Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Пиано-бар "Цените на имотите"

Публикувано от barbaron 
Re: Пиано-бар "Цените на имотите"
28-11-2008 - 16:45:45
avatar
Купувач Написал:
-------------------------------------------------------
> Вноската ще ни е 200 евро, ама + 7 хилки сега и на
> момента.
> Напомняш ми на един брокер от Варна - Калчев. На
> Шишковата градинка му беше офиса. Навремето ми
> обясняваше как цената на кв. м на един апартамент
> нямало да се промени независимо дали включим
> терасата или не (при постоянна обща цена на
> апртамента).


Да така е + 7 хилки сега и на момента наистина. Но жилището е твое срещу 200 ойРо месечно налиsmiling smiley? А иначе срещу 200 ойРо си само наемател в скапано жилище, което ще ти се досвиди да ремонтираш май spinning smiley sticking its tongue out Но аз в този пример давам и друга цена за панелните гарсониерки - 25000 ойРо :] - според мен много яка цена как мислиш дали ще може някой скоро да си купи за подобна цена в София гарсониера 42-45кв.м. или ще започнат за по 5000 ойРо да ги дават *black eye* *xxx*

600 ойРо на кв.м. - може би в София за панелните гарсониерки, но не ми се вярва като се има предвид, че хората вместо да продадат на подобни цени могат да вземат ипотечен кредит за повечеко парички и да не го връщат ако изобщо се стигне до такъв зор нали *write* А там е разковничето на нещата поради - въпреки междугалактическото цунами цениТЕ на жилищата в София не се сриват - а именно сваля цената само този, който има зор и понеже не познавате пазара от близо ще ви кажа, че около 60% от продавачите могат и да си изтеглят офертите от продажба и тогава какво правим smoking smiley *pardon* Или живеем под наем или купуваме на нивата на които се предлага май А eye popping smiley ?

А защо са се отпускат кредити за панелни апартаменти на 80% от оценката? Те малоумни ли са тези банкери те не виждат ли кризата? Виждат я си правят сметката дали и какви кредити да отпуснат и ако не са си я правили и до сега щеше да има фалирали банки в България, а защо няма? Или още е рано? Май ще се досетите, че така както са раздавани кредити в САЩ не са раздавани на никое друго място по света...а още по-малко пък тук, но това не е нужно да го знае всекиsmiling smiley

Рязък спад в издаването на разрешителни за строеж май има А? Това може ли да доведе до свръхпредлагане май не А winking smiley ? Т.е. 8 пъти ли ще паднат цениТЕ или не съвсем *yes* *yes* *yes*

И не ме опонирайте - аз съм навит да паднат цениТЕ - само да не се самозабравяме в пишман икономическите и полуимотните анализи на някои "форумни светила" и да не пишем тотални глупости от сорта на "ще паднат 3 пъти цениТЕ" и т.н.

Аз от миналата година ви повтарям - първи съм на опашката където ще подаряват апартаменти пазете ми ред идвам и водя с мен много хора :]

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Пиано-бар "Цените на имотите"
28-11-2008 - 17:00:36
продавач,
аз пък не съм фен на "ще паднат 3 пъти цениТЕ". Но намирам в писанията ти напоследък известна ирационалност.
Като това например:
Quote

Да така е + 7 хилки сега и на момента наистина. Но жилището е твое срещу 200 ойРо месечно нали
Ще е мое срещу 200 ойро + 7 хилки сега и на момента.
Може би по-логичен би бил въпроса колко и какви хора могат да си позволят 200+7000
Quote

около 60% от продавачите могат и да си изтеглят офертите от продажба и тогава какво правим
Приближаваме се към по-нормален пазар. :] Все сме над 90% собственици на повече жилища, отколкото семейства.
Quote

Рязък спад в издаването на разрешителни за строеж май има А? Това може ли да доведе до свръхпредлагане май не А?
Може. Виж по горе.
Re: Пиано-бар "Цените на имотите"
28-11-2008 - 17:25:08
avatar
*pardon* *ok* *book* *write* *yes* *drunk*

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Пиано-бар "Цените на имотите"
28-11-2008 - 20:28:12
Muza Написал:
-------------------------------------------------------
> Маврут -добре ли е?

Маврута нещо не ме влече напоследък, а това сирене ще изпищи в уплах ако види бяло. Аз си представях някое младо каберне да обадите ... *drink1*
Re: Пиано-бар "Цените на имотите"
28-11-2008 - 20:56:57
Препоръчвам Mezzek, мисля че хармонично ще допълни вкуса на любимото сиренце !
*drink1*
Re: Пиано-бар "Цените на имотите"
29-11-2008 - 17:20:06
С риск да вмириша бара чак до Коледа, ето ви 15 вида сирена, класирани по сила на аромата [guillemette.typepad.com] :
1) vieux-boulogne (Boulogne-sur-Mer) - краве, зрее 2 месеца като го мият с бира;
2) pont-l'еvеque, Normandie - краве, зрее 6 седмици;
3) camembert, Normandie - зрее 3 седмици;
4) munster (Alsace-Lorraine), с него се пие KIRSCH (A clear brandy made from black cherries: kirchwasser) ;
5) brie (Meaux)
6) roquefort - овче, зрее 3 месеца;
7) reblochon (Alpes);
8) Livarot (Normandie) - зрее 3 месеца;
9) banon (Provencе) - козе, зрее увит в листа от кестен;
10) L'еpoisse (Bourgogne) - оставя мирмата си върху ръцете ви няколко дни, ако се осмелите да го пипнете без ръкавици;
11-15) parmesan italien, fromage а raclette, l'ossau de brebis des Pyrеnеes, le cheddar anglais et le crottin de Chavignol

П.П. Тук има повече от 365 вида сирене, но за нас най-вкусна си остана българската "фета" smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-11-29 17:22 от barbaron.
Re: Пиано-бар "Цените на имотите"
29-11-2008 - 18:15:32
dedepene Написал:
-------------------------------------------------------
> Понеже на мене всичко свързано с имотите ми е
> ясно, та затова да попитам тук в пиано бара за
> друго. Какво вино бихте ми препоръчали да върви
> със сиренето Мюнстер?!
>
> Значи, винцето трябва да пасва като плетена от
> баба ръкавичка на следната сензорна
> характеристика: миризма на оригване на кърмаче и
> на сажди от изгаснал огън
>
>


*drunk* Гъбичките,дето правят това сирене/ние го наричаме кашкавал/ и гъбичките по краката са едни и същи!Пренася ги домашната муха!Вкуса на виното в съчетание с миризмата/щото това не е аромат а миризма/си е личен избор-няма препоръка.Задачата на парфюмериятя обаче е далеч по- сложна-там описват над 2000 аромата.Досега най-екзотично ми се виждаше следното описание:аромат на дъска от ограда след дъжд! *beer*
Re: Пиано-бар "Цените на имотите"
29-11-2008 - 20:09:14
Като сме тръгнали да омирисваме бара, да добавя още един деликатес -

Дуриан

Пътешественикът Ричард Стърлинг определя миризмата на дуриан, като "нещо средно между свински изпражнения, терпентин и лук". Поради този недостатък плодовете са забранени за транспортиране в самолетите, автобусите и градския транспорт в някои азиатски страни.



Много е вкусен. Наподобява пъпеш, напоен с мляко.
Re: Пиано-бар "Цените на имотите"
29-11-2008 - 21:35:58
дуриан:Най-вкусни са суровите плодове, поръсени със захар. Могат да се консумират и подправени със сол, черен пипер, лук.

Ей на това му се вика мултифункционалност!Хем плод ,хем зеленчук :]
Re: Пиано-бар "Цените на имотите"
29-11-2008 - 21:45:37
Ами те и ананасите ядат така......smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход