Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Къде да се инвестира? (Това е за инвеститорите.)

Публикувано от Uraa 
Re: Къде да се инвестира? (Това е за инвеститорите.)
07-12-2008 - 18:33:17
Julius Написал:
-------------------------------------------------------
> Не съм променял нищо, условията бяха най-добри от
> всички останали банки тогава.
>
> Всъщност и сега си остават такива...

За сега.....

И при мен така, тогава и сега, за сега...smiling smiley
Re: Къде да се инвестира? (Това е за инвеститорите.)
07-12-2008 - 19:17:03
Julius,

Не знам, дали ще ми повярваш, но не ме е страх, ама никак от моята смърт. Не ми пука!
Въобще не искам да се травматизирам с такива мисли....
Страх от смъртта за моите близки имам, и то много.

Колкото до лихвите, кредитите, пак не е страх. И съм губила, и съм печелила. Мисля, че умеея да губя. Понякога това е чувство на отговорност за дадени действия, решения, пред други хора...

Обичам да се смея, шегувам, да слушам музика, да играя... Това, колкото и да е бил крив денят ми. Така се чувствам добре. Иначе, трябва да съм умряла......smiling smiley
Re: Къде да се инвестира? (Това е за инвеститорите.)
07-12-2008 - 19:34:11
Julius Написал:
-------------------------------------------------------
> Толкова четене на тези договори не бях правила...
>
> Лошото е, че голяма част от хората подписват
> договори, без да са наясно какво точно подписват,
> а после - ма що така!
>
> Те за т'ва, не за друго!


По мое скромно проучване около 90% процента от хората не знаят, че след като банката им продаде имота те продължават да дължат остатъка. Проучването е провеждано в няколко форума и в лични контакти, навсякъде бях обвинен в некомпетентност и тотално непознаване на кредитната система. Майтапът през следващите 2 години ще е голям.

Га пили пяли, га плащали ривали ...
Re: Къде да се инвестира? (Това е за инвеститорите.)
07-12-2008 - 19:59:45
Така е. Един колега дори се опита да спори с юриста ни, но после прегледа договора и се убеди, че банката нямам как да се мине. Има да ревът на умряло. Между другото в нашата фирма съкращават към 150 човека, а на останалите май ще ни намалят заплатите. Тия с кредитите да му мислят.
Трябва да запаля свещ, че не купих апартамент както ме съветваха брокерчетата от форума smiling smiley
Re: Къде да се инвестира? (Това е за инвеститорите.)
07-12-2008 - 20:05:15
theedge Написал:
-------------------------------------------------------
> Малко офтопик въпрос към асен1975 - имам ипотечен
> кредит който не ми тежи защото е сравнително
> малък, и до края на годината има вероятност да
> събера кеш ~40% от кредита.
> Какво ще ме посъветваш - да погася
> предсрочно(колкото и да не ми тежи лихвите си
> растат), или да oбръщам в долари или евро, и да
> чакам борда да падне?
>
> Поздрави
=========================================================
нищо не погасявай.
според мен до година в бг ще настанат къси продажби в имотите.
кво е това-когато имотите падат и народа почне да си ги връща на банките,банките са готови да намалят до 25% от ипотеката,само и само да не им го
върнеш.
тва още и самите банкери в бг не го знаят,че ще го предлагат..........
в бг са ви научили,че вие сте робите,а банките са робовладелците....НЕ Е ТАКА!!!!
зависи от времето-когато бг влиза в бум-банкте могат да си правят с вас квото си исакт,защото тъпите комунисти още никви закони не са приели за защита на потребителя........
но когато стане криза,всичко се обръща-вие можете да си правите квото си искате с банките-те ще станат ваши роби!
не плащай нищо,а чакай банковата система да влезне в неликвидност-вече е тръгнала,щом искров два пъти подред намаля резервите......после от къде пари?
и тогава ще можеш да се пазариш с банката,а предложиш ли на банка в неликвидност,да си предплатиш ипотеката....не само ще ти ще ти опростят 10-20% от сумата,ами дори и като бог ще те гледат........
знам,че ти взучи невероятно в момента,но почакай,картите тато така ми показват!
Re: Къде да се инвестира? (Това е за инвеститорите.)
07-12-2008 - 20:14:21
Искам да вмъкна тук едно голямо БЛАГОДАРЯ! към Асен, без конкретен повод. *bow*

Това, което правиш, се оценява високо (и все повече за в бъдеще) и ще се помни.
Re: Къде да се инвестира? (Това е за инвеститорите.)
07-12-2008 - 20:20:50
Понеже темата е "къде да се инвестира", искам да попитам какво ви е мнението за диамантите? Това е единствената стока, на която цената не е падала през последните 100 години. Дори има такова търсене, че DeBeers си избират на кои клиенти да продават и всички огледи до 2011 са запазени.
Re: Къде да се инвестира? (Това е за инвеститорите.)
07-12-2008 - 20:45:52
shayhiri Написал:
-------------------------------------------------------
> Искам да вмъкна тук едно голямо БЛАГОДАРЯ! към
> Асен, без конкретен повод.
>
> Това, което правиш, се оценява високо (и все
> повече за в бъдеще) и ще се помни.

========================================================
предлагам ви да престанете да ми благодарите,ставате банални.
така че,благодаря ви,че повече няма да ми благодарите.
аз викам да върнете част от старите ми опоненти,като компас,батето и продавача,че да си поспориме малко..........по български-по грубичко и още по цинично.
пунди също ми липсва!
не обичам благодарности,обичам конфронтация!
Re: Къде да се инвестира? (Това е за инвеститорите.)
07-12-2008 - 21:12:11
DeBeers Написал:
-------------------------------------------------------
> Понеже темата е "къде да се инвестира", искам да
> попитам какво ви е мнението за диамантите? Това е
> единствената стока, на която цената не е падала
> през последните 100 години. Дори има такова
> търсене, че DeBeers си избират на кои клиенти да
> продават и всички огледи до 2011 са запазени.
====================================================

Кеш,Дебиърс,кеш!
няма смисъл да си осложняваш живота.
инвестирай в кеш!
в близката година ще е най добрата инвестиция-при дефлационни процеси и липса на банкова ликвидност,няма да има нещо по скъпо от кеша.
по принцип кеша не се води за инвестиция,а се използва,за да се инвестира някъде си.
но това е уникална ситуация,което става в момента по света и най вече в бг-а уникалните ситуации изискват уникални решения.

ще ти дам пример:
представи си,че си строител и сроиш блок-продал си на зелено 80% от апартаментите,но ти трябва кредитиране,за да си завършиш блока-остава ти последния етаж да завършиш и покрива.
трябват ти 100 000евро.отиваш в банката и от там ти казват да духаш супата.
кво следва?ти си готов да дадеш мило и драго за тези пари,защото без тях не можеш да си завършиш блока и от там всички гулят-и ти и купилите на зелено и платили по 30-60% от стойността.
тръгваш да търсиш пари-не можеш да намериш.
аз се появявам и ти казвам-ще ти дам 100 000 евро,ако ми дадеш останалите апартаменти по 200 евро.
ти ми казваш-асене,ти си луд,глей си работата.
аз ти оставям визитката си и ти казвам-офертата в момента ми е 200 евро.ако ми се обадиш след 1 месец,офертата ми ще бъде 150 евро на кв......
и ако не намериш парите,къде ще отидеш?
тра ти го давам за пример-няма да е само при имотите,ами навсякъде-в бг няма да има пари!!!!!!!
има много инвестиции,които са започнати на кредит и трябва още кредит,за да се довършат!такъв няма да има!
следователно тези "бизнесмени",за да си завършат проектите ще им трябват мангизи.......ей това нещо ще срине цените на всичко доста бързичко.......
подобно нещо се случва в момента в сащ,а в сащ има пари,повярвай ми.....а в бг пари НЯМА ДА ИМА!!!!!!!!!!!
в ЕС също ще започне да се чувства.дефлацията е привидно хубаво нещо-стоките намалят и хората би трябвало да щастливи и имат по голяма покупателна способност.....но не е така-дефлацията удря икономиката ,компании фалират хора се съкращават и заплатите също падат.
едиствените спечелили са тези,които имат кеш-всичко пада,което оскъпява кеша.

тва го писах тук още преди повече от година-че ще дойде времето на кеша-ЕМИ ВЕЧЕ ДОЙДЕ!и тепърва започва!
Re: Къде да се инвестира? (Това е за инвеститорите.)
07-12-2008 - 21:22:48
Кешът е хубаво нещо smiling smiley Аз съм на кеш от 15.10.2007 ( рожденият ми ден и денят в който се изтеглих от БФБ), но въпросът е към какво да се насочим по време на кризата. Ти лично какво би си купил в България? Ще си купя апартаменти по 200 евро, но утре може цената им да падне и на 100. Може да се окаже, че София не е перспективен град и е по-добре да съм купил във Варна или пък най-добре да инвестирам в лиценза за огнестрелно оръжие, знам ли вече ...
Лично аз си чакам да спечеля от "зелените карти". Мисля, че САЩ първи влязоха в криза и първи ще излязат.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход