Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Съвет за цена в Белоградчик

Публикувано от Котаракът с чизми 
Re: Съвет за цена в Белоградчик
29-03-2009 - 14:09:50
Котаракът с чизми Написал:
-------------------------------------------------------
> Начинът по който го получих. Не е моя покупка, но
> ми го подари един мой роднина. Не лично аз съм го
> искал или получил, но родителите ми се обърнали
> към него и той се съгласил, само при условие че е
> на мое име. Веднъж бях с него и той се беше ядосал
> и обиждаше родителите ми, но за да унижи и мен, ме
> попита:
> - Аве, ти няма ли да благодариш за тая къща!
> - Не знам нищо за никаква къща. - му отговорих,
> защото и без това мразя трети страни(ако наистина
> е искал да ми даде с добро намерение, с
> благословение и радост за двамата, нека е лично,
> защо да прави мен заложник или родителите ми за
> заложници на мен).
> - Тогава да върнеш парите! Без лихва, когато
> можеш, но непременно да ги върнеш.
> - Добре.
>
> Той знае, че не мога да му ги върна(затова и така
> иска). Другата причина да продадем апартамента
> беше не само интернета, но и този дълг. Обаче аз
> не исках лично да му го връщам, а точно чрез
> хората, с които е станала тази работа. Обаче така
> или иначе парите не са върнати. Подробности са, а
> и аз не обичам да говоря за други...
> (аз затова много уважавам приказката за вълка и
> врата му).
>
> Което най-много ме дразни, е че този човек взе да
> говори:
> - Аз съм ви отгледал.
.....................................................................

Хмммммм, абе аз май се поизсилих със съвета си за студената вода......
Защото правилният съвет е пак да я пиеш, ама редовно и задължително с определени хапове. В предписването на които аз не съм компетентен....
Както и да е - успех smiling smiley
Re: Съвет за цена в Белоградчик
29-03-2009 - 14:52:28
ivorad Написал:
-------------------------------------------------------
> ...
> Хмммммм, абе аз май се поизсилих със съвета си за
> студената вода......
> Защото правилният съвет е пак да я пиеш, ама
> редовно и задължително с определени хапове. В
> предписването на които аз не съм компетентен....
> Както и да е - успех

:}
Тоз човек също обича тоя лаф :]
Всъщност аз от него го знам.

Хапчетата не ги уважавам хич winking smiley , ама ти по какво си компетентен(във връзка с темата де)?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-03-29 14:53 от Котаракът с чизми.
Re: Съвет за цена в Белоградчик
29-03-2009 - 20:16:56
Котаракът с чизми Написал:
-------------------------------------------------------
Тоз човек също обича тоя лаф
Всъщност аз от него го знам.

Хапчетата не ги уважавам хич , ама ти по какво
си компетентен(във връзка с темата де)?

....................................................

За съжаление, по тези проблеми съм напълно некомпетентен , както вече ти казах!
Толкова некомпетентен, че само мога да предполагам кой е "тоз човек", дето обича "тоя лаф".....
Успех в продажбата!

Re: Съвет за цена в Белоградчик
30-03-2009 - 21:04:04
Ами не некомпетентен, а по-скоро си незапознат. Ама аз не искам помощ в това, което си е мой товар...

Сега се радвам, че се отзовават хора да помогнат кой както разбира - благодаря и на тебе че опитваш да проявиш разбиране!
Все пак аз тогава бях дете - сега не бих допуснал изобщо накой да се изживява като благодетел. Но тогава вярвах в хората и в Бога... Аз и сега вярвам, де, ама със забележката, че "ЧИСТИ СМЕТКИ - ДОБРИ ПРИЯТЕЛИ". Точно от Библията разбрах, че където има дълг, там няма мир - нали затова дадох примера с Авраам.
Дължащият винаги ще се чувства "втора категория човек" и зависим и ще питае страх и подчинение; а подаятелят рано или късно ще се почувства ощетен и ще си поиска под някаква форма даденото(или ще обижда)...

Сега не искам съвет безплатно, не искам да повторя същата грешка - да съм длъжен някому! Обаче си помислих, че ако обявя комисион, с който покривам разноските по оценката и плюс това някаква печалба, то ще се отзоват хора от типа "кьораво и сакато" или поне нямам гаранция, че ще съм доволен(аргументирано убеден в направената оценка).
Също така съвети от типа "вземай колкото ти дават и дим да те няма" или "ако искаш да се отървеш, вземи 20 хил." също не приемам за с-МИР-ени съвети. В бягството от проблема също няма мир, бягството от проблема е бунтовна история - проблемът рано или късно ще се блъсне в лице.

Въпреки това всичко написано досега в темата ми е от голяма полза - най-вече заради добронамереността на всички, дали съветите си. Все пак аз в Христовото име търся съвет и хората виждаш ли как разбраха - никой не ми отговори грубо или да ме обижда *rose* :loveu: Все пак основателно е да се вярва в Бога и хората, но вярата не е "ходене в море до колене" *book*

Какво мислиш за цена от 52 500 евро? Т.е. 125 евро/м2? Това е почти 2 пъти цената на УПИ от други обяви в града - заради хубавото място? Справедливо ли е или не можеш да вземеш отношение, щото не си запознат с цените тука?
Re: Съвет за цена в Белоградчик
30-03-2009 - 21:51:33
абе човек, виж че хората започнаха да те взимат на майтап вече. спри се с тия цени, единственото положително на този имот е гледката към крепостта. друго няма. не че е лош, но хиляди други места също имат нещо красиво в близост с което да се гордеят - за добро или лошо българия е красива страна *yes*
но за да е скъп имота ти това не стига. я цъкни на бгмапс една карта на българия за да видиш къде е белоградчик и как се стига там. нищо лично към видинско, но още от ученическите ми години помня че на шега този район се нарича северозападнала българия. кой ще се глоби да ходи на вила на 100км от в дън гори тилилейски за да се радва на хубава гледка? като ти гледам снимките даже асфалтов път май няма. близките къщи не са на хора имащи 100-200к евро за вила. нищо чудно и прасенца да се гледат при комшиите (нищо лошо, но все пак нали говорим за скъп имот). къщата освен че е недостроена даже на етап груб строеж, но и най-вероятно не би задоволила архитектурно бъдещите ти клиенти (с тази гледка една къща с панорамни прозорци и плосък покрив би била много по на място). за хотел не става - 300м2 РЗП за кое по напред ще стигнат, пък и двора ти е малък - за паркинг няма място, камо ли за екстри като барбекю, лятна градина... да изброявам ли още минуси? мисля че няма нужда...
ти можеш ли съвсем откровено да си отговориш сам ЗАЩО продаваш? този имот го имаш от детството си, никога не си го ползвал за нещо, а видно е че от години си стои недтроен като паметник на едно несбъднато желание. ако не ти трябва защо до сега не си го продал? защо точно сега реши? не е ли просто алчност заради наскоро нашумялата кампания за белоградчишките скали, която вече утихна и след месец пак никой няма да се сеща за тях? ако е така, малко странно тази алчност за експлоатиране на медийната кампания се връзва с твоят афиширан стремеж към добро и богоугоден живот.
като си отговориш на въпроса ЗАЩО, отговори си и КОЙ би ти дал 60-100к евро за 300м2 на края на света?
със здраве, много късмет и здраве ти пожелавам, дано да успееш да вземеш сума която да те задоволява.
*yes*
Re: Съвет за цена в Белоградчик
30-03-2009 - 22:03:45
вивик крайно време беше, някой да направи точния анализ *bow*
Re: Съвет за цена в Белоградчик
30-03-2009 - 23:23:10
Котарак, а защо просто не му я върнеш на онзи, дето ти я е подарил? Така хем ще си върнеш дължимото, хем няма той да те е отгледал, хем няма да търсиш купувачи и цена, хем няма да се чудиш как да я дострояваш, хем ще си праведен християнин...
Или разчиташ на разликата от онези тогавашни пари и сегашните? Така ли е, или чета като дявол евангелието?
Re: Съвет за цена в Белоградчик
30-03-2009 - 23:39:15
avatar
При нещата, които разказа и аз бих ти дал съвет да му го върнеш и да си гледа работата, а и на теб да ти олекне от тези терзания.

В краен случай си го довърши и живей ти там и дай ключ и на "благодетеля", ама да го продаваш е тъпо. Ти и сега си на път да се побъркаш, а като го продадеш, ще си за психодиспансер. winking smiley

Не е нужно да си докарваш душевни проблеми заради 50 хиляди.
Re: Съвет за цена в Белоградчик
30-03-2009 - 23:54:28
Котарак,добър човек си,но наистина не е времето когато искаш такава цена за такъв имот тук и СЕГА!
Бъди жив и здрав!
Сподели,ако има човек интерисуващ се от имота!
Re: Съвет за цена в Белоградчик
31-03-2009 - 00:18:40
vivic Написал:
-------------------------------------------------------
> абе човек, виж че хората започнаха да те взимат на
> майтап вече. спри се с тия цени, единственото
> положително на този имот е гледката към крепостта.
> друго няма. не че е лош, но хиляди други места
> също имат нещо красиво в близост с което да се
> гордеят - за добро или лошо българия е красива
> страна
> но за да е скъп имота ти това не стига. я цъкни на
> бгмапс една карта на българия за да видиш къде е
> белоградчик и как се стига там. нищо лично към
> видинско, но още от ученическите ми години помня
> че на шега този район се нарича северозападнала
> българия. кой ще се глоби да ходи на вила на 100км
> от в дън гори тилилейски за да се радва на хубава
> гледка? като ти гледам снимките даже асфалтов път
> май няма. близките къщи не са на хора имащи
> 100-200к евро за вила. нищо чудно и прасенца да се
> гледат при комшиите (нищо лошо, но все пак нали
> говорим за скъп имот). къщата освен че е
> недостроена даже на етап груб строеж, но и
> най-вероятно не би задоволила архитектурно
> бъдещите ти клиенти (с тази гледка една къща с
> панорамни прозорци и плосък покрив би била много
> по на място). за хотел не става - 300м2 РЗП за кое
> по напред ще стигнат, пък и двора ти е малък - за
> паркинг няма място, камо ли за екстри като
> барбекю, лятна градина... да изброявам ли още
> минуси? мисля че няма нужда...
> ти можеш ли съвсем откровено да си отговориш сам
> ЗАЩО продаваш? този имот го имаш от детството си,
> никога не си го ползвал за нещо, а видно е че от
> години си стои недтроен като паметник на едно
> несбъднато желание. ако не ти трябва защо до сега
> не си го продал? защо точно сега реши? не е ли
> просто алчност заради наскоро нашумялата кампания
> за белоградчишките скали, която вече утихна и след
> месец пак никой няма да се сеща за тях? ако е
> така, малко странно тази алчност за експлоатиране
> на медийната кампания се връзва с твоят афиширан
> стремеж към добро и богоугоден живот.
> като си отговориш на въпроса ЗАЩО, отговори си и
> КОЙ би ти дал 60-100к евро за 300м2 на края на
> света?
> със здраве, много късмет и здраве ти пожелавам,
> дано да успееш да вземеш сума която да те
> задоволява.
>

Благодаря за пожеланието!
И ти да имаш това, което те задоволява!

Може би станаха вече много мненията тука и не си прочел, но аз обясних в по-предните страници защо точно сега искам да продавам. Даже обясних, че моментът хич не е подходящ за продажба.

Не мога да се съглася, че става дума за алчност *stop*

Че архитектурното решение не струва, аз сам не искам да споря...
Че е малко РЗП-то за хотел - също.
Че е северозападнала Бг - спор няма.
Асфалтовият път е просто много зле.
Но това са възможности, а не непоправими неща. (не съм хванал добре, но мога да направя други снимки)


Бързам да продам, за да направя последен опит да се разбера с този човек. Поне да не се мразиме. Той вече е на възраст... Другата причина е, че на мен ми тежи - хем уж имам нещо, хем то не е мое и все трябва да се съобразявам с многото, заради които уж го имам. Ето сега няколко пъти приятели ме возят като чувал с картофи по Европа, за да им превеждам(и да шофирам обратно) при покупки на камиони или коли и доста пъти минахме покрай града му(той не живее в Бг), а аз не мога да му отида на гости. Все пак наистина сега не вярвам в хората така, както когато бях дете. Затова искам да опитам да се помириме, но ако не стане, то поне нека аз да си купя един бус и да го направя такси или нещо друго да пробвам. Ама да не стоя повече за обща употреба...

Разглеждал съм много имоти на много места. Няма хубави имоти или струват прекалено много.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход