Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Брокерите да отговорят моля

Публикувано от poli_pocket 
Re: Брокерите да отговорят моля
26-10-2008 - 13:28:02
един бърз логически казус
"Услугите трябва да се заплащат!"
и
"Плаща се при наличие на услуга!"

Еднозначни ли са тези двe съждения?
Re: Брокерите да отговорят моля
26-10-2008 - 13:30:20
avatar
Темата много напреднала и почвам коментарите края.

goro Написал:
-------------------------------------------------------
> Май е безмислено ти отговарям, ако смяташ, че
> магазин и посредник са едно и също

Някои магазини наистина са само посредници за продажбите на стоки (например консигнацията, както и в магазините за художестени занаяти част от стоките са именно такива), т.е магазинът не е собственик на продаваната стока, но за потребителят това е без значение.


> Аз пускам обикновено една листа от обяви които
> започват с "Продава се ... " и завършват с името
> на агенцията ми, което не остава и място за
> съмнение, че съм посредник.

1. Чак пък да не оставя съмнение, че си посредник (можеш да продаваш собствен имот, нали). Или може да следва изводът, че си представител на продавача.
2. Дори и да е ясно, че си посредник от това не следва автоматично изводът, че върху обявената цена е необходимо да се начислява някаква допълнителна сума, или че с обява "продава се недвижим имот" да следва, че се рекламира и ползва задължително някаква друга услуга, която не е упомената.

Посякога дори и това
> "Продава се...", поне при нас липса. Вместо това в
> началото на едно голямо каре в което са поместени
> постъпилите при нас имоти пише "За продажба...", а
> понякога дори и това не пише, доколкото карето е в
> секция Продажби...

> Но дори това е без значение. Ако в една страна
> практиката е да се пише "Продавам..." и тя е
> всеобщо известна, то конкретния израз не променя
> нищо по същество.

Аз твърдя, че няма всеобщо известна неписана практика. Дори и писаните такива не са всеобщо известни, т.е винаги има незнаещи. Как всъщност се доказва, че една неписана и неописана практика е всеобщо известна?

> Сега погледнах първата обява която ми попадна в
> този сайт. Там даже не пише "Продавам...", но е в
> секция Продажби и недвусмислено е оказан подателя
> и!

Така е. Но и този портал се явява вид посредник - помага и то много да се срещнат продавачи и купувачи. Но когато изисква заплащане за някоя услуга - това изрично се обявява.

ПП Това, че Тинки се включи в дискусията е чудесно.

Блондинка по душа
Re: Брокерите да отговорят моля
26-10-2008 - 13:52:13
Защо, като пиша "Продават се самолети!" кое не е наред? Не се продават самолети ли?
Или ако една реклама на транспортна фирма показва хубава жена с надпис "Ще ви обслужват най-умните стюардеси!" или "В нашия самолетен парк са: Боинг 7..... и т.н." означава, че трябва да ти дам личните характеристики на стюардесите, на самолетите и да те превозя без пари ли?
Всичко това са глупости!
А и не "Продавам информация за имоти". Голямата част от нея направо я давам, (даже публикувам за своя сметка) безплатно! Останалата - само на клиентите си!
Ако не ти е ясно нещо - върни се назад - разгледани са всички аспекти касаещи рекламата и работата на посредника!
Re: Брокерите да отговорят моля
26-10-2008 - 14:00:13
Евгения,
Бях се затъжил аз аватара ти, а тук днес е вторият от 4 почивни дни!

Пак същите глупости въртим - от скучно, по-скучно!
Но поне обиди нямаме в последните страници!
Re: Брокерите да отговорят моля
26-10-2008 - 14:19:18
avatar
Фло, бих се кандидатирала за твоята АНИ, ама пусто нямам опит като брокер и нЕма да ме вземеш. Имах предложения за ИМЕ на твоята АНИ, но ти вече си избрал МАНИ МАНИ.
Е, аз ще спомена 1 от тях МАНИ БАБА –Балканска Асоциация на Брокерските Агенции.
Да стане Балканска е лесно. Всички българи говорят македонски и се оправят със сръбски, а гръцки, турски и румънски ще намериш лесно (дори и в този форум).

.............

Re: Брокерите да отговорят моля
Изпратено от: turbozol (IP съхранено)
Дата: October 23, 2008 11:45AM

За подвеждащи реклами ,фалшиви обяви ,ниска юридическа грамотност и друга такава ...ВСЕКИ НОСИ ОТГОВОРНОСТ и АНИ и потребителя на услугата ..това е..
Брюнет по визия ...
.....................

Турбо, поет от класа. Харесват ми и благодаря за посветените стихове (сериозна съм, винаги когато съм муза на поетични опити ми харесва).

За Вина и Отговорност - леееко уточнение. Отговорност носи сгрешилия (ако му я потърсят). А търсенето на отговорност могат да поискат засегнатите страни. Но за нашата дуксусия, това не са само клиентите, а и (добросъвестните) конкуренти (виж ЗЗК). Така че професионалните АНИ могат също да поискат прекратяването на практики пречещи на свободната конкуренция и уронващи престижа на този бизнес.

Опитът ти да попиташ "какво не ви харесва" е за поощрение. Но не на 150+ страница, и след 1001 обиди от двете страни.

...............
Re: Брокерите да отговорят моля
Изпратено от: goro (IP съхранено)
Дата: October 23, 2008 05:25PM

Един факт.
При преобладаващо търсене на имоти сред клиентите на АНИ преобладават купувачите! (Примерно: на 100 предлагани имота -120 купувачи и още 10 които не са клиенти на АНИ - въпросът е кои ще останат без имот?)
При преобладаващо предлагане на имоти сред клиентите на АНИ преобладават продавачите (Примерно: на 120 предлагани имота -100 купувачи и още 10 продавача, които не са клиенти на АНИ - въпросът е кои ще останат с непродаден имот?)
Пита се: в кой от двата случая добрите посредници ще фалират?
.........................
Goro, чудесен опит за внушение. Моят отговор е: дадената информация е недостатъчна за точен и изчерпателен отговор. Първите 2 въпроса ми напомнят един стар виц, ако позволиш ще го разкажа.

Един супер богат шейх решил да се жени. Явили се 3 кандидатки – юристка с много спечелени дела, известна и виртуозна цигуларка и управителка на печеливша фирма (за нашия форум, може и да е АНИ). Въпросът е коя от трите е избрал шейха?
Отговор: тази с най-голям бюст и най-стройни крака.
winking smiley

Goro, бях решила да сменя аватара с друга снимка от същата фотосесия, наречена автопортети, но след твоя пост се отказвам. И наистина да обявя, че съм виртуална блондинка по душа е забавно. Ако не държах на естественото бих се изрусила незабавно spinning smiley sticking its tongue out

успех на всички.

Блондинка по душа
Re: Брокерите да отговорят моля
26-10-2008 - 14:27:22
evgenia Написал:
-------------------------------------------------------
> Goro, бях решила да сменя аватара с друга снимка
> от същата фотосесия, наречена автопортети, но след
> твоя пост се отказвам. И наистина да обявя, че съм
> виртуална блондинка по душа е забавно. Ако не
> държах на естественото бих се изрусила незабавно
>
>
> успех на всички.
>
> блондинка по душа

Ако е още по естествена (с по-малко рокля), не се съобразявай с мен! Давай!
Анонимен потребител
Re: Брокерите да отговорят моля
26-10-2008 - 15:44:46
Quote

Защо, като пиша "Продават се самолети!" кое не е наред? Не се продават самолети ли?

Тука не схванах какво искаш да кажеш.

Ако пуснеш обява продават се коли и идеш в автосалона можеш ли да седнеш в колата,да я покараш, можеш ли да питаш за всичките и характеристики - можеш. Това прави ли те клиент - не.

Quote

"В нашия самолетен парк са: Боинг 7..... и т.н."
Гледай сега, едно е да пуснеш обява "Продава се имот, ...., цена ....", друго е да кажеш "Посреднича при продажба на имоти" без да уточняваш, какви и на каква цена. В първия случай си говорим за конкретно нещо с конкретна цена. Аз искам да купя това нещо на обявената цена. Във втория случай ти нито казваш какво точно, нито цената. Е тогава вече може да даваш информация само на клиентите си, но обявиш ли конкретно нещо с конкретна цена, не можеш да искаш допълнително пари за информация за него.

Quote

Голямата част от нея направо я давам, (даже публикувам за своя сметка) безплатно!
В това "безплатно" ти е големия проблем. Не може да работиш безплатно. Това нещо трябва да ти се заплаща от този дето те е наел да му рекламираш имота - продавачът.
Re: Брокерите да отговорят моля
26-10-2008 - 17:07:07
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> Ако пуснеш обява продават се коли и идеш в
> автосалона можеш ли да седнеш в колата,да я
> покараш, можеш ли да питаш за всичките и
> характеристики - можеш. Това прави ли те клиент -
> не.

Ами!
Я го направи, но преди това кажи, че не си клиент да видим дали ще ти дадат да покараш? Кажи и на мен къде дават така - не съм карал 99% от последните модели - ще отида да покарам. Кола - която си избера в автосалона - така де, всичките се рекламират! spinning smiley sticking its tongue out
Re: Брокерите да отговорят моля
26-10-2008 - 17:15:55
goro Написал:
-------------------------------------------------------
> Тинки Уинки Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Ако пуснеш обява продават се коли и идеш в
> > автосалона можеш ли да седнеш в колата,да я
> > покараш, можеш ли да питаш за всичките и
> > характеристики - можеш. Това прави ли те
> клиент -
> > не.
>
> Ами!
> Я го направи, но преди това кажи, че не си клиент
> да видим дали ще ти дадат да покараш? Кажи и на
> мен къде дават така - не съм карал 99% от
> последните модели - ще отида да покарам. Кола -
> която си избера в автосалона - така де, всичките
> се рекламират!

Защо трябва да казва че не е клиент ,ще стане клиент само ако му хареса автомобила.Добре че не са се появили брокери посредници при продажбата на автомобили,че тогава цените на автомобилите ше скочат четирикратно.
Re: Брокерите да отговорят моля
26-10-2008 - 17:31:31
avatar
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> Ти пускаш обява "Продавам имот". От там нататък
> информация ще даваш на всеки, които се интересува.
> Ако не ти харесва, пускай обяви от сорта на
> "Посреднича ...". Тогава обявата вече не е за
> стоката, а за твоята услуга.
>
> Щом си пуснал обява "Продавам ...", че продаваш
> някаква стока, значи предоставяш и информацията за
> нея. Иначе как ще продадеш нещо като криеш
> информацията за него. Как клиентът да разбере иска
> ли или не иска стоката като няма информация за
> нея? Стоката върви заедно с
> описанието/характеристиките си. Тяхното
> предоставяне не е услуга.

Тинки, опасно припокриване забелязвам между теб и дъвката, което ме тревожи!
Стига примери с магазини, бензиностанции и каквото се сетиш.
Посредничеството е нещо различно. Поне за това бяхме на едно мнение.
Разбира се, че информацията предоставяме на всички. Който се обади, получава пълни обяснения за имота.
Не бива да бъркаш, обаче, даване на информация, с показване на имота. защото ние не сме нито магазин, нито автосалон. Работата ни е специфична, поради което информация за параметрите на имота може да получи всеки. Но, искайки да го види, ще подпише договор с нас, че ако реши да купува, ще продължи да ползва услугите ни и ще си плати.
Забележи- казвам " ще продължи да ползва услугите ни", защото и преди момента на посещението, той ги ползва.
И пак, не може да ни сравняваш с магазини и автосалони- техният принцип на работа е друг- излагат стоката си на едно място, за да може всеки- без значение дали смята въобще да купува, да гледа. Това са стоки за масова употреба.
Имотите са отделен сегмент,жилище не купуваш всеки ден. Рекламата е насочена към точно определена аудитория. Всеки имот е уникален, не е серийно производство.
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.