Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цени за парцел за еднофамилна къща

Публикувано от n.nikoloff 
Re: Цени за парцел за еднофамилна къща
11-12-2008 - 14:19:31
Явно не си от Варна,защото ако беше,щеше да знаеш че това място точно е в ТЪМНО червен цвят!
Re: Цени за парцел за еднофамилна къща
11-12-2008 - 14:21:05
avatar
n.nikoloff Написал:
-------------------------------------------------------
> Между другото малко да поизместя темата (но не
> много) . Ако на някой продаващ ми оферира 100 000
> евра за декар (които даже си няма представа как
> изглеждат) му покажа как изглеждат 20 или 25 евра
> за същия декар дали ще ги вземе?
>
>

Зависи, дали наистина ще намериш собственик, който да НЕ знае как изглеждат и като екстра- да е на зор. Защото, пазарът не е от днес. Връщането на земите започна през 1991г., а банките- да отпускат масово кредити- през 2002г. За тези години, наследниците на земите видяха първо доларите и от трактора, се качиха в Мерцедеса. Идея нямаш колко евра накуп са виждали хората от Драгалевци,Симеоново и Бистрица, например. А земите в южните "престижни" райони са техни. И не само те.......Г. Лозен, Долни.........
Има и такива, които нищо не са видели, но по друга причина- дълголетие на преките наследници. Които по стар тертип казват, че земя не се продавала. И тъй като земеделските земи са в по- особен режим при обособяване на ПИ с реална квадратура при делба, блокират продажбите.
Но, да разчиташ, че с изчезването на препятствието, ще получиш ниска цена- пак няма да стане. Наследниците , по правило , са от 10 нагоре. Нали разбираш, че няма как да покажеш някакви евра и те да нададат групов радостен възглас? smiling smiley
Re: Цени за парцел за еднофамилна къща
11-12-2008 - 14:24:12
avatar
Това е другия край на въжето - съгласен съм. Но между двата края има още бая въже и аз ще го разгледам внимателно с времето, което съм си определил...

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Цени за парцел за еднофамилна къща
11-12-2008 - 14:24:26
djijko Написал:
-------------------------------------------------------
> Явно не си от Варна,защото ако беше,щеше да знаеш
> че това място точно е в ТЪМНО червен цвят!

Не съм -ДА ! А тъмно червен цвят ще рече ? ? ? Това новообявена продажба ли беше ?

Re: Цени за парцел за еднофамилна къща
11-12-2008 - 14:24:43
avatar
n.nikoloff Написал:
-------------------------------------------------------
> gekko Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > @n.nikoloff, само да ти кажа, че Камито е
> брокерка
> > и сигурно вече е похарчила на ум евентуалната
> и
> > комисионна от сделката.
>
> Нямам нищо против да дам полагащата се комисионна
> на Камито или на който и да е брокер, ако работи
> за моите интереси. Ако работи за интересите за
> отсрещната страна - да си вземе комисионна от тях
> - толкоз е просто.

Да, за теб е просто, ма за gekko е сложно! За него светъл пример са Андрешко и Бай Ганьо- накуп.......... smiling smiley

Re: Цени за парцел за еднофамилна къща
11-12-2008 - 14:29:27
avatar
Хайде ся и дискусия... Нека да спазваме добрия тон поне в моята тема, моля.... winking smiley

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Цени за парцел за еднофамилна къща
11-12-2008 - 14:35:48
n.nikoloff Написал:
-------------------------------------------------------
> Между другото малко да поизместя темата (но не
> много) . Ако на някой продаващ ми оферира 100 000
> евра за декар (които даже си няма представа как
> изглеждат) му покажа как изглеждат 20 или 25 евра
> за същия декар дали ще ги вземе?
>
>


Много ясно,че му ги предлагаш.На мен един ми предлагаше за гореописаните ниви по 5Е на метър и го отсвирих.Това беше още преди да има път,преди да се доближи регулацията и т.н.Явно беше,че за да ме търси и да предлага,този човек знае нещо,което аз все още не знам.И се оказах прав...появи се пътя *pardon*
Сега там цените започват от 15(нива на трета линия от най-близкия целогодишно проходим път) и приключват на 70Е/м2 (тези с лице на асфалта).Ако същия човек дойде и ми предложи примерно 25 или 30,вече сериозно ще се замисля дали да го върна.Нищо,че в обявите пише друго.Това са обяви все пак,не реални сделки.
Re: Цени за парцел за еднофамилна къща
11-12-2008 - 14:37:04
не каза поне в кои райони търсиш? Това за мен е определящо. Живял съм 5 години в "престижното" Симеоново на улица без каквато и да е настилка, без питейна вода, без нормален ток. Прехвален район според мен.
Парцели с нормална инфраструктура обаче не можеш да намериш евтини.. нито сега нито след време.
ss7
Re: Цени за парцел за еднофамилна къща
11-12-2008 - 14:48:28
MB2316 Написал:
-------------------------------------------------------
> djijko Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Явно не си от Варна,защото ако беше,щеше да
> знаеш
> > че това място точно е в ТЪМНО червен цвят!
>
> Не съм -ДА ! А тъмно червен цвят ще рече ? ? ?
> Това новообявена продажба ли беше ?
>
>


Вероятно има предвид свлачище smiling smiley
Re: Цени за парцел за еднофамилна къща
11-12-2008 - 14:50:13
naughty Написал:
-------------------------------------------------------
> не каза поне в кои райони търсиш? Това за мен е
> определящо. Живял съм 5 години в "престижното"
> Симеоново на улица без каквато и да е настилка,
> без питейна вода, без нормален ток. Прехвален
> район според мен.
> Парцели с нормална инфраструктура обаче не можеш
> да намериш евтини.. нито сега нито след време.

Забрави да кажеш , че слънце има 4 часа през лятото , студ и поледици зимата , инфраструктура нанай ....

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход