Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Технология на ръста на цените

Публикувано от Купувач 
Технология на ръста на цените
17-11-2008 - 12:29:56
Защо "цениТЕ растат" , въпреки икономически обоснованите прогнози за противоположната тенденция?
Отговорът може да се намери в опита на колега от последните дни да си закупи един терен извън Варна. Има две сюжетни линии. Първата е с агенция, предлагаща в обяви 2 терена в желания района на относително приемливи цени. Колегата си уговаря среща. В деня на срещата рано сутринта от агенцията се обаждат да се уверят, че ще се срещнат. На срещата се оказва, че двете предлагани места са "вече продадени" (вероятно в рамките на няколкото часа от сутринта :] ), но можели да предложат терени в други райони на близо 2 пъти по-висока цена. Защото "цените се вдигали и всички започнали да търсят имоти в тази посока".
Вторият сюжет е с друга агенция, която наистина има оферти в желания район на относително желана цена ( т.е. на почти 2 пъти по-ниска цена от предната агенция). След като договориха съответното намаление и преминаха към подробностите, агенцията пусна обява за терените на по-висока цена.
Какъв е извода? - Вероятно за брокерите, че "цениТЕ растат". За мен, че този бранш трябва да въведе някакви правила или по-скоро, че на този бранш трябва да бъдат наложени правила и да бъде разчистен от измамници и недобросъвестни посредници.
Дотогава ще се радваме на оферти като 7 млн евро за 63 декара поляни в защитена зона, или пък 1 млн евро за декар в краен квартал. :}
Re: Технология на ръста на цените
17-11-2008 - 12:46:53
Да,даааааа напълно прав си.Преди време си видях мой терен пуснат от агенция на двойно по-висока цена от обявената от мен.Последва разговор по телефона/скандал/ и ми свалиха имота от сайта си.Не мога да разбера що за лакомия е това ,да искаш от продажбата на един имот да изкараш пари за къща,жипка и добра почивка в чужбина.

:g: :g: :g: :g:
Re: Технология на ръста на цените
17-11-2008 - 12:51:49
Купувач,ако е така,напиши моля имената на агенциите и още някакви подробности,за да знаем от кого да се пазим!Ако имаш и линкове към обявите още по-добре!
Re: Технология на ръста на цените
17-11-2008 - 12:51:59
Представи си че ти бяха намерили някой балама за 2 пъти по високата цена и ти се обадят че имат клиент,плаща ти това което си искал и разликата за тях.Щеше ли да се навиеш или щеше да си вдигнеш цената? sad smiley
Re: Технология на ръста на цените
17-11-2008 - 13:07:42
qnko Написал:
-------------------------------------------------------
> Представи си че ти бяха намерили някой балама за 2
> пъти по високата цена и ти се обадят че имат
> клиент,плаща ти това което си искал и разликата за
> тях.Щеше ли да се навиеш или щеше да си вдигнеш
> цената?


Янко дали щяха да ми кажат за това *huh* *huh* *huh*

Пък и в крайна сметка всеки регион си има таван на цените или пазарни такива в зависимост от локацията на парцела.За мен тва е чиста некадърност и алчност.
Можеха да намерят клиент на реална цена ,която съм обявил слаед дълго проучване на региона от мен и да си лапнат комисиона,а сега нали се сещаш кво лапат.Аз бях обявил цена малко по-ниска от тази на ,която стават сделки в региона.Не такава каквато е обявена от повечето продаващи.

П.П. Будали с толкова много пари до сега не съм видял.Все пак будала трудно ще спечели толкова кинти пък камо ли да тръгне да инвестира :ami:
Re: Технология на ръста на цените
17-11-2008 - 13:28:10
Абре кога ще влезете в Европа бре!
Колко пъти трябва да ви казвам, че в Европа:
1) Продавачът сключва договор с агенция, като указва каква цена чисто иска да получи той и се записва комисионната за агенцията. Няма отделна комисионна договаряна с купувач;
2) Купувачът плаща при нотариуса общата сума: чиста цена + комисионна за агенцията + разни такси;

Агенцията не може да вземе и стотинка повече от предварително договорената с продавача комисионна. Това е, друго нЕма :-)
Re: Технология на ръста на цените
17-11-2008 - 13:46:48
barbaron Написал:
-------------------------------------------------------
> Абре кога ще влезете в Европа бре!
> Колко пъти трябва да ви казвам, че в Европа:
> 1) Продавачът сключва договор с агенция, като
> указва каква цена чисто иска да получи той и се
> записва комисионната за агенцията. Няма отделна
> комисионна договаряна с купувач;
> 2) Купувачът плаща при нотариуса общата сума:
> чиста цена + комисионна за агенцията + разни
> такси;
>
> Агенцията не може да вземе и стотинка повече от
> предварително договорената с продавача комисионна.
> Това е, друго нЕма :-)

"Това е толкоз просто и логично.
Но в бурята ще бъдем пак със тебе,
народе мой, защото те обичахме!"

*smiley_ahh* smiling smiley
Re: Технология на ръста на цените
17-11-2008 - 14:32:03
от тук нататък-трикът в наи скоро време
ще бъде====
====КОЛЕДНО НАМАЛЕНИЕ=====
- ? % - ГОТОВИ ДОКУМЕНТИ ЗА НЕЗАБАВНА СДЕЛКА ..... clap: clap: clap:
Re: Технология на ръста на цените
17-11-2008 - 14:59:25
Аз преди 2 месеца ходих да гледам един апартамент, беше обявен от продавача директно. Не че ми хареса особено ама реших да бъзикна с ниска топка(ако се бяха навили щях да го взема) те отказаха...хак да им е още не са го продали(няма и да го продадат) но пък междувременно аз се отказах да купувам. В същото време около 5 агенции пуснаха обявата, като продавачите ми казаха че нямат никакъв договор с никаква агенция и нямат и никакво намерение да сключват щото онези така или иначе им "крадат" обявата. Обявите са на най-различни цени, като при една от тях беше с близо 7 хил Евро отгоре, неиздържах, вдигнах телефона и след като се уверих, че говоря с агента който "предлага" този апартамент го храних някъде около 2 минути! Да му е сладко!
Re: Технология на ръста на цените
17-11-2008 - 15:43:55
да ви разкажа и аз моята одисея с АНИ
та миналата година април харесах на пръв поглед незавършена вила в близко село в сайт на АНИ - цената беше 12500Е. Вдигнах телефона, за да се уверя, че обявата е актуална - момичето отсреща беше много мило и ме покани в офиса на разговор - това беше преди обед. След обед реших да я покажа на мой позанат за мнение и ужас - цената вече беше 19000Е. Естествено се ядосах и не отидох на срещата. Следя обявата повече от година и не е мръднала. Миналия месец пратих запитване чрез е-mail, че имам интерес към вилата. И познайте - след 4ч. и 20 мин. цената вече беше 26000Е. Мислих какво да направя и накрая реших.......... Освен всичко друго, но го разбрах едва сега, намерих кмета на селото и си поговорихме- парцелът е зем. земя и няма шанс за регулация, а вилата няма и един документ за законност на строежа- без ток и т.н. Е?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход