Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цени за парцел за еднофамилна къща

Публикувано от n.nikoloff 
Re: Цени за парцел за еднофамилна къща
11-12-2008 - 14:50:18
Г-н Николов , ако беше в моя раион щяхме да поработим - една торба оферти .....както и да е ...
Знете ли ке е наи интересно - зарди някои от наи стоиностните форумджии ми се иска да си направим форумна среща..... winking smiley
Re: Цени за парцел за еднофамилна къща
11-12-2008 - 15:06:58
avatar
naughty Написал:
-------------------------------------------------------
> не каза поне в кои райони търсиш? Това за мен е
> определящо. Живял съм 5 години в "престижното"
> Симеоново на улица без каквато и да е настилка,
> без питейна вода, без нормален ток. Прехвален
> район според мен.
> Парцели с нормална инфраструктура обаче не можеш
> да намериш евтини.. нито сега нито след време.


Сега се сетих, че водя паралелна дискусия и на лични съобщения... :-[ :-[

Тия дни ще пообиколим физически (а не виртуално) със семейството и да набележим районите. Сетне ще споделя. За мене е важно въздуха да е добър и да е на някакво оптимално разстояние от града. Под "град" разбирам широооокия център. Ама какво е "оптимално" за мен - още не мога да кажа. Ще пообиколим за загрявка от Бояна на изток, колкото да загреем. В тази "яка" най-вероятно ще се задържим преди и около лифта в зоните за ниско строителство, след това около ЦСКА на Панчарево, оттам Горни/долни лозен, прескачаме една траектория и някъде около Световрачене, Кубратово, Негован.... Още не съм казал на жената, ама ако хвана терен по-голям от 3 декара ще скоча на него, за да направя 4-5 къщурки и за приятели. Някои части на Горна баня и региона ми харесват също... Има и други места, този път в Софето, които ми харесват - старата част на Красна поляна (около общината) старата част на Овча купел и др. ама кам се нябляга на голееееемия кинт, голееееемия к.к. и най-вече голяяяяямото рзп.

Сега се сетих - не мислите ли, че в скоро време по-голямата част от парцели, които ще влезнат в сделки, а не по обяви, ще са с к.к. не повече от 7м, озеленяване не по-малко от 60-70% и т.н.?

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Цени за парцел за еднофамилна къща
11-12-2008 - 15:15:27
Според мен ще е 4-6 етажно , но с висок процент озеленяване !
Имам предвид , не в покрива още 15 етажа . Кота било 12-15 метра



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-12-11 15:26 от MB2316.
Re: Цени за парцел за еднофамилна къща
11-12-2008 - 15:20:04
MB2316 Написал:
-------------------------------------------------------
> Особено днес в тази ситуация на пазара (не че не
> важи и за по-рано ) , цената е тази на която е
> сделката ! Пазар , кво да го праИш .
> Само в един момент ако се появи имот с добра цена
> и много купувачи , продавача да не реши да направи
> явен търг на място !? хахахахаха )
>
>
>
> Редактирано 1 пъти, последният път 12/11/08
> 01:12PM от MB2316.

ДА в такива условия, добър имот с добра цена и много купувачи е в пълното си право да прави какъвто иска търг. Само дето в момента ако другите две неща са налице, едва ли купувачите ще бъдат!


Re: Цени за парцел за еднофамилна къща
11-12-2008 - 15:24:38
Почти съм съгласен smiling smiley Може би оптимизма ми е в повече ....
Re: Цени за парцел за еднофамилна къща
11-12-2008 - 15:35:53
avatar
(малко офф-топик на темата)
хехе, миналата година едвам намирахме като строители парцели на 35-37% обезщетение. Стигна се и едни безумия - на един парцел зад Полиграфическия, който е с потенциал 21 (двадесет и един) апартамента ми поискаха за обезщетение 24 (двадесет и четири)!?!?!? (това по повод многото наследници е много вярно) . Сега гледам масово се рекламират 32, 33 %, което значи, че при добра воля може да се сключи договор за 23-25%, даже и по-малко и собствениците пак да са на голяма печалба..

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Цени за парцел за еднофамилна къща
11-12-2008 - 16:20:17
avatar
n.nikoloff Написал:
-------------------------------------------------------
Сега гледам масово се
> рекламират 32, 33 %, което значи, че при добра
> воля може да се сключи договор за 23-25%, даже и
> по-малко и собствениците пак да са на голяма
> печалба..

И е така, и не съвсем. Добрите терени са малко. Изискванията на купувачите се вдигнаха най- после. Вече искат инфраструктура, че и канал /представи си! spinning smiley sticking its tongue out /
Свалянето на % в този "сегмент" ще е сложно........
Re: Цени за парцел за еднофамилна къща
11-12-2008 - 16:21:29
Стигна се и едни безумия - на един парцел зад Полиграфическия, който е с потенциал 21 (двадесет и един) апартамента ми поискаха за обезщетение 24 (двадесет и четири)!?!?!?

Това е шега нали!?!
Re: Цени за парцел за еднофамилна къща
11-12-2008 - 16:24:53
avatar
hrabar Написал:
-------------------------------------------------------
> Стигна се и едни безумия - на един парцел зад
> Полиграфическия, който е с потенциал 21 (двадесет
> и един) апартамента ми поискаха за обезщетение 24
> (двадесет и четири)!?!?!?
>
> Това е шега нали!?!


Щеше да е смешно, но е тъжно и жалко.... Не е шега. Ако се разровя в мейлите мога да дам и точния адрес, но не виждам смисъл.

В интерес на истината с мене беше и адвоката ми и отначало като сметнахме помислихме, че сме сбъркали. След като описахме пред тях желанията им на гърба на един плакат на Бат Бойко, за да се вижда от всички тях и като лъсна картинката няма да описвам какво се случи между тях. Жалко че не са живи Йовков и Елин Пелин да ги опишат....

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-12-11 16:27 от n.nikoloff.
Re: Цени за парцел за еднофамилна къща
11-12-2008 - 16:27:59
n.nikoloff Написал:
-------------------------------------------------------
> hrabar Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Стигна се и едни безумия - на един парцел
> зад
> > Полиграфическия, който е с потенциал 21
> (двадесет
> > и един) апартамента ми поискаха за
> обезщетение 24
> > (двадесет и четири)!?!?!?
> >
> > Това е шега нали!?!
>
>
> Щеше да е смешно, но е тъжно и жалко.... Не е
> шега. Ако се разровя в мейлите мога да дам и
> точния адрес, но не виждам смисъл.
>
>

Не няма смисъл! Явно е истина...за съжаление!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход