеш- ела на себе си- нещо такова.
-Ако обаче не се виждаш да си щастлив на такова място- вземи колкото ти дава някой мераклия и си търси щасстието другаде.
Беше ми приятно! *bow*
Re: Съвет за цена в Белоградчик
27-02-2009 - 23:59:44
avatar
Ами освен да ти кажа, че си късметлия че не си взел кредит... smiling smiley

Първо - всички умират един ден. Така че дали ще е сега или след 100 години е на практика все тая. Един живот е безсмислен, ако го прекараш в пещера и нямаш допир с външния свят. Смисъл вече има даже само в това, че си написал горното, N души са го прочели и трогнали, вече си оставил следа в тях, а на някои даже да си променил живота.


Та като план за това място, нищо не ти пречи да направиш първо това с табелата, понеже казваш, че щяло да има поток от хора - то е като да рекламираш във вестник с 200000 тираж - от тези читатели 1% ако им стане интерсна обявата, са 2000 души, от тях 1% да имат реален интерес = 20 и 5% от тях има вероятност да го купят - ето твоят човек.

Ако не стане тази година, има два варианта след това - или не те устройва среден вариант - примерно да го продадеш за 30-40000 евро, но понеже си емоционален после ще се обвиняваш, че нито си му взел 200те хиляди, нито си останал да живееш там, или те устройва. Тогава получаваш 80000 лева, а това не е малък стартов капитал и можеш да започнеш някакъв легален бизнес. Тези пари могат да ти носят печалба и за няколко години да стигнеш заветните 200000, хем така и животът ти ще е по-интересен. В този случай имаш все пак риск да загубиш всичко, но си струва опита и всичко свързано след това с него.

И най-накрая може да не го продадеш изобщо, но поне ще имаш мястото и ако не къща, можеш да си садиш цветя, за което не се изискват особени разходи, но явно ти носи наслада.


Сега ще ти дам и една друга забавна идея, аз ако го имах това място (и живеех наблизо) бих направил следното:

слагаш табелата, обаче не с цена 199,900 а пишеш, че за мястото си организирал търг и в момента актуална цена: 47,000 (примерно). И телефон. Който дава по-висока - да звънне да си даде името и предложението.

И на определен период коригираш там актуалната цена.

Така ще видиш изобщо дали има интерес и за такава ниска цена.

Докато получаваш предложения може да премислиш ситуацията и каква е сумата, която те задоволява емоционално.

Може да започнеш цената от 10,000 евро даже, така ще предизвикаш интерес. Може да си направиш и уеб сайтче, където да публикуваш последната актуална цена, така че вече заинтересуваните да следят какво става.



LKK
Re: Съвет за цена в Белоградчик
28-02-2009 - 14:11:59
Додо2, това с търга е много готина идея! *bow* *bow* *bow*
Става прекрасно и за други случаи.
Re: Съвет за цена в Белоградчик
28-02-2009 - 15:41:47
avatar
dodo2 Написал:
-------------------------------------------------------
> Ами освен да ти кажа, че си късметлия че не си
> взел кредит...
>
> Първо - всички умират един ден. Така че дали ще е
> сега или след 100 години е на практика все тая.
> Един живот е безсмислен, ако го прекараш в пещера
> и нямаш допир с външния свят. Смисъл вече има даже
> само в това, че си написал горното, N души са го
> прочели и трогнали, вече си оставил следа в тях, а
> на някои даже да си променил живота.
>
>
> Та като план за това място, нищо не ти пречи да
> направиш първо това с табелата, понеже казваш, че
> щяло да има поток от хора - то е като да
> рекламираш във вестник с 200000 тираж - от тези
> читатели 1% ако им стане интерсна обявата, са 2000
> души, от тях 1% да имат реален интерес = 20 и 5%
> от тях има вероятност да го купят - ето твоят
> човек.
>
> Ако не стане тази година, има два варианта след
> това - или не те устройва среден вариант -
> примерно да го продадеш за 30-40000 евро, но
> понеже си емоционален после ще се обвиняваш, че
> нито си му взел 200те хиляди, нито си останал да
> живееш там, или те устройва. Тогава получаваш
> 80000 лева, а това не е малък стартов капитал и
> можеш да започнеш някакъв легален бизнес. Тези
> пари могат да ти носят печалба и за няколко години
> да стигнеш заветните 200000, хем така и животът ти
> ще е по-интересен. В този случай имаш все пак риск
> да загубиш всичко, но си струва опита и всичко
> свързано след това с него.
>
> И най-накрая може да не го продадеш изобщо, но
> поне ще имаш мястото и ако не къща, можеш да си
> садиш цветя, за което не се изискват особени
> разходи, но явно ти носи наслада.
>
>
> Сега ще ти дам и една друга забавна идея, аз ако
> го имах това място (и живеех наблизо) бих направил
> следното:
>
> слагаш табелата, обаче не с цена 199,900 а пишеш,
> че за мястото си организирал търг и в момента
> актуална цена: 47,000 (примерно). И телефон. Който
> дава по-висока - да звънне да си даде името и
> предложението.
>
> И на определен период коригираш там актуалната
> цена.
>
> Така ще видиш изобщо дали има интерес и за такава
> ниска цена.
>
> Докато получаваш предложения може да премислиш
> ситуацията и каква е сумата, която те задоволява
> емоционално.
>
> Може да започнеш цената от 10,000 евро даже, така
> ще предизвикаш интерес. Може да си направиш и уеб
> сайтче, където да публикуваш последната актуална
> цена, така че вече заинтересуваните да следят
> какво става.
>
>
>
>
Абе вие в детската градина нямате ли си кубчета и камиончета та и с търгчета ще се занимаваш. *angel*
Re: Съвет за цена в Белоградчик
01-03-2009 - 00:16:57
avatar
Ела в детската градина, да видиш с какво се занимаваме.


OwnerBG Написал:
-------------------------------------------------------

> Абе вие в детската градина нямате ли си кубчета и
> камиончета та и с търгчета ще се занимаваш.


Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход