Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ЗА общо съжаление цените на имотите ОТНОВО тръгват НАГОРЕ *huh*

Публикувано от Осама Бин Ладен 
Точно гледах банерчето горе:

"Модерните мъже са онлайн -СПАС.бг (Спорт,Пари,Авто,Секс)"

Осама...направи си услуга!Спри си нета! *smiley_ahh*
Модерните мъже са онлайн -СПАС.бг (Спорт,Пари,Авто,Секс)

това тука няма нужда от коментар.
Световно падане на жилищните цени
02-12-2008 в раздел Анализи • Източник: imoti.net

Глобалният индекс за цените на жилищата в края на 2008 година продължава да пада, сочат данните от проучване на консалтинговата фирма Knight Frank.


В доклада от изследването аналитиците на фирмата изтъкват, че макар и леко през последните месеци на отиващата си година индексът се е понижил с 0,3% в сравнение с първата половина на 2008 година. Което съвсем не е основание за успокоение за собствениците, а напротив.

Най- чувствително цените са спаднали през юли-септември. Занижението в Латвия, Литва, Канада и Великобритания е респективно с 6,2%, 5,7%, 4,9% и 4,6% съответно.

Класацията на държавите, в които намаляването на цените на жилищата е най-осезаемо през последните месеци се оглавява от Норвегия с 4,5%, следват Естония с 3,5%, Малта с3,1%, Новая Зеландия с 2,9%, а също Исландия и САЩ с по 2,8%.

Но, има нещо доста интересно. При сравнението на глобалния индекс на цените на жилищата през септември тази година с миналогодишния се оказва, че той има средно повишаване с 3,8%.

Но аналитиците обясняват, че даже в едногодишен план темповете на растеж на глобалния индекс е паднал с 1%.

Никалъс Барнс- шеф на отдела за международни изследвания на Knight Frank обяснява:

"Русия и някои источноевропейски държави все още имаха добри показатели до преди два-три месеца, както също и Гърция. Но, същевременно се появиха и признаци за влошаване на положението, даже сред лидерите по растеж на цените. Така например, в България, където цените на жилищата през септември се вдигнаха с 26,8% в сравнение със септември 2007 г., темповете на растеж на цените през последните месеци на годината са едва 3%."

Какво означава тази тенденция на понижение на цените на жилищата в световен мащаб и накъде отиват нещата ще разберат и ще се възползват от това само професионалистите. А останалите, дано да понесат по-леко последиците от дилетантството си.

Всекиму своето, а на някои и чуждото.
Наближава времето за масов шопинг на евтини жилища, надяват се наивниците
...


Радослав Михайлов

---------------------------
Както се казва - останалото е мълчание !
след Нова година май нещо.някъде.......поскъпване-но какво ли ще е ???
колкото до наивниците-благодарим Ви,че ви има,без вас пазарът няма да е същия !
Осама, Пунди, Келепирски, Вазовият Мунчо и Сие, не ти ли се струва, че точно наивниците сега плащат наеми, защото банките си прибраха апартаментите им?! Същите тези наивници, дето платиха по 1800 евро за ново строителство, дето противоземетръсните шайби са по 15см.?! Ако за секунда успееш да излезеш от необозримите шизофренични пристъпи, спохождащи притиснатата ти от кредити натура, би проумял нещо твърде съществено и очевидно - точно тези, които НЕ са наивници, сега чакат и гледат сеир. Или, както казва Шогун Токугава, известен нам като Торанага, благодарение на Джеймс Клавел - "Аз не съм толкова силен, колкото искам да бъда. Но това, което ще ми даде победата над Ишида / Ишидо/ е търпението."

Схващаш ли, или ще трябва да ти обяснявам като на първолак, тенденциозно повтарящ класа?!




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-12-02 22:11 от дидо.
Пунди батка. Нали август месец разправяше как идват зимата купувачите. Как е? Кацнаха ли извънземните или са закъсали покрай сатурн, та затуй след нова година ще пазаруват. Спри се малко *yes* . И да знаеш, лекарите не хапят, доброто ти мислят хората.
Осама, ако ти наистина си Пунди и ако Пунди наистина е Келепирски, и ако Келепирски наистина е Андрешко, то ти просто си губиш времето тук с драсканици.

" Манастира, пардон, форума тесен за твойта душа е!"

Ти си призван от Него за по-велики дела, защото Той избира , не ние, и като избира Той гледа не алаброса и трандафорите , а духа, защото духа е решаващия фактор за успеха на всяко начинание !!

В това отношение ти си номер 1. Такъв дух, такава вяра в "дните честити" за напазарувалите по цени на Западна Европа !! Потресен съм, почти ошашавен!
Пред твоята вяра Вапцаров ми изглежда компексиран като ескимос на тропически остров.
Давай напред се така, нема да се плашиш!!

България има нужда от такива хора!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-12-02 23:42 от Спиридон Тепавичаров.
Осама...и тн. имена , опитах се да си представя как изглеждаш , на базата на коментарите ти ,от които искрено съм впечатлен ... И ето какво се получи : *write* *yes*
Re: Доверието,Оптимизмът и Песимизмът са другите имена на .... *huh* .
03-12-2008 - 07:21:55
На времето някои вярваха безрезервно в КомунизЪма-демек ядене и пиене без пари -на 10.11. 89 ги закичиха с кожени мартеници ! *angel*
----------
Сега същите тези някои вярват ПАК на безплатната софра , този път за евтини жилища.....сеща ли се някой какво ги чака тези "умници"
вече има обратен полъх в платната , расте броя на съмняващи се в официалната теза !
който не иска ПАК да остане в отбора на "онези , с мартениците" - да сменя главата овреме , щото ще има:
ПАК НИ ИЗЛЪГАХА , пак ни прецакаха ! *angel*
---------
обърнете внимание (ако можете) на статията [www.imoti.net] - писана е от разумен автор,фокусирайте си онова,с което мислите върху ФИНАЛА !
дидо Написал:
-------------------------------------------------------
> Осама, Пунди, Келепирски, Вазовият Мунчо и Сие, не
> ти ли се струва, че точно наивниците сега плащат
> наеми, защото банките си прибраха апартаментите
> им?! Същите тези наивници, дето платиха по 1800
> евро за ново строителство, дето

> противоземетръсните шайби са по 15см.?! Ако за
> секунда успееш да излезеш от необозримите
> шизофренични пристъпи, спохождащи притиснатата ти
> от кредити натура, би проумял нещо твърде
> съществено и очевидно - точно тези, които НЕ са
> наивници, сега чакат и гледат сеир. Или, както
> казва Шогун Токугава, известен нам като Торанага,
> благодарение на Джеймс Клавел - "Аз не съм толкова
> силен, колкото искам да бъда. Но това, което ще ми
> даде победата над Ишида / Ишидо/ е търпението."

>
> Схващаш ли, или ще трябва да ти обяснявам като на
> първолак, тенденциозно повтарящ класа?!
>
>
>
>
> Редактирано 1 пъти, последният път 12/02/08
> 10:11PM от дидо.

-------------------------------
Имаш добри напъни-но са в "другата" посока , за съжаление
Наивниците са НАИВНИЦИ , защото са САМО наивници- те за това са необходими-за да плащат !!!
колелото се върти-защото не свършвате -сещаш ли се !
Ако всички искат да се возят-кой ще тегли ,умнико ???
---------
втората ти теза НЕ Е твоя , защото:
-подхожда на хора,които ЗНАЯТ , т.е. имат БИЛЕТ за автобуса,който чакат !
Ти си от онези,които чакат , защото И ДРУГИТЕ ЧАКАТ , сещаш ли се ?
*angel*
Общото между теб и Торанага сан е като общото между ЗАпорожец и космически кораб !
Иначе може и да си готин,нищо,че не ти личи - поне бъди здрав,че според последния абзац на публикацията-[www.imoti.net]- не те чака нищо хубаво !
---------
нищо лично против теб , ако не го харесваш-моля за извинение
Re: Доверието,Оптимизмът и Песимизмът са другите имена на .... *huh* .
03-12-2008 - 09:12:26
avatar
Коя банка, към момента си е понижила лихвеният процент по кредитите , които предоставя?
Коя банка, към момента е либерализирала политиката си към ипотечните кредити ?!

Нещо не ми се връзват новините в тази посока, за да се оправдят с тях повишаване на жилищното кредитиране и от там появата на платежоспособни купувачи за настоящите цени на НИ ?!

А и взеха да ми се набиват в очите появата на обяви за продажби в София с цена на м2 под 650 е. Това пък съвсем не ми се връзва с прочетеното по-горе ?! winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход