Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

браво бате СЕРГО

Публикувано от dival 
Re: браво бате СЕРГО
18-12-2008 - 21:55:37
avatar
salvador Написал:
-------------------------------------------------------
> Имаме 6 или 7 предложени обаче и включени в
> списъка с кандидатите.Всичките са поети и
> писатели.Славейков май е първия,последния май е
> Валери Петров.Миналата година имаше един с
> българско име,предложен за наградата за мир...ама
> забравих какъв беше с него случая...


Да така е, жалко че досега никой не е спечелил, но все пак при природните истинските науки, като физика, химия, медицина и т.н. няма нито един дори предложен.
Re: браво бате СЕРГО
18-12-2008 - 21:59:07
avatar
@dival Бащата на Джон Атанасов, Иван Атанасов е емигрирал в САЩ, като дете (на 13 години) после се е оженил там (не за българка) и от този брак се е родил Джон. Да фамилията е българска, но останалото не е дори името е американско, да не говорим условията в които е учил и работил. Този човек не е знаел български и никога не е живял в България, още ли мислиш, че е българин ???
Re: браво бате СЕРГО
18-12-2008 - 22:02:10
avatar
Дори май не е стъпвал никога в БГто smiling smiley И по-добре ! smiling smiley Дивале, то по твойта логика американец тогава може да се нарекът само индианците, защото всички други са преселници главно от Европа. Нещо логиката ти куца. Знам че ти се ще да сме велика нация и на мен ми се иска, но не сме. smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-12-18 22:05 от gekko.
Re: браво бате СЕРГО
18-12-2008 - 22:40:08
Нали знеш ,че няма да споря с теб



п.с. И да се гордея че съм българин и да не се гордея - все тая
така че по добре да се гордея winking smiley
Re: браво бате СЕРГО
18-12-2008 - 23:15:36
gekko Написал:
-------------------------------------------------------
> @Muza, колко българи носители на Нобелова награда
> има?


Елиас Канети през 81?
Re: браво бате СЕРГО
18-12-2008 - 23:19:54
dival: Hа Джон Атанасов му е помогнала средата (Америка),за да направи своето откритие .Това иска да ти каже gekko .Ако си е бил останал във БГ е щял да си похапва боб и да попръцква!Затова мнозина като усетят че са способни , се изпаряват от БГ. Всички знаем за настоящето:мафия,шуробаджинащина,корупция и наши хора.Това е!Личноста си е личност ,но без условия как ще прогресира ??
Re: браво бате СЕРГО
18-12-2008 - 23:23:48
Не върви спор за среда, заражда се спор за националност - леки разлики winking smiley
Re: браво бате СЕРГО
18-12-2008 - 23:28:18
dival: Джон Атанасов е със Български корен до колкото знам!
Re: браво бате СЕРГО
18-12-2008 - 23:33:17
и аз така знам....съвсем отделен е въпроса кои от родата преди колко време и къде е заминал
благодарение на този човек пишем в момента- това исках да кажа.....
Re: браво бате СЕРГО
18-12-2008 - 23:38:29
За какви награди говорите , като умовете на БГ са били гонени и избивани , една част от тях (късметлийте) са вкарвани в конслагери . Те са били разследвани до десето коляно . Комсистемата ги е обявила за врагове на комидеологията (как иначе тази сган щеше да е на власт все още) . Това имах впредвид , като споменах , че нямаме лидери сред народа .
Моят преподавател по Технология на нефта и газа , Проф.П.Петков беше открил начин да се преработват отпадъците от нефта , след извличането на всички горива и материали от него . Този краен продукт можеше да се използва за направата на автомобилни гуми на не висока цена , а продукта го имаше в изобилие .
След няколко години ходене по мъките , за да получи финанси от някъде , той се беше отказал . Това ме накара да мисля , че мозъците в тази държава , тънат в мизерия .
Това е начина една държава да се постави на колене (обезглавява се) .
А точно в тези години , нормално развиващите се държави само това чакаха . Те просто ги копуваха (тези , които успяха да избягат ) , а много преди това , те знаеха , че мозъците са най - ценния актив на всяка една нация .



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-12-18 23:40 от roki40.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход