Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

"Стимулирайте българската икономика" - размисли

Публикувано от gogo84 
Re: "Стимулирайте българската икономика" - размисли
19-02-2009 - 20:15:22
filmatoplo Написал:
-------------------------------------------------------
> Скидер четох темата 305 поста


Браво! Но според мен това, което е писал Красимир Петров през 2004-2005 г., е много по-важно и интересно. Особено статиите "Хроника за една предизвестена спекулация" и "Балона за жилищни кредити". Изумително точно описана ситуацията в момента в България, какво е минало и какво предстои. През 2004 та!!! Все едно чета някой пророк, само дето е учен и разсъждава логически, с исторически бележки.
Сега ми е ясно, когато брокерчетата реват "Купувайте! Сега е момента!!!" - точно какво си мислят... :] :] :]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-19 20:53 от Scyther.
Re: "Стимулирайте българската икономика" - размисли
19-02-2009 - 20:40:01
global Написал:
-------------------------------------------------------
> koganev Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Иначе конкретно за моя бизнес - благодаря за
> > загрижеността и за съмненията. На
> индустриалните
> > пазар няма купувачи-наивници. Щом съм там,
> значи
> > имам място. Не е като да продаваш на
> малоумници
> > ап. за по 200 000 Е, щото някаква банка
> решила да
> > им даде без никаква причина 180 000Е... В
> > индустрията такива сделки просто няма.
>
> Не съм съгласна. На индустриалния пазар няма
> наивници, но голяма част от сделките, почиват
> върху обществени поръчки, ако разбираш какво искам
> да кажа...
>
Не, не разбирам какво искаш да кажеш. Ако намекваш за корупция, аз не съм прокуратурата. Ако намекваш за нещо друго, изясни се.
Re: "Стимулирайте българската икономика" - размисли
19-02-2009 - 21:09:27
Боже Скидер ,имаш предвид -хроника на една предизвестена инвестиция . Не може да бъде *ok*
Re: "Стимулирайте българската икономика" - размисли
19-02-2009 - 21:32:44
filmatoplo Написал:
-------------------------------------------------------
> Боже Скидер ,имаш предвид -хроника на една
> предизвестена инвестиция . Не може да бъде


Никога по никакъв повод, никоя жена няма да признае, че е курва... *angel* *ok*
Надявам се статиите да са ти харесали!
Re: "Стимулирайте българската икономика" - размисли
20-02-2009 - 01:36:58
Това,което се случва в БГ,наистина го няма никъде.Прав е човека горе-ясно е какво ни е положението,ясно е,че отчаяно се нуждаем от големи и непрестанни постъпления на твърда валута.И в същото време производството изобщо не е приоритет.Да стимулираш заетоста на общаци,бизнеса на брокери,плочкаджии и т.н. групи,дето не внасят и една единица твърда валута в държавата,е равносилно на ритуално икономическо самоубийство.Брокерите внасяха до време.Като купуваха англичани,ирланци и какво бяха още там.Ама смисълът изчезна с последния хванал самолета англичанин.Кредитирането на жилищно строителство до степен,в която то започва да надува балони,е жестока дивотия.Това е местене на пари от единия джоб в другия.Колкото и да ги местим,повече няма да станат.
Re: "Стимулирайте българската икономика" - размисли
20-02-2009 - 10:56:32
koganev Написал:
-------------------------------------------------------
> global Написал:
> > Не съм съгласна. На индустриалния пазар няма
> > наивници, но голяма част от сделките,
> почиват
> > върху обществени поръчки, ако разбираш какво
> искам
> > да кажа...
> >
> Не, не разбирам какво искаш да кажеш. Ако намекваш
> за корупция, аз не съм прокуратурата. Ако намекваш
> за нещо друго, изясни се.

Не, помислих си, че си от ОЛАФ.


smiling smiley
Всъщност, като ми се каже думата "промишлени помпи" , веднага се сещам за най-големият потребител и консуматор на такива в България, а именно Топлоцентралите ( и Вальо Топлото, който не е навник), както и АЕЦ "Козлодуй". И се сещам за обществените поръчки...

Но ти понеже си експортьор, веднага трябва да се търси кой поражда проблема. Това не е българската икон.среда, а световната икономическа криза, която свежда поръчките за помпи до екстремално ниско ниво. За това са виновни амер. банки, алчността в целия свят и пр. Оттук нататък можем всички да се наплюмчим и да редим бисери, както вече си наясно...

Re: "Стимулирайте българската икономика" - размисли
20-02-2009 - 11:42:28
Условията за правене на бизнес са нещото, което обсъждаме. Международното положение ми е криво само на три ракии...

В Китай, Германия и Канада (произволно избрани) условията за правене на помпи (щото ги зачекнахме) са едни, а у нас - други. Там производителите имат достъп до необятни ресурси - хора, технологии, оборудване, финансиране. В България ние сме в девета глуха и се справяме ВЪПРЕКИ пречките, които държавата постянно ни създава.

За общ. поръчки не искам да коментирам, защото ще прозвучи като криминален бюлетин. Опитът ми е кошмарен...

........

За инвестициите. Има огромна разлика м/у инвестиция и спекула. В НИ има и от двете, но парите със спекулативни намерения бяха досат повече от инвестиционните пари. И сега да си кажем честно - банките финансираха предимно спекулативните сделки, а доста по-малко пари отделиха за инвестиционните проекти. От това страдахме не само ние, производителите, но и читавите строителни фирми.

..... Защо в България НИ предизвикаха такъв огромен интерес от страна на спекулантите? По същата причина, поради която в Китай се изсипват всички огромни фирми, за да разработват АйТи технологи. Държавата България създава условия за пране на пари и за спекула в НИ, а държавата Китай създава НЕВЕРОЯТНО изгодни условия за съвместна работа с китайските университети в областта на АйТи технологиите.

От това по-ясно няма как да ти го формулирам. Виждаш ли, че всичките национални проблеми са плод на политиката в национален мащаб, а не внесени от майна си Райна... Същото се отнаса и до националните ПОСТЖЕНИЯ!
Re: "Стимулирайте българската икономика" - размисли
20-02-2009 - 12:09:40


С повечето неща съм съгласна, но тук-там с малки забележки. За необятните ресурси, естествено, не може да съм съгласна. Но това не е толкова важно.

Според мен, основният проблем на България е криминалната среда, стимулирането на монополите, компрометираната ни полицейска и съдебната система, а напоследък и Данъчната система. За стимулиране, въобще не може да се говори. Ние сме още в прощъпалника на бизнеса. Не сме се отървали от родилните си проблеми. Говорено ми е как в УСА се стимулира началото на нов бизнес. Толкова сме далече, че въобще не можем да си го представим. Много от нещата наистина не можем да си представим.

Re: "Стимулирайте българската икономика" - размисли
20-02-2009 - 12:20:02
Не е нужно да си ги представяме - те са описани и не са тайна. Всеки има достъп и всеки може да прочете и да си направи изводи.

Проблемът на България са българите. Крайно време е от тази държава да се махнат българите и на тяхно място да дойдат някакви ... хора. Това е перефраза на Джими Хофа, но пък ми се струва доста подхдяща за нашата действителност.

Казах "необятни" според нашите представи, а не по принцип...

smiling smiley
Re: "Стимулирайте българската икономика" - размисли
20-02-2009 - 12:41:57
съгласен съм с коганев
проблема на българите основно е злобата и зависта
само гледат другия как е - как да му вземат това което е направил, как да го натиснат в калта, как да не му платят за труда, как да има пари без да работи, как да се постава за да лапка повечко, как да се подмаже за да порасне и да започне да коли и беси.
въобще обобщението е:

комплексите пораждат завист а зависта генерира злоба а злобата се проявява в омраза а омразата създава какво.... :cry:
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход