Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цените падат......

Публикувано от AlximikA 
Re: Цените падат......
19-12-2010 - 13:58:36
За мен лично ще се пълзи едвам-едвам, около година (до към края на лятото следващата). Но не надолу, а нагоре. Може би ръст с около 5-7%. От края на 2011 и през 2012 поне 10% нагоре. По-натам е много условно и зависи от много фактори, като най-важният – какво ще ни пльосне Европа, и най-вече – дали ще приемем еврото. Приемем ли го – неминуемо вдигане с още 20% за 2-3 годишен период.
Горе-долу преди повече от година така и ги виждах нещата, но с тази уговорка, че специално жилищните имоти ще се диференцират все повече.
Мисля за продължаващ спад на стари панели, разнебитени други подобни, слаби локации и райони с малцинства. Продължаващ спад и за офис площите! За тези двете тенденцията е поне 5 години, но леко, срив – определено няма да има.
До година и наемите поне с 10% нагоре ги виждам, предимно на жилищната площ. Магазините имат още много време да наваксват – търсене там няма да има никакво.
Нагоре със сигурност земеделските земи, и ходене по равното за парцелите в градовете – по равното 2-3 години, после нищо не се знае. За земеделските – нагоре през следващите 5, а след това х5 от сегашните нива.
Горе-долу това са моите прогнизи, но въпреки всичко нещата все повече стават зависими и от политически причини. За съжаление нищо не се знае какви калибристики ще се случат на политическо ниво. И колкото и да съм оптимист, съм склонен да вярвам във форсмажора, най-вече защото не харесвам посоката в която са тръгнали сегашните управляващи
Re: Цените падат......
19-12-2010 - 14:11:57
avatar
Quote
Svetlio
За мен лично ще се пълзи едвам-едвам, около година (до към края на лятото следващата). Но не надолу, а нагоре. Може би ръст с около 5-7%. От края на 2011 и през 2012 поне 10% нагоре.


от мен получавате абсолютно същата прогноза само че с в НАПЪЛНО ОБРАТНА ПОСОКА... smiling smiley

лиек и плавен спад със задръжки...
не може да очакваме от хора купили на 1000 да продават на половин цена ей така и да не им пука...
Те си казват - ще умра от глад, ама няма да се прекарам да продам наполовина smiling smiley
Разбира се разлигавените и мнаследници нямат такива задръжки... те искат бързи и лесни пари и не им пука татя им на колко е купил smiling smiley

Е аз не познавам много, щото чаках долара да падне под 1,35... ама той се спря на 1,36 и после взе да се набира пак smiling smiley така че не карам никого да ми вярва.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Re: Цените падат......
19-12-2010 - 14:37:50
avatar
Quote
Svetlio
За мен лично ще се пълзи едвам-едвам, около година (до към края на лятото следващата). Но не надолу, а нагоре. Може би ръст с около 5-7%. От края на 2011 и през 2012 поне 10% нагоре. По-натам е много условно и зависи от много фактори, като най-важният – какво ще ни пльосне Европа, и най-вече – дали ще приемем еврото. Приемем ли го – неминуемо вдигане с още 20% за 2-3 годишен период.
Горе-долу преди повече от година така и ги виждах нещата, но с тази уговорка, че специално жилищните имоти ще се диференцират все повече.
Мисля за продължаващ спад на стари панели, разнебитени други подобни, слаби локации и райони с малцинства. Продължаващ спад и за офис площите! За тези двете тенденцията е поне 5 години, но леко, срив – определено няма да има.
До година и наемите поне с 10% нагоре ги виждам, предимно на жилищната площ. Магазините имат още много време да наваксват – търсене там няма да има никакво.
Нагоре със сигурност земеделските земи, и ходене по равното за парцелите в градовете – по равното 2-3 години, после нищо не се знае. За земеделските – нагоре през следващите 5, а след това х5 от сегашните нива.
Горе-долу това са моите прогнизи, но въпреки всичко нещата все повече стават зависими и от политически причини. За съжаление нищо не се знае какви калибристики ще се случат на политическо ниво. И колкото и да съм оптимист, съм склонен да вярвам във форсмажора, най-вече защото не харесвам посоката в която са тръгнали сегашните управляващи

Анализа на изключително невеж наблюдател

Ни копува ни продава
Re: Цените падат......
19-12-2010 - 14:43:49
avatar
Quote
ASSETION


от мен получавате абсолютно същата прогноза само че с в НАПЪЛНО ОБРАТНА ПОСОКА... smiling smiley

лиек и плавен спад със задръжки...
не може да очакваме от хора купили на 1000 да продават на половин цена ей така и да не им пука...
Те си казват - ще умра от глад, ама няма да се прекарам да продам наполовина smiling smiley
Разбира се разлигавените и мнаследници нямат такива задръжки... те искат бързи и лесни пари и не им пука татя им на колко е купил smiling smiley

Е аз не познавам много, щото чаках долара да падне под 1,35... ама той се спря на 1,36 и после взе да се набира пак smiling smiley така че не карам никого да ми вярва.

Точно както наследиха имоти от дядовците си, и ги разпродадоха да си купят коптора на техните мечти. Без да си дават сметка какво е струвало да се придобие. Гении на разрухата и недълновидноста!

Ни копува ни продава
Re: Цените падат......
19-12-2010 - 14:45:02
Чакам твоя в стил "а я сам от стара офца хвожа..ко ше ми коповате коптори в тея кочина"

И пропуснах също: заплатите на миячите ще падат още повече, тъй-като простаците и малоумниците се увеличават с бързи темпове, тоест е предпоставка за конкуренция в средите :]
Re: Цените падат......
19-12-2010 - 14:49:01
Quote
ASSETION

лиек и плавен спад със задръжки...
не може да очакваме от хора купили на 1000 да продават на половин цена ей така и да не им пука...
Те си казват - ще умра от глад, ама няма да се прекарам да продам наполовина smiling smiley
Разбира се разлигавените и мнаследници нямат такива задръжки... те искат бързи и лесни пари и не им пука татя им на колко е купил smiling smiley

Е аз не познавам много, щото чаках долара да падне под 1,35... ама той се спря на 1,36 и после взе да се набира пак smiling smiley така че не карам никого да ми вярва.

Защото ти липсват наблюдения. По празниците кеша във валута винаги се изчерпва, защото всеки зарежда.. ти точно би трябвало да го знаеш това winking smiley
Re: Цените падат......
19-12-2010 - 14:54:42
Цените ще почнат да се вдигат, когато положението в страната тръгне да се стабилизира. Приказките на Дянков, че излизаме (за кой ли път) от кризата могат да подлъжат някой и друг баламурник. Но за да се вдигнат цените следва да се увеличи търсенето като цяло. А докато безработицата е висока и фирмите фалират това е трудно изпълнимо.
Апропо, в началото на декември Искров нагло заяви, че лева бил подсигурен на 160-170% с резерви. Никой не го пита, ако това е вярно, защо БНБ нарушава Закона за Валутния Борд, според който трябва да има 1.95583 лева(М2) за всяко евро в резерв.
Да не говорим, че според сайта на БНБ, имаме 7.5 млрд лева М2, и само 3 млрд евро валутен резерв. Т.е. или си набавяме 1 млрд. евро или лева лева ще трябва да девалвира. Което няма да доведе до поскъпване на имотите (в евро). Поне никак не ми се вярва. *yes*
Re: Цените падат......
19-12-2010 - 15:28:23
Quote
Svetlio
...и най-вече – дали ще приемем еврото. Приемем ли го – неминуемо вдигане с още 20% за 2-3 годишен период.

Нагоре със сигурност земеделските земи, и ходене по равното за парцелите в градовете – по равното 2-3 години, после нищо не се знае. За земеделските – нагоре през следващите 5, а след това х5 от сегашните нива.

Пак ли по икономическите теми се изказваш. Да не стане като със статистиката и математиката.:}

Я кажи колко декара земя имаш и на каква средна цена, за да може да те поздравиме след години, когато станеш милионер?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-12-19 15:29 от javcho.
Re: Цените падат......
19-12-2010 - 15:33:44
avatar
Quote
Svetlio
Чакам твоя в стил "а я сам от стара офца хвожа..ко ше ми коповате коптори в тея кочина"

И пропуснах също: заплатите на миячите ще падат още повече, тъй-като простаците и малоумниците се увеличават с бързи темпове, тоест е предпоставка за конкуренция в средите :]

Конкуренцията Светльо е хубаво нещо Аз да те светна. Виж сега как се конкурират за всеки с кеш. Кой продава на себестойност, кой под нея, кой както му отърва. Но банките Светльо, банките да не почнат да се конкурират в продажбите, че тогава ще заминат бая коптори за торба цимент.
Неможе да се случи ли викаш? Знаеш ли колко пари не достигат на Европа (питам те защото я спомена). Виждаш ли от някъде да дойдат? Знаеш ли какво ще стане ако ги напечатат? А знаеш ли защо не ги печатат? Я вземи помисли по тези въпроси и после пак се изокаи за ръст от 10%.

Аз мойте прогнози съм ги дал и досега са на 100% вярни оди търси и доказвай че имам сестра и то каква да уточниш.
Хубаво е да си оптимист но никога не напускай реалноста. За жалост много народ се качи на бракуван самолет с аматьорски екираж, който сега разправя на пътниците че ако се повдигнат на пръсти всички той няма да падне дори и да лети на изпарения. Но и дори да падне имало аварини изходи но никой не им казва че те водят към ЧСИ-та и са постлани с банкови договори (документа на крепостните мужици). Ако до тук не си разбрал няма ка да ти се налее.

Ни копува ни продава
Re: Цените падат......
19-12-2010 - 15:43:31
Ако напечатат, тогава гледай цирк.. 10% покачване (въпреки, че реално няма да е ръст) ще е нищо!

Яворе, приемем ли еврото, очаквай дори повече! Не си в час майка smoking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход