Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

"Стимулирайте българската икономика" - размисли

Публикувано от gogo84 
"Стимулирайте българската икономика" - размисли
19-02-2009 - 00:03:27
Здравейте,

Гледам вече много често се върти по новините лозунгът "стимулирайте българската икономика". Интересно ми е какво хората мислят по въпроса. За това и пускам тази тема - ако някой има желание да сподели съгласен ли е и какво мисли.

Ето ви и още малко точки над които да помислите:
1) Строители и инвеститори искат замразяване на лихвите и промяна на процедурите по отнемане на първи имот при просрочване на ипотечните вноски
2) Туристически агенции и хотелиери се жалват за нещо (така и не разбрах за какво точно)

Аз лично съм много агресивно настроен. Сигурно размислявам тотално погрешно - все пак не съм икономист и всяка сметка си я правя от моя гледна точка. За сега обаче няма да се изказвам защото много хора ще ми се нахвърлят smiling smiley
Re: "Стимулирайте българската икономика" - размисли
19-02-2009 - 00:08:55
Ти ли си агресивно настроен? Ела да видиш аз как съм !
Кои ги караше строителите 5 години да вдигат цените - защо тогава не реваха - защо сега ревът ? Ами всеки бизнес си има рискове - да си ги носят !
Хотелиерите и те не са ли така ! Като отидат българи ги гледат презрително и българите избягаха в гърция ......а германеца стои на една бира с две чаши
поста ми е много дълъг но всичко не написано е подложено на авто цензура !
Re: "Стимулирайте българската икономика" - размисли
19-02-2009 - 00:14:14
Стимулирайте истинската българска икономика,не псевдо строителството и хотелите които са обречени.Поне успявам да си купя чорапи произведени в България,имам и два хубави пуловера,дори и да се колебая за нещо само защото е българско си го купувам.Търся качествените български хранителни стоки.Аз обичам България мразя държавата.България е единственото истинско нещо което можем да имаме,другото е инвестиция.България е моята родина ,Първанов и Станишев са национални предатели.
Re: "Стимулирайте българската икономика" - размисли
19-02-2009 - 00:16:42
Аз също не харесвам сиреното да е бухано с палмово масло, в млякото да има киселина, а в кремвишите-никой не знаем...
За ракията хихи ще пропусна...
За услугите...
smoking smiley
Re: "Стимулирайте българската икономика" - размисли
19-02-2009 - 00:21:45
Сиренето знам как става,от млякото имам алергия,колбаси от 4 години не съм опитвал.Ракия ако налея и ОБама ще пие. :] :] :] :] :] Услугите сам си ги постигаш :] :] :] :] :]
Re: "Стимулирайте българската икономика" - размисли
19-02-2009 - 00:24:58
Калашников - и туризъм трябва но да се набляга на нашенските си градчета Троян, Трявна , за морето Балчик , Албена е наистина супер ....
Разбирам лозунга за българското и се оглеждам около себе си - карам немска кола , гледам японски телевизори , копютрите не ги знам от къде са --а да сименс нали немски бяха , мобилните ми телефони до един са нокиа , всички домакински уреди ми са произведени извън БГ
Храната - да предимно българска - но с този не ясен произход се замислям вече
За дрехите не знам - могат да им слагат каквито си искат етикети - там опит имам и знам как се прави - така че нищо чудно да нося някоя риза армани произведена в хасково
Аз като потребител купувам неща от които имам нужда , ако БГ произвежда такива неща с удоволствие бих купувал , но докато няма ...нямам избор
да не ползвам телефон - понеже няма произведен в БГ ????

Еи в тая тема ще стигнем до хала и стандарта си
Re: "Стимулирайте българската икономика" - размисли
19-02-2009 - 00:25:47
Аз не знам, кое българско е качествено...и истинско...
Дали в бетона слагат цимент или пак съм изостанал с производствените технологии ?
А за сервитьора, дето дебне зад ъгъла в Сл.бряг, за да те одере...
За така вкусно сготвените гювечета с остатъците от вчерашните... Ужас !




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-19 00:29 от Naskata.
Re: "Стимулирайте българската икономика" - размисли
19-02-2009 - 00:28:45
Строители и инвеститори искат замразяване на лихвите и промяна на процедурите по отнемане на първи имот при просрочване на ипотечните вноски.

Това изобщо не го правят от загриженост към хората купили жилища на надути цени с ипотеки, просто ако банките започнат да изземват тези жилища и да ги продават на ниски цени, с измислените цени на строителните инвеститори и свършено, толкова е плитко и близко до акъла!!! Какви ли не "врътки" ще измислят още само и само да излязат "сухи от водата". Строителните предприемачи са си хора на властта и си имат лобита в парламента, сладкото в случая е, че и банкерите не е като да са без протекции и нещо интересите им в този момент са противоположни. За реална икономика и логика няма какво да се говори в БГ, ама да видим на кои "връзките" са по-силни :}
Re: "Стимулирайте българската икономика" - размисли
19-02-2009 - 00:31:02
Моето мнение е общо взето като на dival

Само за едно друго нещо съм раздвоен и не знам какво да мисля. Това е така нареченото българско производство.

От една страна ако си купуваме български чорапи (давам чорапите просто за пример, визирам всякаква българска стока или услуга) осигуряваме работа на работниците т.е. надяваме се те да запазят работните си места.

От друга страна шеф на шивашки цех пак ще си вземе печалбата и аз колкото и чорапи да си купя реално ще пълня неговите джобове - е разбира се и работниците му ще взимат заплати и ще запазят работата си. Обаче повечето фирмаджии са общо взето с доста прилични доходи, изкарали са доста пари през живота си, купили са си каквото им е необходимо (жилище, кола и т.н.) т.е. от глад няма да умрат, че да ги съжалим. Явно печалбите са им преливане на пари от българите със средна заплата 400 - 500лв в техните джобове, което на мен не ми харесва. Ще кажете това е капитализмът - прави сте, но на мен не ми харесва. Ще кажете и че по цял свят е така и няма какво да не ми харесва, но тази криза промени по много интересен начин нещата и хора които живееха на широко, като експлоатираха други хора сега започват да слизат на земята.

Така че много се дразня като изскочи някой я фермер, я производител по телевизията с костюм за 1000лв и почне да мрънка как било криза, как не стигали пари, как не му изплащали субсидии и т.н.
Re: "Стимулирайте българската икономика" - размисли
19-02-2009 - 00:31:20
щях да забравя - гледаите цукала да е от Видима идеал стандарт - и те маи глътнаха вода
Аиде да започнем от тоалетната хартия и да видим какво се произвежда
белана
сапуни -тео
шампоани -арома
паста за зъби - пак арома
продължете за храни и каквото се сещате - аз мисля че ако се съберът всички предприятия в БГ в един град -Варна например ще стигне - а това вече е смешно

ами така е =вече няма дъвка идеал ...и велосипеди балканче ....ееееххх славно време ....
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход