Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Анкета: Колко време имат купувачите?

Публикувано от dragula 
Re: Анкета: Колко време имат купувачите?
15-01-2009 - 15:17:00
Макар и при завишени изисквания и по-високи лихви банките дават кредити.
Става дума за хората, които могат да си купят имот с наличните си пари плюс кредита, който могат да обслужват. Просто им се дават по-малко пари. Два пъти го избрах условно. Колко време биха чакали.


КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-15 15:25 от dragula.
Re: Анкета: Колко време имат купувачите?
15-01-2009 - 15:42:34
Да ти кажа чесно бих чакал между 3 и 6 месеца , ако до тогава не се промени ситуацията бих деиствал , но това за всеки си е различно..
3 месеца са някъде Април- до тогава горе -долу ще се знае накъде върви страната като цяло , ще е приключил зимния сезон и ще сме пред старта на летния...
6 месеца е Юли сезона на ремонти и строителства...ако и тогава пазара е замрял ...лошо.......и добре за купувача
Не може да се определи срок на изчакване защото много странични фактори влиаят.....както в момента протестите....
Re: Анкета: Колко време имат купувачите?
15-01-2009 - 16:37:40
Ще споделя с вас моята гледна точка и намеренията си като купувач.
Харесах си един апартамент. Мога да го взема на кредит с 40% самоучастие.
Строителят е свалил цените с около 15-20% под пазарните за този район и тип строителство - общо взето мен това ме привлече. Наистина личи се, че е спестил от тук от там по нещо (за пример - дървени входни врати, гаражни врати без дистанционно, асансьор с ръчно отваряща се врата), но не е лошо апартаментчето.

Дадох оферта към строителя, че ако ми свали цената с още 13% го взимам, но той ми свали цената с 2.5%.

Та сега при всичко което се говори и се пише по медиите, как да тръгна да купувам, ако строителя не се съгласи с моята цена?

Общо взето не ми пречи да изчакам няколко месеца и ако наистина цените паднат хем ще имам по-голям избор, хем ще съм събрал още някой лев за апартамента.
Re: Анкета: Колко време имат купувачите?
15-01-2009 - 16:55:12
Гого я се поуспокой малко в търсенето, с твоите 24 години за къде си се разбързал. След няколко месеца, на този "предприемач" му кажи на тези 2,5% да мръдне запетаята след петицата и купуваш! Няма да си даваш парите на тарикати!
Re: Анкета: Колко време имат купувачите?
15-01-2009 - 17:01:45
Та аз сега докато съм на 24, ако не купя няма кога. Докато стана на 30 трябва да съм го изплатил, че след това не се знае дали ще има пари и за ядене като гледам на къде е тръгнал светът smiling smiley

Ами аз си държа на предложението. Ако се обадят и казат, че са съгласни ще отида да направя един обстоен оглед и ако всичко ми хареса го взимам. Но ако не паднат от цената - здраве да е smiling smiley
И други хубави оферти ще излезат през следващите месеци....
Re: Анкета: Колко време имат купувачите?
15-01-2009 - 18:02:44
Докато купувачите чакат ценовите нива да се изрявнят с нивата на кесията им продавачите могат и да понапълнят своята кесия!
К'во пра'им тогива?
Купувачите ще се тюхкат, че не са купули "тогава", а сегашните продавачи ще си вложат понаплнената кесия в това, което имат - дворче, къщичка, апартаментче, че даже и от банката могат да вземат, но малко!
В резултата - доста имоти изчезват от пазара, а нови не се появяват!
Или с други думи казано - тренда надолу прави по-възможно собствениците сами да си стегнат имотите, които сега биха искали да продадат, което ги прави относителни купувачи, като се откажат от продажбата!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-15 19:14 от partzalev.
Re: Анкета: Колко време имат купувачите?
15-01-2009 - 18:35:47
Трябва да си доста луд да купуваш на прага на гражданска война,на каквато и да е цена *stop*
Re: Анкета: Колко време имат купувачите?
15-01-2009 - 20:05:40
partzalev - говоря предимно за ново строителство и купуване от строител.

Гражданите които продават апартаменти живеят в някакъв техен си свят и такива цени обявяват, че на човек му се завива свят само като ги види.

За пример - 1300 EUR/m2 в Белите Брези за мансарден апартамент.

Аз лично не разбирам кой ги купува тези мансарди, но като се загледам по кооперациите и в мансардите живеят хора *huh*
Re: Анкета: Колко време имат купувачите?
15-01-2009 - 21:03:55
gogo84 Написал:
> Та аз сега докато съм на 24, ако не купя няма кога. Докато стана на 30 трябва да съм го
> изплатил, че след това не се знае дали ще има пари и за ядене като гледам на къде е тръгнал светът

Момченце, имаш страшно много време пред теб smiling smiley
Пристигнах в чуждата страна на 34 години със 100 долара в джоба. Купих няколко жилища досега с чиста съвест, само от заплата. Сега всичко е изплатено (със заеми от 6 до 12 години) и имам още доста години до пенсия smiling smiley

По-добре изчаквай удобния момент, спестявай, и не взимай заем, по-дълъг от 12 години. Първоначално можеш да купиш по-малко жилище, после продаваш или даваш под наем и купуваш по-голямо.

Удобен момент:
1) когато след спадането дойде повишението и то продължи 3 - 4 месеца. Не бой се, няма да се свършат нито ще скочи изведнаж;
2) и разумни лихви (близки до тези в бяла Европа).
Re: Анкета: Колко време имат купувачите?
15-01-2009 - 21:41:24
Абе Барбароне мислех те за по млад...нищо
и на Пирин върховете са побелели....но отдолу е пролет :] еи да не се разсърдиш :]
..... winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход