Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Който може да се спасява - Имотите СЕ СРИВАТ!!

Публикувано от Valia11 
Re: Който може да се спасява - Имотите СЕ СРИВАТ!!
25-10-2008 - 21:57:14
е нали само панелките ще падат, а как ще спечелят големите ако не купят ефтинко???
п.с. за мен панела е кочинка за гетата!
проблема е, че цяла България е едно гето!
Re: Който може да се спасява - Имотите СЕ СРИВАТ!!
25-10-2008 - 22:01:42
avatar
dival Написал:
-------------------------------------------------------
> хуба , пак не си разбрал......
> аз пиша-ти четеш...
> какви панелки те гонят какви чудеса
> хубавите имоти винаги ще са си хубави - кои говори
> за панели
> или според теб панела е върха ???? не вярвам да
> мислиш така


Дивале, къде търсиш мисъл в дъвката? За него е важно да пише- четенето и мисленето не са му сила!
Търси го в оплакванията, в реването, в любимата му кочина........ winking smiley
Re: Който може да се спасява - Имотите СЕ СРИВАТ!!
25-10-2008 - 22:02:52
ха ха хааа
камито се засегна на панел!
ками камииии
кога ще ти стане къщата за да се успокоиш?
Re: Който може да се спасява - Имотите СЕ СРИВАТ!!
25-10-2008 - 22:10:31
искам да уточня и за срока -каква е разликата между един и два месеца
дори да реват агенциите в рамките на един месец нищо няма да се промени докато виж втория месец е Нова година , там вече играе и психологичната нагласа на българина....
а ето и за падащия пазар
ако един офис на попа е 20 кв.м и сега струва например 60к евро ако тръне да пада няма да има спиране и никои няма да купува дори и да има кеш , точно тогава излизат умните играчи и купуват на безценица имоти носещи доход
така е и с парцелите
а които си мисли че панела някога е струвал нещо просто е в грешка според мен
не знам само от новите данъци и цени след новата година -на кои ще му доиде на акъла да купува имот-ама това е друга тема
Re: Който може да се спасява - Имотите СЕ СРИВАТ!!
25-10-2008 - 22:27:11
avatar
Huba-Buba Написал:
-------------------------------------------------------
> ха ха хааа
> камито се засегна на панел!
> ками камииии
> кога ще ти стане къщата за да се успокоиш?

Пак не си схванал, Хуба! Имам и тухлен апартамент. Достатъчно дълго съм живяла и в него, та мога да направя паралел. Живот и здраве, догодина ще живея в къщата.
Ако се опитвам да дам максимално точна характеристика на панелите и новото строителство, то е за да могат незапознатите с подробностите, да добият по- ясна представа. За да не се поддават на манипулации и откровени лъжи.
Достатъчно дълго работя с НИ. Имаше време, когато се плюеше неистово по старите жилища - тези от 1906-1925г. Точно със същите думи- хлебарки, миризма на кисело зеле, населени с простаци от село, закупили апартаментите от "Жилфонд".
Нищо ново няма под слънцето- само броя на приемащите всичко за чиста монета, може да се промени..........ако проявят желание, разбира се.
Re: Който може да се спасява - Имотите СЕ СРИВАТ!!
25-10-2008 - 22:36:56
Независимо дали е панел или монолит,ако е с добро местоположение и на изгодна цена доста хора биха купили имота независимо от кризата.Винаги има хора,които купуват без кредити за тях това ще е добра ситуация.Така че и да има корекция на цените надолу ,който е мотивиран да продаде винаги ще продаде.
Направо цунами се задава...
26-10-2008 - 00:34:21
avatar
Valia11 Написал:
-------------------------------------------------------
> Имам информация от моята брокерка, че настъпва
> паника на пазара и всеки се пробва да продава
> преди големия срив!! Само след 1 месец никои няма
> да може да си продаде апартамента си!!
> Коментари?


Поредния новорегистрирал се може би стар участник...sad smiley Акцията продължава а?
"Големия срив" тук няма да се видиsmiling smiley Ще има бла-бла първото тримесечие на следващата година и някъде около април месец илюзиите за "Големия срив", "Високото падане", "Пукането на балона" и т.н. ще започнат да отшумяват според мен. Много "проекто играчи" ще се замислят дали да си стартират обектите, което съответно ще доведе до една доста полезна и изтрезвителна саморегулация на пазара. Ще има доста замразени проекти ново строителство - бързам да уточня, че под проекти нямам предвид - сторежиsmiling smiley
Милиони квадратни метри ново строителство на ниво проект няма да стартират изобщо. Хиляди пишман строители ще продължат да работят това, което са си работили и преди и ще се откажат да се пробват в строителството, което ще намали предлагането на безумни изпълнения и ще вдигне цената на качествените проекти.

Надеждата за спад ще бъде предимно в цените на панелите при това най-вече на тристайните - който успее да хване някой продавач на зор, но не сега, защото сега продажби има, а в периода януари-март когато още ще има неизвестни и никой няма да иска да купува специално панелки след мега кампанията по медиите може би ще остане доволен от цената.

Не се залъгвайте, че ще има драма за качествените имоти, за земеделската земя, за ново строителство с акт 16, за търговски обекти като магазини, офиси, заведения, за панелни или епк боксониери и гарсониери в големите градове. Просто контраста между качественото и всичко останало ще става все по-голям, а за вас остава да изберете в нещо евтино и некачествено ли да си вложите всичките пари или обратно - предизвестения отговор май личи от километри?

Гледам из форума радостни възгласи за някакви мезонети, които им били свалили цената от 150 000 на 135 000евро - ами честито то дали и на 120 000евро някой ще ги купи и как се отразява подобно нещо на пазара - ами никак, защото винаги го е имало просто това го знаем посредниците най-вече.

Няма нищо страшно да се живее под наем - просто такъв ни е манталитета - "ще си го купя и ще си го ремонтирам както аз си знам - какво да му пълня гушата на този хазяин". Сега е на мода друг рефрен - "ще им пълня аз гушата на тези банки с тези лихви, я да си живея аз под наем пък по натам ще видим"... И доволен остава хазяина, който е купил със спекулативна цел апартамента си например...

Истината е, че хората се вълнуват от цените на най-масовите жилища, а те са боксониери,гарсониери - панел/епк и двустайни панел/епк/тухла - това е най-търсенето нещо и винаги ще бъде така, защото когато можеш да живееш в двустаен апартамент защо ти е мезонет, 3- стаен, 4- стаен, къща с РЗП 300кв.м. и т.н. особено с оглед на разликите в цената им, а и на поддръжката им след това.

От друга страна наистина има доста замозабравили се хора най-вече сред продавачите - които не винаги разбират от дума. На скоро си говорих с един собственик на двустаен панел на последен етаж в краен квартал без абсолютно никакви подобрения, който искаше да му го обявим за продажба за цената х, която с оглед на предлагането изглеждаше почти разумна според него...преговаряхме дълго за да достигнем до консенсус, че на цената, която иска да го предлагаме просто няма да стане. Оказа се, че човека има още два апартамента (говорим за пенсионер, който живее сам) и иска да продаде този си апартамент, защото не искал повече да живее в него да бъдел по-близо до децата в другия квартал х1... Версия номер две при този човек беше, че ако не можело да се вземат еди си колко хиляди евро на кв.м.... просто щял да ми даде ключ да го пуснем под наем. Не си мислете, че не съм се пробвал да сваля цената му за да стане продаваем - тцъ нищЙЕ човека няма зор...

Нещо подобно е с над 90% от обявените за продажба жилища аз го повтарям постоянно, но явно гледната ми точка на брокер не се възприема като обективна и аз ще чакам и ще гледам сеирите през месец април когато очаквам да прочета във форума заглавия: "Е няма ли да падат най-после цениТЕ на имотиТЕ?" или "Прогнози за цениТЕ на имотиТЕ през второто тримесечие на 2011г. winking smiley

Между другото изборите кога ще бъдат усещате ли част от паниката и в САЩ и тук от къде идва winking smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Който може да се спасява - Имотите СЕ СРИВАТ!!
26-10-2008 - 09:40:54
Имам информация от моята брокерка, че настъпва паника на пазара и всеки се пробва да продава преди големия срив!! Само след 1 месец никои няма да може да си продаде апартамента си!!
Коментари?


Аме насочи я към мен. От 1 май търсим чистачки за Сл.браг - 500 чисто със спане и закуска. Поне няма да умре от глад, защото с тези расъждения е натам.

И обърнете внимание на поста горе, защото е точно така. Всички измислиха някакви откачени цени, не защото са на зор, а на принципа: Ако намеря балък да ми купи панелката ще доплатя още малко и ще си взема в центъра. А ако не намеря, ще продължа да си живеея тук, както и досега.
Re: Който може да се спасява - Имотите СЕ СРИВАТ!!
26-10-2008 - 10:34:44
др. Иванов Написал:
-------------------------------------------------------
> Имам информация от моята брокерка, че настъпва
> паника на пазара и всеки се пробва да продава
> преди големия срив!! Само след 1 месец никои няма
> да може да си продаде апартамента си!!
> Коментари?
>
> Аме насочи я към мен. От 1 май търсим чистачки за
> Сл.браг - 500 чисто със спане и закуска. Поне няма
> да умре от глад, защото с тези расъждения е
> натам.
>
> И обърнете внимание на поста горе, защото е точно
> така. Всички измислиха някакви откачени цени, не
> защото са на зор, а на принципа: Ако намеря балък
> да ми купи панелката ще доплатя още малко и ще си
> взема в центъра. А ако не намеря, ще продължа да
> си живеея тук, както и досега.


Браво докторе,от алчност надуха балона,много си прав!
Re: Който може да се спасява - Имотите СЕ СРИВАТ!!
26-10-2008 - 12:32:17
Quote

Имам информация от моята брокерка, че настъпва паника на пазара и всеки се пробва да продава преди големия срив!! Само след 1 месец никои няма да може да си продаде апартамента си!!
Коментари?

xexexexee
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход