Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Професор Гарабед Минасян с АНАЛИЗ за 2008 и за предстоящите успехи през 2009 год .... и Имотите - пак НАГОРЕ !!!

Публикувано от пегъзи музовски 
Re: Цените на жилищата на Острова с ДЪНО - СКОРО и в БГ , за нечие съжаление -sad smiley
03-01-2009 - 12:26:59


:]

Осама,

Честита Нова Година! smiling smiley

Това "скоро", не трябваше ли вече да е в сила? Не беше ли след Коледа (Нова година)?

Може би не тази? Как не се сетих... *book* smiling smiley
Re: Цените на жилищата на Острова с ДЪНО - СКОРО и в БГ , за нечие съжаление -sad smiley
03-01-2009 - 12:34:20
Още от първия работен ден на службата по вписвания. winking smiley


КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: Цените на жилищата на Острова с ДЪНО - СКОРО и в БГ , за нечие съжаление -sad smiley
03-01-2009 - 12:49:22
avatar
dragula Написал:
-------------------------------------------------------
> Още от първия работен ден на службата по
> вписвания.
>
>
> КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА
> ТЕРЕНА.
>
> Стара военна аксиома


Някой да знае какви ще са новите неща в службата по вписвания в София.Доста странни обяснения изтекоха в пресата по празниците.
Re: Цените на жилищата на Острова с ДЪНО - СКОРО и в БГ , за нечие съжаление -sad smiley
03-01-2009 - 12:50:15
:]

Пак ли избързах? :]
Re: Цените на жилищата на Острова с ДЪНО - СКОРО и в БГ , за нечие съжаление -sad smiley
06-01-2009 - 00:34:32
Незнам къде са тези квартали за които се пише,аз такъв спад не виждам.
Имаме къща от повече от 5 години и от тогава съм в течение на цените. Да,има някакъв спад,но тези къщи и преди се продаваха на по ниски цени.Причините най често са някакъв проблем по къщата.
Панелните жилища са по евтини защото банките не отпущат кредити а кеш купувачите не са много-и това не е ново .

И другото което никой до сега не е могъл да ми го обясни е... следния казус:

Иван си купил къща през 1990 година за 100 000 паунда,фиксирал лихвата за 2 години.1992 година имота се покачил с 10%.Идва оценителя (за тези които незнаят,в Англия не можеш да си продаваш имота за колкото си искаш) и казва-къщата струва 110 000 паунда.Иван сменя банката и тегли кеш 10 000 паунда които похарчва по ескурзии.Отново фиксира лихвата да речем за 5 години.1997 година имота му се е покачил с други 20%,отново сменя продукта и банката и освобождава кеш и т.н. Всеки няколко години тегли пари и да речем в края на 2007 същия имот има оценка от банката 300 000 паунда.Няма нищо изплатено по главницата,вложеното е само 10% депозит. Как 2009 година същата или друга банка ще дойде и ще каже "От днес имота ти струва 280 000 паунда? Когато си давал депозит си го дал на базата на оценка която ти е направил техния оценител и на базата на техния договор ти си дал съответния процент депозит и днес ще ти кажат "Днес депозита ти е с 5 000 (например)по малко." Как ще стане това? Кой нормален човек ще се съгласи да си продаде къщата при такива условия?

Ето затова цените на имотите няма да паднат.

Ако някой обяви фалит и банката му продаде имота отново няма как да бъде на много ниска цена защото в повечето случеи хората са теглили кредити,залагайки къщата и са купили нещо на децата си някъде другаде по света и в крайна сметка могат да вземат на "голия и босия цървулите".

И накрая-банките са наясно с всичко това и вместо фалити намалят лихвения процент и имотите стават все по достъпни за плащане.
В момента лихвата на къща,80 квадрата,в не лош район е около 600паунда.Помощите за безработица=60 паунда на седмица,детските=20 паунда на седмица,безработните не плащат такса смет и т.н.
Социалната им политика е далеч по добра от тази на България.
Ако 9 месеца не работиш,регистриран си в бърото по труда и живееш само от помощи държавата започва да ти отпуща средства за заема на къщата които доколкото ми е известно са 80% от лихвата на къщата.Остават ти някакви 20% които все ще изкараш от някъде.Не всеки плаща главница,почти всички банки имат продукт които позволява да плащаш само лихвата за определен период (2-3 години).

Разликата м/у банковата система на Англия и България е огромна и не може да се правят такива сравнения.В България хората са инвестирали много кеш и ги боли а на мен знаете ли колко ми пука,че могат да ми вземат къщата при положение,че всичко до последното пени сме си го взели кеш?
Re: Цените на жилищата на Острова с ДЪНО - СКОРО и в БГ , за нечие съжаление -sad smiley
06-01-2009 - 22:46:04
Това на 2 ракии ли беше като го писа...?
Пробвай утре на трезво..............
Не забравяй че тук има хора които също живеят в чужбина............ winking smiley
Re: Цените на жилищата на Острова с ДЪНО - СКОРО и в БГ , за нечие съжаление -sad smiley
06-01-2009 - 22:49:59
Не е разбрало момичето. Това действа, ако продадеш къщата, а не когато някой периодично ти я оценява, защото си няма друга работа.
Re: Цените на жилищата на Острова с ДЪНО - СКОРО и в БГ , за нечие съжаление -sad smiley
06-01-2009 - 23:13:57
Да ние навън през седмица си оценяваме къщите..... :]
Ей така ....от скука.......
И както искаме- по такава система плащаме......
Ние диктуваме на банката условията......Ааааамаха......да не са по-умни.........
И гогато поискаме - дават още кеш щотооооо!
Пък за издължаването-като имаме излишни-първо на тях ще дадем......
Голям т###к....... *tired*
Re: Цените на жилищата на Острова с ДЪНО - СКОРО и в БГ , за нечие съжаление -sad smiley
06-01-2009 - 23:44:21
Цените на имотите има още да падат докато изравнят 2001 година,поне това ще е тренда или 50% намаление.До момента цените са долу със 20-25% (горе долу на нивото на 2005 година,може би 2004) собствениците още живеят с надеждата че нещата ще тръгнат нагоре след няколко месеца или не могат психи4ески да приемат че в(negative equity).ЗА тези които незнаят тристайна къща в горе долу свестен квартал през 2007 беше 250 000-300 000 паунда,така че 50% нали ме разбирате за какво си говорим.За тези които са си купили къща след 2004-2005 мога да кажа честито,а за тези към края на 2007 със депозит-БИНГО. *yes*
Re: Цените на жилищата на Острова с ДЪНО - СКОРО и в БГ , за нечие съжаление -sad smiley
07-01-2009 - 00:02:47
Искам да съм "дъно" в Англия.....!
В БГ дъно няма да се появи, защото е пробито и постоянно си тече!
Чакайте взривовете - става за настилка на пътища!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход