Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Съвет за цена в Белоградчик

Публикувано от Котаракът с чизми 
Re: Съвет за цена в Белоградчик
25-03-2009 - 16:12:09
Като стана дума за цени на нощувки, за да не съм стреснал някого с тези високи цени, разгледайте следните възможности(препоръчвам да търсите вътре в градчето, а не в околностите):

[www.belogradchik.info]

* * *


Обаче какво ще е това, сега аз с мене си ли ще се надбягвам - с какъв акъл ще ме дублират:

[www.imoti.net]

Знаех, че ме лъжат че имали уж клиент и все пак им обещах комисион. Но след като "клиентът се отказал, защото не е завършено" изрично ги предупредих да следят цената, защото ще я променям - но те са оставили старата цена. Обаче не съм и предполагал такава глупост(наглост) - да публикуват с по-ниска цена в същия сайт до моята обява! Даже погрешно (или нарочно!) са сложили ЕПК - за да са уж различни обяви?
Сега аз на 52 500 ли трябва да обявявам *black eye*

Почнах да се замислям за обезщетение, ама нещо като че ли не ми харесва...
Има ли вариант да отстъпя за известно време - нещо като наем?
tao
Re: Съвет за цена в Белоградчик
25-03-2009 - 22:30:56
Котарак,
В момента се строи за 350е/м2 до ключ,събуваш се и влизаш.
Викам да земеш да се събудиш от твоите блянове, да земеш да подариш имота на някой който ше го напраи хотел, срещу 10% съсобственост или го продай за 20,000 евро.
Освен ако не искаш да умреш с тоз имот.

Ти всъщност искаш ли да продадеш или не искаш?
Ако искаш запомни че не е важно какво ти искаш и мислиш, а какво пазара мисли и иска.
Re: Съвет за цена в Белоградчик
25-03-2009 - 23:14:06
Kогато някой започне темата си с думите:

Quote

Искам да продам уникален имот в Белоградчик

а няколко поста по-нататък заяви:

Quote

всъщност аз не исках да го продавам

Става очевидно, че проблемът е по-скоро на психологическо ниво, отколкото на икономическо.
Ако някой е предлагал 100КЕ за имота през лятото, а днешният му собственик е отказал парите, единственият съвет, който може да му се даде е да изпие една голяма чаша с чиста белоградчишка студена вода. В близките 2-3 години подобна цена за имот в такова състояние и на такова място ще е блян......
Това е ситуацията към момента.
Re: Съвет за цена в Белоградчик
26-03-2009 - 00:50:38
tao Написал:
-------------------------------------------------------
> Котарак,
> В момента се строи за 350е/м2 до ключ,събуваш се и
> влизаш.
> Викам да земеш да се събудиш от твоите блянове, да
> земеш да подариш имота на някой който ше го напраи
> хотел, срещу 10% съсобственост или го продай за
> 20,000 евро.
> Освен ако не искаш да умреш с тоз имот.
>
> Ти всъщност искаш ли да продадеш или не искаш?
> Ако искаш запомни че не е важно какво ти искаш и
> мислиш, а какво пазара мисли и иска.
>

tao,

Ако го продам сега за 40,000 евро, ти съгласен ли си да ми подпишеш някаква декларация(ще я изпипа точният човек), че ще ми дадеш 20,000 като компенсация за подбиване на цената :]

Ако се строи за 350евро/м2, то дали на такава цена се продава? Ако е на собствен парцел - съгласен съм, даже и на 250 евро/м2. Имаш ли представа колко струва един парцел?

Би ли ми обяснил израза "10% съсобственост"? За 10% участие в приходите от дейността на евентуалния хотел ли говориш или за 10% собственост от сградата(може би едно мазе)? Или за двете?

Не знам дали видя линка, но защо агенцията е дублирала обявата ми за 105,000? Разгледа ли други обяви, за да се ориентираш как вървят?

Наистина проблемът е, че не знам дали е правилно да продавам. С тази твоя забележка съм съгласен...
Re: Съвет за цена в Белоградчик
26-03-2009 - 00:57:08
ivorad Написал:
-------------------------------------------------------
> Kогато някой започне темата си с думите:
>
Цитат:Искам да продам уникален имот в Белоградчик
>
> а няколко поста по-нататък заяви:
>
Цитат:всъщност аз не исках да го продавам
>
> Става очевидно, че проблемът е по-скоро на
> психологическо ниво, отколкото на икономическо.
> Ако някой е предлагал 100КЕ за имота през лятото,
> а днешният му собственик е отказал парите,
> единственият съвет, който може да му се даде е да
> изпие една голяма чаша с чиста белоградчишка
> студена вода. В близките 2-3 години подобна цена
> за имот в такова състояние и на такова място ще е
> блян......
> Това е ситуацията към момента.


ivorad,

Толкоз ли е зле положението moody smiley
За 2-3 год. ли смяташ да се оправи?

ехехе *beer* това със студената вода ми хареса :]

Вярно си е, че проблемът е психологически :-[ То май отдалече се вижда...
Аз ако ти кажа, че даже не става дума за парите...

Много ми е полезно мнението ти!
Благодаря!
Re: Съвет за цена в Белоградчик
26-03-2009 - 01:44:48
Човече, трудно някой ще извади толкова пари за този имот в момента. Разбирам сантиментите ти към мястото, но ако наистина искаш даа продаваш ти предлагам да направиш следната калкулация - цена кв.м. за УПИ в Белоградчик + цена за посроеното + някакъв процент отгоре за прекрасното място, където е къщата ти.
Re: Съвет за цена в Белоградчик
26-03-2009 - 02:35:22
gogolcho,

Хубави къщи трудно се намират, за да направя сравнение. Но, нека опитам според съвета ти.

От наличните обяви сега, цената на УПИ е към 50евро/м2. И така 420х50= 21.000евро(за парцела).
233(РЗП къща)+17(гараж)= 250кв.м. незавършен груб строеж х 50евро/м2(аз сам не бих дал повече за такъв строеж)= 12.500евро.

Получавам сума от 33.500евро.
Но ако видиш с какви имоти сравнявам, може би сам няма да се съгласиш че има аналогия? (просто няма хубави оферти)

Какъв процент да сложа? На общата сума или само на парцела? (строежът не е нищо особено, затова само на цената на парцела да сложа този процент май е по-справедливо?)
Re: Съвет за цена в Белоградчик
26-03-2009 - 04:47:36
Котарак с чизми или без чизми!Махни си поста,защото звучиш смешно на този етап!Имотът ти е прекрасен,на мен не ми трябва,но мога да ти броя 20К евра за него!предполагам,че не си опрял до тях?!Не си продавай имота!20-те евра все пак са в мен,ако решиш!И тези статистики,колко хора са посетили Берковица,къде ги видя???Пак казвам,имотът ти е прекрасен,не го продавай,ако си Здрав българин,ако не си-дай ми го!
Успех от мен!
Re: Съвет за цена в Белоградчик
26-03-2009 - 13:48:17
venciev,

Защо ти е да вземеш нещо, което не ти трябва?
Дано Господ ти даде възможност да даваш колкото е необходимо за неща, които ти трябват clap:

Статистиката е от продажбата на билети на касата на крепостта - всеки турист минава от там. Става дума за Белоградчик, а не за Берковица.

Наистина не искам да го продавам на чужденец! Какво значи "Здрав българин"?
Ако минаваш насам(дори да е приключил въпроса с тоя имот), запиши телефона ми - може да ни е интересно да се видим *beer*
Re: Съвет за цена в Белоградчик
29-03-2009 - 13:30:14
Да се похваля!
Затопли се времето и взеха да щъкат тук-там с разни апаратчета. Ходих да сложа табелката с телефона пак, но видях че цветето е показало листата си *rose* Сега май са две(ама аз само така предполагам) clap:

С риск да съм досаден, все пак искам да разкажа и защо искам да продам имота и защо питам за точната цена. (който му е вече отегчително, нека не чете - аз съм благодарен и на мненията дотук, защото въпреки че са разнообразни, все пак всеки сподели най-доброто от себе си *bow* )
Начинът по който го получих. Не е моя покупка, но ми го подари един мой роднина. Не лично аз съм го искал или получил, но родителите ми се обърнали към него и той се съгласил, само при условие че е на мое име. Веднъж бях с него и той се беше ядосал и обиждаше родителите ми, но за да унижи и мен, ме попита:
- Аве, ти няма ли да благодариш за тая къща!
- Не знам нищо за никаква къща. - му отговорих, защото и без това мразя трети страни(ако наистина е искал да ми даде с добро намерение, с благословение и радост за двамата, нека е лично, защо да прави мен заложник или родителите ми за заложници на мен).
- Тогава да върнеш парите! Без лихва, когато можеш, но непременно да ги върнеш.
- Добре.

Той знае, че не мога да му ги върна(затова и така иска). Другата причина да продадем апартамента беше не само интернета, но и този дълг. Обаче аз не исках лично да му го връщам, а точно чрез хората, с които е станала тази работа. Обаче така или иначе парите не са върнати. Подробности са, а и аз не обичам да говоря за други...
(аз затова много уважавам приказката за вълка и врата му).

Което най-много ме дразни, е че този човек взе да говори:
- Аз съм ви отгледал.

Което много ми прилича на следната моя грешка, която Авраам не е допуснал.
(това е откъс от първата книга в Библията, наречена Битие, глава 14. Историята е, че Авраам освобождава с приятели брат си Лот - който е пленен от враговете на Содомския цар, но заедно с Лот още и войници на Содомския цар и друга плячка, а царят иска да му се отблагодари за освободените си войници, като подари на Авраам плячката, но Авраам отказва категорично):
21 А Содомският цар рече на Аврама: Дай ми човеците, а имота задръж за себе си.
22 Но Аврам каза на Содомския цар: Аз дигнах ръката си пред Господа, Всевишния Бог, Създател на небето и на земята,
23 и се заклех, че няма да взема нищо от твоето, ни конец ни ремик за обуща, да не би да речеш: Аз обогатих Аврама.
24 Приемам само онова, което изядоха момците; и дела на мъжете които отидоха с мене: Анер, Есхол и Мамври - те нека вземат дела си.


Може да ми се смеете, но ако не се чувствах длъжен, досега ако не съм направил къщата както аз искам, то със сигурност нямаше да говоря за продажба. Даже нямаше да си го помисля. Но като знам, че дори да я направя и във всеки един момент някой си би могъл да ми каже:
- Ама нали аз ти я дадох, без мен не струваш, аз те обогатих.
Също така ми беше неудобно да спра по-решително строенето на 3-ти етаж, щото нали баща ми уж за мене...

Сега ме интересува точната цена, щото ако я продам за повече и, някой ще ми пили:
- Влачи ве. Добре че съм аз да ти дам повече, да те обогатя.
Ако я продам за по-малко, тогава пък:
- Ама че надут и тъп нехранимайковец! Далу му подарък, а той се прави на обиден и подарява. Спасител на света, обогатител на мене ли?!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход