Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Колко е себестойността на кв.м ново строителствоsmiling smiley?

Публикувано от Продавач 
Re: Колко е себестойността на кв.м ново строителствоsmiling smiley?
25-09-2008 - 15:45:52
Julius Написал:
-------------------------------------------------------
> Не ви ли писна да се обиждате?


Аз съм за мир!
Но ти мислиш ли, че е възможно в България да се говори с логични аргументи а не с квалификации?
Аз обещавам, че ще се постарая да не давам квалификации към всяко мнение отправено към мен в което липсват епитети и "комплименти" към мен, или пък само жълти човечета! Все пак форума е да се пишат някакви тези а не да се хилим като ...
Re: Колко е себестойността на кв.м ново строителствоsmiling smiley?
25-09-2008 - 15:58:02
Julius Написал:
-------------------------------------------------------
> Кой говори за БГ - да си оправим първо форума, па
> после и останалото...
>
> И най-дългия път започва с една крачка!


Ок, аз обещах нещо!
Re: Колко е себестойността на кв.м ново строителствоsmiling smiley?
25-09-2008 - 16:06:46
нямам нищо против атомосферата да е забавна, интелектуална, и прочее.

проблемът е че работата е толкова оплескана че този атитюд изобщо не е подходящ.

иди и обясни на хората загубили домовете и спестяванията си и останала без работа с игрив тон как всичко е наред.

като им гледам замръзналите физиономии на политици и финансисти нещата са много зле.

Re: Колко е себестойността на кв.м ново строителствоsmiling smiley?
25-09-2008 - 16:56:49
avatar
morski Написал:
-------------------------------------------------------
> Питам се ако на един новодомец теглил корав кредит
> преди 1 год.жилището му
> падне в цената на 50% дали ще продължи да плаща по
> кредита.
> Мисля логично е да спре да плаша да си го взема
> банката и какво става с
> банката по нататък не знам.


Morski,

той и да продължи да плаща, банката пак може да му го вземе.

Вчера докато чаках в Уникредит, видях книжки с общите условия за различни кредити (за което браво). Та там прочетох, че ако цената на имота (обезпечението) падне, банката иска намаляване на задължението или допълнително обезпечение. Ако не се предостави - банката може да пристъпи към удовлетворяване на вземанията си, чрез принудително изпълние (продажба) и върху ипотекирания имот и върху цялото имущество на Кредитополучателя.

Това е теоритично, но значи и възможно. Та който тегли кредит при високи цени, може да загуби много, дори и да е изряден


Блондинка по душа



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-09-25 17:00 от evgenia.
Re: Колко е себестойността на кв.м ново строителствоsmiling smiley?
25-09-2008 - 17:24:54
Та по темата малко:
- цена на строителство от строителна фирма (до степен шпакловка и замазка), която може да ви бъде оферирана в момента (и е оферирана през последните 6-8 месеца) - между 350 и 450 EUR/м2
- цена за проектиране - между 12-15 EUR/m2
- такса за разрешение за строеж (за София) - между 10-18 лв на м2 разгъната застроена площ в зависимост от зоната
- цена на земята (отнесена към м2 РЗП), дори и да е купена по-евтино, примерно на 200 Евро, се вързва към 100 евро/м2 ако КИНТ-а ви е да кажем 2. Да не говорим че сега парцелите се продават сметнати по м2 от възможно РЗП в райони като Борово и Студентски град по 500-600 ЕВРО!!!
- изграждане на инфраструктура и външни връзки където е необходимо, вертикална планировка, озеленяване и др.
- заплати и издръжка на специалисти, които изпълняват инвеститорски контрол или проджект мениджмънт(тези хора не струват евтино, особено ако търсите качествени такива)
- такси за присъединяване, общински такси и какво ли още не
- хонорари за геоложко проучване
- хонорари за строителен надзор
- разходи за маркетинг и продажби, визуализиране и др. (изработката един хубав макет примерно струва минимум 20 000 лв, колкото и да не ви се вярва), поддръжка на собствен такъв отдел (офиси, телефони, компютри и т.н.) или комисионни на посредници
- фонд РПД - рушвети, подаръци и други smiling smiley

Сигурно има и още неща, за които не се сещам в момента. Така че смятайте и после говорете. Ще цитирам пак един човек от форума, който беше казал, че "който рискува повече капитал, има право да търси по-голяма печалба", така че едно е да строиш блок, комплекс или офис сграда, друго е да продаваш марули на пазара или да въртиш будка за цигари и алкохол...

Хайде живи и здрави!

Love is all around
Re: Колко е себестойността на кв.м ново строителствоsmiling smiley?
25-09-2008 - 17:29:39
А ако спре да плаща, банката ще му вземе апартамента, но ще си търси и останалите пари от други имоти и доходите на длъжника.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: Колко е себестойността на кв.м ново строителствоsmiling smiley?
25-09-2008 - 20:10:46
Julius Написал:
-------------------------------------------------------
> Не ви ли писна да се обиждате?
>
> Малко ли е мръсотията и простотята у нас... та да
> я пренасяме и тук?
>
> Аз не го разбирам така един форум...

> Редактирано 1 пъти, последният път 09/25/08
> 03:39PM от Julius.

Точно така, една нормална атмосфера, една шега е много по-добре в ненормалната
обстановка, в която се намираме. Много повече би помогнало на всеки, колкото и тежко
да му е в момента. Чувството за добронамереност, независимо от различните гледни
точки, чувството за хумор, никога не трябва да допускаме да ни напускат.

Другото просто няма стойност.

Няма да ставаме като в инвесторския форум! smiling smiley
Re: Колко е себестойността на кв.м ново строителствоsmiling smiley?
25-09-2008 - 21:04:17
Колкото и да е струвало новото строителство - вече ще струва повече заради изцепката с природния газ.........това в никакъв случаи не означва по високи цени ...ще поживеем ще видим....
колкото до заяждането във форума ...ох
има тема кръчма - тук спорим там заравяме томахавката
еи много ми е дълга темата
повечето народ из форума са точни и готини
наистина маи трябва форумна среща -аиде лятото всеки бяга по задачи - даите поне зимата да се организираме...
Re: Колко е себестойността на кв.м ново строителствоsmiling smiley?
25-09-2008 - 23:44:50
avatar
За новото строителство.Знаете ли кое е най-страшното нещо,което можете да чуете на един строеж?
Тишината! eye popping smiley
Чух я преди около година за първи,и, надявам се за последен път.Оттогава съм в друга строителна ниша,ориентирах се овреме.
Толкова за новото строителство,тишината вече идва и по БГ жилищните строежи,но има ли в БГ и други строителни ниши?
confused smiley
Re: Колко е себестойността на кв.м ново строителствоsmiling smiley?
27-09-2008 - 22:36:44
По текущи цени около 680-800ЕВРО/кв.м с 50% печалба, което е нормално според мен.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход