Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Някой има ли прясна информация банките дават ли кредити за покупка на имоти? А въобще за какво отпускат кредити ...

Публикувано от Uraa 
Ето още малко инфо за Пощенска от форума на инвестора:

Ипотечен кредит с намаляващи вноски

На някакъв човечец за 6 месеца му вдигнали лихвата по ипотечния крдеит с 3%! *xxx* *xxx* *xxx*
Една интересна публикация по темата с коментари>"Нещо става с банките!?!
Ако дават кредити (разумно) това е добра новина.


.[www.beinsadouno.org]
dival Написал:
-------------------------------------------------------
> инфото ми е от петък....не знам как е било преди 2
> седмици....
>

може да се се променили нещата. Днеска всичко се променя мн. бързо и не е еднакво с вчера. Днеска ми се наложи да си отворя нова сметка в долари до преди месец смедката трябваше да се захрани само с 25 долара а сега вече е 40 става въпрос за Райфайзен



[lechitel.info] [tq-jenata.com] [testovebg.com]
инфото ми е от петък
на акт 14 още никой не ми е дал... чакам последните 2 банки
обходил съм ги всички по списъка от страницата на БНБ
поне 3 банки изобщо некредитират акт 14 от около месец
още няколко малки банки, под условие от акт 15, но докато го разберете минава 1 час обяснения

Съвет:
Ако таксата за одобрение е под или около 40 лева... направо не ги плащайте и не кандидатствайте
Ако кредитната ви задлъжнялост е над 40% няма да ви одобрят посмъртно
Ако имате малко дете и майката е по майчинство, забравете за нейните доходи
Гледайте лихвите, някъде стигат до 14% за ипотечен кредит
Има банка която кредитира на ужким акт 14, но ипотеката е върху поне 2 други готови имота
Повече от половината отпускат само на юредически лица
Има банки които неработят изобщо с физически лица
Доходите ви трябва да са 100% осигурени и доказани поне 1 година назад. Доходите от наем трябва да са нотариално заверени и с декларацияв данъчното
Една банка изисква задължително да има брак?!? (а ако са двама мъже или жени?)
Ако кредитният инспектор неизглежда мотивиран на работното си място не си губете времето, навярно знае, че няма да отпусне кредит кавито и документи да донесете.
Ако офиса на банката изглежда странно празен от към клиенти, а служителите щракат ли щракат, значи няма да дадат кредит, просто си търсят работа през интернет
Оценителите на имоти са лицензирани, но банките не ги приемат всичките, дори оценителя да има стар договор с банката. Най-вероятно имат договорка с един при когото хем е скъпо, хем оценката я прави много ниска и само ви таксуват, но кредит няма.
Ако банката разбере, че някой друг вече ви е върнал, много вероятно и те няма да ви отпуснат, ще вземат таксата и няма да ви дадат кредит.

Изобщо в момента няма значение какво кредит хистори имате към банката, всичко е заличено.

За бележете че най-високите кредити които се рекламират са за около 6 хил. лева и за тази сума ще ипотекирате цял апартамент.

Успех на всички!
LEWBOI
За бележете че най-високите кредити които се рекламират са за около 6 хил. лева и за тази сума ще ипотекирате цял апартамент.

Ами извода дето аз си правя е че според банките един апартамент струва около 6 хил. лева .
winking smiley
Дядо Мечо Написал:
-------------------------------------------------------
> LEWBOI
> За бележете че най-високите кредити които се
> рекламират са за около 6 хил. лева и за тази сума
> ще ипотекирате цял апартамент.
>
> Ами извода дето аз си правя е че според банките
> един апартамент струва около 6 хил. лева .
>
Дядо Мечо,
Не искам да те притеснявам, но... това е повече от 50%.smiling smiley

*beer*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход