Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цени за парцел за еднофамилна къща

Публикувано от n.nikoloff 
Re: Цени за парцел за еднофамилна къща
11-12-2008 - 09:25:56
avatar
Мисля, че от повечето мнения тук може да се направи интересен анализ. Интересни са и са допълващи и всички дорисуват една и съща картина.
Няма как - ще се търси терен за къщурка. Ще си я правя сам. И не е като да няма предлагане - предлагането е яко! Ама наистина поне след края на Февруари ще си направя един бърз маркетинг из нета да видя как е - сега е много рано, май. Дали джоба ми е тънък - на едни им не им стига за хляб, на други за самолет - аз съм някъде по средата. Ама не ми е кеф, когато едно кафе струва 1 лв аз да плащам 10 лв. Някак си не ми е кеф, не че не мога да го платя. Истината е, че земя на пазара бол, предлагане огромно, а купувачи - малко или хич. Обаче логиката на пазара още не е достигнала до Андрешковците. То тя няма никога да стигне до тях, май (колегата е казал - гледат само нагоре). Аз със сигурност няма да дам 100 евра на квадрат, каквото и да хвалят който и да е терен. Не че не мога да ги дам - мога. и за къща ще останат. Ама не е редно.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Цени за парцел за еднофамилна къща
11-12-2008 - 09:49:13
n.nikoloff Написал:
-------------------------------------------------------
> Мисля, че от повечето мнения тук може да се
> направи интересен анализ. Интересни са и са
> допълващи и всички дорисуват една и съща картина.
> Няма как - ще се търси терен за къщурка. Ще си я
> правя сам. И не е като да няма предлагане -
> предлагането е яко!
Ама наистина поне след края на
> Февруари ще си направя един бърз маркетинг из нета
> да видя как е - сега е много рано, май. Дали джоба
> ми е тънък - на едни им не им стига за хляб, на
> други за самолет - аз съм някъде по средата. Ама
> не ми е кеф, когато едно кафе струва 1 лв аз да
> плащам 10 лв. Някак си не ми е кеф, не че не мога
> да го платя. Истината е, че земя на пазара бол,
> предлагане огромно, а купувачи - малко или хич.
> Обаче логиката на пазара още не е достигнала до
> Андрешковците. То тя няма никога да стигне до тях,
> май (колегата е казал - гледат само нагоре). Аз
> със сигурност няма да дам 100 евра на квадрат,
> каквото и да хвалят който и да е терен. Не че не
> мога да ги дам - мога. и за къща ще останат. Ама
> не е редно.
> ------------------------------------------------------------------------

Гето е дал някаква обективна представа за парцелите - продават тези,които имат зор , а цървулите кредити нямат , купуват САМО ток,вода и хляб , така че...

Предлагане има,НО не на твоето търсене (цена) , така че....

Ако този сайт - [www.ecohome.bg] - е твой-добро попадение за реклама , но ако НЕ Е-оправдава липсата на обективна визия по въпроса , така че........
Ако не оценяваш най-важния Пазарен фактор - ВРЕМЕ (през времето докато чакаш да се наредят звездите - може да изгубиш много повече от 100 евро/кв) имаш още едно "така че"
........................................
когато ти станам много "така че" значи най вероятно има грешка !
---------------------------------------
Ако е в мен - ти няма да си във висящо положение !
Ако почти всички мислят като теб,подкрепят те и в същото време си във висящо положение ...........
ТАКА ЧЕ ...........докато умните умуват-лудите си свършиха работата !
Re: Цени за парцел за еднофамилна къща
11-12-2008 - 10:39:47
Осама , по принцип си прав , но малко е агресивен стила ти в отговора , струва ми се !? Човека просто си прави някакво свое проучване за момента , сондира мнения . След като казва , че не го притесняват такива или онакива цени/м2 , може и така да е . Вероятно има кеш и дебне момента за реакция !?
Друг е въпроса дали действително ще го уцели ???

Но е по-добре да има повече като него , защото в момента те са купувачи с поне 90% потенциал за сделка . winking smiley
Re: Цени за парцел за еднофамилна къща
11-12-2008 - 11:06:31
MB2316 Написал:
-------------------------------------------------------
> Осама , по принцип си прав , но малко е агресивен
> стила ти в отговора , струва ми се !? Човека
> просто си прави някакво свое проучване за момента
> , сондира мнения . След като казва , че не го
> притесняват такива или онакива цени/м2 , може и
> така да е . Вероятно има кеш и дебне момента за
> реакция !?
> Друг е въпроса дали действително ще го уцели ???
>
> Но е по-добре да има повече като него , защото в
> момента те са купувачи с поне 90% потенциал за
> сделка .

=====================================
----------------------
не е ли трагично -по-рано купуваха всички,защото им бяха казали ДА КУПУВАТ !
СЕга не купува никой-защото ПАК им казаха-НЕ КУПУВАЙТЕ !

---------


нямам персонално отношение към човека n.nikoloff , той дори няма да разбере смисъла на написаното от теб с Червено - той не е проблем-проблем са милионите като него в БГ
--------
поредния пример е този умник с темата " pupcho: Анкета: Изтеглихте ли депозитите си? "

проблемът на българинът е,че скача без парашут,реже клона на който седи и пр...




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-12-11 11:07 от Осама Бин Ладен.
Re: Цени за парцел за еднофамилна къща
11-12-2008 - 11:18:22
С това - "не е ли трагично -по-рано купуваха всички,защото им бяха казали ДА КУПУВАТ !
СЕга не купува никой-защото ПАК им казаха-НЕ КУПУВАЙТЕ ! "
съм съгласен на 100000%

Просто нищо не се е променило в мисленето ни , но ми се струва че вече има доста хора в България с правилен бизнес нюх ! Сигурен съм дори . Даже и тук във форума има доста начетени хора . Но я ми кажи колко хора в БГ ползват интернет и могат да се справят с компютър ? Форума е като една секта която все едно е натурално стопанство ! Затворен кръг (дано да не е така) , в който си обсъждаме къде право къде криво , но истина се ражда .... И кво от това , ако си седи тук и никой "външен" не чете . Мисля си , че може да се ориентират хората в пазара ако четат форума !?

Да допълня за тази анкета , която е черешката просто ! sad smiley

Спомняш ли си преди 2-3 месеца май беше за слуха с Първа инвестиционна банка ?
Същата работа ! И като си изтеглят депозитите какво ? През времето , докато депозитите са седели в банка и вложителите мислят , че печелят от тая работа , какво стана с пазара ? И сега вече изтеглили депозитите какво ще направят !? Ръст на бизнеса ли ще се отчете от инвестиции от тези изтеглени депозити !? ХАХАХАХАХА



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-12-11 11:35 от MB2316.
Re: Цени за парцел за еднофамилна къща
11-12-2008 - 11:40:53
avatar
Мога да поздравя т.нар. Осама - сериозен провокатор е и ще подбуди доста изказвания. smiling smiley
Осама, прав си - предлагане има, но не на нивото на моето търсене(цена). Всъщност предлагане има само и единствено на онова ниво, където няма никакво търсене. И няма и да има в следващите поне 3 до 5 години. Има предлагане основно на нивото на илюзиите.
Сайта за еко-къщите е мой като собственост, но същевременно е на всеки, който иска да излезе от кутиите в които живеем сега (повечето от нас) и дома да е достъпен, а не да е заробващо понятие за поколения след нас. Там всеки, който го влече темата и иска да напише статия по въпроса - просто я пише и изпраща за публикуване. Не е комерсиален сайт. (всъщност колегите от друга част на форума са наясно с това и го знаят отдавна).
Най-важния пазарен фактор никога не е бил ВРЕМЕ, а ПАРИ ! Не разбрах какво ще загубя, ако изчакам, обаче. Може би ще загубя възможността някой да ме прилъже и да ме "изкъпе" с тройна или петорна цена?
Не разбрах и какво ми е "висящото положение"...
Не разбрах също какъв проблем са милионите като мен (не знаех че сме милиони, но ако е така не мислиш ли милиони като мен са си определящ фактор, както са определящ фактор и дребнавите хора с мислене на тотомилионери - вместо да работят само си мислят откъде да им "падне" някой лев).
А това, че българина обича да скача без парашут го знаем всички - не е нещо ново като откритие или извод.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Цени за парцел за еднофамилна къща
11-12-2008 - 11:58:26
avatar
dodo2 Написал:

> Тук може Камелия да се похвали продаде ли си
> парцела или се отказа, защото е свалила обявата?

Ще кажа, защо не. На пазара остават имоти на два "вида" собственици. Тези, които не бързат с продажбата и тъй като оферирането им излиза безплатно, нямат причина да го прекратят. Но, няма да свалят и цената. Вторият вид са тези- на зор. Те свалят цените. Ако си поставиш за цел да "изръшкваш" обявите всеки ден, за един месец може и да добиеш представа какъв е процента на "притиснатите" да продават.
Като начало, не е зле да видиш с колко общо са намалели офертите в този сайт и в другия........ smiling smiley
Re: Цени за парцел за еднофамилна къща
11-12-2008 - 12:01:04
avatar
@n.nikoloff виж сега, тук си има една група от хора, брокери, АНИ-та, стройтели, хора купили НИ на пикови цени, та тези хора като видят, че някой се чуди как може една нива да струва 200 000 евро, и скачат веднага и те обявяват за тъп, за прецакан, за нерешителен, за наивен и какво ли още само защото си се осмелил да кажеш истината, а именно, че една нива насредата на нищото (без никаква инфраструктура), само защото е на 10км. по въздуха от табелата "София" или от морето, не може да струва по 200 евро квадрата. Просто подобни коментари ги презкачай. Желая ти успех със къщата ! smiling smiley
Re: Цени за парцел за еднофамилна къща
11-12-2008 - 12:05:59
gekko Написал:
-------------------------------------------------------
> @n.nikoloff виж сега, тук си има една група от
> хора, брокери, АНИ-та, стройтели, хора купили НИ
> на пикови цени, та тези хора като видят, че някой
> се чуди как може една нива да струва 200 000 евро,
> и скачат веднага и те обявяват за тъп, за
> прецакан, за нерешителен, за наивен и какво ли още
> само защото си се осмелил да кажеш истината, а
> именно, че една нива насредата на нищото (без
> никаква инфраструктура), само защото е на 10км. по
> въздуха от табелата "София" или от морето, не може
> да струва по 200 евро квадрата. Просто подобни
> коментари ги презкачай. Желая ти успех със къщата
> !

Едва ли някой брокер , може да му насочи мислите и действията в посока , която самият той не желае !?
Аз си писах с него на ЛС и ми е ясно какво търси и какви са плановете му .
Дали някой брокер ще му изтръгне парите от ръцете ???
winking smiley
Re: Цени за парцел за еднофамилна къща
11-12-2008 - 12:19:24
n.nikoloff Написал:
-------------------------------------------------------
> Мога да поздравя т.нар. Осама - сериозен
> провокатор е и ще подбуди доста изказвания.

> Осама, прав си - предлагане има, но не на нивото
> на моето търсене(цена). Всъщност предлагане има
> само и единствено на онова ниво, където няма
> никакво търсене. И няма и да има в следващите поне
> 3 до 5 години. Има предлагане основно на нивото на
> илюзиите.
> Сайта за еко-къщите е мой като собственост, но
> същевременно е на всеки, който иска да излезе от
> кутиите в които живеем сега (повечето от нас) и
> дома да е достъпен, а не да е заробващо понятие за
> поколения след нас. Там всеки, който го влече
> темата и иска да напише статия по въпроса - просто
> я пише и изпраща за публикуване. Не е комерсиален
> сайт. (всъщност колегите от друга част на форума
> са наясно с това и го знаят отдавна).
> Най-важния пазарен фактор никога не е бил ВРЕМЕ, а
> ПАРИ !
Не разбрах какво ще загубя, ако изчакам,
> обаче. Може би ще загубя възможността някой да ме
> прилъже и да ме "изкъпе" с тройна или петорна
> цена?
> Не разбрах и какво ми е "висящото положение"...
> Не разбрах също какъв проблем са милионите като
> мен (не знаех че сме милиони, но ако е така не
> мислиш ли милиони като мен са си определящ фактор,
> както са определящ фактор и дребнавите хора с
> мислене на тотомилионери - вместо да работят само
> си мислят откъде да им "падне" някой лев).
> А това, че българина обича да скача без парашут го
> знаем всички - не е нещо ново като откритие или
> извод.
--------------------------------

Приятелю , защо да те провокирам , както написах в предния (нехаресващия ти) пост-нямам нищо лично против теб-ако си само ти-на ръце да те вземем !

Не ме слушай какво ти говоря-ползвам си почивките за да творя глупости а и много хора ми помагат да го правя !
---------
Проблем е мнението ти,че времето не е Първия фактор !
Печалбата не се мери в ПАРИ а във ПАРИ за ЕДЕНИЦА ВРЕМЕ !
Ако примерно купиш парцел на 10 евро/кв след 15 год - това не е печалба - защото ти е минал меракът за къща , разболял си се(не ти го желая-само пример) .изобщо времето ти е минало !

в поста над мен MB2316 ти говори за "момент за уцелване"
--------
ако не си знаел , дали сте "милиони" намери отговор на въпроса-защо сме все на последно място в Европата - както пише MB2316-всичко е от мисленето/или липсата на такова !
----------
не ми се сърди-свършва ми почивката и приключвам
и нямам никакъв интерес да те "къпя" както се изразяваш , просто..........

*angel*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход