Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ЗА общо съжаление цените на имотите ОТНОВО тръгват НАГОРЕ *huh*

Публикувано от Осама Бин Ладен 
Re: Доверието,Оптимизмът и Песимизмът са другите имена на .... *huh* .
03-12-2008 - 11:34:48
avatar
Във философски спорове не ми се навлиза :-) Ако имаш да кажеш нещо го кажи ясно с доводи и аргументи, не е тук мястото да се говорим за тото и поговорки.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-12-03 11:39 от gekko.
Re: Доверието,Оптимизмът и Песимизмът са другите имена на .... *huh* .
03-12-2008 - 12:00:22
Стана дума за ТОТО, ето излезлите числа за днес:

[imoti.investor.bg] :
================================================
- Колко е средната цена за строителство на квадратен метър?

Ние сме публикували тези цените, те са актуални на нашия сайт. Цените на строителя се формират на база себестойност плюс 8% печалба. Оттам нататък са инвеститорите, които продават този продукт. Разликата понякога стига и двойно.

- Стават ли строителите все по-селективни към възложителите си?

По-скоро купувачите стават все по-придирчиви и селективни към инвеститорите, защото вече търсят качество и пазарът се освободи. Той вече не е този, при който купувачът чака за жилище. Сега има огромно предлагане и цените се установиха на своята естествена кота. Аз имах разговор с банките и според тях в момента жилищата в София, които бързо се реализират, са на цена около 800-850 евро на кв. м. Цените над 1000 евро на кв. м задържат продажбата на едно жилище. Пак е относително, защото зависи от района, но банките, които отпускат ипотечни кредити и работят в сферата на жилищното строителство, са установили това.
================================================
А ние мислехме, че това ще стане през 2009: [forum.imoti.net]
Re: Доверието,Оптимизмът и Песимизмът са другите имена на .... *huh* .
03-12-2008 - 12:16:24
Здравейте. Чета форума от две години, но за пръв път пиша.

Имам въпрос към Осама

Вместо да си събереш мислите и да погледнеш реално на ситуацията, ти както много други изказваш едно препоръчително мнение основаващо се единствено на твоите блянове,мечти и неосъществен келепир.

Одавна стана ясно на всеки, че огромна част от чуждестранните купувачи стъпиха в България не заради нашето госпоприемство или сини очи, а заради чиста спекула и келепир.
Дори и малката част която решиха да закупят втори дом и да живеят в него, бързо се разочароваха от действителноста в България и взеха решение да се откажат от намерението си.

Сергей Станишев преди няколко дни в едно интервю изтъкна как България по време на неговото управление е привлякла толкова чужди средства колкото предходните две правителства не са успели да постигнат. Това беше нагъл опит за ефтин популизъм. Сигурно е заблудил доста.

Истината е, че каквото и правителство да беше на власт през последните четири години, резултата с размера на чуждите инвестиции щеше да бъде същият.

В цял свят строителството беше на мода, а България като нова страна членка определяше “тенденциите”.

Точно тук идва страшното. Не се направиха никакви опити, навреме да се установят и да не предначертаят едни по дългосрочни перспективи, с придружаващите ги нормативни промени.
Всеки от който зависеше това, дейставше на принципа ” Не съм от тука и съм замалко “. Пропуснаха се невероятно много ползи в дългосрочен период.

А именно дългосрочното и устойчиво развитие е предпоставка за разтеж и просперитет във всички сфери.

Сега не казвам, че вече е късно. Не е, но цената която ще се заплати да се осигури този дългосрочен разтеж ще е доста по висока. А в ситуацита в която се намира световната икономика и в частност тази на България, ние не можем да си го позволим поне близките 6-7 години.

Ето защо ми е интересно да чуя твоите доводи защо имотите ще се покачват през “следващите няколко години”.

Ако ми разсъждаваш че след 15 години цените на имотите ще са по високи, просто не пишете нищо.Всеки без много познание, може да предположи такова нещо. Интересно е да чуя вашите доводи за по кратък период. До 2-3 години.
Re: Доверието,Оптимизмът и Песимизмът са другите имена на .... *huh* .
03-12-2008 - 13:48:50

Холи мадър, уи хев тотъли идиът! *xxx* *xxx* *xxx*
Re: Доверието,Оптимизмът и Песимизмът са другите имена на .... *huh* .
03-12-2008 - 14:52:21
А аз отново ще кажа, че индексите на барбарон можеха да са надежgни ако имаме локална криза. И ако беше само за НИ. Сега имаме свтовна финансова и икономическа криза, както и криза в доверието. /кой , как и защо я предизвика е без значение на този етап/ Като се добави, че БГ. няма икономически здрав фундамент и сме зависими от внос и чужди инвастиции.... Така си мисля, барбарон, грфиката и табличката
са пригледни , но за друго време и друга държава. Ние както сме свикнали "Ще изпием чашата до дъно" sad smiley
И защо ми се струва , че цената от 800 Е/м2 някой иска да ни я внуши като реална и приемлива *stop* Може на този етап , но не"на зелено", не с общи части и не на замазка. smoking smiley smoking smiley



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-12-03 14:57 от Оноре.
Re: Доверието,Оптимизмът и Песимизмът са другите имена на .... *huh* .
03-12-2008 - 15:08:27
avatar
Quote

изходни данни:
- медийна цена на апартаментно строителство - 800 евро/кв - демек ДЪНО !!!

- тази цена са я ЧУЛИ НЕОФИЦИАЛНО всички , вт.ч. и потенциалните купувачи
финал на кризата - след Нова година,март,април Т.Е. официално потвърждение на дъното !

- мощна индустрия срещу обикновения пролетарий (конфликт на интереси)

- мощна (още по-мощна от настоящата) Медийна атака , само че в обратна посока !

- и последно-тръгват Покупки от нива 800 Евро/кв

Изключително оптимистичен поглед по въпроса, при положение, че една криза на имотния пазар продължава средно по 5-7 години, ние тук в България да не сме някакво чудо на икономиката в световен мащаб, че да я преодолеем за 5-7 месеца ?!
Още повече, че при нас нещата си вървят с натрупване, към кризата на имотния пазар ще трябва да добавим огромният ни бюджетен дефицит, липса на свободни средства в икономиката и населението поради валутният ни борд и всеобща задлъжнялост , световна икономическа криза, която с половин-годишно закъснение взе да се усеща и у нас и още куп неща, за които не се сещам към момента, но това няма да им попречи да се проявят winking smiley

Нива 800 евро са в момента, когато тази криза тепърва е започнала сериозно да се проявява - отде почва за такъв небивал ентусиазъм ?! :]
Re: Доверието,Оптимизмът и Песимизмът са другите имена на .... *huh* .
03-12-2008 - 15:37:13
Оноре Написал:
-------------------------------------------------------
> А аз отново ще кажа, че индексите на барбарон
> можеха да са надежgни ако имаме локална криза. И
> ако беше само за НИ. Сега имаме свтовна финансова
> и икономическа криза, както и криза в доверието.
> /кой , как и защо я предизвика е без значение на
> този етап/ Като се добави, че БГ. няма
> икономически здрав фундамент и сме зависими от
> внос и чужди инвастиции.... Така си мисля,
> барбарон, грфиката и табличката
> са пригледни , но за друго време и друга държава.
> Ние както сме свикнали "Ще изпием чашата до дъно"
>
> И защо ми се струва , че цената от 800 Е/м2 някой
> иска да ни я внуши като реална и приемлива

> Може на този етап , но не"на зелено", не с общи
> части и не на замазка.
>
>
>
> Редактирано 2 пъти, последният път 12/03/08
> 02:57PM от Оноре.




----------------------------------------------------------------------------------------------
Ще те "запиша " в отбора на досетливите , макар че нямам спомен да си такъв/а
------------------------
Доста медии се постараха да я НАЛОЖАТ като ДЪНО - аз знам поне за 5 опита , ще стават все повече и по-успешни !
странно животно е българинЪ - винаги чете онова , което му харесва !
2006 в "Капитал" започнаха първите сигнали за "някаква реверсия"!
Първата статия беше : Който е трябвало да купи-вече е купил , вече купуват тъпаците ! (последното - бележка моя
--------
Масата разбра,че се готви "реверсия" при курс EUR /USD= 1.602 и НЕФТ 147.30 $/барел , на 12.07.2008 ............ т.е. ДВЕ ГОДИНИ ПО КЪСНО и КУПУВАШЕ на 1300 евро/кв масови жилища !!!
-------------------
колко трябва да е .............българинЪ , за да вЕрва,че при 45 $/барел има криза ?!?! *huh*
От Септември вече има сигнали за РЕВЕРСИЯ , за това е сакралната цифра 800 EUR/кв , с доста публикации по темата и за радост-такива като ОНОРЕ , на които им попремигва ламБата- самият той,"досетливеца" вече я приема ,за сега условно,т.е. да не е на зелено,да не е на шпакловка и пр."умности" - но все пак МУ прави впечатление !
ОНОРЕ, за да ти светне по-силно ламБата - сети се как се прави ЛАВИНА и можеш да си изясниш ситуацията.........
А МЕДИЙНА ЛАВИНА ????????
--
при двегодишно закъснение на тъпаците - сетете се на какви цени ще купуват 2011 год ?!
според мен при старт 800 ВЕРО / кв , за две години ще подминат нивата от 1400 - 1500 евро за масово жилище !
невероятно,но факт
всички,които мислят че се продават ЧИСЛА - ГУБЯТ !!!
НА ПАЗАРИТЕ са продава ГЛУПОСТ (Доверие,Оптимизъм и Песимизъм )
Re: Доверието,Оптимизмът и Песимизмът са другите имена на .... *huh* .
03-12-2008 - 15:37:30
Koito twardi,che krizata weche e zapochnala i sega e na niwa 800E/kw.m. neka bade taka dobar i da spodeli s kawi tempowe shte se razwiwa i kade vizda kraia. Shte pridobie li, spored nego, totalen sriw i po kolko sdelki ochakwa dnewno da se realizirat?
Shte ima li opashki pred notariusite? Shte ima li fizicheska samorazprawa pri sporowe, kojda kupi dadeno zilishte na 300E. W osbshti linii ochakwa li se niakakwa barkotiq, kogato cenita padnat i dali shte ima nuzda ot namesta na policiata, za da se slozi red pri pokupko-prodazbite? I nakraia - shte ostane li neprodadeno zilishte?
Izwiniawam se za latinicata, no towa PC oste ne e dozaredeno!
Re: Доверието,Оптимизмът и Песимизмът са другите имена на .... *huh* .
03-12-2008 - 15:48:22
partzalev Написал:
-------------------------------------------------------
> Koito twardi,che krizata weche e zapochnala i sega
> e na niwa 800E/kw.m. neka bade taka dobar i da
> spodeli s kawi tempowe shte se razwiwa i kade
> vizda kraia.
Shte pridobie li, spored nego,
> totalen sriw i po kolko sdelki ochakwa dnewno da
> se realizirat?
> Shte ima li opashki pred notariusite? Shte ima li
> fizicheska samorazprawa pri sporowe, kojda kupi
> dadeno zilishte na 300E. W osbshti linii ochakwa
> li se niakakwa barkotiq, kogato cenita padnat i
> dali shte ima nuzda ot namesta na policiata, za da
> se slozi red pri pokupko-prodazbite? I nakraia -
> shte ostane li neprodadeno zilishte?
> Izwiniawam se za latinicata, no towa PC oste ne e
> dozaredeno![/color][/color]
---------------------------------
Парцалеф ,
ти си един от малкото НОРМАЛНИ ТУК (според мен сте трима) -не богохулствай-ще те мачка валяка !
ПОНЕ ПЕТ общественозначими като рейтинг личности казаха в прав текст -че мераклийте за евтиния ще отнесат 4 цоловия - но никой не слуша !
Не бъди ЛОШИЯТ ВЕСТОНОСЕЦ - аз съм достатъчен (като АЛЕКСАНДЪР МАТРОСОВ съм)
но съм с кевлар срещу ..............
Re: Доверието,Оптимизмът и Песимизмът са другите имена на .... *huh* .
03-12-2008 - 16:15:29
Пунди, ти по-добре ни кажи за "новите локации". Как върви строителството по елин пелинско и Кремиковци. Продава ли се, продава ли сееее.... *smiley_ahh*
Манипулациите във вестниците ги има, но това не може да реши проблема. Освен ако не започнат да раздават пари :]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход