Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

каква стана тя

Публикувано от kuku987 
Re: каква стана тя
26-09-2008 - 15:11:40
Барба пак се изцепи със столевката :}
Re: каква стана тя
26-09-2008 - 16:44:37
защо пак ,че аз кога от нещо съм разбирал eye popping smiley
Re: каква стана тя
26-09-2008 - 17:48:07
барба не си трии мненията бе човек - губи се някак тръпката-пък и на мен ми е наистина приятно да чета мнението на специалист-каквото и да означава това smoking smiley
Re: каква стана тя
26-09-2008 - 19:53:37
много интересни коментари имаше вчера по ББС.

общо взето заключението беше че това раздуване на цените на ассетите - имоти и акции не отговаря на малкия капитал/парите в обръщение/ в наличност в света. (изненада за Джулиус)

хората повториха дума по дума това което аз пиша тука от доста време.
дори използваха по-силни думи.

например схема на Понци, пирамида и прочее фиксирайки цените на НИ и акциите.

всякакви натрапвания на идеята че ни чака инфлация на ассетите е абсолютно погрешна и заблуждаваща. ще има дефлация в пъти. купуването на имот сега е точно както купуването на фабрика в Бг на 8-ми септември, много сполучливо сравнение от съфорумец.

между другото тези 700 милиарда няма да ги напечатат а ще ги привличат от инвеститори. споменаха между другото че в света извън страните от Г7 (700 милиона души), има еквивалента на 7 трилиона долара пари в обръшение. това са всички пари в различни валути в обръшение в страни с население 5.3 милиарда души включая Китай (резерви от над 500 милиарда долара), Русия, Индия, арабите и прочее. Тука влиза и половин Европа извън Русия и Г7.

т.е Джулиус парите в обръшение в света са много по-малко отколкото цените на асетите който обуслават. стискайте кеша.







Re: каква стана тя
26-09-2008 - 21:49:44
доста интересно е това което написа куку
оказва се че ако си наистина на позиция кеш- и лекичко поизчакаш може и да вървиш доволно подсвиркваики си ...
другото за което се сещам гледаики цифрите е кеша да се вложи в хранителни продукции и ориз да засееш ако природата е благосклонна пак ще си добре
обаче след последните новини за америка съм леко казано разтревожен
и наи лошто е че винаги са имали някакво самочувствие на капацитети и още не могат да намерят адекватно решение за излизане от кризата..........
един вид ще поизчакам и ако евреите още се правят на луди ще си купя един етаж от небостъргач за 1000 долара.....
еи сега един осама им липсва и цирка ще е пълен (за съжаление)
то вече и без друго ги разказват като виц с кандидат президентите им.......
маи по целия свят всичко живо се е хванало да живее на кредит- пластик мъни.....
прав куку -много прав - позицията кеш ...и да видим реакцията на евреите
Re: каква стана тя
26-09-2008 - 22:56:17
т.е балона е в:
equities, private and government debt securities

точно това се мъча да ти набия в главата.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-09-26 23:09 от kuku987.
Re: каква стана тя
26-09-2008 - 23:03:06
гледай М1:

M1: Physical currency circulating in the economy + demand deposits (i.e. checking account deposits). This is a measure used by economists trying to quantify the amount of money in circulation. M1 is a very liquid measure of the money supply, as it only contains cash and assets that can also be used for payments.[7]

1.4 трилиона или 4700 долара на човек от населението на УС.
това са всички напечатани долари в света.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-09-26 23:09 от kuku987.
Re: каква стана тя
27-09-2008 - 07:13:33
Това което стана с Уошингтън Мючуал е според мен най-елегантното решение в тази ситуация. Разпарчетяват се банките, депозитите им се усвояват от неомацали се с деривати конкуренти, а активите от второ и трето ниво се продават на цена максимум 1 към 5, или още по-добре както направи Джей Пи - на 1.9 към 1780 smiling smiley. Така тежестта се прехвърля, както и трябва да бъде, върху инвеститорите. Понеже в момента не се знае кой и доколко е сух, спасителните 700 милиарда се протакват още седмица, докато по тази схема се разфасоват още няколко банкови гиганта, и основната тежест на загубата се прехвърли на инвеститорите, а не на депозитите. В момента във Вашингтон се дърлят кои момчета инвеститори да бъдат жертвани, и кои да оцелеят след "пречистването". Дърлят се щото очевидно няма доброволци. Бушона и Чейни натискат да се спасяват всички сега, конгресмените обаче виждат изборите като заколение и мислят да жертват президента и приятелчетата. Слава богу, дебелите акули решиха че е твърде политически опасно всички едновремено да си спасят задниците със данъците на населението, и решиха да поизбият малко от своите първо. Тоест, това е компромиса - 10те най-големи тариката жертват 1000 свои колеги, за своето и общественото благо smiling smiley. Единственият проблем, който може да дойде после, е с 401к пенсионните фондове в загиналите инвеститори, но явно това са го оставили на по-заден план.

Въпросните инвеститори, които ще си останат с обезпечение кухи активи, така или иначе са или чужденци, или американци инвестиращи в Азия, така че в Щатите тяхната липса няма да е чак толкова драматична.

Положението даже е малко комично, да гледа човек как важни клечки си правят буквално харакири smiling smiley. Дано депозитната база остане изолирана от съмнителни активи, че много бързо се случват тези покупко-продажби на тъмно. winking smiley
Re: каква стана тя
27-09-2008 - 08:55:55
Махам гадната мравка от аватара защото нещо започна и мен да ме нерви. Така, като че ли е по-добре !
При всичкото ми уважение към корифейте съфорумци с подходящо икономическо образование все пак ще си позволя да остана изумен от мисълта ви, че М1 изобщо подлежи на калкулиране - ето тук хората са го дефинирали достатъчно понятно "M1 is a very liquid measure of the money supply" зависи разбира се кой как го чете и интерпретира, аз лично в дадения смисъл корелирам "liguid" с реалната вече невъзможност някой даже приблизително да назове точната величина на живите долари (уговарям става дума за долари) в обращение в световен мащаб. А защо да не споменем тук и за ментетата в обръщение всички знаем, че долара си остана даже след полследния тюнинг кога беше 1997 май започнаха една доста елементарно защитена банкнота. Аз съм убеден, че само на територията на Русия, почти сигурен съм за Чечения и до ден днешен си бачкат денонощно печатни станчета. Сигурен съм, че само в Русия в предвид манталитета на руснаците да не вярват в измислени парични инструменти, всеобщата народна любов към кеша и отвореноста на икономиката към такъв вид разплащания в обращение ходят около трилион поне реални живи зелени стотачки от оня с голямата глава дето хитро намига с едното око ( при това на различни банкноти различно му е отворено окото - защо ли дали има умисъл ).
Според мен отдавна са му изпуснали края на долара и в това е неговата сила, никой не би се наел да смята колко до сега са напечатани защото ако тази информация бъде изнесена ще последва срив на долара, ФЕД предпочита по този въпрос да се придържа към някакава легенда, нещо като вярата в Санта Клаус-така е удобно за всички а и в световен мащаб някъде по-горе споменах е невъзможно умерено неконтролируемото нарастване на доларовата маса да рефлектира с инфлационна съставяща в реално близко време - този процес е доста инертен и умесен с локални фундаментални съставящи може да бъде маскиран с десетилетия ! eye popping smiley
Re: каква стана тя
27-09-2008 - 10:47:59
Може би ако се печатеха само на една фабрика а не почти във всеки щат на УСА и пак си е трудничко да се контролира, особено ако има умисъл - във всяка система винаги има дупки, понякога чудовищни мисля, че товъв е именно случея с контрола върху печатарката за долари.

P.S. Tака става ли вместо мравката !



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-09-27 10:49 от Ivel.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход