Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Анкета: Колко време имат купувачите?

Публикувано от dragula 
Re: Анкета: Колко време имат купувачите?
15-01-2009 - 21:52:43
gogo84 ,
Тренда надолу, току що е започнал.
Изчакай поне 6 месеца и ще ти стане ясно накъде вървят нещата.
Тогава купувай !
Прав е Барбарон. Още си много млад.
Не бързай , за да спечелиш !
Re: Анкета: Колко време имат купувачите?
15-01-2009 - 22:20:23
barbaron благодаря много за съвета. Просто моята професия е такава, че в момента съм на върха на възможностите си. Мисля ако взема нещо да го изплатя за 4 години. Но мина ли 30 е много възможно заплатата ми да падне на половина (спрямо сегашния стандарт) и тогава ще трябва да изплащам 20-30 години кредит.

Иначе съм много объркан дали да чакам или ако ми изпадни нещо на добра цена да взимам. Всеки казва да чакам, но чета и доста теми по форумите, че може цените да не паднат кой знае колко преди отново да тръгнат на долу.

Ако трябва да съм честен предложението което съм отправил към строителя е за 800 EUR/m2 за квартал в който в момента цените вървят средно около 1100 EUR/m2. Просто колкото и да паднат цените едва ли ще паднат много под 800 EUR/m2, за да съжалявам ако направя сделката сега.

За сега съм решил ако строителят се съгласи на предложената от мен цена, банката ми отпусне кредит и не изскочат разни пречки да взимам. Ако не се съгласи ще чакам тези 3 - 4 месеца пък дано тогава паднат достатъчно цените.
Re: Анкета: Колко време имат купувачите?
15-01-2009 - 22:24:12
недейде се притеснявайте за Гого84.
банките ще го спасят от "инвестицията" му.просто вече ипотечни заеми в бг няма.
има само на "книга"-казват,че да не се издадат.....
само за първата седмица ,задължителните минимални резерви на банките в БНБ са намалели с над 400 милиона и това са пари,които да покрият нуждите за НЕизпадане в НЕликвидност.
умрели са за кеш и една стотинка на никой няма да бъде отпускана.
те краткосрочни заеми на фирми вече не дават,което си най безрисковия заем в момента,както и най печеливш,че ипотечни ли ще отпускат пред срив във имотите.

единствено могат да дадат ипотечен,срещу залог на нещо много голямо,като земя,фабрика или къвто и да е актив,който да покрие в пъти ипотеката........

иначе,банкерите в момента работят на този принцип:


ЗАЕМИ НЕ ДАВАМЕ,НО КАЗВАМЕ,ЧЕ ДАВАМЕ,ЗА ДА НЕ СИ ПОМИСЛИТЕ,ЧЕ НЕ ДАВАМЕ

време е Куку да понижи прогнозата си за софето на под 200евро.
че тия 250-300 евро още до няколко месеца ще са реални.





Re: Анкета: Колко време имат купувачите?
15-01-2009 - 22:30:12
Ха, абе Гого, как така на 31 ще взимаш по-малко от на 24...ти да не си футболист!? Или въобще някакъв професионален спортист? Ако е така, каквото и да правиш задължително много здрава застраховка, специално за клауза "нетрудоспособност! Все пак изчакай половин година и не се притеснявай апартамента, който си харесал няма да бъде продаден през това време!
Re: Анкета: Колко време имат купувачите?
15-01-2009 - 23:08:13
Не съм спортист - програмист съм и след 30 сигурно ще съм доста изперкал. При програмистите го има този момент. Като минат 30 и нещо хептен се побъркват. Да не говорим, че ако ме изгонят от сегашната ми работа вече няма кой да ме вземе на друга 30 годишен на добра заплата.
Иначе дано да сте прави и да паднат цените с доста smiling smiley
Re: Анкета: Колко време имат купувачите?
15-01-2009 - 23:50:31
Спокойно гого, то програмистите над 30 в България са сравнително малко, просто индустрията е млада, за сметка на това в нормалните западни държави са доста.
Но дори и така - аз лично познавам достчтъчно компютърни специалисти над 30 и никой не е останал без работа. И всички са на добри заплати, много са на мениджърски длъжности. Така че недей се подценява.
Виж точно в момента пазара е малко кофти, ако останеш без работа, но ако си добър - пак ще си намериш.
За имотите моето лично мнение е, че ни чака поне година и половина спад. Аз бих изчакал поне до есента. Ама нали знаеш - човек предполага, господ разполага. Решението си го взимаш ти. Все пак хубаво смятай за колко време ще го изплащаш кредита и колко от кинтите ще отиват там.
Re: Анкета: Колко време имат купувачите?
16-01-2009 - 06:21:18
gogo84,
Недей така бе мойто момче.
Не само на 30, но и на 60 години ще имаш работа.
Гледай мене: Аз съм над 55 и още програмирам.
Но ако много ти харесва този апт. и местоположението му, то изчакай до лятото, прецени и действувай.
Re: Анкета: Колко време имат купувачите?
16-01-2009 - 09:21:17
Благодаря на всички за мненията!

Апартаментът наистина ми харесва - близо е до пазар и до спирка, близо ми е до работата, има гараж...общо взето това са нещата които ме грабнаха. Най-вече и цената защото е доста ниска за този квартал. Иначе не че бях тръгнал да купувам нещо веднага. Просто това така изпадна. Но строителят още не се е обадил да се съгласи на моите условия така, че явно няма да има сделка.

Иначе сте прави за цените. Има един саит [www.topimot.com] в който има секция "Имоти с падащи цени". Та там като гледам за София всеки ден има около 30-40 апартамента на които цените им пада с от 5 до 10 %.
Ако тенденцията се задържи с месеци или година може наистина цените да паднат и на половина.

И друго интересно да ви разкажа - вчера ходих в една банка да поразпитам как стоят нещата с кредитите. Човекът с който разговарях кактвото и да го питах дали е възможно все казваше, че може smiling smiley А пък като чета по форуми теми на хора взели вече кредит гледам, че всеки се жалва от нещо и нещата не са чак толкова розави. Отделно този кредитен инспектор започна да ме разпитва за апартамента. Почна да коментира - колко била ниска цената му, питаше ме за агенцията която го продава, та сега се чудя да не иде той да го купи. Чак съжалавам вече, че отидох при него вчера.
Re: Анкета: Колко време имат купувачите?
16-01-2009 - 09:49:25
от банката им е казано да ти казват,че ще ти дадат.
веднъж,като се хванеш на хорото,според мен само ще те одуднят с различни таксички-за оценка на имота,за разглеждане на документи и т.н.
ако ще купуваш и теглиш кредит от банка-прави го само при условие,че не ти искат никакви такси предварително-иначе са хитреци-само ще те доят и накрая ще ти откажат.
Re: Анкета: Колко време имат купувачите?
16-01-2009 - 09:49:25
С какво ще го купи "кредитният инспектор"? С въшки не става. Става с пари! Значи няма да го купи, спокойно!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход