Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

инвестиции в злато

Публикувано от illman 
Re: инвестиции в злато
01-10-2008 - 13:24:12
От отговорите разбирам , че най-добрия вариант е да изтегля свободните си пари от влогове в евро в Alianz и SG expressbank , и да ги сложа в трезор за 1 година , докато чакам да се нормализира пазара на имоти. smoking smiley
Re: инвестиции в злато
01-10-2008 - 13:37:34
illman

Какво ще правиш със собствените си пари е изцяло твоя работа. Не бива да очакваш някой форумец да решава вместо теб.
За мен лично да сложиш валута в сейф може и да не е най-добрият вариант. Но със сигурност няма да е от най-лошите.
Между другото този съвет - валута в сейф съм го дал на гаджето - така че може да се каже, че го харесвам winking smiley
Re: инвестиции в злато
01-10-2008 - 13:39:54
bender Написал:
-------------------------------------------------------
> illman
>
> Какво ще правиш със собствените си пари е изцяло
> твоя работа. Не бива да очакваш някой форумец да
> решава вместо теб.
> За мен лично да сложиш валута в сейф може и да не
> е най-добрият вариант. Но със сигурност няма да е
> от най-лошите.
> Между другото този съвет - валута в сейф съм го
> дал на гаджето - така че може да се каже, че го
> харесвам


Абсолютно съгласен !
Тук можем да си говорим какво си искаме, но не се обвързваме с нищо...Тъй, че ти можеш да четеш, да мислиш, да не спиш нощем хе хе, но решението си е твое.

Прочие, Бенди-според теб кое е по-добрия вариант ?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-10-01 13:40 от Naskata.
Re: инвестиции в злато
01-10-2008 - 13:46:30
валута в сеиф равно на 0% доходност при голяма инфлация. инвестицията в злато не много добра но все пак статистиката сочи че ръста на цената на златото е равен на инфлацията но ако в момента златото е надценено не е добре да инвестираш, освен това златото има голяма ликвидност. недвижимия имот освен че цената му нараства в дългосрочен план носи и текуща доходност от наем така че в дългосрочен план има положителна реална ( реален хоход е номиналния доход минус инфлацията)доходност, недостатък ниска ликвидност и големи транзкционни разходи
Re: инвестиции в злато
01-10-2008 - 13:54:51
Naskata

Аз ако знаех кой е най-добрият вариант щях да съм новият Бъфет. Плюс това едно е да си в САЩ, второ да си в ЕС, трето в България. Примерно Ирландия гарантира влоговете - направо да летим натам smiling smiley.
Общовалидно е, че имотите го отнасят здраво. Скъпи са, зависят от кредитите, бавно ликвидни. Суровините изглежда ще падат, но пък от Бг не е чак толкова просто да ги търгуваш. Същото важи и за акции на чужди компания /не БФБ за Бога/. Освен това и там е една мешавица - САЩ в криза, ЕС ще влиза - поне 3 до 6 месеца не бих купил акция където и да е. Май най-правилното май е да не правиш нищо.
Банките са свързани с имотите - като падат едните, го отнасят другите....
А от опит знам следното - всеки който от 90-та година насам е купувал валута и я е пъхал в буркани е сред най-малкото засегнати от кризата smiling smiley
Все пак договора за наемане на сейф трябва да се чете внимателно.....
Re: инвестиции в злато
01-10-2008 - 13:55:58
В златото вече, друже, никой не вярва-както и в ипотечните свитъци...
Цената му е висока, заради архаични разбирания и спекуланти... Кога, кога беше времето, когата долара заряза златния еквивалент и го замени с пакет стоки...?
Хората престават да вярват, защото прекалено скъпо им излиза-питай американците...

Re: инвестиции в злато
01-10-2008 - 14:01:31
Абе имаше една идея-да се купува уиски... winking smiley
И колкото и смешна да изглежда-май си е добра инвестиция...
Първо, колкото повече отлежава, толкова по скъпо става и
Второ, стоките от първа необходимост (като уйскито и хр.стоки) по време на криза, винаги са с тренд нагоре... winking smiley

Единственият проблем е съхранението, че докато го съхраняваш може да се алкохолизираш... :}

Това беше за разведряване... winking smiley
Re: инвестиции в злато
01-10-2008 - 14:10:52
nradev11

Не забравяй, че инфлацията в цивилизацията е 3 до 5 %. Мани го наш'то левче....
За имотите наема има смешна доходност. Апартамент струващ 100 к евро с 200 евро наем. 2,4 % доходност от наем при срив на имотите в световен мащаб. Мерси...

За златото - в последните 3 години златото изпреварва с много ръста на инфлацията. От 300 до 900 долара скочи тройунцията. Евентуално може да се заворми пик и оттам пътят е надолу. Клатят се суровините, просто се клатят - те го петрола повлече крак.
Re: инвестиции в злато
01-10-2008 - 14:12:37
Naskata

Бях писал в този форум, че ще си купя здраво боб, ориз, зехтин, сол, ракия.....
И да идва кризата - имали папо ще оцелеем :}
Re: инвестиции в злато
01-10-2008 - 14:18:00
абе добре, че е майтапа-да си кажем истината...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход