Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Брокерите да отговорят моля

Публикувано от poli_pocket 
Re: Брокерите да отговорят моля
27-10-2008 - 11:46:57
Quote

Има начин - ако ми се обади негов брокер, или се яви със свой брокер.
що за дискриминицонен подход???

"всяка услуга се плаща"
"плаща се само за услуга"
каква е разликата????
има разлика между търсене на имот и предлагане на имот ?
Re: Брокерите да отговорят моля
27-10-2008 - 11:51:35
Дискриминационен според теб, не е такъв според нашите клиенти, що така ? И пак не ми отговори на въпросите, що ? А разлика между търсене на имот и предлагане на имот има, трябва ли да ти я обясня ?
Re: Брокерите да отговорят моля
27-10-2008 - 11:58:48
dodo2 казва - И още нещо, тези 3-4 големи "професионалисти" тука, престанете да парадирате колко сте добри и успешни - ако бяхте, за 17 години трябваше да сте собственици на бизнес с голям пазарен дял, а не такъв с 0.00001% от всички продажби и да се радвате като бебета. Като сте такива мънички, оставете по-големите да вземат някакви адекватни решения, защото очевидно му е дошло времето.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ти няма как да знаеш какво и колко съм направил за 17 г. в имотите и общо за 37 г. трудов стаж, ама иначе правиш неподлежащи на коментар заключения ?! Кой ти каза, че можеш да го правиш ? И кои са тия големите, дето щели да вземат решения ? По какъв критерии ги определи ? И защо ти ги определяш ? После защо съм казвал, че се опитвате да си избивате комплексите на наш гръб - ето ти една причина. А Камелия ви дразни, защото наистина е подготвена и когато е предизвикана става язвителна.
Re: Брокерите да отговорят моля
27-10-2008 - 12:03:35
Хм,дааа!Стремителната ми брокерска кариера нещо се заоблачи,както си четях Наказателния кодекс с цел подобряване метода на търсене на пазарна ниша в услугите на брокеража!Гледам Раздел-ІV Измама и какво виждам:чл.209 (1)Който с цел да набави за себе си или за някого другиго имотна облага и възбуди или поддържа у някого заблуждение и с това причини нему или другиму]имотна вреда,се наказва за измама с лишаване от свобода до шест години.
(2)Който със същата цел използва заблуждението,неопитността или неосведомеността на някого и с това причини нему или другиму имотна вреда се наказва с лишаване от свобода до 3 години

Питам колегите-брокери могат ли да дефинират термина имотна вреда?
Особено тези ,дето постоянно дават мнения по юридически теми,свързани с имоти!
Re: Брокерите да отговорят моля
27-10-2008 - 12:17:00
фло , явно специално за теб е измислено това - "Господи, слез и си прибери вересиите !". То бива неграмотност, то бива злоба, ама ти си почти като николасчо.
Re: Брокерите да отговорят моля
27-10-2008 - 12:27:11
avatar
О да, селянията на Камелия е "язвителност" smiling smiley А простотията на trubozol какво ли е? От тази група единствено Продавач и ти сте нормални, като първия - повече, заради причината, че не пише тук.

Казах ти - критериите се определят до голяма част от клиентите. Мисля, че не е необходимо да ти обяснявам защо, то е очевидно, а когато има разминаване се стига до негативизъм и вреда за всички в този бизнес, като почетеш форума, се вижда.

Самото задаване на повечето от другите ти въпроси, отговаря на първия ти - защо съм бил направил заключението си в предното мнение, не е нужно за целта да имам свръхестествени способности.


dicho Написал:
-------------------------------------------------------
> dodo2 казва - И още нещо, тези 3-4 големи
> "професионалисти" тука, престанете да парадирате
> колко сте добри и успешни - ако бяхте, за 17
> години трябваше да сте собственици на бизнес с
> голям пазарен дял, а не такъв с 0.00001% от всички
> продажби и да се радвате като бебета. Като сте
> такива мънички, оставете по-големите да вземат
> някакви адекватни решения, защото очевидно му е
> дошло времето.
> --------------------------------------------------
> --------------------------------------------------
> --------------------------------------------------
> --------------------------------------------------
> --------------------------
> Ти няма как да знаеш какво и колко съм направил за
> 17 г. в имотите и общо за 37 г. трудов стаж, ама
> иначе правиш неподлежащи на коментар заключения ?!
> Кой ти каза, че можеш да го правиш ? И кои са тия
> големите, дето щели да вземат решения ? По какъв
> критерии ги определи ? И защо ти ги определяш ?
> После защо съм казвал, че се опитвате да си
> избивате комплексите на наш гръб - ето ти една
> причина. А Камелия ви дразни, защото наистина е
> подготвена и когато е предизвикана става
> язвителна.


Re: Брокерите да отговорят моля
27-10-2008 - 12:36:36
dodo2, ако се опиташ да дадеш квалификации на опонентите ни , какво би написал ? Ще те улесня - дъвката, фло , кикитката ? И още - кой от нас , аз или те според теб общува повече с хора, които искат да правят сделки с имоти ? И това, че тук има няколко системно обръщащи всяка тема в място посветено на борбата срещу ТУНЕЯДЦИТЕ - БРОКЕРИ, означава ли, че тяхното мнение е важно, или, че техните обобщения са общовалидни ? И последно - смяташ ли, че ако брокерствам на двете страни нарушавам някой закон ?
Re: Брокерите да отговорят моля
27-10-2008 - 12:41:42
avatar
Ти предварително тръгна към нишата с голямата конкуренция...

Затова ти предлагам да се насочиш към другата - регистрирай МАНИ МАНИ, но бизнесът ти ще се състои само в посредническа дейност:

тъй като ненормалното искане за плащане без услуга от АНИ е допълнено с подобно ненормално условие, че не му искат пари ако използва услугите на друга АНИ, то ти ще наемеш 20 безработни студента, на които ще плащаш 10 лева за присъствие на сделка, а ти ще искаш примерно 29.90 лева за услугата "спестяване на измислена комисиона" - някой като си намери сам имот, ще те наема теб за МАНИ, без да го изнудваш за 3%, ами само 29.90 и ще му препоръчваш някой добър адвокат за 1%. От 1 сделка ще печелиш 19.90, а като приемем че в момента няма никаква криза и всички са се скъсали да купуват имоти, ще станеш милионер за 2-3 месеца.

фло Написал:
-------------------------------------------------------
> Хм,дааа!Стремителната ми брокерска кариера нещо се
> заоблачи,както си четях Наказателния кодекс с цел
> подобряване метода на търсене на пазарна ниша в
> услугите на брокеража!Гледам Раздел-ІV Измама и
> какво виждам:чл.209 (1)Който с цел да набави за
> себе си или за някого другиго имотна облага и
> възбуди или поддържа у някого заблуждение и с това
> причини нему или другиму]имотна вреда,се наказва
> за измама с лишаване от свобода до шест години.
> (2)Който със същата цел използва
> заблуждението,неопитността или неосведомеността на
> някого и с това причини нему или другиму имотна
> вреда се наказва с лишаване от свобода до 3
> години
>
> Питам колегите-брокери могат ли да дефинират
> термина имотна вреда?
> Особено тези ,дето постоянно дават мнения по
> юридически теми,свързани с имоти!


Re: Брокерите да отговорят моля
27-10-2008 - 12:55:37
avatar
Няма спор, че дискусията е изпростяла, но за това си има причини. Обикновено когато две страни повторят едно и също повече от два пъти, следват разни лични нападки и кой бил по-космат.

Няма как да знам дали нарушаваш закон, защото не ги знам наизуст.. Факт е обаче, че ако някой не търси услугите, на агенция, а тя му ги налага, под всякакви измислени предлози, това води до отричане на услугата като цяло.

Също така няма нищо лошо да взимаш комисиона, когато вършиш услуги на двете страни, стига те да ти се доверят. Но аз примерно не бих поел подобен риск при покупка, ако ще да си ми познат, защото продавачът може да се окаже по-познат smiling smiley Да предположим, че ти си честен и морален и не би си позволил измама, то няма как да пренесеш тази презумция върху всички агенции и работещи в тях.

Вече написах веднъж няколко причини от гледната точка и на трите страни, защо сегашният модел е вреден. И за брокерите включително. Ако клиентите могат да поемат 6% комисиона - ОК. В такъв случай при една сделка продавачът и купувачът плащат общо 12%. Ако пазарът обаче прецени, че такива суми при сделка са високи, той ще се саморегулира. И вероятно ще падне до сегашните 3% + 3%. Обаче ако един купувач има някакво самочувствие или просто желание за риск или сам иска да си обикаля по разни бюрокрации, няма да плаща нищо. Или ако иска да използва услугите само на адвокат, ще плати 1%.

Сега обаче е факт, че някои брокери действат нагло и резултатът е налице.


dicho Написал:
-------------------------------------------------------
> dodo2, ако се опиташ да дадеш квалификации на
> опонентите ни , какво би написал ? Ще те улесня -
> дъвката, фло , кикитката ? И още - кой от нас , аз
> или те според теб общува повече с хора, които
> искат да правят сделки с имоти ? И това, че тук
> има няколко системно обръщащи всяка тема в място
> посветено на борбата срещу ТУНЕЯДЦИТЕ - БРОКЕРИ,
> означава ли, че тяхното мнение е важно, или, че
> техните обобщения са общовалидни ? И последно -
> смяташ ли, че ако брокерствам на двете страни
> нарушавам някой закон ?


Re: Брокерите да отговорят моля
27-10-2008 - 13:09:33
Не знам защо наричаш сегашният модел вреден , всеки път, когато ми се обади клиент да му обясня някакъв имот, следва въпросът "Колко % взимате?", забелязваш ли разликата, той не пита "дали", не пита "защо" ?! Ако хареса имота и иска да го купи АЗ съм този, който ще му провери имота и собствениците и ТОЙ ГО ЗНАЕ, АЗ съм този, който ще му подготви всички документи, съпътстващи сделката и ТОЙ ГО ЗНАЕ, разбираш ли как това "не всички знаят" не е вярно, това е твърдение на хора, които искат да извадят от десет дерета вода да доказват колко ние нарушаваме закона. Пък това просто не е вярно. И още нещо, което също е писано безброй пъти тук - начинът на работа сме го заимствали от колеги в т. нар. "нормални" държави, не сме го измислили ние, нито сме го побългарили, проблемът е, че пишешите тук наши опоненти не могат да приемат, че един брокер може да изкарва доста добри пари, при това без да лъже , или подвежда когото и да било. Естествено, ние сме различни и като хора, и като професионалисти, това също вече съм го писал - и брокерите, и клиентите ни сме същите хора, дето ги срещаш на улицата, в трамвая, в магазина, няма как де сма еднакви.
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.