Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Брокерите да отговорят моля

Публикувано от poli_pocket 
Re: Брокерите да отговорят моля
21-10-2008 - 15:51:42
avatar
камелия може да се хили колкото си иска, но с Хуба сме хем с различен пол (струва ми се), хем различни хора.

Хуба, благодаря за хубавите думи. На мене пък ми харесва директния ти изказ, което е признак на смелост (аз все го усуквам).

Горо, к'во в е синусуида знам, но с тока ме нема, естествено.

Нямам нито време, нито желание да цитирам закони (който иска да чете) и да пиша повече юридически размисли.

Само ще подхвърля тема за размисъл
Значи агенцията на радена (и с нея сме различни лица и не се познаваме) се е консултирала с човек от КЗП и работи без задължителна комисиона от купувача.

освен това до тук дискутирахме само ЗЗП, но тази практика (не само рекламата) касае и конкуренцията. И по този въпрос си има закон.

И последно по въпроса - радвайте се, че двете комисии КЗП И КЗК не са правили проверки. Моите наблюдения са, че са бая твърди и могат ли да наложат глоби и наказания (понякога и пресилени по моите тълкувания), го правят (така де нали трябва да събират пари).

А защо, ако съм сигурна в доводите си - аз не ги информирам, а?

А не поради заплахите на камелия от 92-98 стр. (тя що ли ми търси ИП-то), а защото се придържам към идеите на турбо:
- правя нещо, ако имам интерес (а в случая нямам).
- и не прави непоискано добро - вредно е за всички. Т.е ако потребител (търсещ имот) или конкурент (посредник, неприлагащ тази практика) и всяко лице, имащо интерес се чувства засегнато - то може да се обърне към съответните компетентни органи (ако е мой познат и мога ще му помагам). Ама да спасявам света, нямам амбиции.

Пък и ако помагам някому, по-добре на кърмещите майки например (съвет на коминче) или други позитивни каузи.

Останете си със здраве.

ПП - за себе си аз този казус знам как да го реша, така че без нападки за безплатен обяд.

Блондинка по душа
Re: Брокерите да отговорят моля
21-10-2008 - 16:40:46
avatar
evgenia Написал:
-------------------------------------------------------

> И последно по въпроса - радвайте се, че двете
> комисии КЗП И КЗК не са правили проверки. Моите
> наблюдения са, че са бая твърди и могат ли да
> наложат глоби и наказания (понякога и пресилени по
> моите тълкувания), го правят (така де нали трябва
> да събират пари).

Въпросът беше, защо ако газим безпардонно закона,каквото е мнението ти, афиширано във изписаните страници , КЗП и КЗК не са ни санкционирали през всичките тези 20г. откакто сме на пазара?
АНИ в София са над 3000........



> А не поради заплахите на камелия от 92-98 стр. (тя
> що ли ми търси ИП-то),

Я, пробвай пак? Какви заплахи прочете в упоменатите страници?
Има едно- единствено предложение, последвано от предупреждаващо разяснение, за последиците от евентуално мошеническо действие на клиента.......в отговор на твоето предложение да се измами агенцията.
ИП- то ти не го търся, просто знам, че е същото като на дъвката- личи отдалеко.


"Ако искаш, пробвай да се оплачеш, както те съветва блондинката по душа, да видим дали наистина нарушаваме закона. Само не прави това- последното, което предлага. Защото за него на съд не се ходи, но едни хора, при това съвсем официално, идват за да съберат дължимото. Неприятното е, че отделно от дълга, трябва да платиш и тяхното възнаграждение за това, че са ти дошли на крак и са ти спестили усилието да пращаш парите по банков път. "


> всяко лице, имащо интерес се чувства засегнато -
> то може да се обърне към съответните компетентни
> органи (ако е мой познат и мога ще му помагам).
> Ама да спасявам света, нямам амбиции.

Хи,хи! Неочакван пробив във възприятията ти! Все пак, нещо си прихванала.......


winking smiley
Re: Брокерите да отговорят моля
21-10-2008 - 19:57:47
не можах да разбера какво стана с топ-анализа на лакомията на брокерите и се притеснявам, че без Хуба-Буба тази тема ще умре безславно след 150 страници spinning smiley sticking its tongue out
Re: Брокерите да отговорят моля
21-10-2008 - 20:19:08
goro Написал:
-------------------------------------------------------
> .. и се притеснявам, че без
> Хуба-Буба тази тема ще умре безславно след 150
> страници


Споко?Недей да страдаш?Сега се подвизава с поредното "партизанско" име "Янко".Дудето е хитра лисица!Само трябва да смени някои и други изразни средства,че я издават. smoking smiley
Re: Брокерите да отговорят моля
21-10-2008 - 22:53:39
каза кухото коминче и изпусна черен пушек....
мъдро, мърдо е нашето коминче!
Не коминче а цяло заводско коминище!
Така е, защото то знае! Знае, че коминче прозилиза не от комин а от комунче - истинската истина за неговия лайфстайл и празнота!
Re: Брокерите да отговорят моля
21-10-2008 - 23:45:07
avatar
komin4e Написал:
-------------------------------------------------------
> goro Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > .. и се притеснявам, че без
> > Хуба-Буба тази тема ще умре безславно след
> 150
> > страници
>
>
> Споко?Недей да страдаш?Сега се подвизава с
> поредното "партизанско" име "Янко".Дудето е хитра
> лисица!Само трябва да смени някои и други изразни
> средства,че я издават.


И каква стана тя? Накъдето и да се обърнеш- все дъвката! Това си е параноя, откъдето и да го погледнеш. Ще затрие форума туй чудо. sad smiley
Re: Брокерите да отговорят моля
22-10-2008 - 00:34:29
avatar
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
> evgenia Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
>
> > И последно по въпроса - радвайте се, че
> двете
> > комисии КЗП И КЗК не са правили проверки.
> Моите
> > наблюдения са, че са бая твърди и могат ли
> да
> > наложат глоби и наказания (понякога и
> пресилени по
> > моите тълкувания), го правят (така де нали
> трябва
> > да събират пари).
>
> Въпросът беше, защо ако газим безпардонно
> закона,каквото е мнението ти, афиширано във
> изписаните страници , КЗП и КЗК не са ни
> санкционирали през всичките тези 20г. откакто сме
> на пазара?

> АНИ в София са над 3000........

Камелия, много време ми отнемаш за безплатни консултации и обяснения на лесни за виждане неща. Колко пъти се поства закона, ама ти не обърна внимание, че последната му редакция е от септември 2007, нали. Така че анализът е към днешна дата, няма да ти правя и за минал период консултации. Ама и аз на какво ли се надявам, ти бъркаш и руса и кафява коса, не разбираш как се сравняват %, та това някакви дати ли ще видиш. Повтарям, липсата на наказани не доказва липсата на нарушение. Да си чувала да е имало проверки. Каквито са ни брокерите, таково ни е и обществото (обратен цитат, мисля на Дичо). Знаеш ли колко още лица нарушват споменатите закони, то за да стигнат проверките до всички трябва да стане като в оня филм "роднина/милиционер".

>
> > А не поради заплахите на камелия от 92-98
> стр. (тя
> > що ли ми търси ИП-то),
>
> Я, пробвай пак? Какви заплахи прочете в
> упоменатите страници?
> Има едно- единствено предложение, последвано от
> предупреждаващо разяснение, за последиците от
> евентуално мошеническо действие на клиента.......в
> отговор на твоето предложение да се измами
> агенцията.

Мъка, мъка............
самоцитирам се


Re: Брокерите да отговорят моля
Изпратено от: evgenia (IP съхранено)
Дата: October 7, 2008 04:51PM


Най-простото решение е купувачът да уважава себе си и парите си. Ако не иска услугата, а само имота - отказва на агенцията и: (бележка за трудно разбиращи - купувачът е отказал услугата на АНИ и той не й е клиент).
....................
(това е неразбрания от теб мой последен съвет) - Ако има възможност, намира сам продавача, уговаря се с него директно и обяснява, че АНИ не защива интереса на продавача достатъчно. Продавачът ако желае, може да си търси правата. За сведение на АНИ в този случай купувачът не носи никаква отговорност към АНИ, той е направил това, към което те призовават - намерил е продавачът сам.

И сега твоят текст

>
> "Ако искаш, пробвай да се оплачеш, както те
> съветва блондинката по душа, да видим дали
> наистина нарушаваме закона. Само не прави това-
> последното, което предлага. Защото за него на съд
> не се ходи, но едни хора, при това съвсем
> официално, идват за да съберат дължимото.
> Неприятното е, че отделно от дълга, трябва да
> платиш и тяхното възнаграждение за това, че са ти
> дошли на крак и са ти спестили усилието да пращаш
> парите по банков път. "



Та къде видя нарушение, да не говорим за мошеничество. Ще пробвам да ти го обясня на най-елементарния възможен език. Купувачът не е клиент, той няма договор с АНИ и е отказал услугите й. А, вероятно трябва да плати за съвета - търси си сам имот, така ли? Продавачът е клиент, но той не е нарушил договора с АНИ и не дължи нищо, защото АНИ не му е намерила купувач за имота, нали? Точно обратното АНИ е върнала потенциален купувач. И последно отношенията продавач-АНИ не касаят изобщо купувача.

1. ТА ПАК ПИТАМ КЪДЕ Е МОШЕНИЧЕСТВОТО НА КУПУВАЧА (който дори не е клиент на АНИ).
и още
2. Пак според ЗЗП - за непоискана (дори и направена) услуга потребителят не плаща - така че който е наел "едни хора", той си им плаща.
3. В правова държава - правото решава. Не сме в 90те, ако има проблем се решава в съда, цивилизовано. Тия няма съд, ама идват "едни хора", вече не вървят, камелия. Нищо не е над закона (поне за цивилизованите хора).


> ИП- то ти не го търся, просто знам, че е същото
> като на дъвката- личи отдалеко.

Ето, пак твърдения без факти и покритие. Тебе факти ти не требат. Т.1 камелия винаги е права и знае всичко, затова, "камелия писател, камелия не читател."

Аз:
> > всяко лице, имащо интерес се чувства
> засегнато -
> > то може да се обърне към съответните
> компетентни
> > органи (ако е мой познат и мога ще му
> помагам).
> > Ама да спасявам света, нямам амбиции.

Камелия
> Хи,хи! Неочакван пробив във възприятията ти! Все
> пак, нещо си прихванала.......

Няма проблем - форумът е свободен, хили се, обиждай - ще те цитирам "кучето си лае, керванът си върви."
Само се моля, да не прихвана от твоята злоба. А тя разяжда.

Защо не опиташ (за твое добро) само един ден да не пишеш обиди и заплахи, животът ще ти се стори по-хубав.


Четейки мнението на много съфорумци за тебе, камелия, разбирам че ти и твоите писания са АНТИ-Реклама на цялото брокерско съсловие.

Блондинка по душа
Re: Брокерите да отговорят моля
22-10-2008 - 00:50:14
avatar
evgenia Написал:
-------------------------------------------------------

> Четейки мнението на много съфорумци за тебе,
> камелия, разбирам че ти и твоите писания са
> АНТИ-Реклама на цялото брокерско съсловие.
>
> блондинка по душа


Точно както очаквах! Блондинка по безмозъчие............Хуба-буба, Евгения, Янко!
Колко ника ще смениш, за да повишиш броя на "многото съфорумци" ?
:} :} :}
Re: Брокерите да отговорят моля
22-10-2008 - 02:21:44
avatar
В тези бурни дни как можеш да привлечеш вниманието на брокера си? Като извикаш "Ало, келнер!"

Това е смешка за брокер на борсата, ама и за тука става winking smiley

Ако престанете да се заяждате персонално ще има много по-голяма полза от дискусиите.

Само искам да отговоря на едно наивно питане: "Въпросът беше, защо ако газим безпардонно закона,каквото е мнението ти, афиширано във изписаните страници , КЗП и КЗК не са ни санкционирали през всичките тези 20г. откакто сме на пазара?"

Ако в тази държава се изпълняваха разпоредбите при неспазване на законите, 50% от населението трябваше да се намира в затворите, 90% да са с отнети свидетелства за управление на МПС, огромен процент от страните при сделки с имоти - наказани заради данъчни измами и т.н. Та въпросът ти е леко нагъл. Май имаше една единствена проверка на АНИ, която доведе и до закриването й и други последствия. Т.е. от проверените 100% са незаконни. smiling smiley



Re: Брокерите да отговорят моля
22-10-2008 - 03:29:36
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
> evgenia Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
>
> > Четейки мнението на много съфорумци за тебе,
> > камелия, разбирам че ти и твоите писания са
> > АНТИ-Реклама на цялото брокерско съсловие.
> >
> > блондинка по душа
>
>
> Точно както очаквах! Блондинка по
> безмозъчие............Хуба-буба, Евгения, Янко!
> Колко ника ще смениш, за да повишиш броя на
> "многото съфорумци" ?
>

жълтото човече извади жълтата книжка и потече жълто по катализацията.....
"уфффф че миришееееее"
дайте малко освежител против този прилепчив химически агент!

За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.