Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Анкета: Изтеглихте ли депозитите си?

Публикувано от pupcho 
Re: Анкета: Изтеглихте ли депозитите си?
13-04-2009 - 15:30:55
Те и американската банка братята леманс имаха хубави отчети ама паднаха барабар с хубавите отчети.
Re: Анкета: Изтеглихте ли депозитите си?
13-04-2009 - 16:28:30
Неееееее имам предвид да се гледа отчета не само откъм печалба, ами и от видовете активи, капиталова адекватност, депозитна база, кредити (в кой сектор са и по пера),от какво точно е формирана печалбата (приходи от такси и комисионни, лихви), какви са разходите за лихви, административни и др., състояние на банката-майка и мн. други.
П.С Отчета на Лемън за първите 3-месечия на 2008-ма беше трагичен...А и това е инвестиционна банка- нещо като нашите договорни фондове.За това и тя подлежи на много по-малка регулация от страна на държавата.
Re: Анкета: Изтеглихте ли депозитите си?
13-04-2009 - 16:33:46
На тези които казват че няма да има фалирали банки в българия предлагам да се срешнем тук във форума след 2-3 месеца и тогава да говорим. А на тези които казват че няма да се вдигнат цените предлагам да се срешнем във форума след една година за да се види кой прав кой крив. Моята прогноза е че ще има фалирали банки и цените на имотите след една година пак ще се вдигнат е разбира се на тухлените имоти в големите градове. След време ще се убедите че съм била права. То и за земетресението в Италия никой не е повярвал на учения който го е предсказал, затова има толкова жертви. Щото всеки е Тома неверни. Аз моите пари съм си ги инвестирала както трябва като не приемате съвети чупете си главите, само да не кажете после защо никой не ни предупреди.
Re: Анкета: Изтеглихте ли депозитите си?
13-04-2009 - 18:09:19
ivo_1 Написал:
-------------------------------------------------------
> Неееееее имам предвид да се гледа отчета не само
> откъм печалба, ами и от видовете активи,
> капиталова адекватност, депозитна база, кредити (в
> кой сектор са и по пера),от какво точно е
> формирана печалбата (приходи от такси и
> комисионни, лихви), какви са разходите за лихви,
> административни и др., състояние на банката-майка
> и мн. други.
> П.С Отчета на Лемън за първите 3-месечия на
> 2008-ма беше трагичен...А и това е инвестиционна
> банка- нещо като нашите договорни фондове.За това
> и тя подлежи на много по-малка регулация от страна
> на държавата.
===============================================================
ха......лиман нямат държавна регулация,а искаш да ми кажеш,че бг банките имат?
шегуваш ли се?
мая каза,че имали под 0.5% лоши кредити.....ти знаеш ли,че ако лимън излъжат по този начин,лъжеца директно ще го скъсат от съдебни дела-както държавни просекютъри,така и граждански?
знаеш ли с колко пъти е паднала акциятра на ПИБ от изказването на СЕО-то на ПИБ-мая,от тогава до сега??????
ако беше в цивилизацията,всевки,който имаше загуби от техни акции можеше да я подведе под отговорност,защото й е повярвал,а тя е излъгала???????
знаеш ли,ч1е тя имаше изказване,че бизнеса им е предимно в ипотечни заеми,защото тпова било най безрисково????.....и 1 месец по късно пак интервю с нея,в което казваше,че ПИБ няма проблеми,защото най-малка част от бизнеса им е в ипотечното кредитиране??????????
ами изказването на ягодин от пощенска,че вдигат лихвите,защото юрибор се качва-човека най нагло си лъже открито в медиите и хич не му дреме....тогава,юрибор не само не се беше качил,ами беше и паднал.......
за ква регулация ми говориш в БГЕТОВИЦАТА??????
ти няма да е зле да се прегледаш......
в цивилизацията да си ги подгонили на съдебни дела лъжците отдавна.......
единстения свестен СЕО на банка в бг е левон на булбанк.
какви активи трябвало да гледаш в отчетите??????ти бил ли си някога счетоводител?
знаеш ли как активи на реална цена от 100 милиона,се превръщат в активи за 500 милиона и банката излиза на "плюс"?????????
имаш ли си представа въобще кво я чака банковата система при дефлационни процеси и високи лихви+намаляне на паричната маса????????
ЩЕ ВИДИШ!
Re: Анкета: Изтеглихте ли депозитите си?
13-04-2009 - 18:28:51
tonni_666 Написал:
-------------------------------------------------------
> На тези които казват че няма да има фалирали банки
> в българия предлагам да се срешнем тук във форума
> след 2-3 месеца и тогава да говорим. А на тези
> които казват че няма да се вдигнат цените
> предлагам да се срешнем във форума след една
> година за да се види кой прав кой крив. Моята
> прогноза е че ще има фалирали банки и цените на
> имотите след една година пак ще се вдигнат е
> разбира се на тухлените имоти в големите градове.
> След време ще се убедите че съм била права. То и
> за земетресението в Италия никой не е повярвал на
> учения който го е предсказал, затова има толкова
> жертви. Щото всеки е Тома неверни. Аз моите пари
> съм си ги инвестирала както трябва като не
> приемате съвети чупете си главите, само да не
> кажете после защо никой не ни предупреди.


За вдигането на цените на имотите съм съгласен, но за фалита на банките - не. Мисля, че този път банките са си научили добре урока, а и ситуацията няма нищо общо с тази от преди 10 години.
Re: Анкета: Изтеглихте ли депозитите си?
13-04-2009 - 19:06:13
Мая казала това-после казала онова.Дай линкове към статиите с точни дати какво и кога е казала да видим.Акцията на ПИБ за последния месец-два стана от 1.10 на 1.90.Това май прави 70% ръст.Така че айде ............
А иначе счетоводител не съм бил, но съм работил в АФР и в договорен фонд и поназнайвам нещичко от отчети.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-04-13 19:06 от ivo_1.
Re: Анкета: Изтеглихте ли депозитите си?
13-04-2009 - 19:20:11
ivo_1 Написал:
-------------------------------------------------------
> Мая казала това-после казала онова.Дай линкове към
> статиите с точни дати какво и кога е казала да
> видим.Акцията на ПИБ за последния месец-два стана
> от 1.10 на 1.90.Това май прави 70% ръст.Така че
> айде ............
> А иначе счетоводител не съм бил, но съм работил в
> АФР и в договорен фонд и поназнайвам нещичко от
> отчети.
===========================================================
линковете ги има в инвестор бг в темата за ПИБ-специялно аз съм ги слагал там,за да видят как нагло ги лъжат.някъде към април-юни беше.
и тогава акцията на ПИБ беше над 7лева.......
паднала е 7 пъти от тогава,а сега се е качила със 70%??????
от 7 лева,на левче падане,а сега от левче на левче и деведесет.......
браво.......ами другите 5.10 декъ са?
и.......кат си такъв спец,че си работил в договорен фонд.....,мога ли да те попитам колко процента сте загубили на хората,които са си доверили парите на вас?
продължавай да четеш финансови отчети на бг банки и после се чуди защо губиш на хората спестяванията.
Re: Анкета: Изтеглихте ли депозитите си?
13-04-2009 - 19:26:17
acen1975 Написал:
-------------------------------------------------------
> > П.С Отчета на Лемън за първите 3-месечия на
> > 2008-ма беше трагичен...А и това е
> инвестиционна
> > банка- нещо като нашите договорни фондове.За
> това
> > и тя подлежи на много по-малка регулация от
> страна
> > на държавата.
> ==================================================
> =============
> ха......лиман нямат държавна регулация,а искаш
> да ми кажеш,че бг банките имат?
> шегуваш ли се?
> мая каза,че имали под 0.5% лоши кредити.....ти
> знаеш ли,че ако лимън излъжат по този начин,лъжеца
> директно ще го скъсат от съдебни дела-както
> държавни просекютъри,така и граждански?
> знаеш ли с колко пъти е паднала акциятра на
> ПИБ от изказването на СЕО-то на ПИБ-мая,от тогава
> до сега??????
> ако беше в цивилизацията,всевки,който имаше
> загуби от техни акции можеше да я подведе под
> отговорност,защото й е повярвал,а тя е
> излъгала???????
> знаеш ли,ч1е тя имаше изказване,че бизнеса им
> е предимно в ипотечни заеми,защото тпова било най
> безрисково????.....и 1 месец по късно пак интервю
> с нея,в което казваше,че ПИБ няма проблеми,защото
> най-малка част от бизнеса им е в ипотечното
> кредитиране??????????
> ами изказването на ягодин от пощенска,че
> вдигат лихвите,защото юрибор се качва-човека най
> нагло си лъже открито в медиите и хич не му
> дреме....тогава,юрибор не само не се беше
> качил,ами беше и паднал.......
> за ква регулация ми говориш в
> БГЕТОВИЦАТА??????
> ти няма да е зле да се прегледаш......
> в цивилизацията да си ги подгонили на съдебни дела
> лъжците отдавна.......
> единстения свестен СЕО на банка в бг е левон
> на булбанк.
> какви активи трябвало да гледаш в
> отчетите??????ти бил ли си някога счетоводител?
> знаеш ли как активи на реална цена от 100
> милиона,се превръщат в активи за 500 милиона и
> банката излиза на "плюс"?????????
> имаш ли си представа въобще кво я чака
> банковата система при дефлационни процеси и високи
> лихви+намаляне на паричната маса????????
> ЩЕ ВИДИШ!


Асене ама те не лъжат бе целият проблем идва от разликата в стандартите за смятане. Ще го обясня с един нагледен пример. Да допуснем БГ банка е отпуснала на "Завличам" ООД кредит от 1 милион Евро с опция за връщане на 10 транша по 100 хиляди и там лихвите. Настъпва момента за погасяването на първите 100 хиляди обаче "Завличам" ООД не еБ_ва да ги връща и кво страва нататък с банковата отчетност - по световните стандарти автоматично целият кредит трябва да бъде пречислен към токсичните защото се предполага, че след като първият транш не е платен по-скоро е вероятно това да се случи и по нататък с останалите. А в БГ смятат само 100 хиляди (първият таранш ) за токсин. Затова ако четеш някъде из отчетите на БГ банка да речем 2 % лоши кредите това може да означава 6, 8 или дори 10 %. По принцип ако смятаха вярно дори и 5 % не са проблем при 10 % става критично а от 15 % връщане назад няма. Мисля че до към 4 % е заложено в стойноста на кредита (мога и да греша не съм професионалист). Добре беше да чуем тук СтефанБ - той едно време много ги хвалеше нашите банкери. Дай бог да е прав !!!

_________________
Re: Анкета: Изтеглихте ли депозитите си?
13-04-2009 - 19:40:51
Почти 90% от компаниите с активна търговия на БФБ изгубиха над 80% от цената си.Не е само ПИБ, чиято акция даже е със сравнително малък спад сравнено с други акции.Не съм губил пари на хора, тъй като 2006-та напуснах, а до тогава пазара беше само на горе.
п.с.Чета форума на инвестора и темата ти съм чел, ако не беше такъв апокалиптос щеше и да печелиш.
Re: Анкета: Изтеглихте ли депозитите си?
13-04-2009 - 20:30:47
Ивчо...няма да се притесняваш-над 80% срината борса......случайно да знаеш кво се е случило по време на великата депресия?....ами същото-86% срив......
много "прилики" има с бг икономиката-тогава сащ не са могли да увеличат паричната маса,защото са били вързани към златото и балона от бързия бум,финансиран от левъриджд пари и междуфирмено задлъжняване колабира цялата икономика.
същото се получава в бг-кредитен бум от пари от запад,вложен в тухли и бетон и липса на квата и да е икономика,която да позволи печатене на левчета за балансиране на паричния вакуум-бг няма диверсификация на индустриялния сектор,за да може да си позволи монетарен баланс и конвентируема валута-всичко рухва.
същата база и развитие до сега имаш,както и по време на великата депресия в сащ,както и същите показатели в бъдеще-няма защита....
няма да е зле да погледнеш колко банки са фалирали в сащ по време на великата депресия,когато правителството почва да намаля паричната маса и банковите лихви почват да растат ,поради липса на ресурс.......
повторението-майка на знанието.
все пак,ако в УНСС-то хора като орешарски бяха учили в дълбочина великата депресия,как е станала и защо не е могла да бъде предотвратена,сега нямаше да е бг на тоя хал.....и да се повтарят грешките.
развитието на бг копира сащ в края на 20-те и началото на 30-те:
1.борса,която е рухнала с над 80%
2.обезценка на активи
3.паричен вакуум
4.банките вдигат лихвите,вместо да ги свалят

5..........влез и прочети кво е станало по нататък през 30-те години,че да знаеш кво я чака бг .........в близките години.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход