Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

"Стимулирайте българската икономика" - размисли

Публикувано от gogo84 
Re: "Стимулирайте българската икономика" - размисли
19-02-2009 - 14:42:48
koganev Написал:
-------------------------------------------------------

> Търсене има, когато има пари. Както казах горе -
> държавата направи система, в която парите са МНОГО
> ЛЕСНИ в строителството и МНОГО ТРУДНИ в
> производството. Ако и това нищо не ти говори -
> няма слисъл и аз да ти говоря повече.

Точно такава беше и моята идея. Имаше пари в България заради чуждестранните инвестиции в недв. имоти. Правителството беше длъжно да направи система,( макар че нищо не направи, стана правоприемник на остарели практики) в която парите са лесни в строителството, защото тогава имаше силен чуждестранен интерес към строителството. Не знам дали знаеш, че парите, които се въртят в оборот при валутния борд зависят от валутните резерви. Айде, брат ми, обясни ми, откъде ще дойдат валутни резерви за да има пари в бълг. икономика- от българското сирене от прясно мляко, от българските помпи на индустриалния пазар, от виното, от ракията, или от великолепната българска природа???

Не се занимавам със строителство ( имам обаче достоверни данни), и знам, че нещата изобщо не са така лесни, както ти (ми) изглеждат. В България нищо не е лесно. Може да е лесно за партийните котерии, но за масата - не е така. Всичко е излишно усложнено. Прави се с интерес - корупционни практики на местно общинско ниво, вероятно с отчисления за партийната централа. Оттам нататък, всичко ми е ясно. Много е трудно. Един мой идеен опонент ми казавше - "като те е страх от мечки, не ходи в гората".



Re: "Стимулирайте българската икономика" - размисли
19-02-2009 - 14:59:58
koganev,
Свалям ти шапка за професионализма, за волята да устояваш, за предприемчивостта, интелекта ти, за създаването на работни места, за борбата за българското и не на последно за способността да оцеляваш в абсурдни времена!...
Желая ти успехи, здраве и развитие на бизнеса ти!
Re: "Стимулирайте българската икономика" - размисли
19-02-2009 - 15:14:09
koganev Написал:
-------------------------------------------------------
> Иначе конкретно за моя бизнес - благодаря за
> загрижеността и за съмненията. На индустриалните
> пазар няма купувачи-наивници. Щом съм там, значи
> имам място. Не е като да продаваш на малоумници
> ап. за по 200 000 Е, щото някаква банка решила да
> им даде без никаква причина 180 000Е... В
> индустрията такива сделки просто няма.

Не съм съгласна. На индустриалния пазар няма наивници, но голяма част от сделките, почиват върху обществени поръчки, ако разбираш какво искам да кажа...



Re: "Стимулирайте българската икономика" - размисли
19-02-2009 - 15:44:29
Ако всеки 10ти мисли и действа като koganev........................нямаше да има криза.
Всички се научихме на лесните и бързи пари, но забравихме, че и те си имат цена.
Няма как да искаме, без да даваме. Както в природата няма загуби, така е и в икономиката. Жертви сме на едно мъртво вълнение, което ни тегли навътре в морето, а ние демонстрираме стилове плуване и издигаме първенци.........
Време беше да ни ударят плесник, за да дойдем на себе си и започнем да се възхищаваме на работещите, за които по-рано никой не искаше да чуе, защото те бяха просто едни......незнайни.
Земеделието, животновъдството, туризма, и леката промишленост са отраслите, които биха стимулирали икономиката ни. Но кой ще ги работи е глобалният въпрос....
Re: "Стимулирайте българската икономика" - размисли
19-02-2009 - 15:54:04
sunnyvillas Написал:
-------------------------------------------------------
>
> Земеделието, животновъдството, туризма, и леката
> промишленост са отраслите, които биха стимулирали
> икономиката ни.

При положение, че имат осигурен пазар.

Re: "Стимулирайте българската икономика" - размисли
19-02-2009 - 16:39:41
Някой може ли да отговори на този въпрос -къде отидоха парите което довежда до финансова криза . Нали света е затворен кръг , всяка държава си борави с определени капитали - къде исчезнаха . Ако излиза че всичко е било на кредит в света - кой го е отпуснал и сега е прибрал парите че ги няма. sad smiley
Re: "Стимулирайте българската икономика" - размисли
19-02-2009 - 16:58:19
Ами изпарилили са се в бъдещето, където им е мястото.
Re: "Стимулирайте българската икономика" - размисли
19-02-2009 - 16:59:01
filmatoplo Написал:
-------------------------------------------------------
> Някой може ли да отговори на този въпрос -къде
> отидоха парите което довежда до финансова криза .
> Нали света е затворен кръг , всяка държава си
> борави с определени капитали - къде исчезнаха .
> Ако излиза че всичко е било на кредит в света -
> кой го е отпуснал и сега е прибрал парите че ги
> няма.


Ами скоро всички ще проумеем,че 1 лев е 1 лев.Всичко останало е смяна на джоба.Всички опити 1 лев да е 1.50 и т.н. водят до периодични кризи и зануляване на брояча-сиреч 1 лев да става половин лев.
Еми много е просто,ама 8 милиарда как да се изхранват,че и 6 от тях да гладуват. :] :] :]
Re: "Стимулирайте българската икономика" - размисли
19-02-2009 - 17:00:11
filmatoplo Написал:
-------------------------------------------------------
> Някой може ли да отговори на този въпрос -къде
> отидоха парите което довежда до финансова криза .
> Нали света е затворен кръг , всяка държава си
> борави с определени капитали - къде исчезнаха .
> Ако излиза че всичко е било на кредит в света -
> кой го е отпуснал и сега е прибрал парите че ги
> няма.


Къде изчезнаха парите?

Статии за кризата на Красимир Петров, PhD (Ohio State University). Обърнете особено внимание на датите на публикуване на статиите и съответно си направете изводите каква е ситуацията в момента



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-19 17:17 от Scyther.
Re: "Стимулирайте българската икономика" - размисли
19-02-2009 - 17:03:49
Пике уважавам твоя отговор,може ли с прости думи .
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход