Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Пиано-бар "Цените на имотите"

Публикувано от barbaron 
Re: Пиано-бар "Цените на имотите"
24-11-2008 - 18:39:35
Muza Написал:
> Какви са данъците за бизнеса?

"L’impot sur les societes en France represente environ 46,1 milliards d’euros (2007). Le taux normal de l'IS est de 33 1/3 % ; toutefois, si le CA HT de l'entreprise est inferieur à 7 630 000 ? HT, celui ci est reduit à 15% des resultats limites a 38 120 ? HT"

Данък върху фирмите във Франция: 46,1 млрд евро (2007).
Фирмен данък: 33 1/3 %, но ако оборотът е под 7 630 000 евро (без ДПС), данъкът е 15 % върху печалбата (лимитиран на 38 120 евро).
Re: Пиано-бар "Цените на имотите"
24-11-2008 - 19:15:36
barbaron Написал:
-------------------------------------------------------
> Muza Написал:
> > Какви са данъците за бизнеса?
>
> "L’impot sur les societes en France represente
> environ 46,1 milliards d’euros (2007). Le taux
> normal de l'IS est de 33 1/3 % ; toutefois, si le
> CA HT de l'entreprise est inferieur à 7
> 630 000 ? HT, celui ci est reduit à 15%
> des resultats limites a 38 120 ? HT"
>
> Данък върху фирмите във Франция: 46,1 млрд евро
> (2007).
> Фирмен данък: 33 1/3 %, но ако оборотът е под 7
> 630 000 евро (без ДПС), данъкът е 15 % върху
> печалбата (лимитиран на 38 120 евро).
>
Това се равнява (при съпоставимост лимит и печалба- 38120/0,15/7630000) на 3,33% печалба. Излиза, че колкото си по-близко до границата на оборота, толкова ще е по-малък данъкът в %, ако печалбата е по-голяма от 3,33%.

След това скача на 33 1/3% - много социална държава сте.smiling smiley
1. Хората с по-ниска заплата или само с един работещ в семейството почти не плащат данъци.
2. Много големите фирми плащат високите данъци.







Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-11-24 20:01 от Muza.
Re: Пиано-бар "Цените на имотите"
25-11-2008 - 10:52:25
Muza Написал:
> barbaron Написал:
> --------------------------------------------------
> > Muza Написал:
> > > Какви са данъците за бизнеса?
> > Данък върху фирмите във Франция: 46,1 млрд евро (2007).
> > Фирмен данък: 33 1/3 %, но ако оборотът е под 7 630 000 евро (без ДПС), данъкът е 15 % върху печалбата (лимитиран на 38 120 евро).
> Излиза, че колкото си по-близко до границата на
> оборота, толкова ще е по-малък данъкът в %, ако
> печалбата е по-голяма от 3,33%.
>
> След това скача на 33 1/3% - много социална държава сте.
> 1. Хората с по-ниска заплата или само с един работещ в семейството почти не плащат данъци.
> 2. Много големите фирми плащат високите данъци.

Така е smiling smiley И нищо не съм казал за здравното и пенсионното осигуряване.
Сега знаете какво да изисквате преди и след изборите от разните "хаймани" smiling smiley
Re: Пиано-бар "Цените на имотите"
25-11-2008 - 11:39:49
barbaron Написал:
-------------------------------------------------------
И нищо не съм казал за здравното и
> пенсионното осигуряване.

Ако не те затруднява, кажи. smiling smiley

Предпочитам, да се "сравняваме" с вас, а не със Зимбабве.

Градивното е, не успокояването, че нещо сме направили и затова сме по-добре от едни, а какво не сме направили, че сме по-зле от други.

Re: Пиано-бар "Цените на имотите"
25-11-2008 - 13:14:25
Muza Написал:
> Градивното е, не успокояването, че нещо сме
> направили и затова сме по-добре от едни, а какво
> не сме направили, че сме по-зле от други.

Как смееш да говориш срещу "социалистите" които ви водят към "светли бъднини" 64 години winking smiley
Re: Пиано-бар "Цените на имотите"
25-11-2008 - 13:27:12
Re: Пиано-бар "Цените на имотите"
25-11-2008 - 13:34:20
Барбарон,
Докато по-горе, ме гонеше,чистото любопитство, от гледна точка условия за бизнес, сега по-скоро, те подтиквам да дадеш нова информация. Аз не я знам, но само предполагам.
Тази информация би била интересна не само за мен, а и за всички, които влизат в темата ти (предполагам).
Дано, не ти губя само времето, но пък кой знае? smiling smiley
Re: Пиано-бар "Цените на имотите"
25-11-2008 - 16:24:23
Muza Написал:
> Тази информация би била интересна не само за мен,
> а и за всички, които влизат в темата ти (предполагам).

Аааа, темата не е моя, на всички е !
Имам 59 свободни секунди, та ето Бюджета на "Социалните осигуровки" (Securite Sociale)
на Франция (60 милиона жители) за 2005 (в милиарда евро):

Приходи: 253,9, Разходи: -265,5, Дефицит (= -11,6)
От тях:
- Здравни: 121,0 - 129,0 = -1,9
- Пенсионни: 78,8 - 80,7 = -1,9
- Семейни: 50,0 - 51,4 = -1,3
- Злополуки, проф.болести: 9,0 - 9,4 = -0,4
Re: Пиано-бар "Цените на имотите"
25-11-2008 - 23:08:17
2005
НЗОК: приход 971 663 158 лв, разход 1 070 667 233 лв., което е 536 млн.евро


[info.nssi.bg]
Re: Пиано-бар "Цените на имотите"
25-11-2008 - 23:15:12
avatar
Добър вечер на гостите на пиано бара - отбил съм се и аз да посвиря на пианото и да изпия една чаша ред уайн *drunk* И съответно паля цигара и задавам следния въпрос - гатанка колко могат да паднат цените на гарсониерите и двустайните апартаменти по комплексите в София при положение, че има спад в броя на сделките и съответно доста хора са се насочили към живеенето под наем? До колко може да стигне цената на кв.м.? Например една панелна гарсониера с цена на кв.м. 600 евро и 42кв.м. площ би струвала 25 200 евро. Цена под 200 евро за такава площ под наем в София реално няма нали такаsmiling smiley? Значи при подобна цена една панелна гарсониерка би се изплатила за около 10 години само ако и се търси минималния наем? А ако наемите растат на горе за колко годинки би се изплатила? Няма ли да има голямо търсене на подобен тип имоти ако цените достигнат нива от 600 евро на кв.м. в Люлин, Младост и т.н.? Ще бъде добре нали...е да ама вие да не се объркахте нещо гарсониерите в София дори и панелните не се купуват само с инвестиционна цел така както беше с апартаментите по морето - тук се купуват за да се живее в тях, а не да се прави бизнес или поне така е на 95% в моите продажби. Е след като е така значи формулата с наемите отпада...и съответно 25200 евро за панелна гарсониера май идват малко поне на този етап от световното междугалактическо цунами :] Значи забравяме за сега за 600 евро на кв.м. за гарсониерките и поглеждаме към банките, които уж не дават кредити за панелките само дето има и 80% финансиране, но това е тайна не казвайте на никого *write*
Да речем, че след като 600 евро е супер яка цена на кв.м. за гарсониерка в комплексите на София и ще се харчат яко значи цената би скочила ако изобщо някога падне до такива нива. ОК качваме мизата на 833 евро на кв.м. или 35000 евро за 42кв.м. гарсониерка - 80% финансиране от страна на банките (поне за Алфа банк е сигурно) получавате кредит в размер на 28000 евро, което при срок на кредита от 25 години ще ви струва около 200 евро на месец. Неудобствата при тази схема са две - първото е, че от някъде трябва да намерите 7000 евро за предварителния договор, но след малко ще ви открехна как да стане това, а второто неудобство освен таксите към банката покрай кредита е важно да помислите и на колко години е апартамента когато го купувате и на колко ще бъде когато го изплатите, защото за панелките това има значение. Тук някъде трябва да се замислим всички дружно (защото и аз незнам) банките луди ли са да ви дават 80% при кредит от 25 или повече години за панел!? Има два варианта - или не са на ред с главния мозък или са си съвсем наред, а само ние си мислим, че са луди - НО и в двата варианта можем да сме един вид на далавера... eye popping smiley
Е как така - ами ако се върнем на горе и установим, че наем под 200 евро няма, а вноската ни по кредита е също толкова значи - супер (даже и аз се замислих).
Е да обаче те гарсониерките не се продават за по 35000евро нали? Все още не се продават, но могат да започнат да се продават знам ли аз нали Продавач не дава прогнози във форума, а сега съм тръгнал гатанки-матанки да задавам аааа :]
Щях да забравя да ви "пусна оферта" как да се оправите с 20% за предварителния договор - еее ама вие тука на видео уроци го обърнахте, а аз "работя за вас" в много извън работно време *write* За 20-те процента друг път, а пък ако не можете да го измислите - купувайте ЕПК и тухлени апартаменти там сме на 90-100% финансиране *pardon* Ама аз в началото на плеядата си не ви ли задавах едни въпроси? *huh*
Та колко може да паднат цениТЕ на някои най-търсени жилища в София?

600-800 ойро може биspinning smiley sticking its tongue out :] ?

Тц - прогнози не давам, но изходна точка за разсъждения давам. А иначе има и един друг лаф - то цената е тази, която е склонен някой да даде... Ми "убууу дЙе кЪт ни гЪ даватИ вии толкоЗ пък нИИ шЪ си гу пусним под наим от зако нЙе да гу продааамИ за бЙез пари" (последното е цитат по разкази на ЕЖК - брокерка от Любимец) *ok* *zzz*

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход