Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Запазваме валутния борд до влизането ни в еврозоната

Публикувано от Dundy 
Re: Запазваме валутния борд до влизането ни в еврозоната
30-11-2008 - 17:22:57
avatar
greenbul Написал:
-------------------------------------------------------
> Камелия драга, нали не ме мислиш за талкова глупав
> че да платя повече от 300 евро за квадрат в тази
> циганска дъжава.

Платил си, драги! Забравяш че говориш с брокер. Та, много добре знам как са се движили цените през годините. И къде в квартала ти се гази кал. А щом си съгласен въобще да купиш имот и да живееш в тази "циганска държава", то не си нещо повече .........от "циганин".

> намери къде съм написал че съм се "изръсил куп
> пари за жилище в най-скъпия квартал на София"

Няма нужда го търся- в най- скъпия квартал имотите са най- скъпи. Което си е "куп пари". Елементарно, Уотсън!

> Аз не съм от глупаците дето плащат без да изискват
> качество. Правя го само по изключение, когато нещо
> ми е крайно необходимо, а гетото не предлага
> алтернатива.

Едно е да искаш, друго е да можеш, а трето и четвърто- да го направиш. Качество при новото строителство, особено в първите години след обръщането на палачинката........забрави! Справка- всички блокове по на 10г. А някакси не се връзва- хем да си дал 300Е на кв.м., хем да си го купил след това.........

> Просто казах във връзка със 'стигането на
> европейските нива', че в квартала в който живея
> хората газят кал до глезени, включително
> дипломати, музикални звезди, че включая и един
> министър. Това ти го написах като доказателство,
> че най-доброто което може да предложи тази смешна
> държава е в пъти по мизерно от най-гнусните гета
> на белите държави.

Тъй, де, тъй! И аз това ти писах- каквито ви критериите, такива ви покупките. Ако не приемахте за нормално да газите в калта, нямаше да си напазарувате жилища без улици и тротоари........щото "инвеститорите са тия, дето трябва да ви ги изградят, а общината поема понататъшната им поддръжка.


> Иначе ще видиш че точно тези 500 000 безработни ще
> са основно набълбукани с кредити. Интелигентния
> човек си прави сметка. Прави прогнози. Избира.
> Глупакът е ниско образован, не е живял в белия
> свят и тук дори рушащата се панелка му се струва
> палат щото до вчера "тулетната" му е била на
> двора.

Ти, като си живял по белия свят и "тулетната " ти не е била в калта на двора, що така се излъга? Що щеш в циганската държава? http://forum.abv.bg/style_emoticons/abvemos/453.gif
Re: Запазваме валутния борд до влизането ни в еврозоната
30-11-2008 - 19:38:54
Йжулиъс,и вие трябва да сте обсебени от орехотрошачката според мен........щото той е един от главните виновници,ако не и най-главния.............
да ти напиша ли кой ще е виновен за фалита на бг?в нисходящ ред:

1.орешарски
2.БНБ шефовете-костов и искров
3,димитров-на икономиката
4.доган и догановчетата-заради грабержите над селскостопанските субсидии-така уби земледелието
5.всякакви други станишовчета,използващи властта да заграбят и окраднат колко се може повече и осерат имиджа на бг

в крайност-станишев,който се държи като ни лук ял,ни мирисал и веч1но някак си излиза чист......ама батко ти аско той не може да излъже......зад всичко седи той,защото иначе виновниците отдавна да са уволнени и осъдени......
самия факт,че на никой не се търси вина говори сам по себе си,че станишев стои зад цялата работа и е готов да загуби милиарди субсидии за бг в бъдеще,защото осъди ли някой,тпози някой ще се разприказва.......просто е......
няма ли осъдени,значи,точно власт имащите дирижират парада.........иначе вече да има 10-ки тарикати по затворите...........

орешарски също е произведение на станишевв,след като този човек е един от най големите гамени,а още е финансов министър на бг..........

междудругото,чу ли последното изказване на станишев във негова защита?
според него всички европейски министри са за затвора,но не и орешарски
*bow* *bow*

ех какви са невинни..... *angel* *angel*

няма да ти казвам каква реакция ще настане в ЕС,като му прочетат изказването..............НАНАЙ ПАРИ..........то бива наглост,ама тва вече прехвърля всякакви норми.......
станишката се държи като се едно ЕС му е бг електората.........нещо обаче се е объркал.......тия кадровишки методи само в бг минават
Re: Запазваме валутния борд до влизането ни в еврозоната
30-11-2008 - 19:51:01
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
> greenbul Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Камелия драга, нали не ме мислиш за талкова
> глупав
> > че да платя повече от 300 евро за квадрат в
> тази
> > циганска дъжава.
>
> Платил си, драги! Забравяш че говориш с брокер.
> Та, много добре знам как са се движили цените през
> годините. И къде в квартала ти се гази кал. А щом
> си съгласен въобще да купиш имот и да живееш в
> тази "циганска държава", то не си нещо повече
> .........от "циганин".


Драга Камелия, а не ти ли хрумна, че може да съм си от София и въобще да не ми се налага да купувам имоти. Това че си брокер ти стеснява мирогледа. В живота има много пътища. Да купиш с кредит и да станеш роб на банка е само един от тях.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-11-30 19:53 от greenbul.
Re: Запазваме валутния борд до влизането ни в еврозоната
30-11-2008 - 19:57:48
задачка:
ако къща с 4 спални (не стаи а спални) с квадратура 220 квадрата (реални, без мазата), 2 гаража, двор 500 квадрата, с обзаведени кухня (гранитен каунтъртоп) и баня (джакузи), с басейн, на голф корт в Бока Рейтън във Флорида където годишните доходи на хаузхолд са над 90 000 долара струва (цена продава) 300 000 долара в първия си ден на пазара а реално сигурно ше се продаде за 250 000 долара.

колко струва според вас еквивалента на тази къща в софийски вариант, да речем в лозенец където доходите на хората са поне 4-5 пъти по-ниски от горецитираните?

и колко ще струва една панелка в краен квартал?

Да ви стане ясно защо говоря за цени от порядъка на 249 евро на квадрат за апартамент за София и да речем Варна и то за топ място.
според мен и тази цена може да се окаже прекалено висока.






Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-11-30 20:07 от kuku987.
Re: Запазваме валутния борд до влизането ни в еврозоната
30-11-2008 - 20:18:49
acen1975 Написал:
-------------------------------------------------------

> 5.всякакви други станишовчета,използващи властта
> да заграбят и окраднат колко се може повече и
> осерат имиджа на бг
>
> в крайност-станишев,който се държи като ни лук
> ял,ни мирисал и веч1но някак си излиза
> чист......ама батко ти аско той не може да
> излъже......зад всичко седи той,защото иначе
> виновниците отдавна да са уволнени и
> осъдени......
> самия факт,че на никой не се търси вина говори
> сам по себе си,че станишев стои зад цялата работа
> и е готов да загуби милиарди субсидии за бг в
> бъдеще,защото осъди ли някой,тпози някой ще се
> разприказва.......просто е......
> няма ли осъдени,значи,точно власт имащите
> дирижират парада.........иначе вече да има 10-ки
> тарикати по затворите...........


> *ok* *ok* *ok* *ok* *ok* *ok* *ok* *ok* *ok* *ok*
Re: Запазваме валутния борд до влизането ни в еврозоната
30-11-2008 - 20:27:37
Така де Джулиус, точно това показва статистиката, че инфлирането на лева (ти сещаш ли се какво стана 1996 и 1997?) може да доведе до някакво облекчение на дефицита.

С тази разлика че тогава имахме много по-малък дълг (национален, не държавен).
И все още някакви остатъци от икономика.
оттогава досега има и драстична промяна (влощаване) в качеството на човешкия ресурс в Бг.
Re: Запазваме валутния борд до влизането ни в еврозоната
30-11-2008 - 20:45:10
ти сещаш ли се колко струваха имотите в Бг в началото на 1997?

200 долара макс топ локейшън, 100-150 долара средно за София и Варна.

това след раздуването на мини-балона 1993-1995. (на нива поне 6-7 пъти по-ниски цени от сега).

а сега се сети какво престои.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-11-30 20:48 от kuku987.
Re: Запазваме валутния борд до влизането ни в еврозоната
30-11-2008 - 21:17:19
avatar
Julius:

След като затегнатото потребителско кредитиране шибне пазара на плазмички и други глезотии, на какво ще се дължи вноса според теб?

Аз залагам на работещите предприятия, в частност на изнасящите такива!

Дано да излезеш прав,това е идеалния вариянт.Но освен газта-която ще се свие , и петрола-не чак толкова много ще се свие,но междувременно ще поскъпне на борсите,то вносни са и повечето хранителни продукти и съставките за тях-замразено месо,сухо мляко,готови продукти-сирена,та даже и плодовете и зеленчуците,олиото.Субсидирани от ЕС,за разлика от нашите.
А те няма начин да се свият-гладно стои ли се.
А облеклото-не е ли повечето внос?И то по -ефтино от българското.
Междувременно ще намалеят и приходите от туризма-следващото лято ще е много по-различно от досегашните.Още сега ще се усети по ски курортите.

П.С>Стискам палци ти да се окажеш прав,а другите прекалени песимисти.


*smiley_ahh* *smiley_ahh*
Re: Запазваме валутния борд до влизането ни в еврозоната
30-11-2008 - 21:23:52
аз винаги се оказвам умерен оптимист.

не мога да разбера за какви работещи предприятия приказвате. на кого ще се изнася? хората затягат коланите и консумацията намалява, кого ще изтикваме от пазара и на какво? ше конкурираме китайците в текстила а корейците и японците в автомобилостроенето и електрониката ли? при драстично свиване на вноса в развитите страни? или пък ще изнасяма текстил за китай? както оня виц дето сме изнасяли компютри за Япония. само дето не били компютри а компоти. и не сме ги изнасяли ами те ни ги върнали. и това при качеството на човешкия ресурс в Бг?

остана един туризъм който вече е под водата. строителството директно го отписвам.
а да и земеделието. знаети ли какво е българско в българската боб чорба?
водата, всичко друго е внос.

Re: Запазваме валутния борд до влизането ни в еврозоната
30-11-2008 - 21:40:51
avatar

Честно,аз шанса на България го виждам с АЕЦ,ветрогенератори,фотоволтайчните станции-май вече имало 1-2 построени,биогорива-въобще всичко,свързано със зелената енергия,транзита на енергоизточници от азия за европа.
Също и в земеделие и животновъдство.Населението на света расте,а храната не чак толкова бързо.Поне земя има много пустееща в БГ.

Нещо май имало за електролиза на водата и автомобили на водород? winking smiley Нови технологии разни.
Западния свят май вече не искал да си дава паричките на арабите .
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход