Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ще падне ли широкия център център на Варна под 600 евро/м2

Публикувано от cujo 
Re: Ще падне ли широкия център център на Варна под 600 евро/м2
20-01-2009 - 22:25:05
Нека се прави разлика между 'широк център' и 'спортна зала'! Нямат много общо двете понятия. Широкия център затова е 'широк' - обикновено става дума за районите на запад от идеалния център. На мнозина (обикновено тези, които не са варненски резиденти) им убягва факта, че централните части на Варна не са в геометричния център на картата на града и за това си има сериозна причина winking smiley. Дори аз лично разделям идеалния център на две части - под и над бул. "8-ми Приморски Полк'. Разликата по отношение на достъп, натовареност на движението и други подобни е осезаема.
Спортна зала се намира под булеварда, на метри от Морската Градина, в непосредствена близост до баш-центъра на града, плажът е на две крачки и същевременно е сравнително тих район (доколкото може да е тих един централен варненски район smiling smiley)
Единствен недостатък там е презастрояването с кооперации и тесните улици, но определено е в пъти по-добър район от съседния му 'Чаталджа' или в десетки пъти по-добър от класическия широк център, а.к.а. 'Окръжна болница' smiling smiley Дори и пред 'Общината' бих го предпочел
Абе, едва ли ще се сринат цените точно там smiling smiley
Re: Ще падне ли широкия център център на Варна под 600 евро/м2
20-01-2009 - 22:32:10
а защо струваха 8-10 пъти по-евтино преди 12 години?

защото народа беше по-беден ли? според мен тогава от туризъм варненци правеха повече пари (сега парите отиват у софиянци), във Варна не остана читав завод.

Аспарухово и Виница станаха елитни квартали....
Re: Ще падне ли широкия център център на Варна под 600 евро/м2
20-01-2009 - 22:46:32
Ами то Аспарухово хич не е зле... Ако трябва да сме честни

Виница виж е кофти.

Става върпос за добър апартамент 75 кв близо до Морското. Та тва нещо ще падне ли под 600/евро според вас или не.

*beer*
Re: Ще падне ли широкия център център на Варна под 600 евро/м2
20-01-2009 - 22:53:21
cujo Написал:
-------------------------------------------------------
> Ами то Аспарухово хич не е зле... Ако трябва да
> сме честни
>
> Виница виж е кофти.
>
> Става върпос за добър апартамент 75 кв близо до
> Морското. Та тва нещо ще падне ли под 600/евро
> според вас или не.
>
>

Етаж, изложение, състояние, тухла стара, нова, изолация, дограми? Има ли нужда от ремонт? Ако нямаш нужда да го продаваш, недей. Ако имаш го пускаш на пазара и сваляш цената докато някой го купи

smiling smiley
Re: Ще падне ли широкия център център на Варна под 600 евро/м2
20-01-2009 - 23:09:09
4ти от 6, югозапад, нова тухла, изолация, дограми. Хубав с качествени мебели (да кажем по добър от 90% от това което се предлага). Ипотеката ми е на 600 и ме страх да не падне под това...

Мерси пак smoking smiley
Re: Ще падне ли широкия център център на Варна под 600 евро/м2
20-01-2009 - 23:09:55
Quote

Става върпос за добър апартамент 75 кв близо до Морското. Та тва нещо ще падне ли под 600/евро според вас или не.

Не
Re: Ще падне ли широкия център център на Варна под 600 евро/м2
20-01-2009 - 23:12:45
cujo Написал:
-------------------------------------------------------
> Ами то Аспарухово хич не е зле... Ако трябва да
> сме честни
>
> Виница виж е кофти.
>
> Става върпос за добър апартамент 75 кв близо до
> Морското. Та тва нещо ще падне ли под 600/евро
> според вас или не.
>
>
Едва ли някой би могъл да ти даде сигурен отговор, предвид обстановката на пазара в момента. ПО-скоро wishful thinking биха споделили хората, както във всяка една подобна тема, а те напоследък не са една или две moody smiley

kuku987 Написал:
-------------------------------------------------------
> а защо струваха 8-10 пъти по-евтино преди 12
> години?
>
> защото народа беше по-беден ли? според мен тогава
> от туризъм варненци правеха повече пари (сега
> парите отиват у софиянци), във Варна не остана
> читав завод.
>
> Аспарухово и Виница станаха елитни квартали....

За себе си имам много обяснения за покачването - моряшките заплати, кешът от разни ниви, който 'спечелиха' мнозина, кредитирането...всеки фактор със своята различна тежест, но виждам, че си силно предубеден и не бих се впуснал в спорове. Накратно казано, да кажем, че цените тогава са били по-ниски от реалните, сега са превишили равновесното си положение заради инерционността на пазара и всички чакаме да видим нивата, на които ще тръгнат да се стабилизират.
За това, дали е останал читав завод във Варна също съм готов да поспоря, защото работата ми е свързана до голяма степен с продукцията на заводите и имам свои наблюдения winking smiley
За "Аспарухово' и 'Виница' съм съгласен с твоето несъгласие smiling smiley, че са 'елитни квартали' smiling smiley Това определение по-скоро им беше лепнато от брокерите от маркетингова гледна точка. С учудване видях наскоро, че и 'Гръцката махала', както я знаят всички варненци, в търсачката на имоти.нет фигурира като 'гръцки квартал'. Явно 'махала' е започнало да звучи несериозно, за локация с цени от около 2000 Е/м2 smiling smiley Друг интересен момент е представянето на района около фабрика "Христо Ботев' като 'централен' smiling smiley Лошото е, че немалка част от 'имотите' там са кирпичени къщи и 'собствениците' нямат нотариални актове. Иначе си е близо до центъра, да smiling smiley
na
Re: Ще падне ли широкия център център на Варна под 600 евро/м2
20-01-2009 - 23:27:35
куку, ако цените около Спортна зала паднат на 250 както ти предричаш, това означава на Виница да станат около 100е/кв, Аспарухово 85е/кв, а за Кайсиева градина и Владиславово панелите ще ти ги подаряват+ 5лв/кв бонус :}
Re: Ще падне ли широкия център център на Варна под 600 евро/м2
20-01-2009 - 23:35:22
cujo , не бой се ....този район винаги ще се котира добре
Нали си го взел да живееш в него все пак.....а не за спекула.....
Иначе съм 100% съгласен с Зрфв за "елитните квартали"......
Лятото купувахме апартамент в централната част на Варна . като местен знам много добре в кой район искам . Малко куриозно беше как разни красавици от АНИ които не са от града ми обясняваха кой район е хубав и кой - не....
А аз от възпитание се съгласявах с тях.... smiling smiley
Ама аз търсех за отдаване......
Re: Ще падне ли широкия център център на Варна под 600 евро/м2
20-01-2009 - 23:38:15
joro varna Написал:
-------------------------------------------------------
> Лятото купувахме апартамент в централната част на
> Варна . като местен знам много добре в кой район
> искам . Малко куриозно беше как разни красавици от
> АНИ които не са от града ми обясняваха кой район е
> хубав и кой - не....
> А аз от възпитание се съгласявах с тях....
> Ама аз търсех за отдаване......

И според теб има ли значение под/над '8-ми Приморски'? Интересно ми е да видя дали местен би споделил тезата ми smiling smiley


Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход