Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Брокерите да отговорят моля

Публикувано от poli_pocket 
Re: Брокерите да отговорят моля
23-10-2008 - 11:03:09
avatar
evgenia Написал:
-------------------------------------------------------

> Аз доводите ги разбирам - щото искам и защото
> може. Но не ги приемам. То какво излезе, който не
> приема доводите ни - не е нормален. Е, ако това е
> култура за водене на диалог........... малко е от
> типа "товарищ Брокер сказал" (на руски не
> претендирам за грамотност). И в коя друга страна
> (развита, ако може) го има това 3 в 1 - брокерът е
> хем посредник, хем задължително представител и на
> двете страни (т.е защитава интересите им).


> блондинка по душа

Ти си блондинка по натюрел- освен глупости, нищо друго не можеш да сътвориш, а после пищиш, че брокерите не водели нормален диалог. За диалог са нужни двама души, не човек и латерна. Къде и кога сме казали това, което съм ти оцветила в червено?
Можеш да бъдеш клиент на който брокер решиш. В 90% от случаите, сделките стават с по двама брокера- от страна на продавача един и от страна на купувача- друг.
Набий си в русата глава, че третия вариант- да не си клиент на никого, а той да работи за теб- не съществува.
Този довод не приемаш, но това си е твой проблем!
:}
Re: Брокерите да отговорят моля
23-10-2008 - 11:12:30
Какво било "блондинка"?
Отговорът е на 13 годишният син на мой приятел:"Руса- по коса,проста- по глава" spinning smiley sticking its tongue out
Re: Брокерите да отговорят моля
23-10-2008 - 11:12:56
turbozol Написал:
-------------------------------------------------------
.Айде кажете какво
> искате -колебаещите се да отговорят моля..


spinning smiley sticking its tongue out Кой ще е тоя колебаещ се ,като види постовете на Камелия, или пък на дичо или комин4ето? :} :}



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-10-23 11:14 от фло.
Re: Брокерите да отговорят моля
23-10-2008 - 11:22:37
Дичо,
не мисля, че някъде се оправдаваме - не го разглеждай така.
Аз лично пиша
от една страна, защото има нормални хора и се надявам, че информацията която даваме би могла да им полезна - жалко, че истински съществените въпроси са малко, а може би на хората повечето неща са им ясни.
от друга страна се забавлявам - с години не съм се смял така - нищо че се надявам това да не е най добрата ми страна.
Само погледни умницата над тебе, малко по нагоре - нарочно я цитирах още по нагоре, преди да успее да направи следваща редакция на текста си

фло Написал:
-------------------------------------------------------
> Веселите обяви са предназначени за нормални и
> разумни хора! Много ме е яд ,че не съм от тях
> dicho !!
>
>
>
> Редактирано 1 пъти, последният път 10/22/08
> 07:30PM от фло.


Какво да отговориш. То е ясно!
Ами другия пубер с математиката му и юридико-икономическия му багаж?! - може и да не е много за смях - може и за плач да е, но на мен ми е смешно.
Трябва да призная, че Хуба-Буба е класа над тях: range">ще ти кажа, ако ми кажеш! Дай си ми куклите на ти парцалките!
Чудя се, ако ми остане време дали да направя извадки от бисерите им.
Евгения е интересен случай - светнала е, че ги бъзикам - това ако не е напредък здраве му кажи! spinning smiley sticking its tongue out
Re: Брокерите да отговорят моля
23-10-2008 - 11:38:28
avatar
фло Написал:
-------------------------------------------------------

> Кой ще е тоя колебаещ се ,като види постовете
> на Камелия, или пък на дичо или комин4ето?

Ще ти помогна, русокоске, както винаги, нищо че пак няма да захапеш!
Колебаещи се са новочетящите темата, които не са имали търпението да се запознаят с безброй пъти зададените от вашата лига, едни и същи въпроси! И получили безброй пъти един и същ отговор, без да успеете да го осмислите и разберете.
А вие, не изпитвате грам колебание- това е най- сериозната отклика между умния и глупавия.......

:}
Re: Брокерите да отговорят моля
23-10-2008 - 11:45:07
Евгения-"С тоз красив балкон,
биеш в спора с Цицерон.."

А сега отговор -Предлагането на една услуга е в пряка и косвена връзка с "Публиката",която я ползва ..
Ето ,защо поне според мен в БГ е налице ДВОЙНО АГЕНТСТВО-Просто българина не е свикнал да плаща услуги по принцип,грешка на АНИ /без комисионна от купувача/...В една сделка страни са и продавача и купувача.
Ако приемеме ,че продавача е наел "ТУНЕЯДЕЦ"да му продава имота ,то "тунеядеца "
със зор договаря- 3%../хонорар/.Тоест договорка от- 6% е невъзможна, логиката /имота си е мой/.Ако се стигне до сделка между страните по стара бг традиция се гледат да не се минат..кой какво да плати на посредника..Тоест ако едната страна плати ,а другата не..единият се .чуства .....ан.Примера е базиран не на закон ,а на народопсихология..Както е и с нотариални такси ..делят се на две /в повечето случаи/.ЕТО ТОВА Е С ДУМИ ПРОСТИ..
За подвеждащи реклами ,фалшиви обяви ,ниска юридическа грамотност и друга такава ...ВСЕКИ НОСИ ОТГОВОРНОСТ и АНИ и потребителя на услугата ..това е..
Брюнет по визия ... smoking smiley
Re: Брокерите да отговорят моля
23-10-2008 - 11:46:32
goro!
Ще трябва да уточня,че вадиш цитат от репликата ми към дичо,който твърди ,че ме било яд за съществуването на нормални разумни хора,които щели да са му клиенти!Четеш едностранчиво и тенденциозно и то текст ,непредназначен за теб! Аз вече веднъж ти казах какво си-тъпан самонадеян,и си чудя защо Евгения те отделя от групичката "интелектуалци"!Може би щото си по-рафиниран или изпечен в трудната борба да моташ главите на клиентите?Бъзикъл си бил някого-бъзикъш себе си ,професията и хора на брокерчетата в тая тема! :} :} :} :}
Re: Брокерите да отговорят моля
23-10-2008 - 11:57:07
фло Написал:
-------------------------------------------------------
> goro!
> Ще трябва да уточня,че вадиш цитат от репликата
> ми към дичо,който твърди ,че ме било яд за
> съществуването на нормални разумни хора,които
> щели да са му клиенти!Четеш едностранчиво и
> тенденциозно и то текст ,непредназначен за теб! Аз
> вече веднъж ти казах какво си-тъпан самонадеян,и
> си чудя защо Евгения те отделя от групичката
> "интелектуалци"!Може би щото си по-рафиниран или
> изпечен в трудната борба да моташ главите на
> клиентите?Бъзикъл си бил някого-бъзикъш себе си
> ,професията и хора на брокерчетата в тая тема!


Дичо,
погледни горното - има ли нужда от коментар! spinning smiley sticking its tongue out
Как да не се смееш?
Re: Брокерите да отговорят моля
23-10-2008 - 12:59:20
goro, няма , отдавна няма нужда от коментар, аз също много се забавлявам, четейки не само в тази тема , направи го и ти, виж как едни и същи хора пишат във всички теми във форума и как правят - струват , все го докарват до плюене по АНИ -тата.Ама няма никакво значение какво се коментира, важното е да се плюе ! На всичкото отгоре , освен абсолютна некомпетентност, която е видна от всичко, изписано от тях , е ясно и че тези хора са много далеч от умението да общуват - нещо толкова задължително в нашата работа. Отдавна съм се отказал да им обяснявам каквото и да било, как им кажа, че продължавам да имам работа, че продължавам да правя сделки, че когато и купувача и продавача са мои клиенти си взимам парите и хич не ме е срам, как да им кажа, че цените не падат, че при наемите предлагането в никакъв случай не е повече от търсенето, как да кажа на кикитката, че тя няма как да знае по - добре от нас какво точно се случва на пазара днес ?! Как да им обясня, че човек както пише, така и говори, че даже в тази според тях дребна подробност сме по - добри от тях ? Имам въпрос към теб - защо се получава така, че тези поплювковци имат повече време от мен да пишат тук, след като уж си имат работа, кой бил икономист, кой бил юрист, кой бил ченге ?
Re: Брокерите да отговорят моля
23-10-2008 - 13:55:55
Цитат: Имам въпрос към теб - защо се получава така, че тези поплювковци имат повече време от мен да пишат тук, след като уж си имат работа, кой бил икономист, кой бил юрист, кой бил ченге ?

Ето и едно бизнес-планче за работа в къщи! Давате обява/казват и реклама брокерите/че продавате имот със супер локация и супер ниска цена! Поставяте си портиер да събира входна такса -оглед от 5 лв. и при 3000 АНИ-та в София си имате един добър доход.Не забравяйте да обещаете предварителен договор и 6 % комисион при 3-ма доведени клиенти за оглед.След 3 месеца затваряте позицията!Дотогава ще се чудят защо сте постоянно в нета тия титани на мисълта! :} :} :}
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.