Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Тест за далтонисти

Публикувано от greenbul 
Тест за далтонисти
14-05-2011 - 14:35:12
След всичките ми услия да убедя някои съфорумници в нещо, което считам за очевидно, реших да пусна тази тема за се уверя, че съм наред с очите.

Моля погледнете долната графика и отговорете с а,б,в ли г:

а) при зелената стрелка има локален минимум, а при червената има локален максимум
б) при зелената стрелка има локален максимум, а при червената има локален минимум
в) на картинката няма нарисувани стрелки
г) пиша само за забавление



Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Тест за далтонисти
14-05-2011 - 14:37:36
avatar
д) виждам стилизиран ху* smiling smiley


239% или 3.39 пъти повече е нарастнал броят на обявите с цена 400-600 евро/м2 в последните 3 месеца, сравнено с предпоследните три месеца

„Четвърти километър – на всеки километър”
Re: Тест за далтонисти
14-05-2011 - 15:26:11
Графиката ти може и да е точна,но е безсмислена,ако не можеш по нея да прогнозираш какво ще е съотношението между точките на зелената и червената стрелка утре.
Re: Тест за далтонисти
14-05-2011 - 16:03:14
Quote
salvador
Графиката ти може и да е точна,но е безсмислена,ако не можеш по нея да прогнозираш какво ще е съотношението между точките на зелената и червената стрелка утре.

Съотношението между стойностите там където сочи зелената и черваната стрелка не само утре ами и след150 години ще е 580 към 900. Явно темата е позлезна, вече установихме съорумец при който не е удачно да се показват графики на функции. Не казвам, че всички трабва да са математици, но просто се сетих, че голяма част от хората в същност никога не са разбирли същността на термина графика на функця. Добре че не питах колко е първата производна на функцията в тези точки...

Нека приемем отговора на salvador за: в) на картинката няма нарисувани стрелки

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Тест за далтонисти
14-05-2011 - 16:46:19
Хааха...ти уби коча с лопатата направо,ама ОК...нека го приемем така-явно не се разбрахме тоя път.
Re: Тест за далтонисти
14-05-2011 - 18:25:28
И какво, като има локални минимум и максимум. Какво искаш да кажеш. Че пак ще станат по 580, нали? Като във вица за Иванчо и тухлата.
Re: Тест за далтонисти
14-05-2011 - 18:33:33
Quote
greenbul
След всичките ми услия да убедя някои съфорумници в нещо, което считам за очевидно, реших да пусна тази тема за се уверя, че съм наред с очите.

Следващия път ползвайте услугите на очен лекар за проверка на зрението. Само не взимайте кредит, за да платите хонорара му: кредитите са ужасно нещо!
Спестете една-две пенсии, заложете ченето и сте готов с парите!
Успехsmiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход