Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Анкета: Изтеглихте ли депозитите си?

Публикувано от pupcho 
Re: Анкета: Изтеглихте ли депозитите си?
10-04-2009 - 12:26:39
amam Написал:
-------------------------------------------------------
> Анкета резултати
> Отговори Гласове Скала Проценти
> Да 45
> 32.37 %
> Още не съм 35
> 25.18 %
> Не, няма да ги тегля 59
> 42.45 %
>

Интересно би било да се знае, колко % от тези, които няма да си теглят спестяванията имат достатъчно пари за да си купят жилище. Ако имаш пари за жилище и в момента не купуваш, а ги държиш в бънка /чакайки цените да паднат/ си в губеща позиция. Ако на всичкото отгоре плащаш и наем.......... Но за наема може и да не съм прав, има хора, които по прирада са си мазухисти.
Re: Анкета: Изтеглихте ли депозитите си?
10-04-2009 - 14:59:37
Бай Пешо Написал:
-------------------------------------------------------
> Интересно би било да се знае, колко % от тези,
> които няма да си теглят спестяванията имат
> достатъчно пари за да си купят жилище. Ако имаш
> пари за жилище и в момента не купуваш, а ги държиш
> в бънка /чакайки цените да паднат/ си в губеща
> позиция. Ако на всичкото отгоре плащаш и
> наем.......... Но за наема може и да не съм прав,
> има хора, които по прирада са си мазухисти.
>


Ми аз съм от тези мазУхисти. И продължавам да не купувам. Луд съм, знам. Семейно обременен. Такива цени, а да не купувам.
Не ми напомняйте колко съм зле.
Re: Анкета: Изтеглихте ли депозитите си?
10-04-2009 - 15:10:08
Бай Пешо Написал:
-------------------------------------------------------
Ако имаш
> пари за жилище и в момента не купуваш, а ги държиш
> в бънка /чакайки цените да паднат/ си в губеща
> позиция. Ако на всичкото отгоре плащаш и
> наем.......... Но за наема може и да не съм прав,
> има хора, които по прирада са си мазухисти.
>

Какво му е губещото ако държиш пари в банка и събираш лихви? Ако лихвата ти е по-висока от наема, който плащаш? Цените на НИ са надолу и колкото и да се опитват издишащи вече сериозно агенции за имоти да имитират тенденция на покачване на цените, на трезвомислещите е ясно накъде отива пазара. Свежи пари НЯМА и скоро НЯМА и да има.

Новата мода е, че се предлагали вече много апартаменти с ипотеки и можело да се вземат с друг ипотечен заем. То каква е ползата от подобна покупка? Да поеме някой друг бремето на ипотеката, която продавача не може да изплаща т.е. да се поеме "набутването" от някой друг. То ако цените отиваха нагоре, никой с ипотека нямаше да продава. Покупка на вече конфискуван от банка имот на търг е вече друго нещо, слагаш парите, които мислиш, че струва и ако спечелиш-спечелиш, ако не - друг търг.

Всеки си има глава на раменете си де, та сам да си взема решения. Който не вярва на БГ банки, да си изкарва парите в чужбина, има достатъчно сигурни банки, на по-малка лихва, но сигурни. Цените на НИ в БГ са все още силно балонирани, всяко тръгване нагоре е ново надуване на балона.
Re: Анкета: Изтеглихте ли депозитите си?
10-04-2009 - 16:18:14
Оф, имам едни 60К и са ми на лихва 9%, както ги смятам - 5400 за година, 450Е на месец само от лихви.
Плашам под наем двустаен за 250Е, не е връхта ма офиса ми е наблизо. И съм 200Е плюс на месец. И като гледам - чакам цените да падат и май дочаках. Ама тея дето чакат растеж, бая ще почакат....
Но откак четох бай Пешо се чувствам в много губеща позиция! Какво бихте ме посъветвали, знам че тук е пълно с умни-разумни хора. *xxx*
Re: Анкета: Изтеглихте ли депозитите си?
10-04-2009 - 22:54:04
avatar
@Panther1 - купи сега два апартамента и ги продай след година, когато ще са два пъти по-скъпи.
Re: Анкета: Изтеглихте ли депозитите си?
13-04-2009 - 12:51:27
А като фалират банките както се очаква тогава какви лихвички ще получавате дето все се правите на тарикати. Едно е ясно най сигурни са паричките вложени в недвижим имот. Спазвам това правило и досега не съм сгрешила.
Re: Анкета: Изтеглихте ли депозитите си?
13-04-2009 - 14:15:57
Вероятността една банка в България да фалира е доста малка , по простата причина че банките тук работят на съвсем друг принцип от фалиралите банки в Америка . А й ако фалира парите ти са защитени до 100 000 лв. в 1 банка или няколко пъти по толкова в различни. Получаваш си лихва и всичко си е точно !
А инвестицията в момента в НИ , е толкова сигурна ,че можеш да си убеден ,че купеното днес , догодина ще е 30 % надолу , а след 2 наполовина , в това можеш да си абсолютно сигурен просто !
Re: Анкета: Изтеглихте ли депозитите си?
13-04-2009 - 14:38:27
avatar
@Znae6t - а от къде ще се вземат парите за изплащане на гаранциите евентуално?
Re: Анкета: Изтеглихте ли депозитите си?
13-04-2009 - 14:42:48
Купуваш център, хубав атрактивен квартал и само тухла, цените на тези жилища ще се вдигнат след кризата. А че парите са ни гарантирани първо само до 100000 лв. и не се знае по кой курс ако са ти в евро ако падне борда и второ говориш така защото не си се опарил когато преди година фалираха банки, познай колко хора си взеха парите. Ако парите са ти в лева не се знае докато си ги получиш ако въобще получиш нещо колко ще е скочила инфлацията и левовете ще са се обезценили. Все пак съм учила икономика.
Re: Анкета: Изтеглихте ли депозитите си?
13-04-2009 - 15:16:02
Вероятността земетресение или астероид да разруши София е много по-голяма от тази да фалира българска банка.Като говорите за проблеми на банки не се ли научихте че има отчети, а не преди какво било станало да гледате, ей лумпен народ.Жалко че няма дериват залагащ срещу фалит на Бг банка-всичко бих сложил на него.
П.С , ти знаеш ли ако фалира банка какво ще стане с цената на имота който е закупен за 100 000евро?Аз залагам че моментално ще стане 50.

От днес между другото пощенска банка предлага 9.60% 1-годишен депозит.На 200 000лева , това прави 19 200лева годишно или 1600 лева на месец, необлагаеми чисти и сигурни, без данък сгради, боклук, подръжка и т.н.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-04-13 15:23 от ivo_1.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход