Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цените падат......

Публикувано от AlximikA 
Re: Цените падат......
25-09-2008 - 15:04:27
Дъфка-Ти какво предлагаш..кое е твоето мненние.
Re: Цените падат......
25-09-2008 - 18:05:42
Супер.Само ми докажи,че корупцията и връзките при назначаване на работа не са нещо нормално за БГ...Защото и двете ми бяха голям проблем като се прибрах в след известно отсъствие.Да...като начало трябваше да свикна,че няма как да си получа личната карта през пощата,нито да подам документи за нея по пощата.Само лично,след 5 часа редене в паспортна служба.По света може,тук не.
Аааа...трябваше да свикна и с пешеходните пътеки,дето никой не спира на тях.Че те и псуват когато се опитваш да минеш...
За работа...някак след половин година свикнах първия въпрос на интервю да е "кой те праща".

Просто...къде ги месите тия комунисти...Гарантирам с две ръце,че съседа ми два етажа надолу не е комунист,защото е 89 набор.Обаче това хич не съм забелязал да му пречи да си паркира колата върху тротоара така,че минаването от там да е абсолютно невъзможно...

Ако нещо спира развитието на тая страна,това са хората.20% читави не са достатъчни за да компенсират лошото впечатление,оставено от останалите 80% чистокръвни балкански селяни.И на запад има селяни,не само тук.Просто процентният им дял в обществото е далеч по-скромен.А за това,ако искате вярвайте,не е виновен комунизЪма или какъвто и да е друг "...изЪм".Виновни са си хората,че не виждат по-далеч от носа си.
Дори да не ни удари така сериозно кризата...каква е ползата?Какво ще научат хората от това...нещо причини,следствия...как да се поучат от чуждите грешки.Вие може да вярвате,ама аз не вярвам да се случи.Просто ако не сега,то лед 5 или 8 години вече няма да се разминем.Понеже ще сме направили същите грешки...
Re: Цените падат......
25-09-2008 - 21:40:07
avatar
bender Написал:
-------------------------------------------------------
> Цените падат???? Ще падат къде ще ходят? Вчера си
> пих пиенето с един от най-добрите ми авери /като
> брат ми е, почти/. Пича е в Испания и такива неща
> ми разправи, че дори на закоравял апокалиптик като
> мен ми се изправиха косите......
> Безработица от 2 на 4,5 милиона, помощите за
> безработица са паднали на 3 пъти от 90 на 80 на 70
> до 60 % от заплатата, вноските по ипотечни кредити
> са скочили от средно 800 на над 1000 евро. И
> растат!!! В едно градче до Мадрид /нещо като
> Костинброд/ българите-юнаци са накупили къщи от
> 100 до 150 хил евро едната, които в момента
> струват 50-70 хил. Естествено нашите хитреци
> решили да ги върнат на банките, но ги чакало
> обяснение как трябва да връщат разликата и ако
> избягат ги чака първо затвор и впоследствие работа
> до връщане на заема. Банките които за добре дошъл
> преди 2 години са давали 10 хил евро и при вземане
> документ за право на работа и някакъв доход 50 хил
> сега НЕ ДАВАТ дори 1000 /хиляда/ на човек с право
> на работа. Някои правят промоция за 6% годишна
> лихва за депози в евро /е след промоцията
> по-малко/, но дори у нас все още депозита в евро е
> по-нисък!!!!!!
> Говорим за страна със сравнително добре развита
> индустрия и отлично селско стопанство. Страна
> която привлича имигранти и без демографска криза.
> И без тройна коалиция в управлението.....
> Правете си сметка какво ни чака нас!!!!!!
>

Нали не си очаквал банките да кажат на гореспоменатите хитреци как точно стоят нещата с кредитите,независимо какъв вид са-ипотечни,кредитни карти и всички останали.Затвор?!?А ако напуснеш страната какво става?Дали не са бомбили банките и преди и дали няма да ги бомбят и за вбъдеще?
Например да не можеш да си плащаш кредита не е престъпление,не могат да те вкарат в затвор или каквато и да е наказателна процедура.
за останалото съм съгласен.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-09-25 21:41 от gamper.
Re: Цените падат......
25-09-2008 - 23:14:20
bender твоя приятел е преувеличил и малко излъгал . в раадиус от 60 километра около Мадрид не може да се намери къща (chalet) за 150 000 в момента. а това за затвор ..... /като брат ми е, почти/ маи трябва редакция а..
Re: Цените падат......
25-09-2008 - 23:36:38
spinning smiley sticking its tongue out Вижте,дайте малко оптимизъм,че ще продавам скоро :} :}
Re: Цените падат......
25-09-2008 - 23:39:29
avatar
фло Написал:
-------------------------------------------------------
> Вижте,дайте малко оптимизъм,че ще продавам скоро


Веднага.
Скоро ще е Коледа,всички ще са заедно с близки и приятели и ще са щастливи! smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Re: Цените падат......
25-09-2008 - 23:43:58
Ето ти оптимизъм луда работа за чиста площ над 2000еТова е Варна идеален център
Re: Цените падат......
26-09-2008 - 12:31:26
Морски , вие във Варна малко сте се зомбирали ми се струва:-))
А виж на какво попаднах случайно :

Район нa действие окръжен съд - Варна
ИЗП. ДЕЛО № 20087190400122


ОБЯВЛЕНИЕ № 20087190400122
Подписаната Станислава Янкова - Частен съдебен изпълнител, вписана в Камарата на Частните съдебни изпълнители под № 719 /седемстотин и деветнадесет/, с район на действие района на Окръжен съд гр. Варна, адрес на кантората гр. Варна, ул. “Генерал Колев” № 38, вх. В, ет. 1, ап. 6, обявявам на интересуващите се, че от 09.09.2008г. до 09.10.2008 г. включително, ще се проведе в сграда на Варненски районен съд /СИС/, ул. „Ангел Кънчев” № 12, продажба на следния недвижим имот, принадлежащ на длъжника „БУЛМИКС – 97 – ГРУП” ООД от гр. Варна, за удовлетворяване вземането на взискателя „БСПФ/ПРОПЪРТИ 4/ ЛИМИТЕД от ДЖЪРСИ, съдебен адрес гр. София, ул. „Неофит Рилски” № 55, ет. 1, а именно: АПАРТАМЕНТ № 19 б, на първи етаж, със застроена площ от 51.58 кв.м., състоящ се от спалня, дневна с кухненски бокс, баня – тоалет, коридор и тераса, при граници : коридор, апартамент № 19 а, двор и апартамент № 20 б, находящ се в гр. Варна, община Варна, Варненска област, к.к. „Чайка”, поземлен имот № 14, идентичен с имот пл. № 3583 по стария план на к.к. „Чайка” гр. Варна, при граници по документ за собственост от три страни път и почивна база на „Лакпром”, за който по регулация е отреден УПИ № І – 14 в кв. 34 по плана на к.к. „Чайка” гр. Варна при граници на УПИ от три страни път, хотел „Орхидея” и хотел „Горски бряг”, заедно с 0,464 % идеални части от общите части на сградата и от правото на строеж върху гореописаното място НАЧАЛНА ТРЪЖНА ЦЕНА: 25 790.00 /двадесет и пет хиляди седемстотин и деветдесет / лева Имотът е възбранен в полза на взискателя „БСПФ/ПРОПЪРТИ 4/ ЛИМИТЕД от ДЖЪРСИ, съдебен адрес гр. София, ул. „Неофит Рилски” № 55, ет. 1, за сумата в размер на 200 000 евро представляваща главница, ведно със законната лихва върху главницата считано от 29.02.2008 г. до окончателното плащане, сумата в размер на 7 823.32 лв. разноски по гражданското дело, сумата в размер на 175.00 лева разноски по изпълнителното дело, както и сумата в размер на 11 048.00 лева на основание т. 26 от Тарифата към ЗЧСИ и е ипотекиран в полза на „БСПФ/ПРОПЪРТИ 4/ ЛИМИТЕД от ДЖЪРСИ, съдебен адрес гр. София, ул. „Неофит Рилски” № 55, ет. 1, за сумата в размер на 4 231 320.00 еврво.Желаещите да закупят имота могат да се явят в канцеларията на ВРС /СИС/ на адрес гр. Варна, ул. „Ангел Кънчев” № 12 или в кантората ми всеки присъствен ден и час за да прегледат книжата, след заплащане на такса в размер на 20.00 /двадесет/ лева на основание т. 19 от Тарифата към ЗЧСИ.Имотът може да бъде огледан след предварителна уговорка със съдебният изпълнител на адреса на кантората или на тел. 052 / 62 77 11Всеки наддавач посочва предложената от него цена с цифри и с думи и подава предложението си заедно с квитанцията за внесения задатък в запечатан плик. Наддавачът може да направи повече наддавателни предложения, всяко наддавателно предложение се прави отделно /чл. 489 ал. 2 от ГПК/.За участие в публичната продан се внася задатък в размер на 10 % от началната тръжна цена по сметка на Частен съдебен изпълнител Станислава Янкова № BG22FINV915071BGN0GLEN, при банка “Първа инвестиционна банка” АД клон Варна. Наддавателните предложения следва да бъдат подадени в канцеларията на ВРС /СИС/ до 17.00 часа на 09.10.2008 г.Участниците в наддаването следва да се явят на 10.10.2008 г. в 11.00 часа в сградата на ВРС за отваряне на наддавателните предложения и обявяване на купувач. Частен съдебен изпълнител :
Re: Цените падат......
26-09-2008 - 12:34:59
Има още десетина такива на сайта на съдебния изпълнител.Ако се разходиш сигурно до районния съд , ще е пълно с обявления за продажби на имоти , купени от баламурници с кредити и 600-700 лева заплати ,каквито са във Варна.
Успех !
Re: Цените падат......
26-09-2008 - 13:03:41
ispancheto Написал:
-------------------------------------------------------
> bender твоя приятел е преувеличил и малко излъгал
> . в раадиус от 60 километра около Мадрид не може
> да се намери къща (chalet) за 150 000 в момента. а
> това за затвор ..... /като брат ми е, почти/ маи
> трябва редакция а..

Мои приятели в Испания потвърждават думите на бендер - по оферти цените не са спаднали много - 10%, но на практика, при сделка офертната цена се сваля до 50%. Не са в Мадрид, а в курортно градче, но принципа е същия. Те също се опитват да продадат нещо, че са много закъсали - бизнеса им беше в строителството и са готови и на по-голяма отстъпка, само да продадат. А купувачи няма и няма. Но и те взеха 2 апартамента и един офис, убеждавайки ме че цените вървели само нагоре и нагоре. Е поговорката "лакомо дупе, кръв с......." не е ли вярна? То и у нас има много лакоми дупета и скоро ще се стигне до неприятната част, която никой не желае, но няма как да ни се размине.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход