Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

"Стимулирайте българската икономика" - размисли

Публикувано от gogo84 
Re: "Стимулирайте българската икономика" - размисли
19-02-2009 - 00:34:41
BulCan Написал:
-------------------------------------------------------
> Строители и инвеститори искат замразяване на
> лихвите и промяна на процедурите по отнемане на
> първи имот при просрочване на ипотечните вноски.
>
> Това изобщо не го правят от загриженост към хората
> купили жилища на надути цени с ипотеки, просто ако
> банките започнат да изземват тези жилища и да ги
> продават на ниски цени, с измислените цени на
> строителните инвеститори и свършено, толкова е
> плитко и близко до акъла!!!

Така е! Даже тези искания на строителите и инвеститори си мисля, че и на децата в детската градина вече са ясни какво целят smiling smiley
Re: "Стимулирайте българската икономика" - размисли
19-02-2009 - 00:37:52
Дивале имам домашен телефон български за 28 лева изхвърлих китайския за 195 и е 100пъти по-добър.Има малко стоки БЪЛГАРСКИ които са добри уважавайте ги.
Re: "Стимулирайте българската икономика" - размисли
19-02-2009 - 00:44:44
Нямам домашен, не знаех че има Български
Изходът за БГ е туризъм и земеделие -това е !
Развием ли тези два сектора - но както трябва ще е много добре
а тия другите производства ще си доидат сами - я вижте зимните дрехи на ....как беше Денил или нещо такова -но са си супер
значи правим силен зимен туризъм и покраи него още няколко производства, правим силен морски =и там така ..... и сезон 12 месеца
Re: "Стимулирайте българската икономика" - размисли
19-02-2009 - 01:03:20
Има български обувки - много качествени и на много добри цени, може да звучи глупаво и незначително, но е така. Всичките ми обувки са произведени в България. Преди като си идвах си накупувах по няколко чифта да имам за години напред.
Re: "Стимулирайте българската икономика" - размисли
19-02-2009 - 01:50:35
Всичко което е произведено от България е качествено.
Но производството ни не е конкурентно-способно в момента на световна иконом. криза.
В българските ми обувки, чанти, костюми и дрехи изообщо са се заглеждали всичките ми познати в УСА.
Китайските стоки ги произвеждат с време за употреба не-повече от един месец.
България има традиции в леката промишленност и енергетиката.
Енергетика ( имам предвид генериране на енергия), лека промишленност, земеделие и туризъм (с мъдро строителство).
Re: "Стимулирайте българската икономика" - размисли
19-02-2009 - 05:09:17
Пийте водка Цар Киро, Пийте уиски Цар Киро, Пийте Грозданка Цар Киро-подкрепете българската икономика :] *drink1* *drink2* *beer* *drunk*
Re: "Стимулирайте българската икономика" - размисли
19-02-2009 - 06:13:20
avatar
Очевидно не живееш в България smiling smiley

Най-често хората се сблъскват с made in bg в ежедневието като пазаруват храни... мисля, че коментарът е излишен.


rz3bvd Написал:
-------------------------------------------------------
> Всичко което е произведено от България е
> качествено.
Re: "Стимулирайте българската икономика" - размисли
19-02-2009 - 09:25:55
Не заемам никаква позиция, но все пак... В цял свят протекционизма се смята за лошо нещо. В България, обаче, все още продължаваме да минаваме с оправданието, че сме твърде малки и при нас протекционизма е оправдан.
Един вид - пак с двойният аршин. Както и да е.
Re: "Стимулирайте българската икономика" - размисли
19-02-2009 - 09:38:55
Отдавна няма стоки с някакво значение ,произведени в България,а малкото стоки,произведени тук им отива повече "събрано в България"В крайна сметка това не е толкова лошо и това е австрийския номер в икономиката,но не го правим както трябва!Трябва да вземем пример и от страната на шоколада и часовниците-Швейцария,където само една фирма от химическия отрасъл/Gevoundan/ има по -голям оборот от целия български туризъм!Изобщо да се дава приоритет на земеделие и туризъм е най-тъпото нещо,което се прави в страната от много години и ни дърпа назад!
Re: "Стимулирайте българската икономика" - размисли
19-02-2009 - 10:08:08
Земеделието го убиват прекупвачите. Или аз поне с такива убеждения съм останал.
Прекупвачите печелят повече от производителите, което на мен ми се струва, че не е правилно.
Немога да си представя как нашето замеделие няма да е конкурентно, като производителите продават примерно вишни за 25 - 40ст на килограм. От там на татък шарлатани започват да си пълнят джобовете.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход