Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Как се манипулират глупаците

Публикувано от др. Иванов 
Re: Как се манипулират глупаците
31-01-2009 - 12:52:44
Точно след 1944 г. започва ИСТИНСКОТО падение на България, последствията от което са актуални и днес, по-скоро след една определена дата - 09.09.1944 г. Познай от един път защо?

Истинското падение?!? И по какво го определи?

Това са пълни глупости, не ми се вадят статистики и цифри, но ако беше така хора от целия свят щяха да се стичат си хиляди на ден да се заселват в България, щеше да има специална имиграционни програми, точкови системи и пр. По незнайни за теб причини от мноооого години и до сега човекопотока е към тези две и още няколко държави, като част от него идва от БГ.

Ами извади статистики. Ако искаш можеш да погледнеш къде беше България през 80-те години в тези статистики. Да си чул за безбройни тълпи заселници към Исландия? По брой на икономическите имигранти Русия е на второ място в света, между САЩ и ЕС, това означава ли, че е по-добре от едната от тях?

Факта е, че за съжаление има даже и пенсионери, които са в нормално здраве и отиват до Гърция да изкарат някое евро от работа на черно - да гледат по-болни от тях такива.

И това е факт. И именно от там са парите, които идват в България от чужбина, а не от вас. Но е и факт, че масово ходят на ескурзии, което е видно с просто око и не смятам да те убеждавам, даже да не си в България е достатъчно да изкараш сайтовете на туристическите агенции.


И работещите в американската индустрия как живеят? С колко по-добре от българите?

Като видиш скъпи автомобили паркирани на забранено за спиране място на оживен булевард, които полицията някък си не забелязва, не ги вдигат с паяк, според теб това какви хора са? Да не тръгваме в определенията си кои са мутрите и докъде са стигнали, че ще стигнем до "върха" и "каймака". Кой ги поддържа е въпрос на отделна тема, че и тя няма да стигне.

Значи който паркира на забранено място скъпа кола е мутра, а инжинера, който паркира до него евтината си кола е ангел небесен?

Може да разгледаме как как мутрите са стигнали до каймака, но няма смисъл - аз ще ти кажа: Както и американците и канадците са си направили богатствата навремето.

Да, няма начин, ще вкарат няколко хотела в Слънчев бряг в списъка на новите 7 чудеса в света. Иванов, ти не вдяваш ли, че в този курорт се изсипва изметта, най-ниската финансово и културно прослойка на Западна Европа. Една седмица пакет там им струва горе-долу колкото да я прекарат вкъщи, барабар с полета.

В новите 7 чудеса няма да ги вкарат, но съм сигурен, че в първите 15 най-хубави сгради в Европа ще влезнат 2-3 от Слънчев бряг, говоря за ново строителство от последните 20-30 г.

А аз измет на Слънчев бряг не съм видял, освен радко попадащи там българи с навъсени физономии, дето са се настървили още от зимата как ще отидат на сънито и след това 2 години ще го критикуват.
Re: Как се манипулират глупаците
31-01-2009 - 13:04:17
Ами Иванов, тогава аз съм идиот и не разбирам. Зачетох се и в постинга на Милко, може и да е прав, за чий ли пишем тук по форумите...
Re: Как се манипулират глупаците
31-01-2009 - 13:07:01
Естествено, че е прав. Но смисълът е, че като срещнеш друго мнение го осмисляш и виждаш нещата по-добре. Но и това не разбирате.
Re: Как се манипулират глупаците
31-01-2009 - 13:10:29


Добре, Иванов, да оставим САЩ и Канада, разясни ни тогава това [www.nsi.bg] :
"Докато тенденцията за нарастване на сходството в европейските икономики измерено с БВП на човек от населението продължава, то различията в доходите на населението в страните членки на ЕС, остават значително големи. През 2007 година, БВП на човек от населението на България е 14% от този на Люксембург, или 37% от общия за ЕС. Люксембург, Ирландия и Нидерландия изпреварват останалите страни с най-високото си ниво на БВП на човек от населението, докато най-ниско то е в България.

В тази публикация са представени оценки за индексите на относителни равнища на цени за 37 европейски страни, за БВП и фактическото индивидуално потребление на човек от населението като са отстранени различията в равнищата на цени. Анализът обхваща не само 27-те членки на ЕС, но също така и 3-те кандидат членки, 3 членки на ЕАСТ и 4 Балкански страни. Представени са резултати за 2005, 2006 и 2007 години."

Re: Как се манипулират глупаците
31-01-2009 - 13:12:42
милко вълков Написал:
-------------------------------------------------------
> > Злобата в интернет е толкова могъща, че ако
> някой успее да я превърне в мегавати, енергията й
> ще стигне да светят крушките на цяла България поне
> за 77 години.
Във форумите писанията са главно
> негативни - насочени са против другите участници
> във форума или против някакво житейско явление,
> което бива разобличавано, дава му се отпор,
> разкриват се тъмните сили, които всъщност го
> движат. А когато става дума за хора, те са
> ченгета, мръсници, мутри, некадърници, тъпаци..

> нормалния си живот, когато не са си сложили
> някакъв прякор, те почти изглеждат редовни и не
> наричат тъпаци всички хора, които срещат. В мига,
> в който влязат в квадратчето, лицето им се
> изкривява като във второстепенен холивудски филм и
> се превръщат в ужасни зомбита, обикновени гадове и
> влечуги.На какво се дължи това масово раздвоение
> на личността?Може би официалните канали -медии,
> социология, политически партии, не отразяват
> живота такъв, какъвто е. И хората намират своята
> истина във форумите ?!? Писачите във форумите са
> комплексирани, неудовлетворени от живота си
> хора.Анонимността им дава смелост, каквато в
> живота те не притежават
. Дава и възможност да се
> почувстват значими, макар и за малко. Хора, чието
> мнение значи нещо. За съжаление всъщност никой не
> чете мненията им и интернет е един гигантски
> психоаналитичен монолог...Често пъти дори
> най-невинната обсъждана тема, като например
> отглеждането на репички или кърменето, се превръща
> бързо в злостна, клеветническа и пълна с лични
> атаки към някого от участниците във форума, чак
> избуява до мотивирано от отмъстителност тотално
> неуважение.Кой пише по форумите? Това са ограничен
> кръг от хора. Не повече от 150-200 души според
> анализ на IP адресите им. Често пъти те използват
> различни имена дори в една тема. Сравнително
> повече хора се включват в сайтовете за
> запознанства и някои форуми, които всъщност служат
> за същото. Тези обаче, които обсъждат теми,
> различни от секса, са малко. Трудно е да бъдат
> определени възрастово и по пол. Но анализът на
> текстовете им сочи, че това главно хора -
> надхвърлили средната възраст-поравно жени и мъже
> .Предположението, че интернет е медията на
> младите, е погрешно. Невръстните са в сайтовете за
> запознанства, музика, филми и други тийнейджърски
> забавления. В "сериозните" форуми ,хората са на
> средна и над средната възраст, натрупали дълга
> поредица от фрустрации.Има няколко типа
> многознайковци.Първият можем да наречем Влечуго -
> дребни, черни и родени на село субекти. Преживели
> низ от нещастия и първи в рода си извършили
> цивилизационния преход от село към град. Заради
> този си подвиг живеят с чувството, че светът им е
> длъжен. Това поражда болезнен кариеризъм, съчетан
> с липса на реална личностна самооценка и типичен
> селски мързел.Техните виждания за живота не се
> сбъдват, но вината за това се търси извън тяхната
> личност - някакви други хора и обстоятелства им
> пречат, което обикновено изобщо не е така.
> Наричаме ги влечуги, защото техните писания са
> най-отровни, злото е най-отчетливо. Всъщност, тези
> хора се нуждаят от специализирана медицинска помощ
> , заради тяхната социопатия, която често пъти има
> тежки проявления. Те зарязват семейства,
> алкохолизират се, извършват битови насилия.Другият
> тип е Тъжен гей, като в тая група се причисляват и
> немалко жени. Тук неудовлетвореността произтича от
> объркана сексуалност, неколкократни неуспешни
> опита за отслабване, жалък личен живот, акне,
> мазна коса. Особено агресивни са хомосексуалните
> типове, които водят двойствен живот - снимат се с
> голи манекенки, но мечтаят за момчешки дупенца.
> Неврозата е сигурна, биполярното разстройство на
> личността - наближаващо.Третият главен типаж е
> Професионалният доносник. Бившата ДС имаше в
> началото на 80-те години около 300 000 души
> персонал и доброволни сътрудници. Не всички от тях
> са съвременен бизнес елит и не всички още се
> подчиняват на някогашната субординация. У
> неуспелите ченгета също се трупа неудовлетвореност
> от капиталистическите времена. "Защо колегата
> младши лейтенант се фукняви с мазерати,а аз имам
> само заеми?" И почват доносите, в които тези
> типове са много изкусни - срещу всеки, срещу
> всичко...Анонимността в интернет, разбира се, е
> измамна - няма абсолютно таен потребител, дори
> посетителите в интернет клубовете се описват в
> дневник. Когато има заплаха за терор, даже
> българските служби, известни с оперативната си
> немощ, откриват извършителите до 4-5 часа.Но
> когато един човек те напсува в лицето, можеш и ти
> да го напсуваш и свадата да приключи. Прикрит зад
> мрежата, изискващ специални умения и доста усилия,
> за да го откриеш, анонимният подлец става
> безнаказан. Това може би го радва, но то съсипва
> психиката му.Анонимният псувач всъщност е един
> сериозно болен човек, който заслужава съжаление.
> Тази агресия е трупана хилядолетия, откакто
> човешкият род е започнал да се социализира. Пред
> спонтанността са издигани бариери, които в мрака
> на интернета падат. Но истинската здравословна
> агресия е позитивна, тя е спонтанна, но не напада
> личността като цяло, а нейни конкретни недостатъци
> или прояви. Типичната за интернет обобщена
> агресия, която заявява, че всички са тъпанари, е
> патологична. Израз е на невротично поведение,
> подобно на садизма и мазохизма. Тя има нужда от
> помощ...
-----------------------------------------------------
милко,
не смятам за интересно да си задавам въпроса-какви могат да бъдат мотивите ти за подобен пост , но признавам-голяма част от отделните ти аргументи са близо до ДЕСЯТКАТА !
1-злобата в НЕТА - злобно е всяко куче,държано на синджир дълго време , дух-държан в бутилка и пр метафори.
причини-изяснени !
2-злобата в БГ - това може би е единствената държава (поне в Европа) която съществува въпреки безусловното въздействие на обществените закони,
има държави-в които има понятие "абсурд" - тук такова понятие няма-тук абсурда е нормално състояние на битието !
3-за отделните типажи които дефинираш - аутсайдери,педераси / ски и доносници !
-аутсайдерът не е причина за темата - той е следствие от неплодотворната среда в тази държава - не ги мачкай-те са жертви,не палачи !
-педалите-двойнствената им душевност също по необходимост е такава,те са също жертви - те не са активно легитимирани като такива,те нямат това право , те са сенки.
-доносници - те са същите като (или почти като) първите две категории , с някакво примитивно чувство за прагматизъм , в т.ч. и тн. "ЦИВИЛНИ" ЕМИГРАНТИ !
------------------------------
всички те са продукт на държавата,изобразявана като "еврокенеф"
напълно възможно е част от тези твои разсъждения да са и твое кредо , възможно е ти също да попадаш в част от изброените групи (независимо,че не живееш тук)
вероятно и аз нямам основателната претенция да не съм част от тях .......още повече , че като прочетох постовете по повод низвергавнето ми от форума се ужасих - хора,които дори не съм забелязал като присъствие , дори не съм репликирал поне веднъж приличаха на озверяла тълпа-вземаща решение за живота на падналия гладиатор - ето ти,чети ако ти е интересно [forum.imoti.net].............малкият човек по дефиниция е прост..или простият е малък.........
на мен не ми правят впечатление подобни субекти-работя с хора,които умеят да създават конфликти и имам имунитет-такива като тези дори съпротивление не създават ........те са просто типажи...........описани от теб
--------------
положителното в поста ти е,че търсиш психологическата обосновка за нещата
другото е,че го търсиш на общия език а той не пасва !
ако предпоставяш психологическото начало на присъстието ти тук - рано или късно трябва да разбереш,че тезите ти за ЦЕНИТЕ на ИМОТИТЕ са също толкова подвластни на психологията, с която се опитваш да дефинираш групите и тяхното поведение !
аутсайдерът,педала и "слушалката" са водени от емоции когато са "такива" , както и когато КУПУВАТ и ПРОДАВАТ ИМОТИ !!!
ако не величаеш собствената си значимост (нямам основания да не се съмнявам в това) а намериш отговор на въпроса "защо историята в БГ се повтаря" ще разбереш защо никой няма да намери обосновани предположение за реплика на поста ти ................абе......я по - лесно , по нашенски "всички очаквания са с предизвестен финал" и пр..подписи на събратята ми (май само аз имам такива подписи)*ok*
----------
форумът и политическата партия си приличат по много неща , най-важната прилика е,че винаги ГРУПИТЕ СА САМО ДВЕ !!!
въпросът е знаеш ли КОИ са и ти от коя си ??
във форума съм преброил само ДВАМА от втората група (себе си естествено не броя )!!!
(което не означава,че не са малко повече)
или си папуас или решаваш уравнението -> иначе оставаш милко вълков *ok*

.......................................................................
Който се смее последен......... *ok* *angel*
как беше продължението ??????
--------------------------------------------------------
Re: Как се манипулират глупаците
31-01-2009 - 13:40:08
Чета и ми става неприятно по един особен начин. Всички заедно (май и аз съм вътре) спорим или дори се караме с Иванов. Такава постановка на нещата никога не ми е харесвала. А иначе Иванов направо "подстрекава" за недобронамерено мнение и отношение към себе си. Прави го като че ли нарочно.
Основание за това намирам дори в начина, по който е формулирал темата си. На мене специално това ми стана неприятно, ама доста. Всички, които смятат, че цените на Бг НИ не отговарят на икономическите условия в страната, биват определяни като глупаци.

Всеки има право на мнение, че дори и на грешно мнение. Не виждам причина той да бъде наричан "манипулиран глупак".
Искам да споделя, че не изпитвам положителни емоции, когато ме нарекат глупак.
По форумите човек може да чуе за себе си какво ли не, ама нейсе.
Интересното е, че др. Иванов не показва видими признаци на дискомфорт, когато към него се обърнат по някакъв обиден начин. Тук има нещо, което не разбирам. Не познавам др. Иванов отдавна, може би съм пропуснал негови важни изяви, но от това, което съм прочел оставам с впечатление, че за определени неща, той е в час, ама много в час.
Начинът, по който винаги се опитва да персонифицира ясно страните в едно делово взаимоотношение, да се дефинира ясно предметът на взаимоотношението, балансирано покриването с подходяща икономическа и июридическа форма на интересите на двете страни, това ми прави впечатление. Това той го може.
Имам години опит опит в това отношение и съм се научил да откроявам хората, които знаят как да сложат пръста директно на вярното място.
От другата страна, обаче, се развиват едни "социални" възгледи, които ме хвърлят в почуда.

Сега искам да се обърна директно към др. Иванов.
Как се чувстваш когато болшинството форумци (веднага се констатира, че става дума за сериозни хора) изказват остро "несъгласие с тебе ? Някакъв дискомфорт, някакво замисляне ?
Може би пък обидните приказки те карат да ти е "интересно", може би се бориш и ти против скуката ?!!!

Иванов, след 20 години надежди моето субективно чувство е, че в тази страна нещата въобще не вървят.
Тази голяма криза, която ни гони напоследък и която практически още не е дошла, а просто е "модерно" да се говори за нея, та тя няма нищо общо с нашата си перманентна Бг криза, която в нито един момент не е отслабвала хватката си.
Не съм оптимист - какво ще се случи. Обратното - без да съм фаталист, имам усещането за приближаваща сериозна беда.
Ти, Иванов, говориш за себе си като като за някакъм вид "строител" на модерна Бг.
Ама децата ни не искат да живеят в тази страна! Аз си го имам този проблем и съответно е болно.

Говориш за Сл. Бряг като за някакво културно постижение, а пък аз вече въобще не искам да стъпя там. Не знам, дали не говориш всъщност за носталгия към отминали дни, отминала младост. Човешко е! Ако е това - ще те разбера.

Оказва се, че и други имат проблеми с нас. Не ми се мисли, какво ще пише в редовния евр. доклад за Напредъка на Бг през Юли. Сега всички вече мислят за властта и за изборите. Последните дни изтича информация, че в междинния доклад, който се очаква скоро през февр. вече без езика на Езоп и разни дипломатически фльонги ще ни кажат вече по един доста ясен начин, че тук нищо не се променя.
Re: Как се манипулират глупаците
31-01-2009 - 14:24:46
Абе Барбароне, към пенсия си я подкарал, не ти дойде акъла в главата. Като ги гледаш тези статистики, замисляш ли се въобще? този в люксембург 14 коли ли кара или издържа 14 жени? нивото на заплати ни е 37% от това на ЕС, нивото на цени ни е 37% от това в ЕС. Вземи малко да ги осмислиш тези неща.

За заглавието на темата. То е такова, защото това искат да четат хората. А аз ги познавам добре.

Не ми е неприятно, че всички /без няколко човека/ са на различно мнение. така бяха и когато през 1986-88 г. казвах, че до 5-7 години комунизма ще падне. Напротив, когато много хора започнат да се съгласяват с мен ми е некомфортно.

На другото ще ти отговоря довечера, че сега сядам да се черпя.
Re: Как се манипулират глупаците
31-01-2009 - 15:29:24
Съгласен съм с Милко
дали всички са маскари ? В един форум има полезни хора колкото и малко да са .
Тези които за знаещи в някоя област не са непремнно комплексари
Ако всички мислят че по форумите се разкарват само някакви лумпени просто спирам да пиша
Re: Как се манипулират глупаците
31-01-2009 - 15:54:16
RE : NACHEFF
---------------------
извадка :Тази голяма криза, която ни гони напоследък и която практически още не е дошла, а просто е "модерно" да се говори за нея, та тя няма нищо общо с нашата си перманентна Бг криза, която в нито един момент не е отслабвала хватката си.
--------
Начев, не знам защо си NACHEFF а не просто Начев но е факт,че и ти като др.Иванов умееш да миксираш новини и "полуновини" , произвеждайки "други" новини !
че има "ситуация "-това не е новина , че тази "ситуация " е от 65 год.насам-също !
Не разбирам обаче едно - помогни моля !
защо трябва да си "актуален" говорейки за КРИЗА - при условие че си наясно с нещата ???? защо още един папагал в хора на самоубийците ???
нашата ситуация НЕ Е криза-това е БГ модела и той няма нужда от подмяна на терминологията , създава се илюзорна представа че има нещо чрезвичайно а не е така , че нещо ЩЕ дойде-а то не си е тръгвало ..........не оправдаваш ли така чужди грехове.........ако си заинтересован-халал да ти е,но не мисля !
защо да ти обяснявам,че новината сама по себе си не е новина, включена е в сметката предварително ! Защо,ако Той дава обяснение с призива си "за кредити" , с обяснението че е предвидено случилото се без оглед на "драматичното" според вас положение [money.ibox.bg] а вие отказвате да го слушате ???? Защо и ти наливаш вода в мелницата не безумците ?

Няма криза - за следващите 10 год. .има инвестиция на малко хора с много разум в много хора с малко разум - поне на един от този форум това трябва да му е ясно !
защо трябва непрекъснато да се гаси пожар с бензин ???? Медиите са ясни-имат интерес а вашият ??????

когато се прави така , че една държава реализира нечуван износ благодарение на изкусвено създадени пречки за внос - това е изкуството на малкото хора с многото мозък-но НЕ Е КРИЗА , това е справедливо преразпределение на парите - тук емоциите нямат място , уважаеми Начев !
бях писал по-горе за двете групи ..........дали да не си търсим мястото
един диалог е оправдан само и единствено ако е плод на различни пазарни позиции
другото има друго име
........................................................................................................................................
ако обаче си "собственик" на пазарна позиция (не е трудно да се сетя каква е)
написаното от мен се обезсмисля , ЦЯЛОТО !
виж какви статии пускат в imoti.net ,цитирайки "КАПИТАЛ" , а защо така формулират въпроса .........знам ли..........а ти ??

[www.imoti.net]



RE : др.Иванов


Цитат:
1-За заглавието на темата. То е такова, защото това искат да четат хората. А аз ги познавам добре
2-Напротив, когато много хора започнат да се съгласяват с мен ми е некомфортно.



по т.1 - може да познаваш хората но формулирането на това "познание" е по неправилния начин - прочети колко озверели БГ - еденици се озъбиха срещу мен когато им говорех истината (с болшинството не съм имал никога диалог)
Хората искат да четат позитивни новини ,ласкави оценки за себе си.......
както пишеше мой събрат "истината не е комплимент"
друг е въпроса,че си прав.....очакванията винаги водят до .........ИЗВОДИТЕ НА автора на анкетата - най - накрая [money.ibox.bg]
-----------
Т.2 това е единствената причина , поради която те подкрепям !!!
когато много хора започнат да мислят като мен - най-вероятно греша !
това е достатъчно сложно за прегръдка от пръв поглед - но е достатъчно достоверно,за да очертае бъдещата посока на имотите , а тя не съвпада с официалната (поне според г-н Ж.К.Трише - опазил ме господ от претенцията да съм му компания ) *ok*

.......................................................................
Който се смее последен......... *ok* *angel*
как беше продължението ??????
--------------------------------------------------------



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-31 16:12 от миклухо маклай при папуасите.
ss7
Re: Как се манипулират глупаците
31-01-2009 - 16:38:48
др. Иванов Написал:
-------------------------------------------------------
замисляш ли се въобще? този в
> люксембург 14 коли ли кара или издържа 14 жени?
> нивото на заплати ни е 37% от това на ЕС, нивото
> на цени ни е 37% от това в ЕС. Вземи малко да ги
> осмислиш тези неща.


Нека аз да ти отговоря. В "този Люксембург" средно се карат 14 пъти по-хубави коли
spinning smiley sticking its tongue out

и се плащат издръжки на жени (бивши, настоящи, любовници) средно 14 пъти по-големи
spinning smiley sticking its tongue out


Вземи малко и ти да ги поосмислиш тия неща че стана за резил.


*book*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход