Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Колко е себестойността на кв.м ново строителствоsmiling smiley?

Публикувано от Продавач 
Re: Колко е себестойността на кв.м ново строителствоsmiling smiley?
28-09-2008 - 23:01:32
Продавач, тая тема сме я дъвкали доста. Ама дай да си припомним отново основните моменти:
1. Обезщетение над 20% е абсурдно. То може да съществува само в условията на силен спекулативен пазар. Ако заложим нормално обезщетение от порядъка на 15-18% само от тук имаш възможност за 20% корекция на себестойността.

2. Криза в Норвегия и Швеция е виц! Поради наличие на близки роднини, познавам добре пазара в Стокхолм. Също такъв виц, обаче е понятието "шведски имотен балон". Същото но с по-меки думи може да се каже за Германия. Прави ли ти впечатление, че всички абсурди на българския пазар се сравняват с немския. Унгария тепърва ще си пати. Не познавам Полша, но Гърция вече яко я тресе кризата. Ако искаш по-точни отговори, задай си въпроса, какъв процент от БВП на съответната страна се пада на строителството.

3. Цената на тухлата нещо не ми се връзва в общата сметка, защото от тая цена я зависят 10% от себестойността на жилището, я не. Цените на суровините вървят надолу. Вярно ли си мислиш, че ако няма кой да им купи шибаната тухличка, тя ще си остане на тая цена.

4. Не ми препращай линкове на банки, а се пробвай реално да изтеглиш кредит. Тогава ще видиш, за каква промяна става въпрос (ако имаш база за сравнение де)

И понеже ме мързи да пиша повече, ще ти дам джокерче - разглеждай пазара на НИ у нас така, все едно крайния потребител не е човека, а БАНКАТА. Тогава ще разбереш, че тези цени не могат да останат още дълго.
Re: Колко е себестойността на кв.м ново строителствоsmiling smiley?
28-09-2008 - 23:13:24
morski Написал:
-------------------------------------------------------
> Ето го и примера На там вървим и ние


Днес ми оферираха 50 лв /м2 за труд груб строеж.За пролет мисля да го разделя на 1.30 или с 30% прогнозни идва 38.46лв/м2,чувам обаче ,че имало и 35 лв./м2 в момента, и тях ако калкулирам идва 26.92 лв./м2.Значи с повече бач на по-малко хора справедливата цена ще е около 11 евро на м2. за труд :} Е как няма да строиш за себе си?
Re: Колко е себестойността на кв.м ново строителствоsmiling smiley?
29-09-2008 - 00:24:35
ВУЗ -ове с традиционен наплив, тази година останаха със свободни места!
Каква логика, трябва да следваме, щото напливът за жилища да е същият и не остават свободни(непродадени)?
Re: Колко е себестойността на кв.м ново строителствоsmiling smiley?
29-09-2008 - 11:29:16
tsekata Написал:
-------------------------------------------------------
> алоо, да питам - абе сега като падна цената на
> желязото - ще падне ли цената на кв.м
> ЗАЩОТО голям рев беше като се качваше - "видите
> ли, то скача та за туй и ний продаваме по-скъпо"
> БЪЛГАРСКИ ТАРИКАТИ НА ДРЕБНО - слушам ви!


чакам отговор от навитаците - инвестори
Re: Колко е себестойността на кв.м ново строителствоsmiling smiley?
02-10-2008 - 18:32:55
Ами то общественото мнение е такова, защото е казано от хората....

Иначе влие или не поне го има
Re: Колко е себестойността на кв.м ново строителствоsmiling smiley?
02-10-2008 - 22:11:49
avatar
[www.thesun.co.uk]

Днес мернах това заглавие на работа.Значи Барратт намалява с 43% цената на новопостроени апартаменти.барратт са най-големия хаус-билдер в УК,истина е че апартаментите са им като страничен бизнес,но са огромна и сериозна компания,работил съм за тях-правеха доскоро 5-6 млрд лири на година оборот,така,че не мойе да кажем,че на са в час.
Re: Колко е себестойността на кв.м ново строителствоsmiling smiley?
06-10-2008 - 08:42:37
avatar
Чимиджимичамиджоми Написал:
-------------------------------------------------------
> Продавач, тая тема сме я дъвкали доста. Ама дай да
> си припомним отново основните моменти:
> 1. Обезщетение над 20% е абсурдно. То може да
> съществува само в условията на силен спекулативен
> пазар. Ако заложим нормално обезщетение от
> порядъка на 15-18% само от тук имаш възможност за
> 20% корекция на себестойността.
>
> 2. Криза в Норвегия и Швеция е виц! Поради наличие
> на близки роднини, познавам добре пазара в
> Стокхолм. Също такъв виц, обаче е понятието
> "шведски имотен балон". Същото но с по-меки думи
> може да се каже за Германия. Прави ли ти
> впечатление, че всички абсурди на българския пазар
> се сравняват с немския. Унгария тепърва ще си
> пати. Не познавам Полша, но Гърция вече яко я
> тресе кризата. Ако искаш по-точни отговори, задай
> си въпроса, какъв процент от БВП на съответната
> страна се пада на строителството.

>
> 3. Цената на тухлата нещо не ми се връзва в общата
> сметка, защото от тая цена я зависят 10% от
> себестойността на жилището, я не. Цените на
> суровините вървят надолу. Вярно ли си мислиш, че
> ако няма кой да им купи шибаната тухличка, тя ще
> си остане на тая цена.
>
> 4. Не ми препращай линкове на банки, а се пробвай
> реално да изтеглиш кредит. Тогава ще видиш, за
> каква промяна става въпрос (ако имаш база за
> сравнение де)
>
> И понеже ме мързи да пиша повече, ще ти дам
> джокерче - разглеждай пазара на НИ у нас така, все
> едно крайния потребител не е човека, а БАНКАТА.
> Тогава ще разбереш, че тези цени не могат да
> останат още дълго.


Виж не говорим как би било по-добре, а как е сегаsmiling smiley Дали е реално или не обезщетение в София напоследък под 30% не съм чувал, а реално на някои добри парцели то достига и до над 40%... Само от този факт нататък мисля, че глупостите за 300-400евро на кв.м избледняват... А колкото до страните, които изброих - направих го с първите, които ми дойдоха на ум - а ако се замисля мога да изброя още повече.
А най-важната разлика между САЩ и всички изброени от мен страни е, че никоя друга страна няма такъв процент на собственици на имоти както нашата - факт.
В Сащ се раждаш на кредит там и четките за зъби са им на кредит... Тук в България има буквално МИЛИОНИ хора, които никога не са теглили кредит ама НИКОГА...както и да е...
cool smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Колко е себестойността на кв.м ново строителствоsmiling smiley?
06-10-2008 - 08:51:00
Това е супер яко - продажба на кредит на четки за зъби!
Re: Колко е себестойността на кв.м ново строителствоsmiling smiley?
06-10-2008 - 10:55:43
това последното има ли отношение към цената на кв. м. smiling smiley
Re: Колко е себестойността на кв.м ново строителствоsmiling smiley?
06-10-2008 - 11:41:26
Продавач каза: Виж не говорим как би било по-добре, а как е сега Дали е реално или не обезщетение в София напоследък под 30% не съм чувал, а реално на някои добри парцели то достига и до над 40%... Само от този факт нататък мисля, че глупостите за 300-400евро на кв.м избледняват... А колкото до страните, които изброих - направих го с първите, които ми дойдоха на ум - а ако се замисля мога да изброя още повече.
А най-важната разлика между САЩ и всички изброени от мен страни е, че никоя друга страна няма такъв процент на собственици на имоти както нашата - факт.
В Сащ се раждаш на кредит там и четките за зъби са им на кредит... Тук в България има буквално МИЛИОНИ хора, които никога не са теглили кредит ама НИКОГА...както и да е...



Не говорим как е по-добре, а какво ще се случи. Затова ти казах да мислиш като БАНКА, а не като предприемач или купувач. Защото КЕШ НЕМАААААА! И това е факт. Така че колкото и обезщетение да искат най-много да си държат земята и да си я обработват. :}
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход