Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Най- "изгодните" оферти

Публикувано от opalaopa 
Re: Най- "изгодните" оферти
03-05-2009 - 15:40:56
ЕКСТРИ:
- Ляти джант
Re: Най- "изгодните" оферти
03-05-2009 - 19:48:22
Спиридоне eye popping smiley днес май не си само на бира smiling smiley
Re: Най- "изгодните" оферти
03-05-2009 - 20:13:06
Бирата му е безалкохолното! *drunk*
Re: Най- "изгодните" оферти
04-05-2009 - 01:32:19


Момчета, не е причина бирата, а качеството на wireless връзката, затова така се получи. Просто се опитвах да атачвам от механата на един манастир , но покритието беше лошо. "Загорката" обаче си беше добра..
However, офертата друг път...
Re: Най- "изгодните" оферти
04-05-2009 - 17:34:54
Появи се един казус и при мен , мой познат беше теглил 180 хиляди лева за да построи и пусне къща 3 етажа на туристи .Сега не може да плаща на банката и дойде да ме пита дали искам аз да купя къщата . Това се намира в Приморско в квартал близо до автогарата , напълно завършена инфраструктора улица ,тротоари ,огради кумшии . Та се чудя - заслужава ли си , приземен плюс 3 жилищни етажа май по 110 квадрата , има възможност за мансарда която нее построена поради финансови средства .Доста грубо смятам 430 квадрата разгъната площ по 220 евро излиза квадрата , ако прибавя и двора цената пада още .Направо се чудя - виж започнаха кориозите , аз си го мислих това да чакам някой ако закъса да купя нещо . Малко бързо ми дойде , пък и още не е имало такъв случай .В момента е ипотекирана цялата къща - да ви питам по запознатите , ако купя само един етаж и собственика занесе парите в банката може ли моя вече закупен етаж да се отпише от ипотеката а той да си плаща остатъка от кредита .Моля спешно за някакъв отговор-предварително благодаря.
Re: Най- "изгодните" оферти
04-05-2009 - 17:53:02
Филматопло,ви тия форуми още преди година казвах,че съм изчислявал възможна инвестиция на бг черноморието....останах дори и аз учуден,след като сметките ми излезнаха на 150 евро на кв,иначе инвестицията се обезмисля.и за тва говорех,че на черноморието цените ще рухнат някъде там.
ако изчислиш сезонноста,разходите и всич1ко много добре,ще видиш,че няма смисъл
над 150 евро,особенно сега,когато вече е презастроено и ще имаш проблеми да оплътниш сезона с туристи.отделно българина вече се светна,че в турция му е много по евтино и има по добри условия-а приморско е курорт ,където идват предимно българи.
единствено 200 евро си заслужава,ако смяташ и ти да живееш дългосрочно там.тогава от цената се приспада цената на апартамента,който в момента използваш за собствени нужди.
ако имаш нещо в софия и го продадеш за 30 000 евро,тогава тези ги приспадаш от тоталната цена,която ти искат за хотелчето.ако тогава цената ти излезне под 150 евро и си готов да живееш целогодишно в приморско-купувай.
макар,че тва е само началото на такива "бизнесмени"...в бъдеще,според мен над 50% от теглилите кредити за "бизнес" по морето,ще изгърмят и наводнят пазара с еврини имоти.
в близките 2 години няма да има чужденци ,които да купуват,дори и на цени от 100 евро и маркета ще рухне.мисля,че ще можеш да се пребориш за по добра цена след време,ако си по търпелив.
тва е само началото!
дори и да станат адекватни за инвестиция-тоест около 150 евро на кв,пак като нищо ще паднат под тези нива ,заради балона.
в сащ в момента цените са под адекватните им нива -ако купиш нещо на кредит и го рентваш,ще правиш пари от нищото,обаче продължават да падат.
Re: Най- "изгодните" оферти
04-05-2009 - 18:25:12
*bow* Благодаря за мен е чест ти да ми отговориш . Като сметна файдата от туризъм излиза около 3-4 % годишно от стойноста на хотела и то само теоретично .
Re: Най- "изгодните" оферти
04-05-2009 - 19:52:49
Ако купя етаж от епотекирана сграда , може ли да се отпише от ипотеката а кредитополучатела да продължи с връщане на кредита на останалата част от сградата-има ли такъв сценарий . Все пак и това е възможност банката да получи пари по скоро.
Re: Най- "изгодните" оферти
04-05-2009 - 19:58:42
Имай предвид, че това ще доведе до нова оценка, която ще е вече на много по-ниски нива. При това положение, има вероятност, обезпечението за остатъка от кредита да е недостатъчно.
Re: Най- "изгодните" оферти
04-05-2009 - 20:22:59
filmatoplo Написал:
-------------------------------------------------------
> Ако купя етаж от епотекирана сграда , може ли да
> се отпише от ипотеката а кредитополучатела да
> продължи с връщане на кредита на останалата част
> от сградата-има ли такъв сценарий .

Не.
Но ако искаш можем да станем съседи... аз купувам два етажа.



............................................
[www.save-darina.org]
Мъдрият се учи да може, умният - да знае. Само на глупака всичко му е ясно.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-05-04 20:24 от Poli_2.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход