Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Който може да се спасява - Имотите СЕ СРИВАТ!!

Публикувано от Valia11 
Re: Който може да се спасява - Имотите СЕ СРИВАТ!!
26-10-2008 - 12:33:44
Huba,

>> проблема е, че цяла България е едно гето!

Разходи се из БГ, има хубави места. И хубави градове. София не трябва и не може да е критерий.

А това, че ще има срив става все по-очевидно. Въпросът е доколко.
Защото един "здравословен" срив ще вразуми тези които унищожават българската природа и ще даде по-реални переспективи за релокация. И ще разкара пишман майсторите.
Един тотален срив ще изнесе още хора извън страната и ще предизвика множество фалити.

Не на последно място, спекулантите печелят както по-време на "балони", така и по време на срив. Те имат информация и дирижират процеса.

Re: Който може да се спасява - Имотите СЕ СРИВАТ!!
26-10-2008 - 12:45:01
Peter
гетото се прави от хората а не от сградите и имотите.
то е ясно, че все още има чисти и красиви места.
проблема е, че все повече хора започват да приемат гетото за нещо нормално, естествено и всичко което не е част от него като ненормално.
напълно бих разбрал хората, които ще се изнесат. това са все хора, които не желаят да живеят в гетото, което му се натрапва ежедневно и ежечасно!
За това и аз приемам тези процеси като естествени и прочистващи!
като се махне мокрото сухото ще изгори по-бързо и няма да заразява здравото!

спекуланти винаги е имало там където играчите на пазара се ръководят повече от чувства а не от разум. колкото повече чувства в пазара толкова повече предпоставки за спекуланти.
приеми ги като едни естествени хишници за бършата в стадото!

никой от имотните играчи не разбра, че за има такъв ръст в цените на имотите трябва да има предпоставки за това
нима сме станали много повече хора тук?
нима сме станали по-богати всички?

очевидно не
тогава защо?
виж частния дълг и ще разбереш отговора!
Re: Който може да се спасява - Имотите СЕ СРИВАТ!!
27-10-2008 - 14:39:41
Паника на пазара ,ще отмине!!След време цените ще тръгнат плавно нагоре..!!Това не касае имоти ,които са надценени..Тези имоти ще тръгнат надолу!!Съгласен с Дивал..думата ВСИЧКИ е грешна!! smoking smiley
Re: Който може да се спасява - Имотите СЕ СРИВАТ!!
27-10-2008 - 15:23:32
След паниката настъпва времето на отчаянието.
едва след това може да се говори за някакъв тренд нагоре.
но от какви нива и кога..... това е въпроса.
според мен в близките 5-10 години нещата ще са само надулу. но след 10 години не се знае колко ще е населението на БГ и по колко имота ще се падат на човек....
Re: Който може да се спасява - Имотите СЕ СРИВАТ!!
27-10-2008 - 15:38:52
От тук насетне за да тръгнат цените отново нагоре, преди това трябва да последват последните няколко етапа от падането на цените, а именно т.нар. "bulltrap" след спад от поне 10-15%(дори тогава е възможен лек обратен ефект) и от там фазата на отчаянието и същинският спад, акто цената ще падне под равновесната. Това се случи например на фондовата борса. Въпросът е, че при имотите времето е много по-продължително. Имоти винаги ще се продават просто всеки продаден ще е на по-ниска цена от предишният със сходни параметри. След колко време нещата ще тръгнат в посока нагоре не мога да кажа(и едва ли някой може) със сигурност обаче ще се мине през въпросните две псоледни фази на цикъла.
За съжаление това е поредният урок по "капитализъм" който българинът ще научи на практика.
Наблюдавам два апартамента в определен квартал. Ходих, огледах ги, дори направих ценови предложения, логични и смислени на справедлива спрямо текущите наемни нива цена...продавачите бяха готови в единият случай на отстъпка около 7% а в дргият бяха склонни на 22%...при искани от мен отстъпки съответно 30% и 42%...разбира се до сделка не се стигна и така вече няколко месеца им седят непродадени. Единият го намалиха на офертно ниво...пак не могат да го продадат. Обясних им, че ще го продадат на цената на която аз съм им оферирал или може би 1-2% отгоре но не повече...за сега не ми вярват...да видим докога.
Там където аз виждам най-леко, може би със задържане на номиналните цени или спад максимум до 10%, да минат нещата е при еднофамилните къщи със собствен двор...просто тези имоти се купуват от хора със средства, и съответно при тях нещата няма да са толкова зле, колкото пазарът на масовите апартаменти, било то панелни, старо тухлено, ново тухлено, ЕПК!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-10-27 15:43 от hrabar.
Re: Който може да се спасява - Имотите СЕ СРИВАТ!!
27-10-2008 - 16:59:48
Не се продават и СЕГА ,само надценените имоти..Имот на пазарна цена се продава!!
Срив НЯМА..има паника ,дължаща се на умни мисли по "тиливизура"...
Re: Който може да се спасява - Имотите СЕ СРИВАТ!!
27-10-2008 - 17:12:03
да де, въпроса е коя е пазарната цена?
поздравления турбо - току що каза генилната мисъл, която може да си съперничи само със следната - "човек се храни предимно с храна"
Re: Който може да се спасява - Имотите СЕ СРИВАТ!!
27-10-2008 - 17:17:12
Между другото, цената на имотите няма да претърпи срив...това не е точен термин. Срив в някаква цена може да има ако в продължение на години е била на някакви нива и в един момент тръгне надолу поради някакви причини. Цените на имотите няма да се сринат, защото те никога не са били такива каквито са тук в този сайт. Никога един апартамент в Младост например не може да струва 1400-1500 Евро/м2, а ако някой е купил на такова ниво значи е пълен глупак, но един или пет глупаци не определят пазара. Друго което е много важно да се уточни...понеже тепърва ще се продават ипотекирани апартаменти от съдия-изпълнители...не е правилно да се казва "отнеха ми, отнеха му, отнеха им апартамента"...за да ти отнемат нещо то преди това трябва да е било твое...а ти плащайки хиляда и не знам си колко евро/м2 за някакъв двустаен не означава, че го притежаваш...не глупако, никога не си го притежавал и като дойде съдия -изпълнителя просто ще ти го обясни по възможно най-безцеремонният начин!
Та така, СРИВ на цените на имотите няма да има, ще има КОРЕКЦИЯ и те ще се върнат на нормалните си нива, които са с между 20 и 50% надолу от цените, които се публикуват в този сайт! Отнети имоти няма да има, просто ще има няколко хиляди които ще разберат че никога не са притежавали апартамент!
Re: Който може да се спасява - Имотите СЕ СРИВАТ!!
27-10-2008 - 18:18:00
Ей , най-после нещо смислено да напишете.
Точно така - срив няма , защото средните цени не са били такива, каквито ги описват. Само да те поправя Храбър - ще има корекция не на цените, а на офертите.
Re: Който може да се спасява - Имотите СЕ СРИВАТ!!
27-10-2008 - 18:39:26
най-точното определение е, че ще име срив в очакванията и мечтите на много хора!
но то така или иначе си го има, така че да сипем по една ракия и да запеем песни за загинали воеводи!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход