Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Под наем или в "свой" "дом"?

Публикувано от tata 
Re: Под наем или в "свой" "дом"?
12-09-2008 - 17:52:18
naughty Написал:
-------------------------------------------------------
> има една приказка - "всяка жаба да си знае гьола"
>
> казваш, че нямаш пукнат спестен лев. Къде си
> тръгнал бе бате? Ипотечен кредит за сто процента?
> Ти луд ли си?
>
> Намали си критериите. Като нямаш парички - ще се
> съобразиш с това и ще живееш където може да си
> позволиш - я Дружба я Люлин. Живей в апартамент за
> 400лв наем, останалите 600 ги спестявай за начална
> вноска.
>
> Според мен покупка на апартамент без минимум 70%
> самоучастие и кредит над 20000е е лудост и
> безразумност.
>
> Ако нямаш възможност - клекваш просто. Това е
> положението на дадения момент. Почваш да търсиш
> начини легални или не да изкраш достатъчно кинти.
>
>

Ето, почва се! Да бягам от тоя лукс, да ходя в мизерия ли? Тук ми е по-добре.
winking smiley
Re: Под наем или в "свой" "дом"?
12-09-2008 - 17:53:45
tata Написал:
------------------------------------------------------
>
> Ето, почва се! Да бягам от тоя лукс, да ходя в
> мизерия ли? Тук ми е по-добре.
>


ще си останеш цял живот беден така..Превъщаш се в КОНСУМАТОР. успех де..
прочети БОГАТ ТАТКО - БЕДЕН ТАТКО



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-09-12 17:54 от naughty.
Re: Под наем или в "свой" "дом"?
12-09-2008 - 17:56:12
tata Написал:
-------------------------------------------------------
> naughty Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
>
> Ето, почва се! Да бягам от тоя лукс, да ходя в
> мизерия ли? Тук ми е по-добре.
>

Трети опит: покажи ни го този лукс и на нас. Като се прибереш довечера, щракни 5-6 снимки.
Re: Под наем или в "свой" "дом"?
12-09-2008 - 17:57:00
naughty Написал:
-------------------------------------------------------
> tata Написал:
> --------------------------------------------------
> ----
> >
> > Ето, почва се! Да бягам от тоя лукс, да ходя
> в
> > мизерия ли? Тук ми е по-добре.
> >
>
>
> ще си останеш цял живот беден така..Превъщаш се в
> КОНСУМАТОР. успех де..
> прочети БОГАТ ТАТКО - БЕДЕН ТАТКО
>
>
>
> Редактирано 1 пъти, последният път 09/12/08
> 05:54PM от naughty.

По всяка вероятност няма да съм жив, когато миризливата дупка в Ботунец ще е моя.
Въпросът е: Кое е по-добро?



Re: Под наем или в "свой" "дом"?
12-09-2008 - 17:59:46
Имам чувството, че никой не чете.
Оставете мойта далавера. Тя не е толкова далавера, понеже това е положението за всеки, който пита.
Изберете си апартаменти на хотелски начала в някоя търсачка.
Вижте го и ако сте сериозни, вземете го за една година на половин цена.
Кое не е ясно?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-09-12 18:00 от tata.
Re: Под наем или в "свой" "дом"?
12-09-2008 - 18:01:06
tata Написал:

> По всяка вероятност няма да съм жив, когато
> миризливата дупка в Ботунец ще е моя.
> Въпросът е: Кое е по-добро?

сам трябва да разбереш отговора. Живота ще те научи. За всеки е различно.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-09-13 19:20 от naughty.
Re: Под наем или в "свой" "дом"?
13-09-2008 - 10:25:57
naughty написа: Аз лично се напъвах 10 години, мизерствах като куче с жената и детето. сега имам имоти за над 500 000Евро по днешни цени (магазин, апартамент+гараж, къща, парцел)

Мили Боже, ето това всъщност е БЪЛГАРИНЪТ! Мизертвай колкото искаш, но защо го правиш с жена си и детето си? Те какво са ти виновни? И сега какво ще правиш с този милион? Ще наваксаш младежките купони, клубовете, баровете, момичетата, моретата, удоволствието да си купиш първата кола на 23? Верно ли мислиш, че ще стане? От опита на моите 37 мога да ти кажа, какво става с тези хора, дето са мизерствали и после се опитват да "наваксат". Ще си хванеш любовница, защото жената няма да отговаря на "финансовото ти състояние". Ще се опиташ да пътуваш в чужбина, но няма да ти прави тоя кеф, който ако беше го направил преди 6-7 години. Ще си купиш спортна кола, за да компенсираш. ВЕЧНО ЩЕ ЖИВЕЕШ С МИСЪЛТА, ЧЕ СИ ПРОПИЛЯЛ НАЙ-ХУБАВИТЕ СИ ГОДИНИ В МИЗЕРСТВАНЕ ЗА ДА ИМАШ "имоти за над 500 000Евро по днешни цени (магазин, апартамент+гараж, къща, парцел)".
И още нещо искам да те питам, егоист такъв. Ти си обречен да живееш цял живот с СВОИТЕ грешки. А сега ми кажи как ще компенсираш жена си, която ще плаща за ТВОИТЕ грешки.

:g:

P.S. Толкова ме е яд на такива хора, че трябва да си коригирам поста!!!
Още едно въпросче. Имаш ги тея неща, а как си с кеша? Защото тези въпроси на практика ги задавам към човек, който освен "мъртви пари" има и кеш! Работих известно време в сграда на "Витошка", в която живееха 5 баби в апартаменти от по 140 квадрата (също ?500000 по днешни цени) и нямаха пари да си платят парното и тока и караха с кофичка кисело мляко на ден!!! Като те чета, май и ти на там отиваш!



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-09-13 10:46 от Чимиджимичамиджоми.
Re: Под наем или в "свой" "дом"?
13-09-2008 - 11:12:22
Offtopic:
Ей на тия баби най ме е яд. Абе, продай си апартамента, купи си къща на Хисаря или Вършец и си живей живота. Кофичка кисело мляко на ден ли ...
Ама не, бутай се в градския транспорт, обикаляй цял ден из София и оплаквай колко е поскъпнало всичко и колко е малка пенсията.
Re: Под наем или в "свой" "дом"?
13-09-2008 - 11:27:42
Сега по темата: Основната идея на парите е да ги харчиш с кеф и по възможност да носят други пари! Ако не отговарят на нито едно от двете условия, това не са пари а скъпа хартия с мастило отгоре.
1. Харчене с кеф - tata написа: "Ето, почва се! Да бягам от тоя лукс, да ходя в мизерия ли? Тук ми е по-добре." Абсолютно си прав!!! Ако заплатата ти позволява, живеенето под наем се явява контролирано удоволствие - както го искаш и без ангажименти, срещу съответната сума. Много е писано по темата, но аз пак ще дам пример:
Жилище 130 кв.м. - Лагера
Цена по офертни стойности - ?130,000 - 140,000(неабзаведено Ш/З) = ?145,000 - 155,000 (до ключ).
Цена по офертни стойности - ?145,000 - 155,000(обзаведено).
__________________________________________________________
Месечна вноска при ?150,000 за 20 години = ?1,100 (ТОВА СИ Е БЕЗУМИЕ!!!)

Наем по офертни стойности - ?400 - 450 (необзаведено, до ключ, доста добро)
Наем по офертни стойности - ?450 - 500 (обзаведено, нови мебели, доста добро)

ИЗВОД: НА ТОЗИ ЕТАП НАЕМА НЕ ПОКРИВА ЛИХВИТЕ ПО ЗАЕМА!!!

Опонентите на тази проста сметка изилизат с аргумента, че наема ще расте неминуемо, докато цената на имота е твърда и вноските са постоянни. Съгласен съм с това, но тогава излиза въпроса ЗАЩО ДА КУПУВАМ ТОЧНО СЕГА, а не когато това ми стане изгодно и наема започне да покрива ПОНЕ ЧАСТ ОТ ГЛАВНИЦАТА ПО КРЕДИТА!!! Нещата са пряко свързани - наемите са пряка функция на платежоспособността на наемателите, а не на цените на имота!!! Следователно, за да растат наемите е необходимо да растат доходите. Извода е, че КОГАТО НАЕМИТЕ НАРАСТНАТ, АКО МОЖЕШ ДА СИ ПОЗВОЛИШ НАЕМА, ЩЕ МОЖЕШ ДА СИ ПОЗВОЛИШ И ПОКУПКАТА. АМИ КУПУВАЙ КОГАТО ТОВА СТАНЕ!!!

2. Парите носят пари - тука вече няма нужда от коментар! В този случай само идиот би купил имот, вместо да инвестира в бизнеса си.

Re: Под наем или в "свой" "дом"?
13-09-2008 - 11:40:48
Чимиджимичамиджоми си е живял с заплатката харчил си е ходил е с прости момиченца и не е постигнал нищо реално. След време ще си живее с панелката с жена си на която няма да може да и огажда и тя естествено ще му изневерява и децата му след време ще страдат и ще живеят бедничко за разлика от децата на naughty които ще са осигурени интелигентни с много богат опит и обща култура и добро финансово положение и много по добър старт в живота за разлика децата на Чимиджимичамиджоми за които завършването на висше и покупкана на компютър ще е недостижима мечта.

P.S. А аз толкова се радвам на такива хора с такова мислене като Чимиджимичамиджоми . че не мисля да си коригирам поста.

И още един коментар при имущество на стойност 500 к евро за 10 години как мислиш че ще е с кеша и паричните потоци бе убавец.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход